Skocz do zawartości

Zestaw do 4,5 tys, muzyka + kino


jconnor

Recommended Posts

Dzień dobry,

chciałbym Was prosić o poradę dotyczącą sprzętu. Do dyspozycji mam 4,5 tys.

1. poszukuję wzmacniacza/amplitunera + kolumny 2.0 (nie chcę ani teraz ani w przyszłości dodatkowego suba czy głośników pod kino domowe)

2. pokój 25m2 (razem z aneksem kuchennym)

3. źródło dźwięku to tv, konsola PS3 i PC z kartą AIM SC808(wyjście coaxialne, optyczne, RCA i jack)

4. sprzęt jak najbardziej może być używany

5. chciałbym żeby posłużył kilka lat w niezmienionej formie(chyba że zdecyduję się na wzmacniacz i za rok/dwa dokupię amplituner z pre-out, ale to oddzielny budżet)

6. muzyka - 70%, kino - 30%

7. słucham bardzo różnej muzyki - elektroniczna, rock/hard rock, pop po metal(z tym że ta raczej najrzadziej)

8. Warszawa

 

Nie ukrywam że funkcjonalność amplitunera bardzo do mnie przemawia:) Radio, spotify, dysk zewnętrzny i to wszystko z poziomu pilota lub smartphona. Na razie mogę jednak z tego zrezygnować na rzecz lepszego wzmacniacza, który kiedyś rozbuduję o dodatkowy ampli z pre-out.

Jeśli chodzi o dźwięk to preferuję ciepłe granie, przyjemne, niemęczące, bez ostrej góry. Bardzo mi jednak zależy na tym, by w szybszych i cięższych kawałkach sprzęt się nie gubił a dół nie zlewał.

Dobrze by było gdyby sprzęt sprawdził się w kinie w scenach akcji, tzn. żeby dół był na tyle dobry i mocny by nie było dużego niedosytu ani żeby dźwięk się nie zlewał.

Jak widzicie poszukuję sprzętu dość uniwersalnego, jednak zdaję sobie sprawę, że z czegoś zawsze trzeba będzie zrezygnować.

Jak na razie rozważałem dwie opcje - Dali Zensor 7 i JBL L890.

Rzut pokoju w załączeniu.

rozklad.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minuty temu, Majtek2013 napisał:

Cześć.

Jedna uwaga i dwa pytania:

Uwaga: muzyka elektroniczna i rock to trochę wykluczające się gatunki jeśli chodzi o charakterystykę systemu.

Pytanie #1: Czy dopuszczasz możliwość sprowadzenia kolumn z Niemiec? (kurierem lub osobiście?)

Pytanie #2: Z jakiej miejscowości pochodzisz?

Chciałbym, by zestaw się sprawdził najlepiej w rock/hard rock/pop i jako zestaw kina domowego. Na zestawie za 4,5k muzyka elektroniczna jak dla mnie na pewno zagra dobrze w kontekście moich oczekiwań. Bardzo bym nie chciał by, tak jak pisałem, w cięższych kawałkach dźwięk się gubił i zlewał, ale nie musi to być zestaw który spełni oczekiwania osób słuchających głównie cięższego grania.

#1 Osobiście to nie, ale kurier raczej tak

#2 Warszawa (pkt. 8 w moim poście)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być ciepłe a jednocześnie dynamiczne granie granie w electro i rocku i do tego nie wykluczasz niemieckiego kierunku zakupów to moim zdaniem idealne byłyby takie kolumny:

Canton RC-L LINK.

Kolumny z linku są w idealnym stanie (TOP Zustand), mają kontroler i oryginalne kartony (ważne do transportu). Nie widzę tylko zworek ale może sprzedawca je ma. Na tym samym portalu jest też ten sam model w innych kolorach ale nie doczytałem czy są w komplecie kartony.

Zakup + transport kosztowałyby w sumie ok. 2500zł (jeżeli byś się zdecydował to napiszę jak je bezpiecznie przewieźć - są za ciężkie i za delikatne na transport standardową firmą kurierską). Gdyby Ci nie podeszły to za 2500zł (a nawet drożej) sprzedasz je w w Polsce w tydzień (jest u nas na nie duży popyt a podaż prawie zerowa).

Model ten gra neutralnie i nie dodają nic od siebie co oznacza, że jak podłączysz ciepły wzmacniacz to zagrają ciepło a jak podłączysz wzmacniacz ostry to zagrają ostro. Można w ich towarzystwie testować różne konfiguracje sprzętowe. W electro, które jest bardziej wymagającym rodzajem muzyki dobrze oddają różne niuanse i wybrzmienia natomiast w rocku w mojej ocenie potrafią "łupnąć" - deficytów w mocy nie ma. Mam te kolumny w połączeniu z Densenem B-100 i grają na prawdę świetnie. Generalnie gdybyś mieszkał bliżej mógłbyś wpaść na odsłuch do mnie do Ostrowa Wlkp.

 

 

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majtek2013 Jak sprawują się te kolumny przy niskim poziomie głośności? Czasami muzyka byłaby tylko tłem dla innych czynności i zastanawiam się, czy dźwięk straciłby mocno na jakości(różnie to chyba bywa wśród kolumn; jeśli piszę głupoty to możecie mnie śmiało wyprowadzić z błędu ;)). Widziałem też kilka egzemplarzy na naszych polskich aukcjach, ale wszystko w okolicach zachodniej granicy:) Rozumiem, że jak transport to np. clicktrans.pl?

Możecie polecić też jakieś inne kolumny? Może udałoby mi się przesłuchać jakieś zestawy i wtedy miałbym pogląd w kierunku czego bardziej się skłaniam i czy warto sprowadzać Cantony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jconnor napisał:

@Majtek2013 Jak sprawują się te kolumny przy niskim poziomie głośności? Czasami muzyka byłaby tylko tłem dla innych czynności i zastanawiam się, czy dźwięk straciłby mocno na jakości

(...)

Rozumiem, że jak transport to np. clicktrans.pl?

1. RC-L przy niskich poziomach głośności grają bdb: żadnych deficytów nie ma.

2. Tak - chodzi o clicktrans.pl. Sprowadzałem tą drogą swoje Cantony z Niemiec i byłem mega zadowolony (gdybyś później chciał to mogę Ci podać namiar na człowieka, który mi przewoził kolumny).

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majtek2013 Ile mniej więcej kosztowałby transport? Canton[czarne] wyglądają jednak niebo lepiej ;) 

I pytanie czy znajdę do nich dobry wzmacniacz już z DAC - myślę o połączeniu wzmak + chromecast audio, co byłoby mega wygodne.

 

Czy ktoś w okolicach Warszawy nie posiada tych Cantonów i za zgrzewkę browarów nie poświęciłby trochę czasu by umożliwić mi odsłuch :D?

Edytowano przez jconnor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za transport płaciłem jakieś 370zł (cena zawierała transport i wniesienie, co zastrzegłem w zapytaniu ofertowym, bo 1 kolumna waży 31,5kg :101_point_up:). Ale zwróć uwagę, że w tej ofercie z Twojego linka sprzedający nic nie pisze o kartonach a bez nich transport będzie bardzo ryzykowny. Za to cena jest do negocjacji (VB), więc kolumny byłyby śmiesznie tanie (chociaż cena 450 € jest i tak bardzo atrakcyjna).

Jeśli chodzi o wzmacniacz z DAC to chyba musiałbyś szukać jakiejś nówki - tutaj wiedzę ma @jacek75. Ale jeżeli chromecast to sygnał przesyłany z TV to jego jakość nie będzie nadzwyczajna więc i DAC możnaby dokupić jakiś niedrogi zewnętrzny a wzmacniacz kupić lepszy używany.

Na naszym forum na pewno nie ma nikogo z Warszawy kto by miał Cantony RC-L.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło dźwięku w przypadku muzyki to raczej telefon/tablet/PC(spotify), i wtedy dalej do -> chromecast-> wyjście optyczne -> wzmacniacz z DAC. TV będzie źródłem tylko w przypadku kina, wtedy bezpośrednio do wzmacniacza a DAC. Jakość dźwięku w takim przypadku i tak powinna być wystarczająca.

Podobno MarantzPM6005 to całkiem niezły wzmacniacz już z DAC, którego używkę widziałem na allegro(wysyłka z UK) w całkiem niezłej cenie. Ale nie wiem czy się sprawdzi z tymi kolumnami.

A wzmacniacz z DAC dlatego, że chciałbym mieć jak najmniej sprzętu wokół tv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Marantz gra stosunkowo miękko, nieagresywne, nie wysusza dźwięku, więc z przejrzystymi Cantonami powinien zagrać co najmniej dobrze. Ale nie traktował bym wbudowanego DACa jako atutu. Lepiej kupić osobny przetwornik. I można go schować za wzmacniaczem, by nie był widoczny.

Ciekawe ile pieniędzy miałbyś na wzmacniacz? Pewnie jeszcze nie wiesz dokładnie. Bo zależy jakie kolumny kupisz. Ale pewnie już można by znaleźć lepszy wzmacniacz do tych kolumn.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Angel Poczytałem trochę o tych Cantonach i byłbym gotów je sprowadzić w ciemno(łatwo będzie je odsprzedać bez straty), ale mam wątpliwości czy nie będą po prostu zbyt duże. Kusi dobrze kontrolowany, nisko schodzący bas, dynamika i generalnie uniwersalność tych kolumn. Gdyby tylko były po kilka centymetrów mniejsze w każdym wymiarze ;) Może znacie takie kolumny ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Biorąc pod uwagę twoje potrzeby polecam nowy zestawik Yamaha rn602 z heco music style 900. Mamy na promocji właśnie w podobnej kwocie. 

Możesz go sprawdzić u siebie i wtedy zdecydować o zakupie. W przeciwnym razie kupujesz w ciemno. 

Nie spodoba się to spokojnie będziesz szukał używanego. Jednak slyszalem takie zestawienie przy twojej muzyce i grało to na prawdę dobrze. 

Obok heco można też pomyslec o polskiej melodika bl40 mkII

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Możesz go sprawdzić u siebie i wtedy zdecydować o zakupie. W przeciwnym razie kupujesz w ciemno.

@S4Home, cenię Waszą obecność na forum i gotowość wysyłki sprzętu na odsłuch potencjalnego klienta (bo przecież wysyłając sprzęt nie macie pewności, że kupi). Szacun za to.

Ale mam jedno pytanie: kto płaci za przesyłkę? Bo jeżeli potencjalny klient to policzmy: kurier za kolumny w dwie strony: 20złx2=40zł (zakładam, że obie kolumny będą w jednej paczce czyli dwa kartony jakoś spięte taśmą); do tego 20złx2 za drugi karton z resztą elektroniki. Razem to daje 80zł za wypożyczenie sprzętu na odsłuch.

A gdyby @jconnor chciał przyjechać z Warszawy do Ostrowa Wlkp. na odsłuch Cantonów RC-L: normalny bilet Intercity w przedsprzedaży kosztuje 40zł w jedną stronę czyli 80zł w dwie strony czyli tyle samo ile wypożyczenie sprzętu od Was. :101_point_up: Pominę to, że Cantony RC-L jak sądzę biją konkurencję marki Heco na głowę, więc ja osobiście z ciekawości wolałbym posłuchać właśnie Cantonów.

Dodam, że na trasie Warszawa-Ostrów Wlkp. jeżdżą Darty więc podróż jest w 100% komfortowa. :D

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2017 o 07:51, jconnor napisał:

@Angel Poczytałem trochę o tych Cantonach i byłbym gotów je sprowadzić w ciemno(łatwo będzie je odsprzedać bez straty), ale mam wątpliwości czy nie będą po prostu zbyt duże. Kusi dobrze kontrolowany, nisko schodzący bas, dynamika i generalnie uniwersalność tych kolumn. Gdyby tylko były po kilka centymetrów mniejsze w każdym wymiarze ;) Może znacie takie kolumny ? :D

Pewnie, że znacie B|.
Droższe - kolumny jeszcze lepsze brzmieniowo, z kontrolerem o szerokim wachlarzu możliwości, czyli Canton Digital 2 lub 2.1 lub 2/98. Gabarytowo mniejsze niż wspomniane RC-L
Tańsze - mniejsze Cantony Ergo SC-S lub RC-S. Taki metraż jak u Ciebie im niestraszny, to takie małe szatany :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jconnor, Cantony mają jeszcze taką zaletę, że wyposażone w kontroler (bez kontrolera nie kupuj) mogą się dopasować wielkościowo z niskimi tonami do pomieszczenia. Inne trzeba bardziej starannie pod tym względem dobierać. Seria Digital jest bardziej dostępna na niemieckim Ebayu.
Wiele osób je stamtąd sprowadza. Koledzy podpowiedzą jak to zrobić. I stwierdzą, czy cena jest dobra. Pytaj kolegów @Profii @Majtek2013. To są specjaliści w tej dziedzinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mówię, są. Wisi cd1.1 ale nie polecam ich bo są w absurdalnie wysokiej cenie i to od handlarza starzyzną. W zeszłym tyg widziałem cd 2.1 już w rozsądniejszej cenie ale też ciut za drogie. Może do stargowania. I może  w tym momencie nie ma ich w niemczech ale pewnie zaraz będą i napewno w rozsądniejszej kwocie.

Tak się zastanawiam, i co prawda nie znam, ba nawet nie widziałem na oczy wszystkich tych modeli ale canton dig 1.1 nie jest taki mały...a 2.1 wcale nie mniejszy od scs...tak Ci tylko mówię żebyś nie był zaskoczony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jconnor napisał:

Odniosłem się do serii Digital, której nawet na niemieckim ebayu próżno szukać.

Wręcz przeciwnie: przez miesiąc wisiała na kleinanzeigen oferta modelu Digital 2 za 700 euro. Dopiero dwa tygodnie temu zniknęła. Były też inne oferty. Nawet się zastanawiałem czy samemu ich sobie nie kupić ale odpuściłem, bo mam obecnie inne potrzeby kapitałowe (a wydaje mi się, że jak się kupuje Digitalki to wypada kupić do nich także lepszy wzmacniacz niż za 1500zł a także niebudżetowe okablowanie, żeby w pełni wykorzystać potencjał kolumn - to oczywiście docelowa strategia, bo przejściowo Digitalki mogą grać ze sprzętem z "budżetowej" półki).

Zatem: poczekaj miesiąc-dwa a na pewno coś w Niemczech się pojawi (tylko nie zawsze z kartonami, więc trzebaby jechać po nie samemu).

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2017 o 08:56, audiowit napisał:

No to mówię, są. Wisi cd1.1 ale nie polecam ich bo są w absurdalnie wysokiej cenie i to od handlarza starzyzną. W zeszłym tyg widziałem cd 2.1 już w rozsądniejszej cenie ale też ciut za drogie. Może do stargowania. I może  w tym momencie nie ma ich w niemczech ale pewnie zaraz będą i napewno w rozsądniejszej kwocie.

Tak się zastanawiam, i co prawda nie znam, ba nawet nie widziałem na oczy wszystkich tych modeli ale canton dig 1.1 nie jest taki mały...a 2.1 wcale nie mniejszy od scs...tak Ci tylko mówię żebyś nie był zaskoczony. 

A ile Twoim zdaniem powinny kosztować? I zapytam dalej, czy masz jakiś monopol i wiedzę żeby "ustalać" ceny sprzętu w Polsce? Czy w ogóle porównywałeś ceny Digital 1 vs. 1.1 w Europie, skoro tak się mądrzysz?

Nawet nie znasz tego sprzętu, mylisz konstrukcje i tylko wprowadzasz koledze @Jconnor niepotrzebny mętlik w głowie.
Tak poza nawiasem w ogóle nie wspominałem o jedynkach, bo to nie są kolumny do 25 mkw.
Jedynki otrzymały podobne noty co Infinity IRS Epsilon, sprawdź sobie, ile kosztują w Polsce czy w całej Europie - dlaczego tu nikt nie jęczy o ceny?

Ile kosztują kolumny Dali Grand, o całą  umowną klasę dźwięku gorsze od Digitali - dlaczego tu nikt nie jęczy o ceny? No ale że Cantony serii Digital są mało znane, nawet w Niemczech, to powinny kosztować najlepiej 100 zł z dostawą gratis z drugiego końca świata 036.gif.
Fajnie, że czasami pojawi się atrakcyjna cenowo oferta, bo ktoś na szybko chce się ich pozbyć, ale to nie znaczy że od razu wszyscy inni muszą zejść z ceny.  W takim razie widząc, jak ludziska "biją się" o Vandersteeny, mógłbym z miną znawcy orzec, że te kolumny powinny kosztować max 700zł, no niech będzie 730 zł :D.

Jconnor, w pracy mamy zablokowany dostęp do allegro, olx i zagranicznych stron więc nie podam Ci linków, ale przeszukaj aukcje zakończone, wszystkie propozycje znajdziesz.
Obojętnie, gdzie i czego będziesz szukać, WAŻNE, żeby kolumny miały kontroler w komplecie.
Nie daj się zwieść bredniami, że bez niego kolumny grają lepiej bądź że kontroler to wyposażenie dodatkowe itp.

 

Edytowano przez Profi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi. Na digitalkach świat się nie kończy. A wg Ciebie tak to wygląda. Digitalki to popularne powtórzę jeszcze raz popularne kolumny. Fakt, że udane i dobrze ale popularne kolumny. Jest takich więcej. Vandersteeny też są popularnymi kolumnami ale używane 10 letnie nie kosztuja 9kzł. A czemu tak jest. Bo nikt o nich nie gada non stop jakby niczego innego nie było. To produkt masowy, tłuczony w swoich czasach dzień w dzień. Na kiepskich przetwornikach, slabych elementach zwrotnicy...Dlatego tak uważam. 

A tak już bardziej merytorycznie. Masz okazję się wykazać jaki wzmacniacz polecilbyś do canton digital najlepiej za darmo bo kolega ma 4.5kzł do dyspozycji. No dobra 900zł bo tyle by mu zostało gdyby kupił 2.1 w tej ,,okazyjnej cenie w polsce''. Za popularne kolumny często wystawiane na wystawkach w niemczech.

I grzeczniej proszę nie jesteśmy na trzepaku, a jak już musisz pluć jadem bo masz gorszy dzień i musisz się wyładować to zrób to na prv zeby koledze nie psuć wątku. 

I jeszcze tak na marginesie. Niedługo handlarze będą wystawiali cd z linkami do Twoich postow :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co oszukiwać. Za transport płaci osoba zainteresowana. I tak zużycie sprzętu biorę na siebie. Nigdy takich produktów jako nowe już nie sprzedamy. Co znacznie obniża ich cenę. 

To i tak chyba fair? zwłaszcza ze jak słusznie zauważył kolega kraft. System zagra zupełnie inaczej w salce odsluchowrj a zupełnie inaczej w domu. Coraz popularniejsze jest testowanie sprzętu na Youtube. I w ten sposób. Sprawdzanie różnic . 

Tu jest zupełnie za darmo :)

Ten zestawik w tej kwocie sprzedaje się na prawdę dobrze. Jeśli jednak kolega sprawdzi i zdecyduje się na coś innego też będę się cieszył że mogłem pomóc. 

Wiem naiwinie myślę że dobra karma wróci. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...