Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 2`000 zł, strumieniowanie muzyki


PawełR

Recommended Posts

Dobry  wieczór,

W związku z zakupem mieszkania planuję zakupić mój pierwszy kompletny zestaw audio - do tej pory tylko komputer + głośniki komputerowe.

Wielkość salonu to 17,5 m^2, układ jak na załączonym obrazku - odległość od ściany do kanapy to około 3,5 metra, założony budżet to 2`000zł.

Słucham w zasadzie tylko rocka i metalu, oczekuję (w miarę możliwości oczywiście, bo wiem, że jak na Wasze zestawy to budżet skromny ;)) dobrej, czystej góry, bas powiedziałbym punktowy, nie rozlewający się. Co do sprzętu to oczekuję radia internetowego, obsługi Spotify Connect, jako że obecnie to jest moje główne źródło muzyki. Mile widziana obsługa pendrive`a (mam troszkę płyt zripowanych do FLACa - nie wszystko jednak jest na Spotify), CD w zasadzie zbędne, kupione już płyty traktuję obecnie jako ozdobę mieszkania i materiał do zgrywania FLAC`ów. Rozmiar zestawu jest mi obojętny, ale pewnie wolałbym pełnowymiarowy, nie jestem przekonany do mini wież, Wi-Fi w zasadzie też nie jest konieczne jeśli będzie złącze RJ45, ponieważ nieopodal będzie stał router. Podłączył bym pewnie pod niego także telewizor, jednak dźwięk stereo jest dla mnie w zupełności wystarczający, nie chcę wielu kanałów. Sprzęt nie koniecznie musi być nowy, jeśli nie oznacza to roku polowania żeby znaleźć używana sztukę.

Reasumując:

- stereo

- strumieniowanie Spotify i radia internetowego

- Wi-Fi, BT i CD nie koniecznie, jeśli będzie złącze Ethernet

- gatunki muzyczne to rock i metal.

- najlepiej do 2k zł

- preferuję sprzęt nowy, ale może też być używany.

Pozdrawiam,

Paweł

Pokój.jpg

Edytowano przez PawełR
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zestaw zbudowałbym na bazie amplitunera sieciowego Yamaha R-N301. To nowoczesny amplituner, oferujący mocny, dynamiczny, bardzo energetyczny dźwięk. Kwestia wyboru kolumn zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Spójrz proszę na zestaw Yamaha R-N301 + STX Electrino 150. Przy tylko minimalnie przekroczonym budżecie otrzymujesz pełnowymiarowy, bardzo porządny system, w skład którego wchodzi polska kolumna STX, oferująca bardzo dobrą jakość dźwięku. Można jeszcze pomyśleć o podobnym zestawie, tylko opartym na kolumnach Pylon Audio Pearl 25

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza (dotyczy indywidualnie budowanych zestawów, przy zestawach promocyjnych nie mamy już możliwości rabatowych) oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Poza powyższymi zestawami, na miejscu mamy dziesiątki innych, równie ciekawych urządzeń i kolumn, które można w komfortowych warunkach posłuchać, porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...