Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do pioneer nc-50dab


teceha

Recommended Posts

Witam

Kupiłem sprzęt all in one - pioneer nc-50dab, z różnych względów (główny to koniec m-ca;)) musiałem kupić (2800zł) sprzęt na szybko i teraz muszę  coś do niego dobrać, jestem laikiem, będę kupował raczej w ciemno na bazie zebranych opinii, na bardziej wysublimowane wybory przyjdzie pora za parę lat. W przeczytanym teście (http://stereoikolorowo.blogspot.com/2016/11/pioneer-nc-50dab-wzmacniacz-dac.html) sprzęt współpracował z Klipsch RP-150M, a autor sugerował, że nie ma sensu dołączać nic lepszego do tego sprzętu, widziałem także większe RP-160M, czy podołają? może koledzy zaproponują jakiś bezpieczny, optymalny wybór mając na uwadze:

 

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
1800-2500 zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
tylko nowy

3) Jaki jest sprzęt towarzyszący
pioneer nc-50dab

4) Jaka jest powierzchnia pokoju?
ok 21m - kolumny będą stały na komodzie w rogu pomieszczenia, odległość między nimi to na ten moment 1,2m

5) Jakiej muzyki słuchamy

all in one;)

6) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
kolumny podstawkowe mogą być lekko na wyrost, za jakiś czas (za 3-5 lata) pioneer zostanie zastąpiony czymś lepszym 

Edytowano przez teceha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę uniwersalność systemu, konfigurację oraz wielkość salonu, warto brać pod uwagę kolumny Klipsch serii reference Premiere. Ze względu jednak na wielkość salonu, namawiałbym na model większy Klipsch RP-160M. Po prostu model mocniejszy bardziej swobodnie, lepiej nagłośni salon. Natomiast w przypadku połączenia NC-50DAB z Klipsch uzyskamy dźwięk bardzo efektowny, dynamiczny z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma.

Alternatywą dla Klipsch jest zestaw kolumn Focal Chorus 706. To także bardzo mocne, dynamicznie grające kolumny. Na plus konstrukcja z wylotem bass-reflex z przodu, co może być dużą zaletą przy Twoim ustawieniu kolumn w pomieszczeniu. Focal także bardzo dobrze współpracuje z elektroniką Pioneer. Na koniec propozycja najnowszej brytyjskiej konstrukcji Kef Q350. To kolumny o równym, bardzo plastycznym dźwięku i umiejętności bardzo dobrego tworzenia sceny, przestrzeni.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej oczywiście służę pomocą. Jeśli jednak masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wyżej wymienionymi propozycjami w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki modeli kolumn, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać i porównać w naszych salach odsłuchowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Biorąc pod uwagę ta stacyjkę to klipsch rp160 będą odpowiednimi kolumnami. 

Są bardzo skuteczne i nie wymagają mocnego wzmacniacza. Do tego pasują barwa dźwięku. 

Jeśli szukasz z kolei czegoś miekszego w dźwięku to polecam produkty Polk audio. 

Wolał bym jednak abyś sprawdził u siebie w domu. Dlatego proponuję wypożyczenie tych kolumn. 

 

Zapraszamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Szukam sprzętu audio do 16m2 (zaznaczam, że nie jestem audiofilem ale na tyle ile słyszę chcę aby to dobrze grało).

Myślałem początkowo o onkyo tx-8150 + pylon audio sapphire 25 do salonu 30m2, ale ostatecznie sprzęt ma być w pokoju 16m2 4x4.

Więc myślałem że wezmę onkyo tx-8150 + pylon audio sapphire 23 bo w ogóle pylona bardzo mi polecali w pierwszym salonie.

W salonie 2 słuchałem pioneer nc-50DAB i SX-N30DAB na kolumnach polk audio tsx 330t (podobno odpowiednik onkyo tx-8150, które już jest problem kupić) i z tych dwóch o dziwo w mojej ocenie lepiej wypadł pioneer nc-50DAB. Czy to możliwe?

Następnie zaproponowano mi aby zostać przy pioneer nc-50DAB i porównać kilka kolumn, więc słuchałem:

1. Monitor Audio Silver 6G 50 w porównaniu do polk audio tsx 330t dużo gorzej, o wiele ciszej

2. Tannoy Eclipse Three 3 w porównaniu do polk audio tsx 330t niewielka różnica, troszkę ciszej i mniej niskich tonów, mi bardziej odpowiadają polk ..

3. Focal Aria 906 dla mnie podobnie jak polk audio tsx 330t a sporo droższe

I na razie moim faworytem jest pioneer nc-50DAB + polk audio tsx 330t co Pan sądzi o takim połączeniu?

Czy w Pana ocenie w budżecie około 5 tys. da się coś lepszego kupić?

Czy te pylony faktycznie mają taki super stosunek jakości do ceny (nie mam jak sprawdzić pioneer nc-50DAB + pylon audio sapphire 23)?

Bardzo proszę o opinię

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Cześć,

wybór kolumn do Pioneer NC-50DAB zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Ogólnie jednak warto szukać kolumn o wyraźnie zarysowanym basie, dobrym wypełnieniu, ale raczej równych w gorze pasma. Magnat może być, chociaż moim zdaniem lepiej sprawdzi się Monitor Audio Bronze 2, na pewno Kef Q350 czy najbardziej otwarte, swobodne Polk Audio Signature S20E. Wybór zależy od Twoich indywidualnych preferencji. 

Nie skupiaj się tylko na stworzonych i zaprezentowanych w sieci zestawach, to tylko pewne propozycje. Jesli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania. Możesz także liczyć na indywidualną ofertę dla forumowicza Audio. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

 

Teraz ja chciałbym odświeżyć temat i poradzić się o głośniki do tego Pioneera :)

Ja natomiast chciałbym uruchomić go na głośnikach podłogowych, np:

1. STX Electrino 250 +

2. TONSIL MAESTRO III

3. DALI ZENSOR 7

4. KLIPSCH R-820F

5. WHARFEDALE DIAMOND 250

Czy ten wzmacniacz pociągnie tego typu głośniki?

Od razu wspomnę, że słucham raczej muzyki gdzie powinien być widoczny bas, a przestrzeń to ok. 17m2.

Wybór padł na tego typu wzmacniacz przez fakt multimedialności, a dla mnie to podstawa.

Mogę rozważyć innego typu "mocniejsze" wzmacniacze o ile będę miał konkret na podłączenie do TV oraz bluetooth.

Niedługo będę tak czy siak chciał wpaść na odsłuch, ale chciałbym też być przygotowany i wiedzieć "co i jak"

 

Z góry dzięki wielkie

Edytowano przez Kajt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnąć? pociągnie. Inaczej, wdzięk będzie się wydobywał.

Zaproponowałeś kolumny ciepłe, skrajnie jasne oraz neutralne. Świadczy to o tym że na razie szukasz po cenie. A nie dzwięku.

9 godzin temu, Kajt napisał:

Niedługo będę tak czy siak chciał wpaść na odsłuch, ale chciałbym też być przygotowany i wiedzieć "co i jak"

Wpadnij zatem na odsłuch i będziemy dalej dyskutować. NA razie modele mogą się sypać po cenie tylko.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...