Skocz do zawartości

HI-FI SHARP 8800-przeskakująca płyta


Mistrzu922

Recommended Posts

Cześć,

piszę gdyż mam problem z moim sprzęcikiem,którym jest SHARP 8800 (dokładnej nazwy nie znam).

Problemem jest przeskakująca(na razie zaobserwowałem tylko w tył) płyta.Zazwyczaj jest to kilka sekund(10-20).

Ma ktoś może jakieś teorie co może być przyczyną?Problemem na pewno nie jest płyta/płyty,płyta świeżo nagrana,nówka,a wcześniej inna płyta(której kto inny używał na tym sprzęcie)i ten sam problem.

 

Liczę na szybką odpowiedź.

PS.Zdjęcie sprzętu w załączniku.

 

IMG_20170629_191617558.jpg

Edytowano przez Mistrzu922
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chodzi o płytę gramofonową czy CD? Zresztą płyta nie przeskakuje tylko igła (ramię) albo laser.

Jeśli chodzi o gramofon, to masz tam pokrętło/ciężarek/suwak do ustawiania nacisku igły na płytę? Albo antyskating? Może jest źle ustawiony i ściąga ramię w jedną stronę?

Jeśli CD, to trzeba odkręcić obudowę i przeczyścić soczewkę lasera. Patyczkiem do uszu nasączonym spirytusem izopropylowym. Do kupienia w aptece. Albo zwykłym, czystym. Na koniec ruchem okrężnym osuszamy drugim patyczkiem.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem to ostatnie zipnięcia lasera. Jego "odkurzenie" może pomóc na krótki czas.

Ta końcówka mocy nie gasi się przy tak zabudowanej szafce?

Mógłbyś trochę jaśniej?Jestem newbie jeśli chodzi o sprzęt audio,bo wcześniej nie interesowałem się za bardzo takimi rzeczami :)

Laser wyczyszczony,teraz muszę przesłuchać całą playlistę.

 

@edit

Niestety nie pomogło,CD nadal przeskakuje.Nie wiem czy to coś robi,ale gdy czyściłem laser zauważyłem,że laser trochę się rusza w lewo i prawo jakby miał jakieś luzy

Edytowano przez Mistrzu922
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, czy końcówka mocy, tam na dole, tak zabudowana w szafce, się nie przegrzewa. Powinna mieć lepszy przepływ powietrza, bo może się coś spalić. Chyba, że urządzenie ma zabezpieczenia i się wyłączy. Nie zdarzało się tak nigdy?

Co do lasera, to możliwe, że się "kończy". Nie wiem jaki tam może być zamontowany. pewnie nie znajdzie się tego na żadnej liście. Ale podaj symbol odtwarzacza CD, może?
Trzeba chyba zanieść do serwisu RTV, może dadzą radę wymienić, jeśli mają choć odrobinę fachowości. Ale czy to Ci się opłaca? Za ekspertyzę dasz pewnie 50 zł.
A wymiana (wówczas nie biorą za ekspertyzę, nie powinni) może Cię kosztować pewnie od 100 zł w górę. W zależności od lasera.
Może warto kupić jakiś używany CD? Przemyśl to, zorientuj się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo jest to bodajże oryginalna zabudowa (zestawowa) i sądzę,że raczej jest to przemyślane,a z tyłu nie ma żadnej płyty czy coś więc przepływ jest chyba dobry.Jeszcze mi się nie zdarzyło by urządzenie się przepaliło z tym,że nie było często używane.

 

Cały sprzęt oznaczony SHARP'em.

Z tego co się dowiedziałem,przy laserze jest śrubka,którą ustawia się laser(czy coś :P ).Może być,że laser źle ustawiony?Jeśli tak to jak się go ustawia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...