Skocz do zawartości

TAGA Harmony inTONE 2.1 CZY 2.1 mini


MichalM

Recommended Posts

Witam

Proszę o pomoc, ponieważ nie mam możliwości odsłuchu na żywo. 

Zastanawiam się nad takim zestawem jak w tytule. Są 2 wersje 2.1 i 2.1 mini. Różnica w głośnikach to jedno, ale zależy mi również na dźwięku z bluetooth. (wiem, że jest gorszy niż po kablu - nie rozwijajmy tematu). W mocniejszej wersji 2.1 bluetooth jest w wersji V3.0, zaś w 2.1 mini V4.0 z systemem aptX®. 

cytat: "Zastosowanie technologii kodowania audio aptX® pozwoliło osiągnąć niepowtarzalną jakość przesyłania dźwięku przez Bluetooth® dorównującą odtwarzaniu z klasycznej płyty CD"

Pytanie - czy w tym przypadku lepiej wybrać lepsze głośniki ale gorszy bluetooth czy słabsze głośniki z nowszym BT.

Pokój to 15m2, odsłuch będzie się odbywał z odległości ok 3.5m od głośników.

Słuchana muzyka - hip-hop, house, rock, elektroniczna. Jeżeli potrzebne jest więcej info, chętnie dopisze.
Jeśli macie ciekawszą alternatywę to również pochylę się nad nią. Nie jestem nastawiony konkretnie na TAGA.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie pliki będziesz puszczał z telefonu? Jeśli np. mp3 lub radio internetowe, to wydajność kodeka BT nie ma większego znaczenia. Jeśli FLAC, to lepiej się spisze aptX. Z drugiej strony wątpię, żeby przy tej klasie głośników różnica w kodowaniu była słyszalna. Niezbyt się znam, ale różnice między V3.0 i V4.0 dotyczą funkcjonalności, a nie jakości przesyłanego za ich pomocą dźwięku.  

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastawiam się czy będę czuł różnice i w którą stronę... Tak dokładnie jak piszesz - YouTube, radio internetowe, mp3. Nie jest to zestaw za 3000 czy 4000. 

Może się ktoś jeszcze wypowiedzieć? Ponieważ nie wiem na które się zdecydować. Które będą lepszym wyborem w mojej sytuacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem wersje 2.1, głośniki fajnie grają i wyglądają ale mam 3 problemy... :/

1. Po sparowaniu tel przez bluetooth gra tylko 1 głośnik + sub. Próbowałem sparować z innym tel, ustawiałem balans - nic to nie dało. Po podłączeniu tel na minijack - chodzi jak trzeba. Ten jeden głośnik po przyłożeniu do ucha bardzo, ale to bardzo cicho nadaje. coś tam idzie. Nie wiem czy przez BT sprzęt nie ogarnia i podaje dzwięk tylko na 1 kanał czy sprzęt jest uszkodzony?

2. Drugi problem to, po podłączeniu TV przez czincze głośniki w ogóle nie grają. Próbowałem ustawiać w panelu TV - przerobiłem każdą opcje i cisza. Po podłączeniu na jacku i ustawieniu w tv na "słuchawki" - hula pięknie. TV to LG 43LH615V

3. Pilot głośników - bardzo słabo działa. z 2,5m nie da się nic nim ustawić. nawet po podejściu blisko trzeba się umęczyć żeby coś zmienić. Po nachyleniu suba do przodu - troche lepiej łapie ale dalej kiszka - myślicie, że jest sens kupić inny pilot czy to nie pomoże?

Nie wiem, czy sprzęt jest wadliwy i go oddać czy da się to ustawić? Bardzo proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sproboj podłączyć kompa przez bt jeśli tam także jest ten problem to jest uszkodzony.

2. To na pewno kwestia ustawień. Jeśli przez wyjście słuchawkowe gra to przez analogowe tez będzie. W Lg to jest bodajże jako zewnętrzne audio. 

3. Nie wiesz tylko czy problemem jest pilot czy odbiornik. Jeśli odbiornik to nic nie da inny nawet dużo lepszy pilot. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Sprzęt odesłałem na serwis. Czekam na odpowiedź od nich i albo zwrot albo wymiana na wolny od wad.

Macie jakieś propozycję nad czym się jeszcze można pochylić z podobnych zestawów? tz. 2.1, BT, pilot - to najważniejsze. Podobnej klasy jeżeli chodzi o dźwięk jak w/w TAGA lub lepsze. Cena do 1500zł. Z tego co się rozglądałem to bardzo mało jest takich zestawów.

Powiem szczerze, że dźwięk zadowalający był z tych głośników, ale wykonanie to chamska chińszczyzna niestety. Reklamują się, że Polska firma. Kapitał może i tak, ale made in china...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko jest made in china, co akurat nie jest złe. A to że wykonanie takie a nie inne to akurat wymysł producenta. Chińczycy potrafią zrobić na prawdę luksusowe produkty.

Z aktywnych monitorów w tej klasie cenowej masz na prawdę bardzo fajne Klipsch R15PM, Za 1500 zł kupisz także monitory pasywne oraz wzmacniacz, tyle że używane.

Służę pomocą.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie ważne kto robi tylko kto pilnuje... ;)

Dostałem nowy zestaw. Tamte były walnięte. Teraz na BT działają oba głośniki.

Nie wiem czemu nie idzie dźwięk na czinczach z TV. Tylko na mini-jacku hula. W tv przerobione wszystkie opcje. Jakieś pomysły?

Pilot dalej nie łapie. Trzeba być dosłownie wi za wi czujnika i na tej samej wysokości to z 3m złapie. :/ Zna ktoś aplikację "Pilot w telefonie", która ogarnie TAGA? Zainstalowałem SURE i ale nie ma na liście TAGA oczywiście. Którą markę mogę próbować sparować z TAGA? Jest jakieś prawdopodobieństwo w ogóle, że załapie?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...