Skocz do zawarto┼Ťci
bigsmith21

Stereo do salonu 2000zl­čśö

Recommended Posts

Witam wszystkich. Niebawem przeprowadzam si─Ö do nowego mieszkanka i z tego powodu szykuj─Ö si─Ö do zakupu pierwszego zestawu stereo. Zestaw b─Ödzie s┼éu┼╝y┼é w salonie o wymiarach 4,5m*4,5m. Muzyka jak─ů preferuj─Ö to dobry hip-hop, troch─Ö trance, ┼╝ona wszystko z radia. Dodam ┼╝e lubi─Ö czasami pos┼éucha─ç Jean Michaela Jarre czy takie zespo┼éy jak Alphavile, Depechemode i Sting'a. Muzyka b─Ödzie odtwarzana g┼é├│wnie z YT a tak┼╝e pensjonat driva. Dodam ┼╝e obecnie posiadam zestaw "kina domowego", takiego marketowego, firmy Panasonic ale potrafi─Ö odr├│┼╝ni─ç ┼Ťredni─ů jako┼Ť─ç d┼║wi─Öku od kiepskiej. Wiem ┼╝e bud┼╝et bardzo ma┼éy ale tak jak pisa┼éem, to m├│j pierwszy zestaw i nie jestem audiofilem. Nas├│wa mi si─Ö jeszcze jedno pytanie,mianowicie, czy nie lepiej za t─ů kwot─Ö kupi─ç soundbar'a?┬á

Pozdrawiam

Udost─Öpnij ten post

Udost─Öpnij na innych stronach

Cze┼Ť─ç - nie kupuj sounbara!

Przydałby się rysunek nowego pomieszczenia, gdzie będzie stało stereo - wraz z rozmieszczeniem sprzętów, mebli. Zaznacz także okna, drzwi itp.
W Twoim budżecie to sprzęt tylko używany. Brakuje jeszcze paru informacji. Proszę zapoznaj się z tematem - "pierwsze posty na forum" i uzupełnij.

https://forum.audio.com.pl/topic/46150-pierwsze-posty-na-forum/

Udost─Öpnij ten post

Ok, przeczyta┼éem i postaram si─Ö uzupe┼éni─ç. Na pocz─ůtku mo┼╝e dodam ┼╝e jestem z Zabrza. Je┼╝eli chodzi o stan sprz─Ötu, to my┼Ťla┼éem o nowym poniewa┼╝ jako┼Ť ba┼ébym si─Ö w dzisiejszych czasach, gdy wszystko jest tak ma┼éo trwa┼ée, pakowa─ç si─Ö w u┼╝ywk─Ö bez gwarancji.

Je┼╝eli chodzi o rysunek, to obecnie ci─Ö┼╝ko b─Ödzie mi takowy zamie┼Ťci─ç. Mo┼╝e opisz─Ö w skr├│cie. Zaczn─Ö od umeblowania. Pod jedn─ů go┼é─ů ┼Ťcian─ů naro┼╝nik, na przeciw TV oraz audio z kolumnami. ┼Üciana z prawej strony posiada 2 okna, za┼Ť naprzeciwleg┼éa przej┼Ťcie do kuchni bez drzwi. Kolumny chcia┼éem umie┼Ťci─ç oko┼éo 60cm od TV z ka┼╝dej strony.┬á

Wracaj─ůc do posta wy┼╝ej. Twierdzisz ┼╝e w tej kwocie nic nie znajd─Ö, jednak na allegro co┼Ť tam widzia┼éem, jakie┼Ť stx'y i inne. Wiadomo ┼╝e te 300,400zl si─Ö dorzuci je┼╝eli b─Ödzie potrzeba,niestety nie wi─Öcej.

Pozdrawiam

No Yamaha A-S201 i kolumny STX Electrino 150.

Udost─Öpnij ten post

Moim zdaniem 2 kzł na zakup nowego zestawu stereo, to bardzo mało. To jest dopiero strata pieniędzy. Masz mały budżet, więc nie marnuj pieniędzy na byle co.
Rzeczywi┼Ťcie dzi┼Ť niemal wszystko jest ma┼éo trwa┼ée. Ale je┼Ťli idzie o u┼╝ywany sprz─Öt, to nikt nie proponuje Ci najnowszego, ale sporo starszy. A ten ma szans─Ö pogra─ç d┼éu┼╝ej ni┼╝ niejeden nowy. Kiedy┼Ť robi┼éo si─Ö solidniej a jaki┼Ť element zestawu m├│g┼é kosztowa─ç kilka razy┬áwi─Öcej, ni┼╝ dzi┼Ť za niego kto┼Ť chce.

Cytat

No Yamaha A-S201 i kolumny STX Electrino 150.

I uszy wi─Ödn─ů. Lepiej napisz jakiego d┼║wi─Öku szukasz, co w nim lubisz a co nie.

Je┼Ťli mo┼╝esz daj jednak┬ájaki┼Ť rysunek z wymiarami, odleg┼éo┼Ťciami od ┼Ťcian. B─Ödzie ┼éatwiej co┼Ť Ci poleci─ç. Poczytaj o akustyce i ustawianiu kolumn, bo to po┼éowa sukcesu w osi─ůgni─Öciu dobrej jako┼Ťci d┼║wi─Öku.

http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Edytowano przez Angel

Udost─Öpnij ten post

@bigsmith21 - pakowanie si─Ö w nowy sprz─Öt z kwot─ů 2000 z┼é dla mnie nie ma najmniejszego sensu. Za 2k z┼éo┼╝ysz ju┼╝ w miar─Ö przyzwoity u┼╝ywany zestaw, kt├│ry zagra kilka razy lepiej od nowego sprz─Ötu. Kiedy┼Ť - o czym wspomina┼é @Angel producenci nie oszcz─Ödzali na jako┼Ťci element├│w. Teraz ┼Ťwiatem rz─ůdzi ekonomia, co si─Ö przek┼éada ┼╝e nowy sprz─Öt jest relatywnie s┼éaby do tego co mo┼╝e zaoferowa─ç rynek wt├│rny.

Oczywi┼Ťcie to Ty podejmiesz decyzj─Ö i kupisz co zechcesz. Piszesz o gwarancji, a co b─Ödzie jak kupisz nowe i po 2 - 4 latach co┼Ť zacznie szwankowa─ç? I na co Ci wtedy gwarancja? Obawiasz si─Ö, ┼╝e si─Ö popsuje "u┼╝ywka"? Mo┼╝e tak by─ç. To co najcz─Ö┼Ťciej psuje si─Ö w starej elektronice to np. kondensatory, a zakup nowych i wymiana to ┼Ťmieszne koszty. Nawet jak to robi serwis.

Udost─Öpnij ten post

Nowy sprzęt to tak na oko od 4 tys. zł, może nieco niżej. Za 2 tys. nie kupisz nic sensownego, na czym można słuchać muzyki.

Najpierw wi─Öc podejmij decyzj─Ö, czy zale┼╝y ci na jako┼Ťci czy na sprz─Öcie nowym przy mocno ograniczonym bud┼╝ecie, bo te rzeczy si─Ö wykluczaj─ů.

Udost─Öpnij ten post

Dzi─Ökuj─Ö Panowie za konkretne odpowiedzi. Skoro tyle os├│b m├│wi ┼╝e nie kupi─Ö nawet ┼Ťredniej jako┼Ťci sprz─Ötu w tym przedziale to tak z pewno┼Ťci─ů jest. Tak wi─Öc za┼é├│┼╝my ┼╝e decyduj─Ö si─Ö na u┼╝ywany sprz─Öt. Czy dostan─Ö wed┼éug Was sensowny wzmacniacz do 1000zl? Co my┼Ťlicie o kolumnach STX Electrino 250? Mo┼╝e do mojego pokoju wystarcz─ů Electrino 150? Je┼╝eli chodzi o d┼║wi─Ök i co w nim lubi─Ö....hmmm... Ci─Ö┼╝ko mi powiedzie─ç, mo┼╝e dlatego ┼╝e chyba nigdy nie s┼éysza┼éem dobrej jako┼Ťci stereo. Zale┼╝y mi, aby ka┼╝dy d┼║wi─Ök czy to sopran,bas czy gwizdki by┼é czysty i wyodr─Öbniony. ┼╗eby wszystko by┼éo wywa┼╝one i bas nie zag┼éusza┼é wszystkiego,a jednak by┼é wyra┼║ny.

Tak jak pisa┼éem pr─Ödzej, rysunku obecnie nie wstawi─Ö ┼╝e wzgl─Ödu ┼╝e do wtorku przebywam za granic─ů i operuj─Ö jedynie telefonem.

Udost─Öpnij ten post

Dzi─Ökuj─Ö Panowie za konkretne odpowiedzi. Skoro tyle os├│b m├│wi ┼╝e nie kupi─Ö nawet ┼Ťredniej jako┼Ťci sprz─Ötu w tym przedziale to tak z pewno┼Ťci─ů jest. Tak wi─Öc za┼é├│┼╝my ┼╝e decyduj─Ö si─Ö na u┼╝ywany sprz─Öt. Czy dostan─Ö wed┼éug Was sensowny wzmacniacz do 1000zl? Co my┼Ťlicie o kolumnach STX Electrino 250? Mo┼╝e do mojego pokoju wystarcz─ů Electrino 150? Je┼╝eli chodzi o d┼║wi─Ök i co w nim lubi─Ö....hmmm... Ci─Ö┼╝ko mi powiedzie─ç, mo┼╝e dlatego ┼╝e chyba nigdy nie s┼éysza┼éem dobrej jako┼Ťci stereo. Zale┼╝y mi, aby ka┼╝dy d┼║wi─Ök czy to sopran,bas czy gwizdki by┼é czysty i wyodr─Öbniony. ┼╗eby wszystko by┼éo wywa┼╝one i bas nie zag┼éusza┼é wszystkiego,a jednak by┼é wyra┼║ny.

Tak jak pisa┼éem pr─Ödzej, rysunku obecnie nie wstawi─Ö ┼╝e wzgl─Ödu ┼╝e do wtorku przebywam za granic─ů i operuj─Ö jedynie telefonem.

Nasun─Ö┼éo mi si─Ö jeszcze jedno pytania, ono w sumie dobrze przedstawi Wam moje poj─Öcie w temacie. Czym r├│┼╝ni si─Ö amplituner stereo od wzmacniacza? Poza tym ┼╝e amplituner ma r├│┼╝ne bajery typu Bluetooth i inne?!?! Czy jako┼Ť─ç d┼║wi─Öku z amplitunera b─Ödzie gorsza? Dodam ┼╝e wzmacniacz zamierzam pod┼é─ůczy─ç cyfrowym kablem do TV, do niego przez HD mam X-boxa i tak te┼╝ b─Öd─Ö odtwarza┼é muzyk─Ö z YT czy radia internetowego. Rzadko z CD. Mo┼╝e jednak w moim przypadku lepiej wybra─ç amplituner? Pytanie nasun─Ö┼éo mi si─Ö po przeczytaniu tematu kolegi kt├│ry szuka zestawu do 2,5tys. Tam zaproponowano Mu amplituner Yamahy i STXy 250. Czy jako┼Ť─ç d┼║wi─Öku na takim zestawie b─Ödzie przyzwoita? Lepsza ni┼╝ na soundbarze JBLa np bo taki posiada te┼Ťciowa,modelu nie pami─Ötam ale zestaw z subem kosztowa┼é 1800zl,gra nie┼║le w mojej opinii.

Edytowano przez bigsmith21

Udost─Öpnij ten post

Dla jednego lepsze b─Öd─ů te, dla drugiego tamte. Du┼╝o tu zale┼╝y od d┼║wi─Öku jaki lubisz. Od tego czego szukasz w prezentacji muzyki.

Amplituner w podobnej cenie co wzmacniacz stereo na ogół gra gorzej.

Najlepsza rada. Id┼║ do jakiego┼Ť salonu i na tych samych 3 - 4 pr├│bkach r├│┼╝nych, dobrze znanych Ci nagra┼ä pos┼éuchaj kilku par kolumn. Kolumny powinny by─ç ze 2 - 3 razy dro┼╝sze ni┼╝ Tw├│j bud┼╝et, poniewa┼╝ tak graj─ůce u┼╝ywane kupisz. A tak, to sobie mo┼╝esz monet─ů rzuci─ç i wybra─ç.

Edytowano przez Angel

Udost─Öpnij ten post

Musia┼ébym naprawd─Ö zarabia─ç powy┼╝ej 15tys netto/ miesi─ůc ┼╝eby po┼éow─Ö tego przeznaczy─ç na sprz─Öt audio. Ja jestem zwyk┼éym zjadaczem chleba a to forum widz─Ö takim nie s┼éu┼╝y. Mimo wszystko dzi─Öki za po┼Ťwi─Öcony czas.

Udost─Öpnij ten post

Cze┼Ť─ç!

A moim zdaniem nie powiniene┼Ť si─Ö ba─ç sprzetu u┼╝ywanego, dlatego ┼╝e majac bud┼╝et jaki masz, mo┼╝esz za t─Ö sam─ů cen─Ö kupi─ç sprz─Öt nowy lub pi─Ö─ç razy lepszy jako┼Ťciowo, u┼╝ywany. A skoro, tak jak napisa┼ée┼Ť, nie jeste┼Ť audiofilem to powiniene┼Ť wybra─ç si─Ö do jakiego┼Ť miejsca oferujacego sprz─Öt u┼╝ywany, pos┼éucha─ç kilku zestaw├│w i wybra─ç ten kt├│ry mieszcz─ůc sie w Twoim bud┼╝ecie, jednocze┼Ťnie b─Ödzie brzmia┼é najlepiej. Tu najwa┼╝niejsza sprawa - d┼║wi─Ök ma sie podoba─ç dla Ciebie, a nie dla kogo┼Ť kto nigdy nie b─Ödzie Tob─ů i nie zna twoich preferencji dotycz─ůcych jako┼Ťci. A udzielanie rad typu kup to a nie tamto lub dozbieraj kasy i kup sprz─Öt warto┼Ťci kilku Twoich wyplat to zwyczjne bzdury. Uwazam, ┼╝e nikomu nic do tego na jaki sprz─Öt kogo┼Ť sta─ç i dawanie rad typu kup sobie sprz─Öt za np 5 czy 10 tys jest zwyczajnym nabijaniem si─Ö┬áw stosunku do kogo┼Ť kto zarabia ok ┼Ťredniej┬ákrajowej lub mniej i w dodatku ma rodzin─Ö. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega

Udost─Öpnij ten post

Ok, pos┼éucham Twojej rady i rozejrze si─Ö za takim komisem na ┼Ül─ůsku. Nawet nie wiedzia┼éem ┼╝e takowe istniej─ů. Bardzo podobaj─ů mi si─Ö┬áMagnat Quantum Edelstein, ale ich raczej nie pos┼éucham nigdzie. Dodatkowo nie wiem czy wystarcz─ů takie male┼ästwa do mojego salonu.

Udost─Öpnij ten post

┬áI jeszcze jedna rada - nie sugeruj sie wygl─ůdem zewn─Ötrznym. Najcz─Ö┼Ťciej to co ┼éadnie wygl─ůda niekoniecznie ladnie zagra. Przykladem jest chocby sprz─Öt firmy NAD. Wygl─ůda jak Kopciuszek, ale brzmi duzo lepiej ni┼╝ wyglada.┬á┬áNie jest to, oczywiscie regu┼é─ů, ale we┼║ to pod uwag─Ö.

PS. Jak ju┼╝ ods┼éuchasz czego┼Ť u┼╝ywanego w komisie to p├│┼║niej wybierz sie do jakiego┼Ť marketu z elektronik─ů i pos┼éuchaj czegos w tej samej cenie. Zaloze sie, ┼╝e nowe, ┼éadne zagra du┼╝o gorzej jako┼Ťciowo.

Edytowano przez Rega

Udost─Öpnij ten post

2 godziny temu, Angel napisał:

Dla jednego lepsze b─Öd─ů te, dla drugiego tamte. Du┼╝o tu zale┼╝y od d┼║wi─Öku jaki lubisz. Od tego czego szukasz w prezentacji muzyki.

Amplituner w podobnej cenie co wzmacniacz stereo na ogół gra gorzej.

Najlepsza rada. Id┼║ do jakiego┼Ť salonu i na tych samych 3 - 4 pr├│bkach r├│┼╝nych, dobrze znanych Ci nagra┼ä pos┼éuchaj kilku par kolumn. Kolumny powinny by─ç ze 2 - 3 razy dro┼╝sze ni┼╝ Tw├│j bud┼╝et an nie, poniewa┼╝ tak graj─ůce u┼╝ywane kupisz. A tak, to sobie mo┼╝esz monet─ů rzuci─ç i wybra─ç.

S─ů a raczej bywa┼éy Ampitunery ┬áco brzmia┬ábardzo dobrze, sam posiadam takowy. ┬áAle to kwestia upodoba┼ä co zawsze podkreslasz:)┬á

de quibus non autem gustum !!!

Udost─Öpnij ten post

Oczywi┼Ťcie, ┼╝e bywa┼éy takie amplitunery. Jak cho─çby s┼éawna seria Nakamichi od TA-1E do TA-4E, zaprojektowane przez Nelsona Pass'a (tego od wzmacniaczy Pass Labs).
Ale to s─ů raczej jask├│┼éki, kt├│re wiosny nie czyni─ů.

Udost─Öpnij ten post

Takich Jask├│┼éek ┬ájest wi─Öcej Sansui DB, Pioneer ┬áSx/ qx ┬áoczywi┼Ťcie nie wszystkie modele serii. A wiedzy kt├│r─ů posiadasz zazdroszcz─Ö :)

Edytowano przez Hoo-Lec

Udost─Öpnij ten post

Je┼╝eli chodzi o wygl─ůd zewn─Ötrzny to tu jest du┼╝y problem z ┼╝on─ů.┬á

A co my┼Ťlicie Panowie o tych┬áMagnat Quantum Edelstein? Czy nie s─ů za ma┼ée? Ci─Ö┼╝ko znale┼║─ç jakie┼Ť opinie na ich temat na pilskich stronach.

Do tego zastanawiam si─Ö nad wzmacniaczem Harman Kardon HK 980 lub Onkyo A-5VL.

Udost─Öpnij ten post

Test Magnat├│w Quantum Edelstein by┼é zamieszczony w Audio-Video 09.2014 (do ┼Ťci─ůgni─Öcia ze strony AV.com.pl). O tym Harmanie czyta┼éem pozytywne opinie, a o wymienionym Onkyo - negatywne.

Udost─Öpnij ten post

@Rega, chyba mnie nie zrozumia┼ée┼Ť. O ile do mojego wpisu si─Ö poni┼╝sze odnosi┼éo?

Cytat

A udzielanie rad typu kup to a nie tamto lub dozbieraj kasy i kup sprz─Öt warto┼Ťci kilku Twoich wyplat to zwyczjne bzdury. Uwazam, ┼╝e nikomu nic do tego na jaki sprz─Öt kogo┼Ť sta─ç i dawanie rad typu kup sobie sprz─Öt za np 5 czy 10 tys jest zwyczajnym nabijaniem si─Ö┬áw stosunku do kogo┼Ť kto zarabia ok ┼Ťredniej┬ákrajowej lub mniej i w dodatku ma rodzin─Ö. Pozdrawiam.

Bo ja napisałem tak.

Cytat

Najlepsza rada. Id┼║ do jakiego┼Ť salonu i na tych samych 3 - 4 pr├│bkach r├│┼╝nych, dobrze znanych Ci nagra┼ä pos┼éuchaj kilku par kolumn. Kolumny powinny by─ç ze 2 - 3 razy dro┼╝sze ni┼╝ Tw├│j bud┼╝et, poniewa┼╝ tak graj─ůce u┼╝ywane kupisz.

Czyli nie chodzi┼éo mi o to, by┬ábigsmith21, wydawa┼é 2 - ┬árazy wi─Öcej na kolumny, ni┼╝ wynosi jego bud┼╝et. Ale pos┼éucha┼é nowych kolumn 2 - 3 razy dro┼╝szych. Bo ma szanse tak graj─ůce (na tym poziomie) kupi─ç u┼╝ywane. W bud┼╝ecie jaki ma. Nie namawia┼éem go na dro┼╝sze. Czytaj uwa┼╝nie. No, chyba, ┼╝e o co innego Ci chodzi┼éo, o czyj┼Ť inny wpis, to napisz.┬á

Edytowano przez Angel

Udost─Öpnij ten post

18 godzin temu, Angel napisał:

@Rega, chyba mnie nie zrozumia┼ée┼Ť. O ile do mojego wpisu si─Ö poni┼╝sze odnosi┼éo?

Bo ja napisałem tak.

Czyli nie chodzi┼éo mi o to, by┬ábigsmith21, wydawa┼é 2 - ┬árazy wi─Öcej na kolumny, ni┼╝ wynosi jego bud┼╝et. Ale pos┼éucha┼é nowych kolumn 2 - 3 razy dro┼╝szych. Bo ma szanse tak graj─ůce (na tym poziomie) kupi─ç u┼╝ywane. W bud┼╝ecie jaki ma. Nie namawia┼éem go na dro┼╝sze. Czytaj uwa┼╝nie. No, chyba, ┼╝e o co innego Ci chodzi┼éo, o czyj┼Ť inny wpis, to napisz.┬á

Cze┼Ť─ç!

Nie chodzi┼éo mi o nikogo konkretnie, a jedynie o nieudzielanie rad typu o kt├│rym pisa┼éem. Je┼Ťli kto┼Ť okre┼Ťla sw├│j bud┼╝et to jest┬áon taki a nie inny. I sam doskonale wiem jak denerwujace s─ů porady aby dozbiera─ç kasy lub kupi─ç co┼Ť co w znacz─ůcy spos├│b przektracza mo┼╝liwo┼Ťci finansowe. W ci─ůgu ponad p├│┼éwiecza mojego ┼╝ycia ju┼╝ nieraz s┼éysza┼éem takie rady w r├│┼╝nych dziedzinach ┼╝ycia. NIGDY sie do nich nie zastosowalem i dobrze na tym wyszed┼éem. Pozdrawiam.┬á

Udost─Öpnij ten post

Rega, rozumiem. Tym bardziej dla kogo┼Ť kto nie jest audiofilem i nim nie zamierza by─ç. Ale czasem s─ů sytuacje takie, ze kto┼Ť wymaga zestawu(cd,wzmak,kolumny,kable i super gdyby jeszcze spotifow s┼éucha─ç) ...dobrego i pisze, ze ma na to 1000zl lub nawet 1500 bo zda┼╝aja si─Ö takie przypadki. To mamy poleca─ç co┼Ť co si─Ö mie┼Ťci w tym bud┼╝ecie. Przecie┼╝ wiemy, ┼╝e to elektro┼Ťmieci i lepiej tego nie dotyka─ç. I co? Zrazi─ç kupuj─ůcego do audio? Czy lepiej u┼Ťwiadomi─ç, ze czasem warto do┼éo┼╝y─ç? Audio(mowi─Ö o tym takim prawdziwym, a nie marketowym) jest dobrem jakby nie patrze─ç mo┼╝e nie lulsusowym ale wymagaj─ůcym jakiego┼Ť bud┼╝etu. Moze i sredniej krajowej. Ale b─Ödzie to wydatek sensowniejszy ni┼╝ miniwie┼╝a za 1500z┼é, kt├│ra nic nie zaprezentuje oprucz tego, ze odtworzy.

Jestem przeciwnikiem byleczego i czasem namawiam na większy wysiłek.

Przyklad. Nie sta─ç mnie na samoch├│d sprawny. To co? Mam kupi─ç rdzewiej─ůcego grata i utopi─ç si─Ö w wydatkach na jego reanimacje i trac─ůc czas i nerwy. Moze lepiej dozbiera─ç te kilka tys. Lub po prostu je┼╝dzi─ç komunikacj─ů lub rowerem.

Edytowano przez audiowit

Udost─Öpnij ten post

@Rega, dorabiasz teori─Ö do swojej pomy┼éki. Naprawd─Ö na przysz┼éo┼Ť─ç czytaj uwa┼╝niej. Je┼Ťli nie chodzi┼éo Ci o nikogo konkretnego i o nieudzielanie tego typu rad, to w jakim celu to pisa┼ée┼Ť, skoro nic takiego nie mia┼éo miejsca? Obra┼╝asz inteligencj─Ö czytaj─ůcych? Nie r├│b tego.
Je┼Ťli w przysz┼éo┼Ťci b─Ödziesz pisa┼é w podobnym stylu, to z┼éo┼╝─Ö wniosek do moderacji, by zwr├│ci┼éa Ci uwag─Ö, bo siejesz zam─Öt.
A najcenniejsze by┼éoby to, gdyby┼Ť przyzna┼é po m─Ösku, ┼╝e si─Ö po prostu pomyli┼ée┼Ť.

Edytowano przez Angel

Udost─Öpnij ten post

┬áCze┼Ť─ç!

Widze, że uraziłem bardzo zacne grono audiofilskie, pomimo ze nie to było moim zamiarem. Przepraszam i obiecuje, że wiecej nie zabiorę głosu w tym temacie. 

@Angel - je┼Ťli chodzi o sianie zam─Ötu to w┼éa┼Ťnie Ty przeczytaj uwa┼╝nie to co piszesz bo nie ja to robie a w┼éa┼Ťnie TY. Ja nikogo nie obrazam ani nie zwraca┼éem sie┬ádo Ciebie, a Ty wprost przeciwnie. Stare przyslowie m├│wi ,, Uderz w st├│┼é, a no┼╝yce sie odezw─ů,, Udzieli┼éem rady koledze kt├│ry o ni─ů prosi┼é i nie mia┼éem zamiaru prowadzi─ç dyskusji z Tob─ů. Proszacy o rade zdecyduje kogo pos┼éucha. Ja nikomu niczego nie narzucam.┬áTo ze masz ponad 10 tys post├│w nie oznacza, ┼╝e masz monopol na racj─Ö. Proponuje zako┼äczy─ç t─Ö bezsensown─ů dyskusj─Ö bo do niczego ona nie prowadzi. Pozdrawiam.

8 godzin temu, audiowit napisał:

Rega, rozumiem. Tym bardziej dla kogo┼Ť kto nie jest audiofilem i nim nie zamierza by─ç. Ale czasem s─ů sytuacje takie, ze kto┼Ť wymaga zestawu(cd,wzmak,kolumny,kable i super gdyby jeszcze spotifow s┼éucha─ç) ...dobrego i pisze, ze ma na to 1000zl lub nawet 1500 bo zda┼╝aja si─Ö takie przypadki. To mamy poleca─ç co┼Ť co si─Ö mie┼Ťci w tym bud┼╝ecie. Przecie┼╝ wiemy, ┼╝e to elektro┼Ťmieci i lepiej tego nie dotyka─ç. I co? Zrazi─ç kupuj─ůcego do audio? Czy lepiej u┼Ťwiadomi─ç, ze czasem warto do┼éo┼╝y─ç? Audio(mowi─Ö o tym takim prawdziwym, a nie marketowym) jest dobrem jakby nie patrze─ç mo┼╝e nie lulsusowym ale wymagaj─ůcym jakiego┼Ť bud┼╝etu. Moze i sredniej krajowej. Ale b─Ödzie to wydatek sensowniejszy ni┼╝ miniwie┼╝a za 1500z┼é, kt├│ra nic nie zaprezentuje oprucz tego, ze odtworzy.

Jestem przeciwnikiem byleczego i czasem namawiam na większy wysiłek.

Przyklad. Nie sta─ç mnie na samoch├│d sprawny. To co? Mam kupi─ç rdzewiej─ůcego grata i utopi─ç si─Ö w wydatkach na jego reanimacje i trac─ůc czas i nerwy. Moze lepiej dozbiera─ç te kilka tys. Lub po prostu je┼╝dzi─ç komunikacj─ů lub rowerem.

Cze┼Ť─ç!

Uwazam, ze por├│wnanie z rdzewiej─ůcymi samochodami jest chyba niezbyt trafne. Ja osobi┼Ťcie posiadam amplituner Tandberg TR 2055 i pomimo, ┼╝e ma ponad 40 lat to nie zamieni┼ébym go na zaden nowy wzmacniacz w cenie do 4-5 tys. Wed┼éug Ciebie to rdzewiej─ůcy grat? Koszty napraw ┼╝adne bo si─Ö nie psuje.┬áO podobnym┬áw┼éa┼Ťnie sprz─Öcie my┼Ťla┼éem udzielaj─ůc rady koledze┬áaby z malym bud┼╝etem rozejrza┼é za czym┼Ť u┼╝ywanym. Wcale nie namawiam go do kupowania byle czego bo sam tez uwa┼╝am ┼╝e pomimo znaczacego postepu w dziedzinie audio to obecny sprz─Öt bud┼╝etowy jest niewiele wart. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega

Udost─Öpnij ten post

Utw├│rz konto lub zaloguj si─Ö, aby skomentowa─ç

Musisz by─ç u┼╝ytkownikiem, aby doda─ç komentarz

Utw├│rz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si─Ö

Masz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö.

Zaloguj si─Ö