Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do kolumn Heco Celan Gt 902 ?


Mateo89

Recommended Posts

Angel, czemu uważasz, że R-N803 zagra gorzej od A-S801 czy A-S700? Jeśli to ta sama konstrukcja mechaniczna i elektryczna, a różnice ograniczają się w uproszczeniu tylko do źródła sygnału (USB, sieć, analog), to czemu mają być duże różnice w dźwięku. Przecież to tak jakby podpiąć do klasycznego wzmacniacza raz CD, a raz odtwarzacz sieciowy. Zakładając, że są podobnej klasy, nie będzie przecież tak, że wzmacniacz w jednym z tych przypadków przestanie wydobywać "niuanse i smaczki". Uważam, że R-N803 może zagrać dźwiękiem tej samej klasy, co równoważny wzmacniacz plus zewnętrzny DAC (np. A-S700 + Cambridge Audio DacMagic 100). Nie widzę powodu, by tak nie było.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie, mnie chodziło o porządnie grające, wysmakowane wzmacniacze. Jakoś nie uważam tych ze stajni Yamahy za takie (przepraszam właścicieli i entuzjastów).
Ale to tylko (może nie tylko) mój gust.
Co do budowy, rzeczywiście może być podobna. Ale przy bezpośrednim porównaniu wychodzą różnice.

Zapomniałem dodać, że oczywiście trzeba lubić taki dźwięk. A wybór dobrych amplitunerów sieciowych jest bardzo mocno ograniczony. Gdybym szukał dla siebie, czegoś co przypasuje mi dźwiękowo, pewnie bym zrezygnował w ogóle z zakupu. Wolałbym wydać więcej, nawet się zapożyczyć i kupić dobry wzmacniacz stereo plus odtwarzacz z funkcjami sieciowymi. Szczególnie jeśli miałbym taki budżet na kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy @Angel @Kraft napisze o brzmieniu kolumn z tego co zauważyłem to mają trochę mniej góry niż inne kolumny, ale nie za mało a podobno Yamaha podbija górne dźwięki i niby jest ich dość dużo a ja lubię gdy jest dużo nazwę to po mojemu sopranu wiec dźwięk myślę będzie ok . Do tego kolumny mają bardzo nisko schodzący dynamiczny bass i miękki a Yamaha tak jak niby Onkyo trochę go utwardzi nie wiem jak fachowo to nazwać. Niby to daje efekt ładnego szybkiego rytmicznego bassu czy tak jest ? Te sugestie o tych amplitunerach i wzmacniaczach tych marek jak grają wziąłem z sieci tak są opisywane wiec chyba to dobre by było połączenie ? Boję się tylko czy pod tymi kolumnami te amplitunery nie wyzioną ducha ? bo lubię słuchać na dość dużych poziomach głośności ale z tego co @Angel napisał mi o podawanych mocach i zniekształceniach wnioskuje że nie. Dziękuję za objaśnienie o tej mocy i impedancji w skrócie.

Jedno pytanie konkretne do Was który z tych dwóch amplitunerów powinien zagrać lepiej i da lepszego kopa dla tych kolumn ? który mniej będzie się męczył pod dużymi poziomami głośności a zarazem będzie ładnie grał oczywiście jak na amplituner , ta nowa Yamaha R-N803 sugerując się jej budową ale zobaczymy nie długo co pokażą testy czy Onkyo 8270 ? Onkyo biorę jeszcze pod uwagę bo ma HDMI które da możliwość podglądania tego co się robi na ekranie telewizora fajna opcja dla mojej żony ,to na jego korzyść moim zdaniem ,ale jeśli wytypujecie Yamahe to będę czekał na jej premierę :)

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja bym Ci zaproponował klasyczny wzmacniacz stereo - używany i do tego odtwarzacz sieciowy/strumieniowy. W budżecie do 4000 zł powinieneś się zmieścić, a celując we wzmacniacze używane uzyskasz duży przyrost jakościowy. Odtwarzaczy ww pojawia się też coraz więcej na rynku wtórnym, więc powinno się coś znaleźć. Budżet podzieliłbym wstępnie 1500-1800 używany wzmacniacz, odtwarzacz sieciowy/strumieniowy 2200-2500 zł . Nie wiem czy kolumny głośnikowe też mają być zawarte w 4k. Nie doczytałem. Jakbyś był tak uprzejmy, określ całkowity budżet.

Inna propozycja to używany wzmacniacz + dac z funkcjami sieci.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  odniosę się do różnic brzmienia między Onkyo tx 8150 a Yamaha rn 602, wszak rn803 w sklepach jeszcze nie ma.  Swoją drogą różnica między Onkyo tx 8150, a tx 8270 opiera się niestety w dużej merze na dodaniu wejść hdmi, niestety, bo do poprawienia chyba byłoby więcej, a samo dodanie paru hdmi w sprzęcie stereo to  jak dla mnie żaden krok do przodu, raczej mocno w bok. Onkyo w środku wygląda nieco skromnie, a elementy elektroniki są średnie, jest też sporo mniejsza( dla kogoś to plus). Yamaha ma bardziej rozbudowany tor audio, a elektronika i układy jest bardziej markowe, jest też większa. Różnice brzmienia są i nie chcę pisać lepsze, gorsze, bo gra całość systemu, a nie tylko jeden element . W skrócie Onkyo gra bardziej twardo , syntetycznie, nieco bardziej ostro w górze. Niestety te cechy (jak dla mnie ) mają też pewien minus, dla mnie muzyka grała w taki techniczny sposób, zasługa też w tym też nieco wycofanej zimnej średnicy i wyższego basu. Yamaha ma nieco więcej wypełnienia, ciepła w wyższym basie i średnicy(naprawdę ładnej), góra jest dokładna i zróżnicowana, ale nie ostra-nie męcząca.  Sporo osób które miały okazję bezpośrednio porównywać te amplitunery pisały często, że Onkyo jest pozbawione nieco tzw. "mięska" np. w gitarach i wokale są suche, skutek właśnie suchego basu i średnicy. Choć byli i tacy co dopasowali kolumny i byli zadowoleni z Onkyo, który swego czasu za sprawą dobrej i niezłej jakości i dobrej ceny zrobił zamieszanie na rynku jako konkurent dla niedrogich wzmacniaczy. Do Onkyo szukałbym partnera w nieco cieplejszych kolumnach, ogólnie do muzyki bardziej elektronicznej, precyzyjnej, szybkiej, metalu.  Yamaha rn 602 raczej dla fanów nieco dynamiczniejszego i muzykalniejszego brzmienia muzyki . Jest w necie test porównawczy Yamahay rn 602 i Pioneera sxn30 ( to braciszek/klonik Onkyo TX) ( http://www.avtest.pl/amplitunery-stereo/item/507-yamaha-r-n602?start=3 ) jest tam to w kwestii różnic ładnie opisane. Nie są to duże różnice by szufladkować Onkyo jako "twardy i ostry niczym żyletka" piecyk , a Yamahę jako " romantycznie ciepły" niemniej różnice są i trzeba to brać pod uwagę mając już konkretne kolumny ( wiesz jak opisać swoje Heco?)  i swój miejmy nadzieję wyrobiony gust.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już kupiłeś te kolumny, czy nie, bo się pogubiłem?

Jak widzę z wyborem wzmacniacza powtarza się sytuacja z wątku o wyborze kolumn. Zafiksowujesz się na jakimś, w sumie nieistotnym parametrze i według niego starasz się dokonać wyboru. Jeśli zależy Ci tak na HDMI, to kup Onkyo. Jeśli zależy Ci na najlepszym dźwięku, to poczekaj i porównaj w sklepie, jak grają oba amplitunery. Wybierzesz ten, który Ci się bardziej spodoba brzmieniowo i sprawa załatwiona. Wybacz, ale ten Sturm und Drang  na różne parametry, już mnie irytuje. Tracisz z oczu istotę sprawy.

7 minut temu, jacek75 napisał:

Cześć,  odniosę się do różnic brzmienia między Onkyo tx 8150 a Yamaha rn 602, wszak rn803 w sklepach jeszcze nie ma.  Swoją drogą różnica między Onkyo tx 8150, a tx 8270 opiera się niestety w dużej merze na dodaniu wejść hdmi, niestety, bo do poprawienia chyba byłoby więcej, a samo dodanie paru hdmi w sprzęcie stereo to  jak dla mnie żaden krok do przodu, raczej mocno w bok. Onkyo w środku wygląda nieco skromnie, a elementy elektroniki są średnie, jest też sporo mniejsza( dla kogoś to plus). Yamaha ma bardziej rozbudowany tor audio, a elektronika i układy jest bardziej markowe, jest też większa. Różnice brzmienia są i nie chcę pisać lepsze, gorsze, bo gra całość systemu, a nie tylko jeden element . W skrócie Onkyo gra bardziej twardo , syntetycznie, nieco bardziej ostro w górze. Niestety te cechy (jak dla mnie ) mają też pewien minus, dla mnie muzyka grała w taki techniczny sposób, zasługa też w tym też nieco wycofanej zimnej średnicy i wyższego basu. Yamaha ma nieco więcej wypełnienia, ciepła w wyższym basie i średnicy(naprawdę ładnej), góra jest dokładna i zróżnicowana, ale nie ostra-nie męcząca.  Sporo osób które miały okazję bezpośrednio porównywać te amplitunery pisały często, że Onkyo jest pozbawione nieco tzw. "mięska" np. w gitarach i wokale są suche, skutek właśnie suchego basu i średnicy. Choć byli i tacy co dopasowali kolumny i byli zadowoleni z Onkyo, który swego czasu za sprawą dobrej i niezłej jakości i dobrej ceny zrobił zamieszanie na rynku jako konkurent dla niedrogich wzmacniaczy. Do Onkyo szukałbym partnera w nieco cieplejszych kolumnach, ogólnie do muzyki bardziej elektronicznej, precyzyjnej, szybkiej, metalu.  Yamaha rn 602 raczej dla fanów nieco dynamiczniejszego i muzykalniejszego brzmienia muzyki . Jest w necie test porównawczy Yamahay rn 602 i Pioneera sxn30 ( to braciszek/klonik Onkyo TX) ( http://www.avtest.pl/amplitunery-stereo/item/507-yamaha-r-n602?start=3 ) jest tam to w kwestii różnic ładnie opisane. Nie są to duże różnice by szufladkować Onkyo jako "twardy i ostry niczym żyletka" piecyk , a Yamahę jako " romantycznie ciepły" niemniej różnice są i trzeba to brać pod uwagę mając już konkretne kolumny ( wiesz jak opisać swoje Heco?)  i swój miejmy nadzieję wyrobiony gust.

Wszystko prawda, ale 803 to zupełnie inna konstrukcja niż 602 (choć podobieństwo zewnętrzne może zmylić). Podobne zewnętrznie są również opisane amplitunery Onkyo, ale czy rzeczywiście to samo siedzi w ich środku? Przykład Yamahy pokazuje, że niekoniecznie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateo89, jeśli jak piszesz nie zależy Ci specjalnie na smaczkach, niuansach a dobrym napędzeniu kolumn, to na pewno wzmacniacz Yamahy będzie dobry. Ale amplituner powinien dać radę. Czyli będzie wystarczający. Oczywiście jak to zwykle bywa, kolumny "rozwijają skrzydła" dopiero z odpowiednio mocnymi, wydajnymi prądowo, ale także bardziej wyrafinowanymi wzmacniaczami. 

Rada jest taka. Nie wybierasz spośród wielu urządzeń. Poczekaj na Yamahę R-N 803, pojedź z kolumnami do salonu. Albo lepiej wypożycz do domu i posłuchaj. Zobaczysz w realnych warunkach jak się sprawdza. Możesz także porównać z Onkyo.

Słyszalne pasmo akustyczne dzieli się na wysokie, średnie i niskie tony. I tak je nazywajmy.v Bass, to coś innego w języku polskim, niż myślisz. Sprawdź w Wikipedii. Sopran i bas, to nazwy głosów, typy głosów w śpiewie. Czyli też niezbyt to poprawne, ale w żargonie się czasem używa.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft  źle napisałem kolumn jeszcze nie kupiłem po prostu dokonałem wyboru po przez odsluchy z wieloma innymi. Dla mnie grają świetnie i do tego te mega wykończenie żaden producent nie postawił na tak dobrym. Teraz tylko czekam na wybór elektroniki i idę do sklepu i kupuje całość razem. @Angel z miłą chęcią odwiedzę Wikipedia i dowiem się coś więcej o tym co złe napisałeś i tak jak mówisz chyba raczej po czekam na tą Yamahe może to będzie właśnie to czego szukam a na odsłuchu porównamy obydwa amplitunery z sobą. 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, gosc_niedzielny_ napisał:

A czy do wzmacniacza z wbudowanym DAC (np. NAD C368) można jako źródło użyć póki co tablet z androidem?

Jak to podłączyć po USB? Zwykłym kablem USB czy jakimś USB audio?

Jaką aplikację (najlepszą darmową) trzeba by zainstalować na tablecie?

Ale NAD c368 chyba nie ma wejścia USB. Jedynie optyczne i coaxial.

6 minut temu, Mateo89 napisał:

@Kraft  źle napisałem kolumn jeszcze nie kupiłem po prostu dokonałem wyboru po przez odsluchy z wieloma innymi. Dla mnie grają świetnie i do tego te mega wykończenie żaden producent nie postawił na tak dobrym. Teraz tylko czekam na wybór elektroniki i idę do sklepu i kupuje całość razem. @Angel z miłą chęcią odwiedzę Wikipedia i dowiem się coś więcej o tym co złe napisałeś i tak jak mówisz chyba raczej po czekam na tą Yamahe może to będzie właśnie to czego szukam a na odsłuchu porównamy obydwa amplitunery z sobą. 

Znowu się pogubiłem. Miałem wrażenie, że tych Heco nie znalazłeś nigdzie do odsłuchu. W takim razie przypomnij mi z jakim wzmacniaczem tak świetnie grały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie kupuję, zbieram informację- kupować będę najwcześniej za 3 miesiące a najprawdopodobniej dopiero na mikołaja. Najprawdopodobniej będzie to sprzęt używany, ale nie wykluczam nowego w zależności od wysokości "promocji" od zaprzyjaźnionych sklepów dla użytkowników forum.

Faktycznie to gniazdo serwisowe. W takim razie zmieniam wzmaka w nawiasie:

A czy do wzmacniacza z wbudowanym DAC (np. Rotel A12) można jako źródło użyć póki co tablet z androidem?

Jak to podłączyć po USB? Zwykłym kablem USB czy jakimś USB audio?

Jaką aplikację (najlepszą darmową) trzeba by zainstalować na tablecie?

Edytowano przez gosc_niedzielny_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft  Faktycznie wcześniej nie miałem gdzie ich odsłuchać ale facet ode mnie z miasta ze sklepu powiedział że mi je ściągnie specjalnie na odsłuch  chociaż nie bardzo mu się to widziało :) ale gdy powiedział że na pewno u niego kupię to sie zgodził i ceny też dobre ma :) Natomiast sali odsłuchowej nie posiadał miał tylko nie wykończone pomieszczenie odsłuchowe nie wygłuszone i warunki były akustycznie podobne do domowych wiec miałem nawet dobre porównanie jak to będzie w domu wyglądało . Słuchałem ich tylko z onkyo porównywałem z różnymi innymi kolumnami np: Monitor Audio 10 Jbl Studio 290 i prawie wszystkie te które podawałeś mi w innym temacie na forum i te heco celan gt 902 grały najlepiej, jednak papierowe głośniki dają najlepszy dzwiek moim zdaniem. Zrobiłem błąd że nie sprawdziłem jak grają z normalnym wzmacniaczem. Sprzedawca też nie proponował. Najbardziej chodził mi o porównanie Celan 702 z 902 na plus 902 pod względem basu na czym bardzo mi zależało , jest go dużo wiecej bardziej obfity i dynamiczny ,średnich i wysokich tonów też nie brakowało, a w 702 wydawało mi się że było ich trochę mniej.

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gosc_niedzielny_ napisał:

Na razie nie kupuję, zbieram informację- kupować będę najwcześniej za 3 miesiące a najprawdopodobniej dopiero na mikołaja. Najprawdopodobniej będzie to sprzęt używany, ale nie wykluczam nowego w zależności od wysokości "promocji" od zaprzyjaźnionych sklepów dla użytkowników forum.

Faktycznie to gniazdo serwisowe. W takim razie zmieniam wzmaka w nawiasie:

A czy do wzmacniacza z wbudowanym DAC (np. Rotel A12) można jako źródło użyć póki co tablet z androidem?

Jak to podłączyć po USB? Zwykłym kablem USB czy jakimś USB audio?

Jaką aplikację (najlepszą darmową) trzeba by zainstalować na tablecie?

Zwykły kabel USB (ponoć lepiej jednak nie noname) i do tego np. Foobar na tablecie. Nie sprawdzałem, ale powinno działać.

1 godzinę temu, Mateo89 napisał:

@Kraft  Faktycznie wcześniej nie miałem gdzie ich odsłuchać ale facet ode mnie z miasta ze sklepu powiedział że mi je ściągnie specjalnie na odsłuch  chociaż nie bardzo mu się to widziało :) ale gdy powiedział że na pewno u niego kupię to sie zgodził i ceny też dobre ma :) Natomiast sali odsłuchowej nie posiadał miał tylko nie wykończone pomieszczenie odsłuchowe nie wygłuszone i warunki były akustycznie podobne do domowych wiec miałem nawet dobre porównanie jak to będzie w domu wyglądało . Słuchałem ich tylko z onkyo porównywałem z różnymi innymi kolumnami np: Monitor Audio 10 Jbl Studio 290 i prawie wszystkie te które podawałeś mi w innym temacie na forum i te heco celan gt 902 grały najlepiej, jednak papierowe głośniki dają najlepszy dzwiek moim zdaniem. Zrobiłem błąd że nie sprawdziłem jak grają z normalnym wzmacniaczem. Sprzedawca też nie proponował. Najbardziej chodził mi o porównanie Celan 702 z 902 na plus 902 pod względem basu na czym bardzo mi zależało , jest go dużo wiecej bardziej obfity i dynamiczny ,średnich i wysokich tonów też nie brakowało, a w 702 wydawało mi się że było ich trochę mniej.

Ale z Onkyo 8150 czy 8270? Najważniejsze, że Ci się podobało. Najwyżej Yamaha zabrzmi jeszcze lepiej, więc sytuacja jest optymistyczna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku iOS sygnał pójdzie na gniazdo USB, w przypadku androida raczej nie zadziała. Przynajmniej z naszymi robotami nie chce gadać. Zarówno do Rotela jak i wcześniej wspomnianego NAD'a można się jeszcze podłączyć przez Bluetooth po kodeku aptX. Działa to względnie przyzwoicie jako tymczasowe źródło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

W przypadku iOS sygnał pójdzie na gniazdo USB, w przypadku androida raczej nie zadziała. Przynajmniej z naszymi robotami nie chce gadać. Zarówno do Rotela jak i wcześniej wspomnianego NAD'a można się jeszcze podłączyć przez Bluetooth po kodeku aptX. Działa to względnie przyzwoicie jako tymczasowe źródło...

Czy Wy czasem nie piszecie o przednim USB-A w tym Rotelu? Ono jest chyba dedykowane właśnie iPhonom. Z tyłu jest jeszcze USB-B i tam powinno działać.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

W przypadku iOS sygnał pójdzie na gniazdo USB, w przypadku androida raczej nie zadziała. Przynajmniej z naszymi robotami nie chce gadać. Zarówno do Rotela jak i wcześniej wspomnianego NAD'a można się jeszcze podłączyć przez Bluetooth po kodeku aptX. Działa to względnie przyzwoicie jako tymczasowe źródło...

Czyli jeżeli kupię wzmacniacz z DAC i z wejściem USB a nie chcę odtwarzać muzyki z PC-ta to czy jest możliwość zakupu porządnego odtwarzacza plików (tańszego bez DAC)?

Czy wówczas klasa odtwarzacza nie ma znaczenia i wystarczy kupić jakikolwiek odtwarzacz multimedialny np. Ferguson FBOX3 TV Smart i dodatkowo odtwarzać z plików filmy?

Czy jeżeli nie chcę odtwarzać muzyki z PC-ta to zakup wzmacniacza z DAC jest bez sensu i lepiej za te same pieniądze kupić lepszy wzmacniacz bez DAC i porządny odtwarzacz plików z DAC?

8 minut temu, Kraft napisał:

Czy Wy czasem nie piszecie o przednim USB-A w tym Rotelu? Ono jest chyba dedykowane właśnie iPhonom. Z tyłu jest jeszcze USB-B i tam powinno działać.

Chodzi o tablet, nie o wzmacniacz. Chyba że ta aplikacja Foobar sprawia że dźwięk w tablecie idzie na USB a nie na gniazdo słuchawkowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź tak miły i opisz dokładnie, jakie kolumny odsłuchiwałeś? Na jakich utworach? Jakie duże było pomieszczenie? No i najważniejsze, jak poszczególne modele grały? Co Ci się podobało, a co nie? Będzie to bardzo pomocne, dla kolejnych użytkowników. Teraz to Ty jesteś ekspertem, więc podziel się swoją wiedzą!

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krafttestowałem kolumny jbl studio 290 grały niejako brakowało wszystkiego. Miałem też monitor audio Silver 10 piękne kolumny ale moim zdaniem za dużo bassu było zagluszal   resztę dźwięków moim zdaniem później słuchałem magnat jakiś najwyższy model ale w nich Góra grała dobrze ale bas w tym połączeniu był mega twardy moim zdaniem. Powiem tak każdy ma inne ucho i dla każdego inaczej te kolumny będą grały np. dla sprzedawcy najlepiej grały monitor audio Silver 10 a ja miałem odmienne zdanie. Muzyka jakiej słuchałem to house, trance i klubowa. Więcej nie potrafię powiedzieć bo nie jestem fachowcem i to moja pierwsza styczność z taką ilością sprzętu i dla mnie i tak to już było bardzo dużo i miałem metalik w głowie. 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo, żeby Ci jeszcze namieszać, to znalazłem zdjęcie wnętrza Onkyo TX8150. W porównaniu do Yamahy (nawet R-N602 - o 803 nie wspomnę) wygląda biednie. To bardziej okrojony z dodatkowych końcówek mocy amplituner AV niż pełnokrwisty wzmacniacz stereo. Porównaj go ze zdjęciem budżetowego amplitunera tej firmy. Widzisz podobieństwa?
Bardzo jestem ciekaw, co siedzi w TX8270, ale niestety nie znalazłem zdjęcia.

OnkyoTX8150.jpg

OnkyoTXNR636.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...