Skocz do zawartości

Zestaw Stereo do 5k


Konrad Baj

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

 

Przeglądam ogólnie pojęty internet tj.fora już od dłuższego czasu w poszukiwaniu idealnego rozwiązania dla siebie.

 Jednak z racji natłoku różnych opcji ciężko jest mi zdecydować się na coś konkretnego, mój faworyt sprzętowy zmienia się średnio co 2-3 dni.

 

Dlatego zwracam się do was z prośbą o pomoc i wyznaczenie paru faworytów, żebym mógł później poszukać ich w swoim mieście i przetestować. Jeżeli chodzi o moje wymagania to chce w łącznej cenie nie przekraczającej około 5k złożyć zestaw który będzie służył na pierwszym miejscu do odtwarzania muzyki (alternative-rock, soul, blues-rock/rock, trochę soul i indie). Nie mam ustalonych preferencji co do tego czy chce wzmacniacz zintegrowany czy też może rozwiązanie sieciowe pokroju Onkyo tx-8150, wszystkie konfiguracje/opcje wchodzą w grę. Zestaw musi składać się z odtwarzacza CD + minimum wejścia USB najlepiej z możliwością odtwarzania flaców. Nie zależy mi na radiu FM, jest mi ono zbędne, jednak dodatkowym atutem będzie na pewno możliwości korzystania z serwisów streamingowych tj. spotify/tidal. W tej cenie znaleźć też muszą się kolumny podłogowe/ewentualne monitory. Pomieszczenie w którym znajdować się będzie sprzęt to salon z aneksem o łącznej pow. 28 m2. Wolałbym nowy sprzęt jednak rozważę ewentualne używane propozycje. 

Dla przykładu podaje też jeden z zestawów, który chodzi mi po głowie:

http://www.premiumsound.pl/odtwarzacze-cd-i-plikow/501-onkyo-c-n7050.html

http://www.premiumsound.pl/wzmacniacze/53-onkyo-a-9030.html

+

http://www.premiumsound.pl/kolumny/574-pylon-pearl-25.html lub http://www.premiumsound.pl/kolumny/86-polk-audio-t50.html

Edytowano przez Konrad Baj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, proponowałbym Ci zestaw zbudowany na bazie amplitunera sieciowego i odtwarzacza CD oraz odpowiednio dobranych kolumn. Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, wybierałbym pomiędzy markami Yamaha i Pioneer. Spójrz proszę na zestaw Yamaha R-N402D lub model wyższy Yamaha R-N602 oraz odtwarzacz CD-S300. To nowoczesna elektronika, praktycznie w pełni wyposażona i oferująca mocne, dynamiczne brzmienie. Alternatywą jest Pioneer SX-N30DAB z odtwarzaczem Pioneer PD-10AE lub PD-30AE.

Pomieszczenie jest dosyć duże, dlatego wymagany jest zestaw podłogowy. Bardzo dobrą opcją będzie polska konstrukcja Pylon Audio Pearl 25, która w pełni wykorzysta potencjał jakościowy zestawu i bez problemu nagłośni Twój salon. Alternatywą jest również polska kolumna STX Electrino 250. Warto jeszcze spojrzeć na Monitor Audio MR6. Pylon Audio to równe, gęste i dynamiczne granie. To trochę podobny charakter do Monitor Audio. STX natomiast to bardziej efektowny charakter, eksponujący skraje pasma.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Spójrz także na dziesiątki przygotowanych przez nas, promocyjnych zestawów stereo z kolumnami. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza powyższymi konfiguracjami w salonie mamy dziesiątki innych, równie ciekawych urządzeń i kolumn, które możesz w komfortowych warunkach posłuchać, porównać i dobrze wybrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

Dziękuję za odpowiedź ale wydaje mi się że szukam czegoś trochę innego. Udało mi się w jednym ze sklepów dogadać na zestaw Marantz PM6006 + CD6006 i Dali Zensor 7 za kwotę 6 tys. zł ?

Prosiłbym o poradę czy sprawdzi się on dla moich potrzeb i w moim guscie muzycznym (wstępnie osłuchałem go w jednym z lokalnych sklepów muzycznych i wydaję mi się że przy bardziej dynamicznej muzyce jest nie najlepiej - scena się zlewa i zaczyna trochę syczeć)

Czy ten wzmacniacz jest wystarczajacy pod tak duze kolumny ?

Prosiłbym o ogólną opinię na temat tego zestawu i odpowiedź na moje wcześniejsze pytania :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - pierwszy mój zakup był średnio udany bo ogólnie pospiech jest niewskazany, bo dobranie odpowiedniego brzmienia to nie jest wcale prosta sprawa, a i tak w domu pewnie inaczej zagra niż w salonie i po tych kilku dniach wszystko powychodzi... teraz po roku dopiero widzę jakie to skomplikowane... co do brzmienia to pewnie fachowcy się wypowiedzą, a potem to już odsłuchiwać i wierzyć w co Ci podpowiada intuicja :)

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wina marantza. On nie do końca zgrywa się z zensorami. 

W podobnym budżecie lepsze brzmienie zaprezentuje Yamaha as701 lub Cambridge cxa60 oraz heco music style 900 czy też 500. 

Kwota podobna. 

Całkiem udane granie prezentują także wyprzedawsne obecnie monitor audio silver 6. Tu nieco delikatniejsze na górze pasma wzmak jak magnat ma 600 i też zestawik jednak lepszy.

Zapraszam cię na odsluch. Mogę też podesłać system na testy do Ciebie do domu, abyś w domowych warunkach określić czy to twoje granie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Marantz/Dali to moim zdaniem bardzo dobre połączenie, jednak raczej do spokojniejszych gatunków muzycznych, gdzie docenimy dobre wypełnienie, plastyczność, lekkie ocieplenie dźwięku. Przy mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych rzeczywiście dźwięk może się trochę rozlewać, tracić szybkość. 

Moim zdaniem warto rozważyć wspomniane przeze mnie kolumny Pylon Audio Sapphire 25, do których możemy dobrać odpowiedni zestaw elektroniki, w Twoim przypadku niekoniecznie będzie to Marantz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz NAD C326 BEE + kolumny Heco Music Style 900 + DAC Cambridge Audio DacMagic 100 + CD za ok 1000 służący jako transport podłączony do DAC-a.

Radia internetowe, spotify (słaba jakość) / tidal (tidal w wersji HiFi przy tym sprzęcie, teoretycznie jakość FLAC) z laptopa podłączonego do DAC-a.

Jeżeli kupisz wszystko w jednym miejscu, zrobią Tobie dobrą cenę, która mniej więcej spełni Twoje oczekiwania.

A pod względem jakości dźwięku będzie naprawdę dobrze jak za te pieniądze. Żaden amplituner stereo, ani Pearl 25.

W moim subiektywnym odczuciu Heco 900, wygrywają z konkurencją w podobnym przedziale cenowym. W moim przypadku pokonały nawet Dali Zensor 7.

Pamiętaj o odpowiednim okablowaniu.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej musisz posłuchać kilku marek  wzmaniaczy i kolumn, bo z samego  czytania , kiedy to nie masz punktu odniesienia( odsłuchy) wybacz, ale bardzo niewiele to czytanie teraz ci daje.

Co do twych propozycji z linka czyli bodaj onkyo A-9030 plus pylon pearl 25 kontra potem znaleziony zestaw.marantz pm 6005(czy 6006) i Dali zensor 7 to jak porównanie przepraszam za kolokwializm ku...py do twarogu;). Z tym onkyo A9030 miałbyś nieco chłodny, techniczny dźwięk ze średnim wypełnieniem, PP25 też by tu średnio pasowały, być może tak lubisz podany blues i rock, kto wie, ale to zestaw jakbyś miał 2k ,a nie 5k. Kolumny Pylon,(aby nie było że naguje markę)to od serii Opal, a najlepiej Saphire 25.

Ciężko radzić skoro nie masz punktu odniesienia, bo to co dla jednych jest np graniem precyzyjnym, chłodnym  i twardym dla innych może być wciąż miękkim, neutralnym itd.

Taka rada pomijając wybór konkretnej  marki, bo to teraz twój ruch, najwięcej da Ci poświęcenie czasu i pieniędzy na odpowiednie kolumny i piecyk, bo np wydawanie 1,5 czy 2 tys na CD przy budżecie 5k mija się z celem. Już zwłaszcza jak wybierzesz jakiś amplituner sieciowy odtwarzający wszystkie rodzaje plikiów z usb to wydawanie na CD z usb (tylko dla mp3) nie ma sensu, bo wtedy odtwarzacz CD za 200-400zł załatwi sprawę.

28 m kw monitorami nie nagłośnisz dobrym brzmieniem, nie w tym budżecie, nawet niektóre podłogowe mogą mieć tu problem.

Warto też brać pod uwagę styl brzmienia wzmacniacza i kolumn. Ich cechy powinny się uzupełniać, a nie koniecznie dublować. Czyli np. precyzyjne twardo grające kolumny plus wtedy muzykalny cieplejszy piecyk itp. Chyba że lubisz skrajności wtedy piecyk i kolumny w jednym kierunku i stylu brzmieniowym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, na pewno nie pośpieszę się z zakupem. Muszę jeszcze raz posłuchać tego zestawu Marantz i Dali ale na razie jestem sceptycznie nastawiony. Jutro wybieram się na kolejną sesje odsłuchową tym razem do innego sklepu gdzie właśnie mają te Heco 900setki (na marginesie, jestem z trójmiasta jak ktoś może zarekomendować jakiś sklep lokalny to bardzo poproszę ). Niestety nie mają tam nada, chyba w ogóle nim nie handlują więc z tym będzie problem. Wstępnie rozważam :

Onkyo A-9050, Yamahe AS 701, Magnat MA 400/600, Marantza jeszcze raz i *NAD C326 (tylko nie bardzo mam gdzie w zestawieniu z Heco).

Jeżeli chodzi o kolumny to  - Klipsch R-24F/26F, STX Electrino 250, Heco Music Style 500/900, Polk Audio Signature S50, Pylon Saphire 25. 

Macie może jakieś inne sugestie co warto osłuchać? Albo co już na tym etapie mogę skreślić z powyższej listy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Z powyższego sprzętu do Twojej muzyki i metrażu na pierwszy ogień bym dał Heco Music Style 900. Możesz przesłuchać je z wyżej wymienionymi wzmacniaczami , choć dla własnego doświadczenia, aby zobaczyć jakie są różnice w prezentacji. Klipsche bym skreślił z tej listy, tam wyższa średnica i wysokie tony mogą Cię naprawdę zmęczyć, choć przy pierwszym kontakcie z nimi może się wydawać bardzo efektownie, a to może być zgubne. Pylon Saphire 25 możesz odsłuchać , ale może Ci tam brakować troszkę niskich tonów. 

Ps. Pamiętaj tylko , że w razie decyzji zakupu nowego sprzętu to nie kupuj czasem po cenach katalogowych. Walcz o upust, szczególnie jak bierzesz komplet , ale i nie tylko. Jak ktoś Ci nie bedzie chciał dac rabatu to od razu odpuszczaj. Ten sprzęt jest popularny więc nie powinieneś mieć problemu, aby znaleźć  go w innym salonie. Zresztą nie trzeba szukać daleko. Pierwsze z brzegu np. S4Home.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Onkyo A-9050 z Heco 900 grało za grzecznie, za spokojnie, skromnie, bez wyrazu.  Dopiero NAD dociążył i rozkręcił wszystko. I nie przepraszał tak jak Onkyo, że w ogóle gra :)

Jestem tego samego zdania co Note, Klipsche przy dłuższym słuchaniu męczą. Mnie bolały uszy.

W obecnej chwili mam NAD-a 356 z tymi 900 i jest bajka :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych Heco 900 spośród wymienionych tu wzmacniaczy mi najbardziej podeszł NAD, ale z Yamaha AS 701 również bardzo ciekawe granie - tutaj zależy na czym komu bardziej zależy - trzeba odsłuchać. Również z Onkyo 9050 nie widzę tedo połączenia, a przynajmniej mi się nie podobało.

Z tą możliwością sprawdzenia sprzętu u siebie w domu oferującą przez S4Home to super sprawa. Akustyka to święty Graal w audio i to jak zagra w salonie , nie koniecznie musi mieć swoje odzwierciedlenie w pomieszczeniu docelowym {ale przynajmniej rozpoznasz swoją sygnaturę dźwiękową, aby wiedzieć jaką drogą iść}, dlatego jak najbardziej warto sprawdzać i wypożyczać sprzęt w miarę możliwości. 

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co pisze Note, odsłuch w domu i możliwość oddania, wymiana na coś innego w razie gdyby nie do końca sprzęt pasował to moim zdaniem dużo rozsądniejsza opcja niż zakup po samym odsłuchu w salonie, sam miałem niedawno taką opcje przy zakupie i jestem -jak na razie - bardzo  zadowolony :) Choć z początku nawet mi to przez myśl nie przechodziło - że jak to wypożyczać takie sprzęt ? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/15/2017 o 14:18, Majtek2013 napisał:

Kolego @Konrad Baj, czy zakup sprzętu używanego też rozważasz? (zagra dużo lepiej niż papierzaki za 5k).

Mogę rozważyć, może poza cd - bo jeżeli o niego chodzi uważam że najbezpieczniej jest zakupić nowy. Czy kryje się za tym pytaniem jakaś konkretna propozycja/sugestia ?

Edytowano przez Konrad Baj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Konrad Baj napisał:

Mogę rozważyć, może poza cd - bo jeżeli o niego chodzi uważam że najbezpieczniej jest zakupić nowy. Czy kryje się za tym pytaniem jakaś konkretna propozycja/sugestia ?

Generalnie do niczego konkretnego (na razie) nie namawiam. Ponieważ jest parę osób na forum z używanymi zestawami w tej cenie to sugerowałbym się wybrać do nich na odsłuch, żeby nausznie się przekonać jak to gra. I dodatkowo zestaw w salonie za 5k. Wtedy, jeżeli masz ucho wyczulone na dźwięki, sam podejmiesz decyzję który wariant Cię zadowala. Jeden z forumowiczów o ile pamiętam nabył niedawno zestaw Dali 850 + Rotel RA980BX - do rocka bardzo dobre połączenie. Ja i jeszcze ze dwóch userów mamy Cantony RC-L. Pewnie są też inne zestawy. Poczytaj, pomyśl gdzie byś mógł podjechać.

A tak wogóle to z jakiej miejscowości pochodzisz? (pytam się w kontekście ewentualnych odsłuchów)

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno nowego CD przy napiętym budżecie na zestaw audio jest średnio roztropne i sugestia poszukania używanego jest mądra i na miejscu. Owszem używanych kolumn nie jest strach kupić, raczej nie ma się co w nich zużyć, zepsuć, z resztą zestawu bywa różnie, no ale jeśli chodzi o używane wzmacniacze i odtwarzacze to mniejszym ryzykiem jest kupno używanego CD, nie trzeba też dodawać, że też mało ryzykownym finansowo (mówimy raczej o popularny sprzęcie).

Mając do wyboru nowe CD za np. 1500 zł , a używane starsze za 150-200zł, świeższe 400-500 zł  nie tracisz na jakości bo to ta sama półka, owszem poszczególne marki mają swój sznyt, ale wybierając jak wspomniałem cd denona, czy yamahy za 1500zł a używane tych marek wciąż jesteś w tym samym kręgu jakości. Natomiast zaoszczędzone w ten sposób 1000zł inwestując w kolumny przeskakujesz zwykle na półkę wyżej w danej marce.  Zresztą już Ci o nowym CD w tym budżecie wcześniej pisałem.

Jak koniecznie chcesz papier do CD( ok rozumiem) poszukaj jakiś używanych CD jeszcze na gwarancji, bywają za 50-60% ceny .

PS. Parafrazując Twe słowa z postu #20, sugestia kolegi  była słuszna , a propozycji zapewne nie było żadnej , bo Forumowiczów sprzedających swoje zabawki na forum jest mało, a handlarzy sprowadzanym sprzętem nie widziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jeśli byłbyś zainteresowany to laser disc Pioneer CLD 950 moge oddać Ci za cenę wysyłki. Czyli ok 40-50 zł łącznie z opakowaniem. Sprawny,dzialający. Bez pilota. Sterowanie manualne. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć niektórzy używają go jako odtwarzacza cd i twierdzą,że sie sprawdza i dźwięk też nienajgorszy. Z tym,że to duży klamot. Dostępny po 12 września. Na początek mógłby być,a potem wymienisz. Ostatecznie za tę samą cenę DVD Philips 6620/12. Z tym,ze ten ma już wyjścia cyfrowe łącznie z HDMI. Pozdrawiam

PS Przepraszam moderacje i admina,że nie w dziale giełda, ale to do konkretnej osoby.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam nad 326 bee + dacmagic 100 i Heco Victa 700. Music style z tego co wiem są sporo lepsze. Celowo zrezygnowałem z CD na rzecz dac bo to bardziej rozsądną opcja. Muzyka głównie płynie z tidal hifi. Porownywalem z płytą CD i jest identycznie. Jeśli chodzi o kolumny to kupiłem w bdb stanie za 700 PLN, później odbierałem wzm i źródło. Padło na taki dzięki sugestii S4Home. Nad 326 moim zdaniem w tym przedziale cenowym wybiera rozsądne kompromisy na rzecz dźwięku. 

Najlepszym rozwiązaniem byłoby wysłanie zestawu do domu, co może wydawać się trochę problematyczne ale w praktyce jest chyba najprostsze.  Osobiście mieszkam w Gdańsku i wiem że nie ma salonu który by miał i Heco i Nada. Zakupiłem elektronikę żeby niebawem zmienić kolumny i wtedy wziąść pod pachę klocki ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...