Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do kolumn Heco Celan Gt 902 ?


Mateo89

Recommended Posts

Witam nie dawno zakładałem temat jakie kolumny wybrać i wybrałem Heco Celan Gt 902 i miał być do tego amplituner Onkyo Tx 8270 o którym naczytałem się na innym forum od testujących w domu użytkowników tego sprzętu że wcale taki fajny nie jest i ma wiele wad typu że system się zacina i transformator buczy, a nawet że gra gorzej od swojego poprzednika co bardzo mnie rozczarowało .

Po wielkich Waszych namowach w innym temacie który założyłem zdecydowałem się na wzmacniacz z wbudowanym USB to jest najważniejszy warunek by móc podłączyć pen driva pod niego bo mam całą muzykę na komputerze w plikach FLAC i zawsze będę ją mógł zgrać na zewnętrzną pamieć i sobie podłączę, ale chciałbym też by miał wyświetlacz na przodzie dla mnie to zdecydowanie atrakcyjniej wygląda wtedy no ale większość go nie ma :( a dla mnie to też jeden z warunków. Mam kilka wytypowanych wzmacniaczy z których chciałbym wybrać najlepszy, wiem że nie każdy ma wyświetlacz ale mieści się w moim przedziale cenowym u mojego sprzedawcy ,ale proszę o Waszą pomoc który zagra najlepiej z tymi kolumnami i który da największego kopa. Oto Modele:

- Rotel Ra-12 V2

- Rotel A12

- Hegel H70

- Marantz HD-AMP1

- NAD C368

- Yamaha A-S801

- Cambridge Audio CXA80

Okablowanie : Melodika BSC2330 Brown Sugar

 

Najbardziej podoba mi się każdy Rotel ale np. Yamaha mocą bije każdy podany wzmacniacz na głowę ,ale ciekawe jest jak to działa w praktyce i w ogóle wasze wrażenia w praktyce. Każdy z nich posiada dość mało mocy RMS bynajmniej na papierku a taki amplituner Onkyo miał dwa razy tyle mocy RMS czyli tyle co Yamaha, a niby nawet nie ma polotu do zwykłych wzmacniaczy dzwiekowo i mocowo i dlatego nic z tego nie rozumiem i proszę o pomoc w objaśnieniu.

Pomieszczenie w tej chwili to 20m2 w kwadracie ale za 3 miesiące będzie to inny dom i salon wielkości 32m2 w prostokącie. Oczekuje dźwięku w którym jest ładna stereofonia ,dźwięk który otacza ,szybki dynamiczny bass ,miękki mocno odczuwalny nie dudniący jak w samochodzie po podłączeniu subwoofera, lubię jak jest dużo góry czyli sopranów i jak nie brakuje wokali tak by nie były wycofane, chce by wszystko w pasmach ładnie współgrało. Na wzmacniacz chce wydać 3000 zł do 4000 zł nie więcej bo nie będzie mnie stać. Później może dokupię jakiś porządny odtwarzacz sieciowy do tego lub streamer nie wiem co lepsze ale to odległy czas :)  Proszę o pomoc Wasze sugestie.

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Może w jakimś zadziała, ale ogólnie to wzmacniacze nie odtwarzają plików z muzyką. Potrafią jedynie konwertować sygnał cyfrowy na analogowy, ale nie potrafią dekodować plików. Zresztą jak miałoby wyglądać sterowanie takim odtwarzaniem. Z pilota, bez wyświetlacza? Przecież one nie mają komunikacji Wi-Fi żeby sterować nimi ze smartfona.

 

Przejrzałem parametry podanych wzmacniaczy i moim zdaniem żaden z nich nie odtworzy FLAC czy MP3. Sorry. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraftnie mam większej wiedzy na ten temat i myślałem że skoro jest wejście USB to będę mógł w taki sposób odtwarzać muzykę. Teraz to już jestem załamany nie wiem co robić bo specjalnie zrezygnowałem z Amplitunera Onkyo tx 8270 który też ma USB i liczyłem że we wzmacniaczu będę miał chociaż tyle przyjemności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jako źródło używać na razie TV. Chyba i tak Ci na tym zależało. Dodatkowo możesz podłączyć do któregoś z wymienionych wzmacniaczy komputer i puszczać muzykę kablem USB (ponoć daje to najlepszą jakość dźwięku). Jeśli tego mało możesz też dokupić tani moduł sieciowy np. Yamaha wxad-10 i odtwarzać muzykę z internetu i pliki FLAC z dysku sieciowego (lub komputera). W niektórych wzmacniaczach będziesz miał też moduł BT i możliwość przesyłania do wzmacniacza sygnału ze smartfona. Możliwości sporo, ale te propozycje już padały wcześniej i mam wrażenie, że nie słuchasz, co do Ciebie mówimy. Trzymasz się swojej idee fixe i żadne rady tu nie pomogą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraftchodzi o to że nie chciałem kupować więcej klocków dlatego pomyślałem że jak wzmacniacz ma USB to w sumie nie będę miał problemu z puszczanie mojej muzyki.                      

 Nie zależy mi na funkcjach sieciowych po prostu chciałem prostoty w użytkowaniu czyli podchodzę wkładam pendrive i gra muzyka. Mam komputer stacjonarny w drugim pokoju więc musiał bym ciągnąć mega długi kabel do USB bo inaczej tego nie widzę a laptopa nie posiadam.      

 A czy jest jakiś dobry wzmacniacz który posiada wejście typu USB-A by móc słuchać muzyki z niego na pendrive? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jednak Ty nie zrozumiałeś sarkazmu? A sam teraz w taki sposób piszesz. Nie obawiasz się, że ktoś inny nie zrozumie?

I nie pisałem, że ktoś nie może czytywać forum. Ale, że nie powinien. Dla Ciebie to niuans, który przeoczyłeś a dla mnie istotna różnica w znaczeniu tego, co napisałem.

Poza tym mylisz to, co napisałem do Ciebie z tym, gdzie odniosłem się do założyciela tamtego wątku.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny wzmacniacz w tym przedziale cenowym, jaki spełni Twoje oczekiwania co do funkcjonalności to chyba Denon DRA-100.

PS ale czy on zagra lepiej (szczególnie w dużym pomieszczeniu) od amplitunerów sieciowych o których była mowa wcześniej, to wątpię.
PPS chociaż ten Denon to też właściwie amplituner sieciowy.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się taki model: Yamaha MusicCast R-N803D. Może on będzie rozwiązaniem Twoich problemów? Na zdjęciach: wnętrze nowego amplitunera i dla porównania wnętrze A-S801, którą rozważałeś kupić. Wygląda, że to sprzęt tej samej klasy.

yamaha-musiccast-r-n803d.jpg

yamaha AS801.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krafta gdyby porównać jego specyfikację i budowę w środku to na chwilę obecną jesteś w stanie stwierdzić czy będzie lepszy dźwiękowo i czy będzie mógł napedzic mocne kolumny w porównaniu do Onkyo tx 8270? Będzie wydajniejszy pradowo? Bo chyba najwięcej od tego tutaj zależy? Po zdjęciach widać że niby to będzie prawie to samo co wzmacniacz  As  801 a może nawet lepiej a niby ten wzmacniacz dużo lepiej by zagrał z tymi kolumnami niż onkyo i na pewno lepiej je napedzil tak wnioskuję z moich wcześniejszych postów w których pisaliśmy .  Konkretnie chodzi mi też o to czy po zdjęciu widać że amplituner będzie dużo lepiej wykonany mocniejszy od Onkyo tx 8270? Można coś już wnioskować? bo na parametrach się nie znam ale jedno zauważyłem że nowa yamaha ma trochę mniej mocy rms na kanał czyli 145 vs 160 na korzyść Onkyo nie wiem czy to istotne? 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mateo89 napisał:

Można coś już wnioskować? bo na parametrach się nie znam ale jedno zauważyłem że nowa yamaha ma trochę mniej mocy rms na kanał czyli 145 vs 160 na korzyść Onkyo nie wiem czy to istotne? 

te 145W dla 8ohm Yamaha ma podane przy 1kHz i 10%THD :) R-N803_spec

Dla obciązenia 4 ohm jest lepiej, bo 160W dla 0,7%THD, więc widać, że ograniczenie jest po stronie napięcia zasilania.

Co nie zmienia faktu, że wg mnie to i tak całkiem fajny sprzęt.

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak wygląda wnętrze TX8270. Jeśli jednak tak, jak w TX8150, to zaryzykuję twierdzenie, że nowa Yamaha będzie solidniejszym i bardziej wydajnym wzmacniaczem. Może to być taka różnica w klasie brzmienia, jak między np. Yamahą A-S500 a A-S700. Oczywiście na brzmienie wpływa nie tylko to, co widać gołym okiem, ale także jakość chipów, np. DAC-a. Ten w 803 jest chyba trochę gorszy niż w 801, ale to jeszcze nie przesądza sprawy. Wygląd wnętrza 803 i specyfikacje na papierze na pewno zachęcają do jej posłuchania i wyrobienia sobie osobistej oceny.  

Niewielką różnicą w mocy na kanał się absolutnie nie przejmuj, tym bardziej, że Onkyo podaje moc przy 6 ohmach (łatwiej wykazać dużą moc), a Yamaha przy 8 ohmach, więc prawdopodobnie ich moc jest akurat identyczna

I jeszcze jedno. Yamaha będzie prawdopodobnie sporo droższa od Onkyo, więc pewnie jest oparta na lepszych komponentach.

Jest już dostępna instrukcja do R-N803. Możesz sobie sprawdzić, czy ma wszystkie funkcjonalności o które Ci chodzi.

https://www.manual-hub.com/manuals/yamaha-r-n803-01-pdf-manual

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft  @wallace dzięki za odpowiedź. Cena już mir nie będzie taka straszna bo będę miał wszystkie czego tak naprawdę potrzebuje. Natomiast proszę wyjasnijcie mi o co chodzi z tymi znieksztalceniami przy 4 Ohm a różnica przy 8ohm? Dodam że te kolumny które chce kupić w specyfikacji maja podana moc 280/450 4/8ohm ale nic z tego nie rozumiem. Czy patrząc na specyfikację tego nowego amplitunera nada się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi się nadają do Twoich kolumn (jak i praktycznie do wszystkich innych;). Możesz się tym nie zajmować. Niby im mniejsze zniekształcenia, tym lepiej, ale z drugiej strony wiele bardzo drogich sprzętów - za które audiofile dali by się pokroić - ma na papierze kiepskie parametry, więc to ostatecznie nic nie znaczy. Sprzęt o kiepskich parametrach może grać lepiej niż ten o dobrych. Taki jest właśnie świat audio. 

PS moim zdaniem lepiej mieć dobrze grający sprzęt o dobrych parametrach, niż dobrze grający sprzęt o słabych parametrach;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z impedancją i zniekształceniami oraz z mocą wygląda to w ogromnym uproszczeniu tak. Niższa impedancja kolumn pozwala grać im głośniej ale też może powodować w niezbyt solidnie zbudowanych a szczególnie tych ze słabszym zasilaczem, wzmacniaczach, duży przyrost zniekształceń dźwięku. Takie kolumny zmuszają wzmacniacz do cięższej pracy.
Musisz zdawać sobie sprawę, że kolumny wybrane przez Ciebie są dość wymagające. Mimo, że mają stosunkowo wysoką skuteczność.
Amplituner stereo z funkcjami sieciowymi, to zawsze jakiś kompromis. Może zagrać mocno, poprawnie, nawet dobrze. Ale zazwyczaj ustępuje jakością dźwięku wzmacniaczom stereo. I to wcale nie tylko tym najlepszym. O wszelkich niuansach, smaczkach, raczej nie może być tu mowy (w stosunku do ww. wzmacniaczy).

Jeśli chcesz koniecznie mieć wzmacniacz z wbudowanym DAC'em a nie możesz zaakceptować zewnętrznego przetwornika, to zamiast Pendrive, kup sobie jakiś odtwarzacz typu mini albo graj ze smartfona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...