Skocz do zawartości

Jakie monitory do teac 500i


marek044

Recommended Posts

Witam. 

Pytanie jak w temacie.

Pokój 15 M.

Muzyka Pop,Rock.

Źródło płyty cd puszczane z dvd

Budżet do 600 zl.

Wiek monitorów do 5 lat

Obecnie mam monitory magnat 220 grają nieźle z tym wzmakiem wcześniej graly z ampli Yamacha z subem , jednak bez życia.

Po podłączeniu do teaca ozyły , teraz bez suba , Góra nawet fajna , bas niezły (pytanie to po co zmieniac).

Podobno też wzmak na niezle mozliwosci dlatego chce lepsze monitory, mialem tez podlaczone do teaca infinity alpha 20 jednak slabo to gralo.

Proszę o pomoc

 

 

Edytowano przez marek044
Zmiana tekstu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Robisz błąd, chcąc w budżecie 600 zł kupić używane kolumny do 5 lat, bo to będzie byle co. Na pewno nic lepszego niż te, które masz. Kolumny jeśli nie mają piankowych zawieszeń i nie są skatowane przez poprzedniego właściciela, mogą pracować przez kilkadziesiąt lat. 

Konstrukcje starsze masz szanse kupić lepsze dźwiękowo i jakościowo, bo kiedyś kosztowały dużo więcej.

Ale i tak wśród tych starszych będzie trudno wybrać coś wartościowego. 

Jeśli możesz wklej rysunek pokoju i pokaż jak będą stały kolumny. Podaj odległości od ścian, od Twojego miejsca odsłuchowego i rozstaw kolumn. 

Napisz jaki rodzaj dźwięku lubisz. Bardziej jasny, ostry, twardy, chłodny, czy ciemny, łagodny, miękki, ocieplony?

Masz jakieś choć przyzwoite kable (interkonekty i głośnikowe)?

Odtwarzacz DVD nie jest odpowiedni do odtwarzania płyt CD. Nawet bardzo niedrogi, używany odtwarzacz CD powinien zagrać dużo lepiej. 

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Angel napisał:

Cześć. Robisz błąd, chcąc w budżecie 600 zł kupić używane kolumny do 5 lat, bo to będzie byle co. Na pewno nic lepszego niż te, które masz. Kolumny jeśli nie mają piankowych zawieszeń i nie są skatowane przez poprzedniego właściciela, mogą pracować przez kilkadziesiąt lat. 

Konstrukcje starsze masz szanse kupić lepsze dźwiękowo i jakościowo, bo kiedyś kosztowały dużo więcej.

Ale i tak wśród tych starszych będzie trudno wybrać coś wartościowego. 

Jeśli możesz wklej rysunek pokoju i pokaż jak będą stały kolumny. Podaj odległości od ścian, od Twojego miejsca odsłuchowego i rozstaw kolumn. 

Napisz jaki rodzaj dźwięku lubisz. Bardziej jasny, ostry, twardy, chłodny, czy ciemny, łagodny, miękki, ocieplony?

Masz jakieś choć przyzwoite kable (interkonekty i głośnikowe)?

Odtwarzacz DVD nie jest odpowiedni do odtwarzania płyt CD. Nawet bardzo niedrogi, używany odtwarzacz CD powinien zagrać dużo lepiej. 

Dzięki za odpowiedź. 

No może z tym wiekiem kolumn (monitorów ) przesadziłem, ale kiedyś czytałem że głośniki  z wiekiem się starzeją i żeby uważać przy zakupie.

Porównując jednak monitory magnat 220 i infinity alpha 20 powiem że magnat grają lepiej poprostu są słyszalne a infinity nie.

Choć znajomy ma je z denonem 1500 i mówi że dają czadu - słyszałem B.dużo wysokich (chyba za ostro) ale bas , no niewiem ,bo do denona podłączony subwofer 

A u mnie z teackiem grają bez życia 

 

Dziwi mnie to ponieważ infinity są lepsze made in denmark .Napewno macie większe doświadczenie niż ja co do  , monitorów 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Angel napisał:

Cześć. Robisz błąd, chcąc w budżecie 600 zł kupić używane kolumny do 5 lat, bo to będzie byle co. Na pewno nic lepszego niż te, które masz. Kolumny jeśli nie mają piankowych zawieszeń i nie są skatowane przez poprzedniego właściciela, mogą pracować przez kilkadziesiąt lat. 

Konstrukcje starsze masz szanse kupić lepsze dźwiękowo i jakościowo, bo kiedyś kosztowały dużo więcej.

Ale i tak wśród tych starszych będzie trudno wybrać coś wartościowego. 

Jeśli możesz wklej rysunek pokoju i pokaż jak będą stały kolumny. Podaj odległości od ścian, od Twojego miejsca odsłuchowego i rozstaw kolumn. 

Napisz jaki rodzaj dźwięku lubisz. Bardziej jasny, ostry, twardy, chłodny, czy ciemny, łagodny, miękki, ocieplony?

Masz jakieś choć przyzwoite kable (interkonekty i głośnikowe)?

Odtwarzacz DVD nie jest odpowiedni do odtwarzania płyt CD. Nawet bardzo niedrogi, używany odtwarzacz CD powinien zagrać dużo lepiej. 

Dzięki za odp.

Nawiązując do kolegi wypowiedzi cytat " Nawet bardzo nie drogi,używany odtwarzacz CD powinien zagrać dużo lepiej "

Dodam iz myślę nad zakupem dobrego CD , jednak taki do mojego teaca to kosz ok 600 zł. 

Z tego co czytałem teac ma dobre CD. czy to prawda?

Dla mnie to narazie za duza kwota. 

No chyba że będzie bardzo duuża różnica i muzyka będzie dużo wyrazniejsza niż z DVD.

Proszę o odpowiedź. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEAC robił dobre transporty, czyli napędy CD, mechanikę. I używane były (TEAC VRDS) w odtwarzaczach nawet w cenie niezłego samochodu (jak na przykład Wadia). Ale same odtwarzacze dźwiękowo były takie sobie. Owszem poprawne, ale bez szału. A nie masz skąd pożyczyć jakiegoś odtwarzacza CD? Tylko by posłuchać chwilę u siebie, porównać. Może popytaj znajomych, rodziców znajomych itp? Może żyją jeszcze w Twoim otoczeniu ludzie, którzy używają CD'ków? B|
Oczywiście można kupić tańszy odtwarzacz CD, niż za 600 zł i też powinien lepiej zagrać niż DVD. Ale zależy jakiego typu dźwięk miałby prezentować ten odtwarzacz?
I tu nie chodzi o wyrazistość muzyki. Bo to nie jest najważniejszy, czy jedyny aspekt. Ale o wiele składowych brzmienia, które taki odtwarzacz może pokazać a DVD je upraszcza, gubi niuanse itp.

I na koniec. Już się przestraszyłem, że napisałem "nie drogi odtwarzacz", ale widzę, że nie. Ufff. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

Zastosuje się do twej rady 

Aby pożyczyć i posłuchać cd.

Ewentualnie jeśli nic nie pozycze  może kupię jakiś na początek do 200 zl używany , tylko na co zwracać uwagę przy zakupie używanego cd ?

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Jeżeli zależy Ci na ładnym graniu i dobrych niskich tonach szukaj starych konstrukcji niemieckich. Phonar, Grundig itd. Dalej nie wiemy jakiego dźwięku szukasz.

Dzięki za odp. 

Słucham różnej muzyki.

Pop, Rock, Jaz, Blues, Disco z lat 90

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teac i magnaty dają właśnie takie połączenie. 

To mega takie kolumny były w swoim czasie. A nie zwykle udane. Smialo możesz je podłączyć do jasniejszego wzmacniacza pokroju rotel audiolab czy Yamaha i ożywić ich brzmienie. 

Z kolei jeśli teac miałby zostać to kolumny do wymiany na jaśniejsze. 

 

Pierwsza kolejność to faktycznie źródło. Bo nawet jak znalazł byś system lepszy to będzie on wciąż ograniczony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...