Skocz do zawartości

wymiana kolumn podłogowych na monitory


articzuk

Recommended Posts

Witam wszystkich

W związku ze zmianą umeblowania nie mam gdzie ustawić kolumn podłogowych i muszę znaleźć coś mniejszego. W tej chwili mam Jamo C405 są one dla mnie wystarczające. Jest szansa kupić coś co mógłbym postawić na powiedzmy niskiej szafce lub półce co grałoby nie gorzej niż te C405? Jeśli potrzebne są jeszcze jakieś informacje to oczywiście chętnie dopiszę. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Uzupełnienie:

pokój 20 m2

Jamo w tej chwili grają z Harman Kardon 3270. Mam jeszcze do dyspozycji Sony STR-DE325. Ten HK ma trochę duże gabaryty i też zastanawiam się czy nie poszukać czegoś mniejszego. Generalnie ten HK i Jamo jest dla mnie wystarczające i po zmianie nie chciałbym mieć gorzej.

Kwota na głośniki to tak do 1000 zł (chciałbym sprzedać te co mam i ewentualnie trochę dołożyć). Myślę o używanych.

Nowe miałyby stanąć na szafce o głębokości 40 cm. Z jednej i drugiej strony w rogu pokoju. Odległość od bocznych ścian mogę zachować tak do 25 cm. Wysokość szafki to 40cm, ale mógłbym ewentualnie pomyśleć nad jakimiś podstawkami albo półką żeby były wyżej (wolałbym jednak nie).

Edytowano przez articzuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kolego. 

Pierwsza najistotniejszą  sprawą jest uzupełnienie pierwszego postu według zaleceń z wątku 

pozwoli to na lepsze doradzenie. Nie podałeś kompletnie żadnych informacji ani z czym grają te Jamo, ani jaką masz kwotę itd. Jaka będzie szerokość półki czy też szafki rtv(będzie to bardzo istotne)?

Poczytaj wątek założony przez RoRo i postaraj się jak możesz opisać co i jak, a pomoc na pewno uzyskasz:). 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zaproponowałbym Ci dwa modele kolumn, które moim zdaniem powinny Cię w pełni usatysfakcjonować. Pierwszą propozycją jest Wharfedale Diamond 220. To stosunkowo duże i mocne monitory, oferujące równe brzmienie z dobrą podstawą basową, dobrym wypełnieniem i szczegółową górą pasma. Bez problemu nagłośnią Twoje pomieszczenie. Drugą propozycją jest polska konstrukcja Pylon Audio Pearl Monitor, to podobnie jak powyżej kolumny o charakterze i mocy wystarczającej do Twojego pomieszczenia. Także brzmieniowo będzie to zestaw spójny z Twoimi wymaganiami.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci że temat nie tak do końca prosty. Bo np wspomniane Wharfedale 220 owszem dobre kolumienki ale to nie granie nawet zbliżone do Jamo. Skoro jesteś zadowolony z brzmienia Jamo to bliżej im do Magnata 673 czy wyższego modelu 753.

Z Używanych widziałem Celany GT 302 w na prawdę atrakcyjnej kwocie, ewentualnie starsze Metasy XT.

Ewentualnie coś z gamy produktowej Bowersa.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Z różnych względów trochę mnie tu nie było, ale temat dla mnie nadal aktualny. Dzięki za dotychczasowe podpowiedzi, które na pewno mi pomogą coś wybrać. Tutaj S4Home już trochę mnie nakierowałeś bo nie wiem wprawdzie jak grają Wharfedale 220, ale miałem do dyspozycji Wharfedale 7.2 i niskie tony, dynamika nie do porównania (tzn. gorzej) z tym co teraz mam. Nie wiem jak wypadają Wharfedale 220 vs Wharfedale 7.2 ale wnioskuję, że mam jednak szukać czegoś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Znalazłem w Niemczech już koledze dałem Link. Były 2 w cenie czarne 180 i chyba białe 220 Euro. W razie czego służę pomocą :)

Pozdrawiam

Edycja - do tego należy doliczyć przesyłkę ok. 100-200 zł

Z Niemcami to jest problem, bo nie każdy chce zapakować sprzęt. Uprze się i już. Nic nie zrobisz! :D

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 1Ender napisał:

@articzuk - kupujesz heco, ze strony, którą Ci podałem?

Wysłałem zapytanie, zobaczymy. Wolałbym z Polski, ale jak nie ma ...

W zakładanej przeze mnie kwocie można znaleźć Bowers&Wilkins 686. Jak wypadają one w porównaniu z podanymi Heco ewentualnie z Magnatami 673?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Ender wiem, że najlepiej byłoby posłuchać wszystkich, ale raczej nie znajdę wszystkich interesujących mnie głośników (łącznie z używanymi) w jednym miejscu, a nie mam na tyle wprawnego i wytrawnego ucha żebym odsłuchy robił w kilku miejscach i w różnym czasie ;) Dlatego prosiłem o poradę bardziej osłuchanych osób, które mają większe doświadczenie z różnym sprzętem.

Zdecydowałem się na te metasy xt 301 od Niemca. Czekam na przesyłkę.

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc, podpowiedzi linki i cierpliwość.

Edytowano przez articzuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wracam podzielić się wrażeniami. Trochę to niestety trwało bo pojawiły się niespodziewane problemy z wysyłką i długo czekałem. No ale wracając do tematu. Z zakupu jestem zadowolony. Nie spodziewałem się, że małe kolumny mogą tak dobrze zagrać. Nie umiem dobrze opisywać dźwięku, ale w porównaniu z tym co miałem dynamika, niskie tony na pewno nie są gorsze, za to środek i wysokie tony są moim zdaniem lepsze (chociaż na Jamo też nie było źle). Tzn. bardziej wyraziste i jakby czyste. Wrażenie takie jakbym wyjął kolumny z za kotary. Dół kontrolowany, nie dudni.

Trochę ciężko znaleźć używane, ale warte zakupu.

Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi i pomoc w wyborze. Teraz zastanawiam się nad wymianą wzmacniacza, ale to ewentualnie na inny wątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...