Skocz do zawartości

Zestaw do 4,5 tys, muzyka + kino


jconnor

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jan2. Ty tak na serio, że s4 poleca słuchanie na you tube? Przeczytałeś dokładnie cały post czy tak po prostu wyłapujesz cokolwiek byle by sobie pokpić?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2017 o 19:34, Jan2. napisał:

O.oO.oO.o

Prawda ?

No nie przeczytał

 A wolil napisać. Właśnie pisałem to z przekora. Do nas wiele osob już przychodzi z wstępnie wybranym systemem po odsłuchach yt. 

Funkcjonalność można znaleźć w byle manualu, a kiedy okazuje się że jest z czymś problem, coś nie działa, działa inaczej jak myślimy itp to o tak taki test tego nie pokaże. Wtedy nie ma z tego kasy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ewidentny brak zrozumienia przez Jan2. Czy widzisz ten uśmiech na końcu tekstu? Czy, aż tak ogromny wysiłek sprawia Ci zrozumienie ironii? Na 100% S4 by polecał you tube zamiast wypożyczania własnego sprzętu jakże by to wspaniale wpłynęło na sprzedaż z jego salonu. Może potłumaczyć Ci w jakim celu S4 wypożycza sprzęt do domu czy tego już sam się domyślisz? 

PS widzisz nawet Forum samo w sobie już nie ma mocy na twoje posty:D

W wolnej chwili mógłbyś napisać co cie tak kręci w tym Trollowaniu? Bardzo mnie to interesuje w czym leży natura takiego zachowania. Czy to dla zabawy, czy ze złośliwości, czy masz parcie na bycie przeciw wszystkim? Odpisz nawet na pw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się dyskusji i ewidentnie popieram kolegę @Jan.2. @S4Home napisał o porównywaniu na yt w kontekście sprawdzania jakości dźwięku a nie funkcjonalności. Może dla zaprawionych w bojach userów jest oczywiste, że chodzi o porównywanie na yt funkcjonalności. Ale niedoświadczeni userzy mogą zrozumieć taką ogólnikową wypowiedź dokładnie odwrotnie: że to dźwięk można na yt porównać.

Więcej krytycyzmu Panowie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mu o dźwięk nie funkcjonalność. S4 naśmiewa się z porównywania zestawów na you tube i to każdy umiejący czytać i posiadający ostatnio zanikający narząd zwany: mózgiem wyczyta z posta o którym mowa. Zbigniew mam tylko nadzieję że nie masz na drugie imię: Jan...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2017 o 19:14, Zbigniew8 napisał:

@Jan.2 @S4Home napisał o porównywaniu na yt w kontekście sprawdzania jakości dźwięku a nie funkcjonalności.

Ale bzdura!!

Napisał Ci kolega wyżej. Po co pożyczam sprzęt?

Dnia 17.07.2017 o 19:20, Sanwing napisał:

Oczywiście chodziło mu o dźwięk nie funkcjonalność. S4 naśmiewa się z porównywania zestawów na you tube i to każdy umiejący czytać i posiadający ostatnio zanikający narząd zwany: mózgiem wyczyta z posta o którym mowa. Zbigniew mam tylko nadzieję że nie masz na drugie imię: Jan...

Dokładnie tak.

Może nie wyśmiewa, bo tak nie ładnie. Po prostu zaznaczyłem że jest to coraz powszechniejsze i to nie tylko w zestawach za 3000 zł!

Sprzedaż tak mocno przeniosła się do internetu że wiele osób woli przeczytać sponsorowaną gazetkę czy sponsorowany test zamiast wypożyczyć sprzęt do domu. Wiele osób sugeruje się opiniami innych a zapominają, że to oni będą tego słuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ale bzdura!!

Jeżeli to bzdura i Pan S4home miał na myśli co innego niż napisał (tj. że dźwięk można testować na yt) to proponuję, żeby popracował nad swoją polszczyzną, bo obecna jest niedoskonała. Piszę to jako bezstronny obserwator, który nie opowiada się po żadnej ze stron.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zakończenie rozważań "co autor miał na myśli" i nie doszukiwanie się podtekstów, skoro niektórzy nie potrafią (a właściwie: nie chcą) odróżnić tekstu żartobliwego od pisanego na poważnie!

Kolejne posty z próbami udowadniania, że YT służy do miarodajnych odsłuchów będą kasowane jako niemerytoryczne lub prowokacyjne (co jest charakterystyczne dla kilku osób z grona "świeżaków").

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu... :)

Cantonty Ergo RC-L jutro trafią w moje ręce(sprowadzone z Niemiec, jutro w Warszawie).

Co do wzmacniacza - być może trochę się pośpieszyłem i kupiłem Marantz PM6006(ze zwrotu konsumenckiego za 1700). Wiem, że mogłem trochę inaczej to rozwiązać(dodatkowy DAC), ale i tak skłaniałem się ku Marantzowi PM6005 a jego następca dźwiękowo niczym się nie różni i posiada aż dwa wejścia optyczne - w sam raz na Chromecast Audio i TV. Mam jeszcze trochę czasu na zwrot, także jeśli macie jakieś inne propozycje...

W tej chwili zostają jeszcze do kupienia kable. Tak szczerze to chciałbym zacząć z niskiej półki, np. Oehlbach. Czy w salonach audio, gdzie sprzedają często kable na metry, można poprosić o zaciśnięcie zacisków? To raczej standardowa usługa czy będzie to problem?

Edytowano przez jconnor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz kabel, którego przewody wejdą bez problemu pod zaciski głośnikowe ( najlepiej w otwory trzpienia ), to po co Ci końcówki? Każde są w stosunku do gołego kabla degradujące dla sygnału a co za tym idzie dla jakości dźwięku. Szkoda tracić kasę i niuanse brzmieniowe. Jeśli nie będziesz często wspinał i wypinał kabli, to zostaw je bez konfekcji.

Prawie każdy salon ma możliwość zarabiania końcówek. Jeśli kabel i końcówki kupisz u nich, to pewnie zacisną je gratis. Trzeba zapytać. Jeśli już zaopatrywać kable w takie końcówki, to porządne. Zagniatane QED Airloc. Ale one sporo kosztują. Do taniego kabla nie warto.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majtek2013 Jak się to ma to wejść/wyjść tego wzmacniacza LINK ? Przyznam, że nie potrafię tego powiązać z tym rysunkiem z podesłanego wątku.

I jak wygląda tai kontroler z tyłu? Nie znalazłem niestety żadnego zdjęcia w sieci. Da się do ten kontroler podłączyć kablem bez końcówek?

[EDIT] Ok, jednak znalazłem zdjęcie. Chyba muszą być końcówki na kablu do tego kontrolera[edit: nie było pytania, to zwykłe chinch]

I są trzy wersje tego kontrolera. Na początku chyba jednak połączę bez tego cuda... :)

Edytowano przez jconnor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł jak połączyć kotroler (ZDJĘCIE) z tym wzmacniaczem PM6006 (ZDJĘCIE TYŁ) według wzoru z instrukcji LINK DO ZDJĘCIA?

 

Jedyny pomysł jaki mam, przy założeniu, że dwa sygnały wejściowe idą z Chromecast Audio i TV przez wejścia optyczne we wzmacniaczu, to podłączenie

"main in" kontrolera -> "recorder out" wzmacniacza

"main out" kontrolera -> "recorder in" wzmacniacza

Ale nie wiem czy ma szansę zadziałać.

W innym wypadku musiałbym podłączyć RCA TV do "tape in" kontrolera i jack->RCA Chromecast do "main in" kontrolera. Dalej "tape out" i "main out" kontrolera do któregoś z wejść we wzmacniaczu(Phon, CD, Network lub Recorder). Tyle że wtedy przetwarzaniem dźwięku będzie się zajmował DAC TV lub Chromecasta, co jest słabym rozwiązaniem.

Edytowano przez jconnor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz tak:

-jedno źródło do main-in kontrolera;

-drugie źródło do tape-in kontrolera;

-z main-out kontrolera do któregoś z wejść tuner/CD we wzmacniaczu (phono to jest gramofon - do tego na pewno nie podłączasz) - np. jeżeli podłączysz kontroler do wejścia "cd" to gałkę źródła we wzmacniaczu przełączasz na "cd" i tak zostawiasz. W zależności od tego którego źródła aktualnie używasz wciskasz przycisk z prawej strony w kontrolerze w pozycję "tape" lub "main".

 

Zastanawiam się natomiast na jakiej zasadzie działa w tym wzmacniaczu DAC (czy obsługuje wejścia "digital audio in" i wejście gramofonowe) i po co jest wejście "network" (sieć)? Może @jacek75 pomoże? W internecie wyczytałem, że po podłączeniu odtwarzacza CD do wejścia "CD" można DAC włączyć lub wyłączyć. Nie wiem tylko jak, bo na obudowie PM6006 żadnego przycisku nie widać.

 

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontroler nieco komplikuje mój plan. Może uda mi się odsłuchać w ten weekend kolumny z kontrolerem i bez niego i wtedy będę się zastanawiał co dalej. Jeśli kontroler okaże się niezbędny, to jednak muszę kupić oddzielny DAC, a w takim przypadku obecny wzmacniacz nie ma żadnej przewagi nad tańszym PM6005. A te 500 zł mógłbym dołożyć do DACa.

Cytat

po podłączeniu odtwarzacza CD do wejścia "CD" można DAC włączyć lub wyłączyć

Wydaje mi się to raczej niemożliwe. Czemu miałoby to służyć? Po co przetwarzać ponownie dźwięk? Sygnał na wejściu "CD" jest analogowy i był już raz przetworzony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majtek2013, wejscie network sugeruje podłączenie doń odtwarzacza sieciowego, tak to sobie Marantz wymyślił... natomiast co do pracy DAC to być może jest on faktycznie włączany lub wyłączany, gdyż podczas wyboru źródła pomiędzy cyfrowym a analogowym słychać charakterystyczne "pstryk" we wzmacniaczu.

Edytowano przez Barry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jconnor napisał:

Wydaje mi się to raczej niemożliwe. Czemu miałoby to służyć? Po co przetwarzać ponownie dźwięk? Sygnał na wejściu "CD" jest analogowy i był już raz przetworzony.

Informację o odłączeniu DACa zaczerpnąłem z tej recenzji:

https://www.infoaudio.pl/test/762,marantz-cd-pm6006-system-z-nagroda-eisa

W sekcji "Przetwornik DAC" autor napisał:

Cytat

Pokusiłem się również o sprawdzenie, czy lepiej jest korzystać z DAC-a wbudowanego w CD, czy we wzmacniacz. Efekty były ciekawe, ale ostatecznie wybrałbym połączenie analogowe - mimo wszystko bardziej naturalne.

Nie za bardzo wiem co poeta miał na myśli o ile pisze o PM6006.

20 minut temu, Barry napisał:

natomiast co do pracy DAC to być może jest on faktycznie włączany lub wyłączany, gdyż podczas wyboru źródła pomiędzy cyfrowym a analogowym słychać charakterystyczne "pstryk" we wzmacniaczu.

Czyli po podłączeniu do wejścia analogowego wbudowany w PM6006 DAC się wyłącza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...