Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mariusz1967

dobór wzmacniacza

Recommended Posts

Dzień dobry .

Trochę nie typowo zacznę . Moje kolumny to diy oparte na SB ACOUSTICS SERIA SATORI I NRX - niskotonowe . Mam je w tym momencie podpięte pod amplituner onkyo - powiem tak dźwięk jest fantastyczny , może nie warto nic zmieniać , ale jednak są opinie że może być jeszcze lepiej ( nie mam tu na myśli głośności ) moc kolumny to 120 wat , nie chcę szukać w gąszczu i na oślep . Chciałbym aby miał cyfrowe wejście i wbudowany dac ( usb jest zbędny ) Myslałem o HEGEL H80 - tylko czy mocowo da radę ?  Załaczam widok kolumny , proszę nie patrzeć na ustawienie 

Dziękuję

1.jpg

Cześć kolego. Podałeś strasznie mało informacji. Po pierwsze kwota jaką chcesz wydać, dźwięk jaki lubisz to też niezwykle ważne. Poza tym podaj jaki masz amplituner obecnie, jaki to daje dźwięk napisz też czego słuchasz dobrze by było napisać też jakie masz kable głośnikowe i interkonektor oraz źródło dźwięku. Co do ustawienie podejrzewam, że wiesz o tym iż kolumny tak ustawione nie zagrają poprawnie. Niezależnie czy mają bassreflex z tyłu, z przodu czy są zamknięte kolumna musi mieć wokół siebie przestrzeń. 

Co do jakości amplituner w tej samej cenie nie da tak dobrego dźwięku co wzmacniacz. Sprzęt koniecznie nowy czy używany wchodzi w grę?

:) Kwota do wydania to 6 tyś , ampi to tx ds787 , kable eagle cable evolution , muzyka wszystko  oprócz techno , disco polo i pokrewnych . Zródło to dysk twardy podpięty do odtwarzacza sieciowgo etreamer slidewinter 2 . Jaki to daje dźwięk ?  niezwykle dynamiczny w utworze Iced Earth - dantes inferno zmiany tempa są oddawane bez zlewania się , stopa w szaleńczym wyścigu nie gubi  się , gitary brzmią szczegółowo , bas wciska w fotel , a wokal Barlowa brzmi jak z piekła rodem . Michael Jakson - utwór thiller , to już magia dżwięku świetnie zrealizowany , słychać każdy instrument Quincy jones ,, odwalił ,, mega dobra robotę . Na koniec Kate Bush płyta aerial , to jest jak sączenie luksusowego drinka przez słomkę po prostu cudnie . Jak pisałem nie zwracajcie uwagi na położenie kolumny jest ona postawiona tylko aby zrobić zdjęcie . Chciałbym docelowo aby ampli obsłużył dźwięk wielokanałowy , a sam wzmacniacz tylko przody . Co do sprzętu może być lekko używany

Edytowano przez mariusz1967

Cześć,

Po pierwsze - ładne kolumny w klasycznej stylistyce. Jedynie wysokotonowy dałbym trochę bliżej średniaka :) Na dole masz 2xSB23, tak? Sam projektowałeś zwrotnicę?  Po drugie - SB robi świetne przetworniki w swojej klasie cenowej, myślę więc, że warto zafundować im co najmniej dobrą elektronikę. Wolisz dźwięk rozjaśniony i analityczny, czy raczej miękki, misiowaty? Napisz jeszcze skąd jesteś, najfajniej by było jak mógłbyś zawitać w jakimś salonie ze sprzętem audio, w którym sam posłuchałbyś co Ci się podoba, a co nie.

Cześć

Dziękuję . Tak na dole są 2xsb23 . Co do zwrotnicy jest ona z gotowego projektu scan speak vertigo plus , jak i cały zestaw jest zrobiony jak najdokładniej  wg tego projektu , dobór glosników był celowy . Revelatory  scan speaka tej wersji nie do zdobycia , a nowa seria masakrycznie droga . Po za tym SB ACOUSTIC i SCAN maja wspólne korzenie więc zaryzykowałem i warto było . Kolumny budowałem prawie miesiąc z uśmiechem na twarzy . Najlepiej by było zabrać do domu i posłuchać . Jestem z koło katowic

Edytowano przez mariusz1967

Wiem, że pewnie jesteś teraz zadowolony z kolumn, ale szkoda, że jak już zrobiłeś takie porządne klocki, to nie zadbałeś o najważniejszy ich element – zwrotnicę. Przecież w tym projekcie, który „sklonowałeś” były całkiem inne przetworniki. Na przykład  wysokotonowy - szpilki Revelatora zamieniłeś na głośniki Satori, które mają całkiem inną charakterystykę i  parametry (efektywność, częstotliwość rezonansową, etc.). Średni i niskotonowy tak samo.

Ja na Twoim miejscu zacząłbym od pomierzenia kolumn i zaprojektowania  zwrotnic. Sam pewnie tego nie zrobisz, ale możesz to komuś zlecić (jest kilka osób w Polsce, którym możesz powierzyć takie zadanie). Myślę, że taki zabieg da Ci największy przyrost jakości. Potem dopiero myślałbym o wzmacniaczu.

Oczywiście masz 100% rację i pierwotnie tak miało być , ale to co usłyszałem to jest taki przeskok jakościowy , że pomiary zeszły na 2 plan . Pewnie wrócę do tematu jak ,, opadnie kurz ,, Zastanawiałem się czego mogę oczekiwać i czego bym chciał , może jeszcze czytelniejszej bardziej szczegółowej sceny , czy też jeszcze większej swobody w graniu , czy też jeszcze lepszej   zmiany w dynamice odtwarzanych dżwięków , nie wiem na ten moment po prostu nie wiem .

Poukładana i szczegółowa scena to przede wszystkim zgranie fazowe przetworników. Myślę, że jednak najpierw powinieneś zainwestować w zwrotnicę, inaczej pieniądze wydane na wzmacniacz mogą za wiele nie pomóc. W audio niestety nie ma dróg na skróty i pewnych etapów nie da się obejść.

Szkoda że nie wiem jak grają te kolumny.

W tej cenie poluj obecnie na Roksan Oxygene bo nic lepszego nie dostaniesz, albo używany Musical Fidelity M6.

Jednak jak mówię to propozycję dobrych wzmacniaczy w ostatnio rzetelnych kwotach. Jak kolumny grają czy spasują no to już inna sprawa. A ich upgrade to zupełnie inna sprawa.

Dnia 30 czerwca 2017 o 09:43, S4Home napisał:

Szkoda że nie wiem jak grają te kolumny.

Nic straconego mamy nie daleko , zapraszam do mnie na odsłuch .

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować