Skocz do zawartości

Kino domowe w nowym mieszkaniu


Aunrae

Recommended Posts

Witam,

powracam do tematu planowania kina domowego w moim mieszkaniu, które niedługo będzie przechodziło kompletny remont (aktualnie jeszcze stan deweloperski). Słowem wstępu zaznaczę, że kino domowe nie będzie kupowane od razu i w związku z tym budżet jeszcze nie jest określony ale powiedzmy, że będę chciał wydać ok 6k zł na głośniki 5.1 + ampli. Kino domowe nie jest też najwyższym prorytetem dla mnie i nie projektuję całego mieszkania w okół tego, chociaż chciałbym mieć w miarę przyzwoite warunki na ile się da - stąd proszę Was o rady. Jeżeli chodzi o wykorzystanie sprzętu to co najmniej 90% to filmy i seriale z netflixa itp. W przyszłości może BD się pojawi też do tego zestawu :).

Załączam plan układu pokoju.

Głośnik frontowy, sub, ampli, dekoder itp mają być w półkach zrobionych w głąb szafy - otwarte od strony pokoju, zamiast szafki RTV. Najniższa półka będzie bezpośrednio na podłodze dla suba.
Lewy przedni głośnik ma być umieszczony jakoś w obrębie wąskiego regału (ok. 30cm szerokości).
Prawy przedni zamontowany na ścianie, na uchwycie.
Głośniki tylne zamontowane na ścianie po bokach kanapy.

Potrzebuję pomocy w ustaleniu wymiarów półek pod TV tak abym w przyszłości mógł tam umieścić sub, centralny i ampli oraz sposobu najsensowniejszego zamontowania lewego przedniego głośnika aby jakoś to grało (jakaś podstawka czy coś?).

Proszę pomóżcie mi z określeniem w jaki sprzęt muszę celować i jakieś rady odnośnie zamontowania tego tak aby w przyszłości nie było problemu - niestety wszystkie głośniki podstawkowe ponieważ nie mam miejsca na podłogowe.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :)

P.S.: miałem już wątek rok temu w tym temacie jednak z przyczyn osobistych wykończenie mieszkania jak widać znacznie się odłożyło w czasie. Dodatkowo zmienił się układ mieszkania więc zamiast odkopywać stary wątek uznałem, że lepiej rozpocząć nowy. Mam nadzieję, że uzyskam równie dobrą pomoc jak ostatnio :)

 

poprawki do w2 kino domowe.png

Edytowano przez Aunrae
dodanie tagów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ustawieniu nie do końca jest sens iść w kino z tego pułapu cenowego. Kolumny są złe rozstawione. Głównie frontowe. Dźwięk nie dobiega z przodu lecz z boku. 

Kwestia monitorów także jest zbędna. 

Poszedł bym w bardziej podstawowe systemy typowo kinowe co do twoich potrzeb jak piszesz jest  wręcz wskazane. 

Myślę tu o zestawieniu amplitunera onkyo 555 lub Yamahy 481 z kolumnami canton movie, elac Starlet, heco ambient 5.1

Kolumn nie będziesz praktycznie widział gdyż są malutkie. Schowasz je w dowolne miejsce. W zestawie są także uchwyty. 

Jako forumowicze masz u nas przygotowane rabaty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie będę pewnie kupować żadnego zestawu - cala kasa idzie w remont. Chodzi mi głównie o elementy, które najlepiej zrobić w trakcie czy przed remontem lub na etapie projektowania. Odnośnie projektu chciałbym to zrobić tak aby zachować jak największe możliwości wyboru w przyszłości - nie chcę niczego skreślać na tym etapie. Oczywiście dobrze mieć rozeznanie co tam docelowo mogłoby wylądować - i tutaj dziękuję za sugestie.

Rozważam jeszcze kilka możliwości:

1: nie chciałbym skreślać zestawu opartego o kolumny podstawkowe - poniekąd zawsze chciałem takie mieć. Nie mówię, że na nich się skończy - decyzję będę podejmował po odsłuchach itp. Na razie chciałbym zachować taką możliwość. Przykładowo po rozeznaniu zacząłem myśleć nawet nad droższym rozwiązaniem np. Dali Zensor 3/pico/vocal + ampli. Tego typu wariant prawie na pewno byłby kupowany etapowo - czyli najpierw same fronty w stereo a później reszta.

2: co myślicie o kolumnach sufitowych? chodzi mi o to czy są rozwiązania klasy np głośników podstawkowych przystosowanych do zamontowania pod sufitem. głównie w celu zwężenia kolumn frontowych (niestety byłyby wyżej w tym momencie).

3: jakby miał być taki gotowy zestaw jak sugeruje S4Home to rozumiem, że poza okablowaniem nie ptorzeba specjalnych przygotować - tzn jak będzie opcja umieścić kolumny podstawkowe to takie tym bardziej będzie można umieścić?

4: czy można ustawić sub w okolicach prawego tylniego głośnika (okablowanie zostałoby wyciągnięte wcześniej). Chodzi mi głównie o to, że pod TV będzie dużo sprzętu i chciałbym to zmniejszyć. Ustawienie wszystkiego z subem w jednym słupku na polkach zajmuje dużo miejsca i obawiam się, że TV byłby za wysoko.

5: TV - jakiej wielkości powinien być telewizor przy tej odległości? Chciałem mieć 55cali ale wychodzi mi niestety na to, że są za duże (tam będzie ok 120cm szerokości a TV 55 ma 122-125cm). Czy warto jeszcze kombinować czy uda się to 55 cali tam jednak umieścić czy wystarczy mniejszy?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mowiac to jest tu tyle odpowiedzi na nie ze aż słabo.

2. To kolumny do łazienki, kuchni itp. Do kina nie.

3.no właśnie nie zawsze. Te małe są przystosowane do bliskiej ściany. Podstawkowe nie

 

4. Można ale będzie to grać dużo gorzej niż z przodu. 

5.wez 55 csli teraz tv mają mąkę ramki i mogą być blisko sąsiedztwa mebli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...