Skocz do zawartości

Marantz seria 8006


Kraft

Recommended Posts

W mediach można znaleźć pierwsze wzmianki o nowej serii Marantza 8006. Będzie się ona składać ze wzmacniacza PM8006 i Cd-ka/odtwarzacza sieciowego ND8006. Widać, że Marantz chyba zrezygnował z oddzielnych urządzeń do sieci i odtwarzania CD i połączył je w jedno. Dodatkowo odtwarzacz będzie wyposażony w funkcjonalność systemu HEOS. Chyba już zacznę zbierać pieniądze, by wymienić na ND mojego NA6005. Myślałem już wcześniej o zakupie NA8005, ale zniechęcił mnie do niego brak interfejsów bezprzewodowych. Teraz sprawa wydaje się wreszcie rozwiązana.  

marantz-pm8006neu.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Widać, że Marantz chyba zrezygnował z oddzielnych urządzeń do sieci i odtwarzania CD i połączył je w jedno. 

marantz-pm8006neu.jpg

Czyżby i Marantz miał w planach już rezygnację z nośnika CD (bo to raczej tak dla mnie wygląda - niezdecydowanie streaming czy nośnik)? Czy tylko gonitwa za konkurencją, która podobne urządzenia już ma w ofercie? Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak konkurencja ma w tym przedziale cenowym podobne urządzenia?

A swoją drogą musi to być dla Marantza trudna decyzja. Zamiast zarabiać na dwóch urządzeniach (klient kupi do kompletu wzmacniacz+CD+odtwarzacz sieciowy) trzeba będzie się ograniczyć tylko do dwóch. Ciekawe jaka będzie cena? Może dla wyrównania strat - 2 razy cena odtwarzacza CD;) 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli raczej porównanie do sprzętu typu 2 in 1, kojarzę jakieś Onkyo CN7050... Coraz więcej wydaje się tego typu urządzeń. Pytanie co tam lepiej gra, albo z czym lepiej. Z CD czy sieciowo? A może jedno i drugie? 

Decyzja Marantza podyktowana może być raczej już decyzją klienta, czyli czego Pan/Pani szuka w kwestii źródła. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kraft napisał:

Myślałem już wcześniej o zakupie NA8005, ale zniechęcił mnie do niego brak interfejsów bezprzewodowych.

to może NA6005? swoją drogą ciekawe to połączenie dwóch klocków w jeden. Jeśli cena będzie przystępna a urządzenie równie funkcjonalne jak NA6005 to chętnie wymienię NA i CD na ten ND. 

Edytowano przez Barry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz raczej nie zrezygnuje w przewidywalnej przyszłości z CD . Jedynie przesuwa funkcie SACD do klasy premium.

Myśle że ND 8006 będzie urządzeniem wyjątkowym w gamie i jedynie faktycznie zastąpi streamer i cd/sacd model 8005 a jego cenę szacuję na ok 1500 E.

Co do wzmacniacza to nie znam szczegułów ale to wielkich zmian do 8005 , może faktycznie coś pokombinowano w preampie , a szkoda bo liczyłem na integrę w klasie D.

Cena natomiast bez zmian .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witajcie, jako że odtwarzacz ND8006 jest już dostępny w polskiej sieci sprzedaży mam pytanie: otóż czy warto zmienić zestaw dzielony (NA6005, CD6006) na owy ND8006? pomijam kwestie finansowe jednakże takowe "2 in 1" bardziej by mi odpowiadało wizualnie ale tylko pod warunkiem że "gra" na takim samym poziomie lub wyższym. Domyślam się że jeszcze mało kto testował ND8006 niemniej jeśli patrzeć tylko na "cyferki i tabelki" to czy ten odtwarzacz jest technologicznie / elektronicznie lepszym urządzeniem od wymienionych wyżej dwóch oddzielnych? Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pod względem funkcjonalności odtwarzacza sieciowego nowy model ND8006 jest wyraźnie lepszy od NA6006, brzmieniowo jest to klasa niewiele ustępująca setowi NA8005 i SA8005. Tak więc na pewno decydując się na ND8006 będzie zadowolony tak pod względem funkcjonalności, jak i przede wszystkim jakości dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kraft napisał:

Barry, przypomnij mi jakie masz kolumny? Może warto zainwestować w nie, a nie w nowy odtwarzacz?

Witaj, kolumny to Dynaudio Excite X14, które to grają bardzo zadowalająco... chodzi mi tylko o kwestię czy warto przejść na jeden klocek patrząc na parametry techniczne. Nadmienię, iż w aktualnym zestawieniu z CD korzystam sporadycznie... niemniej korzystam i nie zamierzam się z nim rozstawać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...