Skocz do zawartości

Zestaw za max 3000 zl


silent_bob

Recommended Posts

Witam,

Prosze Was o porade w sprawie kupienia zestawu jak w temacie, zaznaczam ze nie mam w sprzecie audio zadnego doswiadczenia. Dokladniej rzecz biorac potrzebuje nast. "ficzerow":

1. Przyzwoite odtwarzanie CD, MP3.

2. Podlaczenie do telewizora z Chromecast (youtube te sprawy)

3. Opcjonalnie tuner radiowy, podstawowy, bez szalu. 

Miejsce: salon 5m x 7m, z 3 stron skosy. Sprzet ma byc nowy. Muzyka: od dance do metal do filmowej.

Wiem ze za 3000 zl totalne maksimum to trudno duzo wymagac, szukam czegos podstawowego.

 

Zapytam tak: czy taki zestaw 

http://www.tophifi.pl/stereo/amplitunery/amplitunery-stereo/pioneer-xc-hm86d.html

+

http://cinematech.pl/stx-f-200-n.html 

ma sens? 

 

Dzieki za pomoc!

 

Edytowano przez silent_bob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Budżet jest bardzo mały, szczególnie że masz duże pomieszczenie do nagłośniania. Jedynym dobrym rozwiązaniem wydaje się stworzenie zestawu na bazie elektroniki Yamaha. Spójrz proszę na amplituner sieciowy Yamaha R-N301 w połączeniu z odtwarzaczem Yamaha CD-S300. Amplituner posiada bogatą funkcjonalność sieciową, możesz odsłuchiwać internetowe stacje radiowe, pliki muzyczne z zewnętrznego serwera oraz streamować Spotify. Do zestawu zaproponowałbym kolumny STX F-200n.

Zestaw taki zmieści się w założonym budżecie, ma wystarczającą moc do wysterowania kolumn i nagłośniania Twojego salonu, zapewni pełną funkcjonalność oraz dobrą jakość dźwięku.

Przyjrzyj się proszę mojej propozycji, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego silent. 

Sprawa wygląda tak. Za te pieniążki nie będziesz w stanie kupić porządnego zestawu do takiej powierzchni. Oczywiście propozycja q21 jest oki, ale musisz sobie zdać sprawę, że będzie to słaba jakość dźwięku. Jeśli w głównej mierze będziesz słuchał muzyki z youtube, mp3 słabszej jakości czy oglądał filmy bez nastawiania się na delektowanie się muzyką to zestaw taki spełni swoją rolę i nagłośni pomieszczenie. Jeśli natomiast interesowało by cię to drugie to trzeba albo pomyśleć o używanym sprzęcie, albo zwiększyć budżet do tych 5 tyś na nowy sprzęt. 
Nie miej mi za złe tego co napisałem, ale takie są fakty spore pomieszczenie, sporo sprzętu i niewysoki budżet na nowe urządzenia niestety nie dadzą dobrego dźwięku.

Pozdrawiam serdecznie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sanwing napisał:

Cześć kolego silent. 

Sprawa wygląda tak. Za te pieniążki nie będziesz w stanie kupić porządnego zestawu do takiej powierzchni. Oczywiście propozycja q21 jest oki, ale musisz sobie zdać sprawę, że będzie to słaba jakość dźwięku. Jeśli w głównej mierze będziesz słuchał muzyki z youtube, mp3 słabszej jakości czy oglądał filmy bez nastawiania się na delektowanie się muzyką to zestaw taki spełni swoją rolę i nagłośni pomieszczenie. Jeśli natomiast interesowało by cię to drugie to trzeba albo pomyśleć o używanym sprzęcie, albo zwiększyć budżet do tych 5 tyś na nowy sprzęt. 
Nie miej mi za złe tego co napisałem, ale takie są fakty spore pomieszczenie, sporo sprzętu i niewysoki budżet na nowe urządzenia niestety nie dadzą dobrego dźwięku.

Pozdrawiam serdecznie.  

Po pierwsze, serdeczne dzieki za odpowiedz!

Absolutnie nie mam tego za zle! Jesli realia sa takie jak piszesz, to nic tego nie zmieni i byloby z mojej strony glupota obrazanie sie za prawde. Jestem po prostu bardzo poczatkujacy w temacie.

OK. Jesli juz odpowiedziales, bede ciagnal za jezyk. ;-) Zakladajac:

1. Sprzet uzywany. Co byloby sensowne przy takich uwarunkowaniach? Uzywany wzmacniacz, nowe kolumny; wszystko uzywane? Jakie modele? (i slowko dlaczego?)2. Zwiekszenie budzetu do 5k. Jak wyzej?
 

@Q21:

Bardzo przepraszam, ale klikajac "Odpisz cytujac" na Twoim poscie (Q21) i po kliknieciu Zapisz dokleja odpowiedz do poprzedniego posta?!? (moja przegladarka to Safari)

Dziekuje za odpowiedz!

Cytat

Budżet jest bardzo mały, szczególnie że masz duże pomieszczenie do nagłośniania.

Hm to ma takie znaczenie? Na forum czytalem watki nt pomieszczen typu 20m2 a u mnie to jest 35m2, az taka roznica?

Edytowano przez silent_bob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o budżet w kwocie 3 tys podzielił bym go mniej więcej tak: kolumny 1500 zł, wzmacniacz 800 zł, CD za około 300 zl, za 100 zł mamy tuner, kable 150 zł trzeba liczyć i potrzebny będzie dac do tv nawet najtańszy fiio za 70 zł i tu masz komplet do 3 tys. Ja oczywiście w pierwszej kolejności przeznaczył bym te 3 tys na kolumny, wzmacniacz, dac lub CD(w zależności co jest ci bardziej potrzebne na chwilę obecną), tuner i jedno z powyższych dokupił bym na spokojnie bez pośpiechu. Co do tego jakie kolumny, wzmacniacz to już później bo wybór jest spory w tej kwocie od ostatnio zakupionych przez forumowicza AE aelite 2, poprzez dali, elac aż po pylony audio. Wszystko zależy od tego jakie brzmienie lubisz. Za 5 tys to już naprawdę dobry system można złożyć używany i niezły nowy(q21 coś na bank zaproponuje). Co do zapytania: dlaczego używane- jakość dźwięku jak pisałem:).

Powierzchnia jest bardzo ważna bo w dużym pomieszczeniu z małych kolumn możesz nie mieć basu będzie on ginął w tak dużej kubaturze jak u Ciebie stąd polecane najlepiej spore podłogówki typu dali 450, ewentualnie mocne podstawkowe na dwóch głośnikach średnio-nisko tonowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 35m przydałyby się podłogowki, co oznacza, że sa droższe od podstawkowych. Mocniejszy wzmacniacz, przeważnie też droższy od slabszego. Na tej zasadzie.

Też sugeruję zwiększenie budżetu bo chyba nie chciałbys kupić żeby mieć tylko też od czasu do czasu posłuchać z przyjemnoscią.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zgadzam się z kolegami poza branży. 3000 zł to za mało na kolumny CD i AMP

Tylko sprzęt używany. Możesz podjechać do nas na odsłuch kilku systemów. Później pomożemy Ci dobrać coś z rynku wtórnego. Przez taki test będziemy wiedzieli jakiego brzmienia szukasz. Koledzy także będą mogli w lepszy sposób doradzić ze swojej strony.

 

Zapraszam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...