Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w zakupie STEREO w kwocie 10000-12000. Obecnie: jakie kolumny i sprzęt do ATOLL IN100 i CD100.


TomSun77

Recommended Posts

Na wstępie witam wszystkich serdecznie. 

Obecnie jestem w posiadaniu zastawu kina domowego w którego skład wchodzą: Marantz SR 5009 + Quadral Argentum 5.1.

Z racji iż z kina nie korzystamy praktycznie w ogóle a jakość odsłuchu stereo z ww zestawu jest - co tu dużo mówić - BEZNADZIEJNA, zamierzam zestaw ten zastąpić: wzmacniaczem zintegrowanym w parze z odtwarzaczem sieciowym i kolumnami.

Jeśli chodzi zestawienia sprzętowe to moja wiedza w tej kwestii jest praktycznie znikoma więc chcę prosić Was o pomoc w wyborze i czy moje wstępne propozycje idą w dobrym kierunku.

Zacznę może od pomieszczenia odsłuchowego. Jest to salon wraz z aneksem kuchennym (w kwadracie 5x5 i 2.80 wys),  w którym znajduje się rogówka a po przeciwnej stronie szafka RTV. I tu pojawia się problem od strony akustycznej:

- kolumny muszą stać blisko tylnej ściany a prawa kolumna musi stać w rogu

Na szybko wrzuciłem zdęcia poglądowe pokoju:  

Nie jestem znawcą, ale po przeczytaniu kilku materiałów wiem że w tych warunkach będzie problem z akustyką oraz zniekształceniami niskich tonów.

Jeśli chodzi o źródło dźwięku, to wybór padł właśnie na odtwarzacz sieciowy gdyż praktycznie całą muzykę mam skatalogowaną na komputerze oraz urządzeniach przenośnych typu (smartfon,tablet) i korzystam także z serwisów Tidal, Sptify, itd. Tu nasuwa się pytanie (niewiedza) czy korzystając właśnie z tego źródła otrzymam dźwięk w bardzo dobrej jakości - oczywiście proporcjonalnie do wybranego zestawu wzmacniacz + kolumny?

Czy odtwarzacz sieciowy dekompresuje sygnał cyfrowy na analogowy (np. po włączeniu albumu z tabletu, komputera, czy smartfonu - odsłuch będzie w najwyższej jakości) - czy moje myślenie jest błędne i do tego celu będę musiał zakupić np DAC'a 

Muzyka jakiej słuchamy z żoną to: Pop, Jazz, Chillout, Rock Klasyczny, Soul, Blues, Muzyka Instrumentalna. Bardziej odpowiadają nam dźwięki: łagodne, ciepłe, miękkie, soczyste, wypełnione w średnich tonach oraz bas schodzący bardzo nisko. 

Od nowego zestawu oczekuję możliwości: "zanurzenia", delektowania się dźwiękiem, stereofoniczności, żeby potencjał był wyczuwalny i aby słuchało się przyjemnie przy odkręconym potencjometrze głośności np w skali 1/5.

Moje typy są następujące:

1.  CXA60 (CXA80) + CXN + XT6F (w tej konfiguracji mam wątpliwości co do właśnie niskich tonów)

2.  CXA80 + CXN + XT8F (czy moc wzmacniacza wykorzysta w 100% potencjał kolumn)

3.  Roksan K3 + WXAD10 lub np.Arcam airPLAY + XT8F (w tej konfiguracji nie wiem czy dobrze dobieram odtwarzacze sieciowe by móc otrzymać wysokiej jakości dźwięk ze wspomnianego wcześniej źródła)

4. CXA60 + CXN (ewentualnie inny odtwarzacz) + Celen GT 702 (czy te kolumny oddadzą barwę dźwięku jaką preferujemy)

Bardzo dobre  recenzje mają kolumny marki Tannoy serii XT których zakup rozważam ale nie ukrywajmy: model XT8F należy do gabarytowo dużych kolumn i czy przy moim obecnym miejscu jakim dysponuję na ich ewentualne ustawienie - najzwyczajniej w świecie "zastawię sobie mieszkanie", z drugiej strony myślę że właśnie rozwiązanie marki Tannoy pod względem bas-refleks w największym, pozytywnym stopniu zniweluje problemy z akustyką.

Ciekaw jestem też modelu kolumn marki: Elac Uni Fi F5, które jak Tannoy posiadają przetwornik koncentryczny.

Odnośnie marki Roksan wyczytałem że są to ponoć bardzo dobre, melodyjne wzmacniacze i dla tego właśnie też tą markę rozważam. 

Bardzo jestem ciekawy co myślicie o moich wstępnych wyborach i podanych propozycjach i czy zmierzam w dobrą stronę biorąc pod uwagę moje wymagania i możliwości metrażowe jakimi dysponuję . Liczę też na wsparcie i podpowiedzi z Waszej strony. 

Nie mam przysłowiowego "parcia na szkło" żeby zakupu i wyboru dokonać szybko, tym bardziej że kwota nie jest mała i z pewnością chciał bym dokonać też kilku odsłuchów powyższych konfiguracji lub też tych zaproponowanych przez Was. Mogę też rozważyć zakup sprzętu używanego o ile miało by to kolosalny wpływ na jakość odsłuchów, ale w tej kwestii liczę tylko na Wasze podpowiedzi i ewentualne podlinkowania ofert sprzedaży z racji takiej że nie mam doświadczenia w kupnie sprzętu stereo z rynku wtórnego. 

Generalnie wolał bym kupić zestaw nowy, docelowy, na kilka albo kilkanaście lat. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia...

Liczę na pomoc i odzew z Waszej strony. Pozdrawiam, Tomasz.  

Przez pomyłkę wstawiłem temat w tym dziale. Już przeniesione do działu - STEREO.

  

FullSizeRender 2.jpg

FullSizeRender.jpg

FullSizeRender 3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dobrego ustawienia kolumn głośnikowych wg wszelkich prawideł akustyki taki zakup to wyrzucanie pieniędzy. To tak jak byś spuścił cała kwotę do WC!
Dużo lepsze wykorzystanie będzie jakbyś cały swój budżet przeznaczył na cele charytatywne, przynajmniej cel będzie szczytny! :)

Obojętnie co kupisz czy za 1000 zł, czy za 100 tysięcy będzie tak samo beznadziejnie!
Kolumny stoją tragicznie. Na początek spróbuj wysunąć kolumny w głąb pokoju od ściany tylnej o 60 -100 cm.
I posłuchaj. To nic nie kosztuje! :). Kolumny w takim ustawieniu się duszą! Niskie tony będą dudnić.
Na podłogę kup dywan.

 

Co do Twoich propozycji udaj się do salonu audio i posłuchaj - weź ze sobą kilka płyt CD które znasz lub komputer. Posłuchaj w różnych konfiguracjach z różnymi dacami.
Możesz też skorzystać z oferty forumowego kolegi S4Home (wysyłają za kaucją) i posłuchać wybranych sprzętów u siebie w domu. Ale moim zdaniem to bezsensu, zanim nie uporasz się z akustyką.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Tak, jak pisał kolega, akustyka to podstawa. A Twój pokój, choć naprawdę ładny, to jednak goły jak święty turecki.
Niestety by osiągnąć przyzwoite efekty trzeba kolumny odsunąć od ścian na co najmniej 40 - 60 cm. Idealnie byłoby na ponad 80 (tak dla informacji).
Jeśli możesz odsunąć tyle, lub mniej, to trzeba się zastanowić jakie kolumny wybrać. Najlepiej jakbyś napisał ile maksymalnie od ścian tylnej i bocznych (albo większych mebli) będą stały kolumny? Dopiero od tego momentu można szukać czegokolwiek.

Kolumny XT6F i XT8F są bardzo dobre w tej cenie i nawet jako nowe. Co rzadko się zdarza. Ale oczywiście najczęściej dużo lepiej jest kupić zestaw używany. W przypadku gdyby się nie spodobał, zawsze można sprzedać. Bez większej straty. Na nowym niestety dużo się traci.

Bierzesz w ogóle pod uwagę zestaw używany? Wiedz, że na tym poziomie sprzęt jest w większości bardzo zadbany, bo jako nowy był bardzo drogi. Np. kolumny za 5 - 6 tysięcy mogły kosztować 10 - 12 tysięcy albo więcej. Ktoś, kto ma taki sprzęt dba o niego. To nie młodzież, która katuje swoje Tonsile i Technicsy na imprezach.
A dźwięk miałbyś o klasę lepszy od tego, jaki zamierzasz, gdybyś kupił nowy zestaw.

Zastanów się nad tym wszystkim, odpowiedz w miarę szczegółowo. Będziemy się wówczas zastanawiać co Ci poradzić.

Zwróć również na to uwagę, że jakbyś kupił nowe kolumny Tannoy, to trzeba je napędzić dobrym wzmacniaczem. Dobrym, podkreślam a nie żadnym amplitunerem. A taki sporo kosztuje. Bo inaczej zagra owszem, ale stracisz dużo z potencjału Nb tych kolumn.

 

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemniej i tak tutaj sprawa wydaje się nieco prostsza niżeli niżeli u Kolegi @mfilipiak gdzie to kolumny jakimś sposobem we szafki trzeba upchać... patrząc na wystrój pokoju Kolegi @TomSun77 obawiam się że pod kątem akustyki niewiele będzie chciał zmieniać (takie przeczucie) no może poza dywanikiem, który to zawsze można zwinąć oraz wysunięciem kolumn do przodu. Największy problem upatruje w odległości miejsca odsłuchu - o dobry metr za daleko i zapewne ściana za plecami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszenie odległości od miejsca odsłuchowego do kolumn znacząco podniesie jakość odsłuchiwanej muzyki. Proponowałbym ustawić kolumny od miejsca odsłuchowego w odległości równej rozstawowi kolumn. Zasada trójkąta równobocznego. Można też zastosować tzw. trójkąt równoramienny Np. odległość między kolumnami 2,5 m odległość do miejsca odsłuchu 3m. Pozwoli to na lepszą lokalizację elementów źródeł pozornych, znaczącą poprawę stereofonii.

Kolega mógłby jeszcze zastosować podstawki granitowe pod kolumny, by kolumny nie przenosiły bezpośrednio drgań na podłogę, to również może podnieść jakość odbioru. Koszt solidnych podstawek granitowych np. 26cm x 26 cm, grubości 5 cm to około 350 zł za 2 szt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w podobnym pomieszczeniu używam Definitive Technology Studio Monitor 65 i jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku. Membrana pasywna rozwiązuje z grubsza problem stawia kolumn w okolicach ściany. Prawidłowe ustawienie mocno dociążonych stojaków sprawia, że bas swobodnie schodzi poniżej 40Hz, na płycie testowej kolumny mruczą przy 29Hz, a przy 33 robią porządny hałas w pomieszczeniu. Średnica jest obfita, tłusta, ale bardzo szczegółowa, do tego wyrazista góra, która robi zacną scenę. Polecam kolumny, palce lizać.

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-studio-monitor-65-sm65-kolumny-stereo-2szt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikając w to, czy wątek jest zdublowany i czy należy go połączyć napiszę coś od siebie.

Zacznę od akustyki. To bardzo ważna kwestia często pomijana, zaś mająca znaczenie istotne, może nie aż takie, jak to przedstawił @1Ender, ale dużo się nie pomylił ;). Zdecydowanie polecam jak przedmówcy wysunięcie kolumn do przodu i nie tylko to. Jak @Angel zauważył, jest dość pusto, trzeba także o tym pomyśleć jeśli chcesz osiągnąć "euforię" audiofilską. I tak jak Angel zauważył, w takim rozstawie można pomyśleć na początek przede wszystkim o konstrukcji, gdyż mimo metrażu ok  25 m2 przy takim ulokowaniu miejsca odsłuchowego brałbym pod uwagę konstrukcję niedużą podłogową, bądź większą podstawkową. 

Przy wysunięciu kolumn do przodu, co na pewno da pozytywny efekt miejsce odsłuchowe ulegnie zmniejszeniu ( odsuwając trzeba zachować pewne proporcje między tyłem, bokiem i wysokością, ale o tym w późniejszym etapie, po wyborze). 

@rms.pl dał propozycję dobrych kolumn, które w tym metrażu i takim układzie na pewno się sprawdzą, jestem tego pewny. Sam osobiście przy takim rozkładzie pomieszczenia szedłbym w konstrukcje duże podstawkowe z jednego powodu. Otóż konstrukcje podstawkowe z ekonomicznego punktu widzenia zabrzmią lepiej niż konstrukcja podłogowa (są tańsze w produkcji, więc w tym samym budżecie producenckim będą posiadały lepsze- często droższe- elementy składowe). Jestem przekonany, że w tym rozkładzie pomieszczenia większe konstrukcje podstawkowe zapewnią świetne doznania muzyczne pod warunkiem, że będą dobrze dobrane i niestety nie tanie ( poniżej 4-5 tyś nie licz na nowe konstrukcje, które dobrze zabrzmią). 

Teraz powiem Tobie o swoim poszukiwaniu sprzętu w bardzo zbliżonym budżecie (9 tyś - 12 tyś). Sprzęt wybierałem ponad pół roku słuchając w każdym miejscu gdzie byłem i gdzie to było możliwe. Akurat stało się tak, że musiałem żonę wozić po różnych szkoleniach 6-8 godzinnych, więc żona się szkoliła, ja zaś odwiedzałem sklepy i słuchałem co się dało ( m.in. Warszawa, Poznań, Toruń, Gdańsk). Dość szybko wybrałem na wzmacniacz Atoll'a 100SE (żaden w budżecie około 4000 zł - 4500 zł nie zabrzmiał lepiej, zaś różne konstrukcje w tym budżecie odstawały). Wzmacniacz wybierałem przed kolumnami, tak się nie robi i tak nie planowałem, ale tak wyszło. Ze wzmacniaczem było łatwiej niż z kolumnami.

Po wybranym wzmacniaczu przystąpiłem do odsłuchu kolumn podstawkowych (pomijam wywód czemu zdecydowałem się na konstrukcję podstawkową, nie ukrywam, że za namową @Angel'a. Odsłuchałem dokładnie blisko 10 konstrukcji ( między innymi B&W, Kef R300, LS50, Tannoy i in.) Słuchałem także proponowanych przez @rms.pl Studio Monitor 65. Faktycznie to dobre kolumny, ale słuchając ich w Gdańsku porównałem brzmienie z Audio Solutions Overture.  Budżet zbliżony, jednakże osobiście poradziłbym sprzedaż koledze @rms.pl kolumn DT Studio Monitor 65 i zakup Audio Solutions ;). A jeśli masz możliwość kolego, to zacznij je sprzedawać i zmień na powyższe. 

W mojej opinii kolumienki (Audio Solutions- litewska manufaktura) o klasę przewyższyła w brzmieniu Definitive Technology SM65, a one były faworytem. Mimo pasywnego głośnika niskotonowego nawet w basie były one zdecydowanie słabsze (przede wszystkim barwą). Na ostateczny odsłuch zabrałem kolegę (laika w audio), aby poznać jego zdanie na temat różnic między kolumnami. Po dwóch utworach już zdanie miał na temat wyższości Audio Solutions.

Przy odsłuchu kolumny grały w pomieszczeniu około 25m2, bez aneksu (kształt kwadratu, pomieszczenie nieznacznie zaadoptowane akustycznie) i z Atoll'em zdecydowanie sobie poradziły. Ja mam 18m2 i Atoll u mnie gra maksymalnie na 1/4 - 1/3 mocy, zaś w pomieszczeniu kwadratowym Atoll musiał się rozkręcać do około 1/2. Ale w Twoim metrażu (rozlokowaniu) nie dojdziesz do tej skali. 

 

Co radzę ? Oczywiście sprzęt używany, gdyż jakościowo on nie dorówna sprzętowi nowemu w tym budżecie, jednakże ja aż tak nie znam się na sprzęcie używanym jak przedmówcy. Jeśli bym miał radzić sprzęt do 6-7 tyś zł to bym zaproponował używanego Atoll'a i Audio Solutions, ale tego raczej nie znajdziesz. Na tym forum nie ma nikogo, kto ma cokolwiek z manufaktury AudioSolutions (poza mną B| ), zgadza się, to firma nieznana, ale jak tego posłuchasz....  

Pół roku wybierałem sprzęt. O marce nic nie wiedziałem, więc jeśli chcesz sprzęt nowy, to w budżecie jaki posiadasz musisz pojechać na odsłuch do Gdańska  - Atoll'a z Overturami !. Wydasz około 9 tyś i 3 tyś masz na źródło (lub dozbieranie do źródła).

Oczywiście nie twierdzę, że to idealny zestaw, gdyż każdy z nas muzykę odbiera inaczej, niemniej jednak dla mnie ta suma (około 10 tyś) była sumą dość dużą na moje możliwości i starałem się wybrać jak najlepiej. Wybrałem Atoll'a z Overture'ami po wielomiesięcznych odsłuchach, więc radzę ze swojej strony odsłuchać ten zestaw (wg mnie dopracowany), zaś koszt dojazdu z każdego miejsca w kraju przy takiej sumie na sprzęt jest zasadny.

Nie gwarantuję tego, że brzmienie Ci się spodoba (jednakże jeśli piszesz o średnicy w ten sposób, to myślę, że będzie dobrze). Ale w tym budżecie warto posłuchać systemu, który po ponad półrocznym poszukiwaniu wylądował u mnie w salonie (zawsze masz 0,5 roku do przodu w poszukiwaniach :) ). Może wybierzesz coś innego, ale tego trzeba posłuchać jako alternatywę do innych zestawów w tej cenie.

Poniżej zamieszczam Ci recenzję swoich kolumienek napisaną przez  hifiphilosophy.pl  Oczywiście do recenzji branżowych podchodzę sceptycznie, nie wierzę im, ale to co napisali m. in.  o muzykalności i pięknie brzmienia to muszę się zgodzić, tak właśnie jest.    

 

http://hifiphilosophy.com/recenzja-audiosolutions-overture-o202b/?caly-artykul=1

 

Pozdrawiam. 

 

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś błąd @1Ender, "203" są dwukrotnie droższe niż "202b" jako nowe, więc zapewne jak zadzwonisz okaże się, że ktoś się pomylił ( i ta cena zgodna co do pensa?). 

...za lekko ponad 3000 zł Overtury 202b brałbym w ciemno, wiedząc jak brzmią gdy szukałem sprzętu. Poezja.

Gdy pierwszy raz usłyszałem Overtury 202b to uznałem, że poszukiwania zakończone i nic lepszego w budżecie ok 5000 zł nie znajdę z nowych konstrukcji.

Na AudioShow 2016 słuchałem z żoną m.in.  podstawkowych Xavian Ambra, dwukrotnie droższych, gdzie brzmiały ze zdecydowanie lepszym źródłem po zdecydowanie lepszym torze. Po dość długim odsłuchu żona gdy dowiedziała się, że Xavian'y kosztują dwa razy więcej niż Overture powiedziała, że zestaw dobrałem wyjątkowo dobrze, nawet wspomniała, że u nas jest lepiej ( to akurat tłumaczyłbym akustyką, wówczas nie miałem nawet DAC'a). Kłamać nie mogę, gdyż żona czasami przegląda moje wpisy (sam jej pokazuję), zaś słoń jej na ucho nie nadepnął. 

 

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź i przesłane sugestie. 

@S4Home - temat jest jak najbardziej aktualny i otwarty.

Z racji iż jestem z okolic Trójmiasta to w pierwszej kolejności mam w planie odsłuch w jednym z Trójmiejskich salonów. Do takiej decyzji w dużej mierze przyczynił się post @Simson 'a.

Tak jak wspomniałem - od czegoś trzeba zacząć. Myślę że po wizycie w Gdańskim salonie będę miał już jakiś punkt odniesienia i będzie można podjąć konkretniejsze decyzje. 

Finalnie odsłuchu będę chciał dokonać w swoim, słabo przygotowanym akustycznie pokoju, więc myślę że skorzystanie z oferty @S4Home będzie najlepszą opcją. 

Jeszcze raz dziękuję Wam za cenne wskazówki i podpowiedzi. Przepraszam że odpisuję po tak długim czasie ale ze względów zdrowotnych odstawiłem temat na drugi plan.

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Po przeglądaniu wątków w klubie Atoll'a i podpowiedzi podesłanej przez @RoRo zostałem właścicielem zestawu IN100 SE + CD 100 SE2, gdzie praktycznie zakupu CD nie brałem pod uwagę. W założeniach przed zakupem źródłem dźwięku miał być - i do celowo będzie odtwarzacz sieciowy najlepiej z DAC'iem (serwisy muzyczne Tidal, Spotifi, Radio int.). Po negocjacji ceny zdecydowałem się na zakup ww kompletu - tym bardziej że sprzęt jest praktycznie nowy - 2 miesięczny, na gwarancji i ze wszystkimi papierami. 

W obecnej sytuacji zostaje mi jeszcze dobór kolumn. Myślę że do elektroniki Atolla nie będzie z tym większego problemu. 

Mam nadzieję że dokonałem dobrej decyzji zakupując ww zestaw elektroniki?.   

- w poniedziałek spodziewam się dostawy zakupionego zestawu Atoll'a i w pierwszej kolejności chcę się skupić na dobraniu i zakupie odpowiedniego zestawu kolumn. Tak jak pisałem wcześniej,  Żona lubi posłuchać pop'u, soft-rocka. Ja zaś słucham prawie wszystkiego z naciskiem na: nu-jazz, soul, chill, hip-hop z wyłączeniem "disco polo i disco podobnie brzmiącej muzyki" 

- budżet jaki chcę przeznaczyć na kolumny to kwota w przedziale +- 5000 pln (konstrukcje podstawkowe lub wolnostojące - najlepiej w białym kolorze - nie chcę zaburzyć stylu umeblowania mieszkania), czy Atoll dobrze zgra się z np: Pylon Diamond 25 ewentualnie Diamond 28, Audio Academy Phoebe III lub np Dynaudio Excite X18. Zależy mi na dobrej stereofonii, czystym klarownym detalicznym odsłuchu oraz dosyć nisko schodzącym basem (nie dudniącym-męczącym) oczywiście proporcjonalnie do warunków akustycznych jakie posiadam 

- co do zmian umeblowania pod kątem akustyki, to nie chciał bym za wiele zmieniać. Kolumny niestety będą musiały stać dosyć blisko ściany 20 - 40 cm w zależności na jakie konstrukcje się zdecyduję

- kable głośnikowe które biorę pod uwagę to: Tellurium Q Blue. Co myślicie o tej pozycji? Jeśli chodzi o kabel zasilający to zakup takowego też biorę pod uwagę ale to w późniejszym czasie i nie mam na tą chwilę wystarczającej wiedzy jaki kabel miał by to być. To samo tyczy się interkonektów - zdaję sobie sprawę że nie mogą to być kable najtańsze, ale chciał bym dobrać takie które optymalnie będą nadawały się do zestawu.

Poniżej wstawiłem aktualne zdjęcia pokoju w którym będziemy korzystać z zestawu. Napiszcie proszę co o tym wszystkim myślicie i jakie jest Wasze zdanie co do moich planów. 

Dziękuję i pozdrawiam.

FullSizeRender 4.jpg

 

 

FullSizeRender 7.jpg

FullSizeRender 8.jpg

 

Edytowano przez TomSun77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiemy, że kolumny mają być przede wszystkim białe... Na szczęście obecnie jest pod tym względem lepiej niż kiedyś (np. ATOHM jest na polskim rynku jakieś 2 lata, a promocja jest właśnie na białe).

Kolumny które proponował Simson (Jego podstawkowe AudioSolutions oraz Chario) są ciekawe i dobrze grające. Więc jeśli masz chwilę to salony Trójmiasta czekają na Ciebie. Firmy które mają ATOLLa prawdopodobnie mają także kolumny ATOHM, więc da się ich posłuchać. No i przede wszystkim sprawdź, jak zagra ATOLL z kolumnami które masz już u siebie w domu i nie śpiesz się z kolejnymi zakupami.

Co do kolumn Xaviana -to najtańsze nieźle grające konstrukcje to podłogowe GranColonna (wersja 1 i 2). Poczytaj w wolnej chwili wątek poświęcony Xavianowi

Pozdrawiam

PS. Jeśli chcesz, to mogę poprawić i w podtytule Twojego wątku napisać np. "Jakie kolumny i sprzęt do ATOLL IN100 i CD100", to będzie czytelniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RoRo napisał:

PS. Jeśli chcesz, to mogę poprawić i w podtytule Twojego wątku napisać np. "Jakie kolumny i sprzęt do ATOLL IN100 i CD100", to będzie czytelniej.

Dobry pomysł. Dzięki.

10 minut temu, RoRo napisał:

No i przede wszystkim sprawdź, jak zagra ATOLL z kolumnami które masz już u siebie w domu i nie śpiesz się z kolejnymi zakupami.

Tak też zamierzam zrobić. Nie z racji takiej by się łudzić że będzie przepaść w odsłuchu podłączając Quadrale pod Atoll'a ale z czystej ciekawości usłyszenia różnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że będziesz miał na czym słuchać i nie śpiesz się (to pewnie dość często piszę...). Pamiętaj o tym, że Twój nowy wzmacniacz nie grał chyba zbyt długo, a do osiągnięcia optymalnego grania potrzebuje on kilkadziesiąt (nawet do 100) godzin grania. Więc dźwięk (również z kolumnami Argentum) trochę się jeszcze może zmienić.

Dostałeś od sprzedającego kabel IC do kompletu? Jakie masz w tej chwili podłączone kable głośnikowe do Marantza i Argentum?

Pozdrawiam
PS. Odnośnie zmiany tytułu, to już zrobione - chyba jest czytelnie :-) Drugi Twój wątek na ten temat już zamknąłem i w wolnej chwili postaram się przenieść kilka postów do bieżącego (ale to potrwa...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RoRo napisał:

Dostałeś od psrzedającego kabel IC do kompletu? jakie masz w tej chwili podłączone kable głośnikowe do Marantza i Argentum?

 

Jeśli chodzi o kabel IC to w komplecie otrzymałem kabel marki Atoll - 1m.

Obecne kable: Marantz - Argentum, to nie są to kable markowe i z tego co pamiętam to raczej nisko budżetowe (z tego co kojarzę to 7 lat temu 1m kabla kosztował około 30pln).

Co myślicie o kablach o których pisałem wcześniej: Tellurium Q Blue - warto kupić tą pozycję, zostawić jako docelowe (albo na dłuższy czas) jeszcze przed wyborem i odsłuchem docelowych kolumn?

W testach bardzo dobrze rozpisują się na ich temat oraz mają dużo pozytywnych recenzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj z zakupem kabli na sam koniec - tzn. jak już będziesz miał kolumny i zestaw wygrzany, wtem ocenisz czego Ci w dźwięku brakuje bądź co przeszkadza i tym sposobem będzie można dobrać doń odpowiednie kabelki... 30 zł / m to żaden wyznacznik, ostatecznie "gra" całość zestawu. Pozdrawiam 

... ciekawie poprowadziłeś kable głośnikowe - bardzo estetycznie to wyglada. Masz w ścianie tor kablowy? nie będzie problemu z wyprowadzeniem nowych kabli?...

Edytowano przez Barry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pylony nie zagrają dobrze stojąc blisko ścian i to w dość "nagim" pomieszczeniu. 

Jeśli byk by dywan a inne oddalone o 60 cm to wtedy tak.

W takim pomieszczeniu do elektroniki atolla warto rozważyć audio academy, Elac fs78 czy heco celan gt 702, qacoustic concept 40.

Pozostaje do dyspozycji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...