Skocz do zawartości

Stereo do salonu 2000zl?


bigsmith21

Recommended Posts

Co myślicie o połączeniu Harman Kardon HK980 z STX'ami 250? Uciagnie takie kolumny? Zastanawiam się tylko czy gdzieś w ogóle da się je odsłuchać...

Co myślicie o połączeniu Harman Kardon HK980 z STX'ami 250? Uciagnie takie kolumny? Zastanawiam się tylko czy gdzieś w ogóle da się je odsłuchać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Szanowni Panowie proszę o wyważone i pozbawione podtekstu wypowiedzi. Kolega  bigsmith21 powinien spokojnie poczytać wypowiedzi doświadczonych Kolegów, zastanowić się i wyciągnąć wnioski. Natomiast, jak wspomniał któryś z Kolegów, czy kupi sprzęt używany, czy nowy to jego wybór. Polecam też Kolego  bigsmith21 poczytać więcej forum, szczególnie dział Stereo. Dużo w nim znajdziesz informacji na temat sensowności zakupu sounbar'a, czy też sprzętu używanego, oraz sprzętu w granicach cenowych, które określiłeś. 

Jeszcze raz proszę o zachowanie spokoju. Proszę o napisanie, czy autor wątku chce aktualnie, po kilkunastu postach w przeznaczonej kwocie sprzęt używany, czy nowy. Jak widać trudno jest znaleźć w proponowanej kwocie sprzęt nowy, który spełniłby oczekiwania i który możemy polecić z czystym sumieniem. O tym też pisał na początku Kolega Angel, następnie Audiowit i Rega.

Pozdrawiam

p.s. osobiście nie wiem czemu doszło do tej nie ciekawej dyskusji w sytuacji, gdy ww Koledzy pisali o sprzęcie używanym w założonej kwocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle trafiłeś bo na kogoś kto ma w większości sprzęt starszy. I to nie byle jaki więc nie musisz mnie pouczać, ze stare jest dobre. Gdybyś czytał uważniej i ze zrozumieniem to zorientowalbys się.

Drugi błąd bo akurat my nie jesteśmy polecającymi nowy tylko używany sprzęt. 

A jeśli chodzi o samochód to też gdybyś chcial zrozumieć o co mi chodzi to zrobiłbys to bez trudu. Wybacz ale nie będę 2 raz tłumaczył.

Tandberg dobry sprzęt. Moj kolega ma podobny jak Twój i bardzo go chwali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też dajmy sobie spokój z tą dyskusją, jak prosił moderator. Myślę, że nikt w sumie nie chciał źle, nie zrozumieliśmy się po prostu i tyle.

@bigsmith21, jeśli chciałbyś kolumny używane, to mimo niezłej ceny STXów jako nowych, da się wyszukać ciekawsze kolumny w podobnym budżecie. Ale rzeczywiście musisz się jasno określić.
Czy HK 980 uciągnie te kolumny? Na pewno. Mają dość przyjazne parametry. Brzmieniowo znalazłoby się lepszy wzmacniacz. Ale to zależy za ile możesz go kupić?
Wzmacniacz gra dużymi niskimi tonami, ale raczej "plamami", nie są zbyt punktowe. Wysokie są trochę wycofane a średnica ładnie nasycona pełna. Czyli ogólnie powinny dość dobrze zgrać się z konturowymi STXami.
Gdybym miał wybierać nowe - używane, to wolałbym używane kolumny a nowy wzmacniacz. A najlepiej to i to używane.

Co do akustyki i ustawienia kolumn, pewnie czytałeś. Kolumny rozstawione po 60 cm od telewizora, to będzie za wąsko. Pomiędzy kolumnami a Twoim miejscem odsłuchowym powinien utworzyć się trójkąt równoboczny. Czyli powinieneś siedzieć mniej więcej w podobnej odległości do kolumn, jak jest ich rozstaw. Ostatecznie troszkę dalej, ale nie za dużo. Bo będziesz miałe zbyt wąską scenę stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Belfer54 napisał:

Audiowit cieszę się z tej wiadomości.  :) Pozdrawiam Kolegę Rega. :)

Liczę na to, że nowy Kolega bigsmith21 podejmie dalszą dyskusję i jednocześnie ustosunkuje się do informacji zawartej w ostatnim poście Angela.

Dzięki za pozdrowienia i pozdrawiam również. Myślę, że wszystkie drażliwe sprawy zostaly wyjaśnione i w sumie okazało sie, że wszyscy mamy podobne zdania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych magnat quantum 673 i Pioneer a20. Zagra ci to na poziom 2k bardziej niż jaki kolwiek soundbar. Będzie stereo :)

Ale także polecam sprzęt używany. 

Do twoich preferencji klipsch f1 oraz yamahe ax500 lub denona pma 860 

Wtedy zostanie eam na jakiś dac. 

Klipsche łatwo jest kupić w dobrej cenie w super stanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam Panowie po dłuższej przerwie. 

Dnia 10.07.2017 o 13:13, Angel napisał:

Dlatego też dajmy sobie spokój z tą dyskusją, jak prosił moderator. Myślę, że nikt w sumie nie chciał źle, nie zrozumieliśmy się po prostu i tyle.

@bigsmith21, jeśli chciałbyś kolumny używane, to mimo niezłej ceny STXów jako nowych, da się wyszukać ciekawsze kolumny w podobnym budżecie. Ale rzeczywiście musisz się jasno określić.
Czy HK 980 uciągnie te kolumny? Na pewno. Mają dość przyjazne parametry. Brzmieniowo znalazłoby się lepszy wzmacniacz. Ale to zależy za ile możesz go kupić?
Wzmacniacz gra dużymi niskimi tonami, ale raczej "plamami", nie są zbyt punktowe. Wysokie są trochę wycofane a średnica ładnie nasycona pełna. Czyli ogólnie powinny dość dobrze zgrać się z konturowymi STXami.
Gdybym miał wybierać nowe - używane, to wolałbym używane kolumny a nowy wzmacniacz. A najlepiej to i to używane.

Co do akustyki i ustawienia kolumn, pewnie czytałeś. Kolumny rozstawione po 60 cm od telewizora, to będzie za wąsko. Pomiędzy kolumnami a Twoim miejscem odsłuchowym powinien utworzyć się trójkąt równoboczny. Czyli powinieneś siedzieć mniej więcej w podobnej odległości do kolumn, jak jest ich rozstaw. Ostatecznie troszkę dalej, ale nie za dużo. Bo będziesz miałe zbyt wąską scenę stereo.

Dlaczego lepiej używane głośniki? Myślałem właśnie że to One się eksploatują... Troszkę ostatnio oglądałem na YT kanał"Redukcja Szumu" i pomyślałem że rozejrze się za uzywanym Pioneerem A-30, a do niego STXy 250 których czytałem wiele, bardzo dobrych recenzji. Co myślicie o takim zestawieniu?

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie jak je eksploatujesz ( mocno, czy słabo), kolumny ulegają relatywnie bardzo małemu zużyciu ( zużycie- bo chyba to miałeś na myśli). Według mnie mniejszym ryzykiem jest kupno używanych kolumn niż "szeroko pojętej elektroniki" zaraz po 2-3  letniej gwarancji. Pisze o elektronice-sprzęcie tanim i produkowanym aktualnie . Kolumny kilkunastoletnie, czy starsze nie zagrają gorzej niż ten sam model ze sklepu ( a nawet lepiej) i mogą grać wiele, wiele lat , a kilkunastoletni wzmacniacz , względem analogicznego z pudełka, może ( choć oczywiście nie musi) zachrobotać np. potencjometrem.

Mając np. 1,5-2 tys na nowe podłogowe kolumny ciężko jest wybrać coś dobrego i ciekawego (trzeba wiedzieć co ), ale taki budżet w używanych to już coś ;) Oczywiście nadal trzeba wiedzieć co się chce, tak jak planując nowe kolumny, bo każde grają inaczej, niektóre całkiem innym stylem.

Co do zestawienia modelu Pioneer A30 o kolumn Stx 250 może być tu dobrze, razem nie słuchałem, niemniej brzmieniowo się to raczej powinno uzupełniać.  W każdym razie zestawienie A30 z quantum 675 da bardzo precyzyjne, szybkie, twarde brzmienie, z stx 250 nieco bardziej plastyczne  (w pewnym skrócie). Pozostaje kwestia mądrego ustawienia i akustyki, bo to co pisałeś wcześniej słabo się rysuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2017 o 10:48, S4Home napisał:

Z nowych magnat quantum 673 i Pioneer a20. Zagra ci to na poziom 2k bardziej niż jaki kolwiek soundbar. Będzie stereo :)

Ale także polecam sprzęt używany. 

Do twoich preferencji klipsch f1 oraz yamahe ax500 lub denona pma 860 

Wtedy zostanie eam na jakiś dac. 

Klipsche łatwo jest kupić w dobrej cenie w super stanie. 

Wybór zapadł, jeżeli chodzi o kolumny, będą to Klipsch F-2, używane, jak zapewnia właściciel, w stanie fabrycznym. Co o nich myślicie? Do tego potrzebuje dobrać wzmacniacz, a jeszcze lepiej amplituner, zależy mi na wyjściu cyfrowym dźwięku. Głównie dźwięk będzie odtwarzany z tv, który mam połączony z internetem i Xboxem. Boję się że jak podepne TV przez chinche do wzmacniacza to dźwięk będzie tracił. Co doradzacie? Może być to używany sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Przepraszam za zamieszanie ale znowu się pozmieniało. Nie będą to jednak Klipschy ponieważ żona powiedziała że w życiu nie widziała nic równie brzydkiego. Teraz wybieram między STXami 250 a Pylonami Pearl 25. I tutaj znowu problem, już sam nie wiem komu ufać.... Chyba jednak wybiorę STXy, chociażby ze względu na to że sami wszystko projektują i produkują. A jak czytam że PP 25 wkłada jakiś głośnik za 100zl z Chin to powątpiewam w te wychwalające je recenzje. Co powiecie?

Edytowano przez bigsmith21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zarówno STXy jak i Pylon Audio, to są niedrogie i na swój sposób ciekawe kolumny, choć inaczej grające.
Nie ulega jednak wątpliwości, że to nie jest jakieś mistrzostwo świata. Ja za takie pieniądze zdecydowanie wolałbym kupić jakieś używane kolumny. Bo dlaczego nie? Jeśli w dobrym stanie, to mogą grać jeszcze dziesięciolecia. A będą lepsze jakościowo. 
Dlaczego kupować nowe, bo nowe a gorzej grające? O.o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że Pylon Audio robi własne głośniki, tylko instaluje je w swoich najdroższych modelach. W Pearlach 25 montuje za to głośniki... STX i niemieckiego Monacora (być może robione w Chinach - nie wiem), więc chyba nie ma co panikować z tego powodu.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Angel napisał:

Ja za takie pieniądze zdecydowanie wolałbym kupić jakieś używane kolumny. Bo dlaczego nie? Jeśli w dobrym stanie, to mogą grać jeszcze dziesięciolecia. A będą lepsze jakościowo. 
Dlaczego kupować nowe, bo nowe a gorzej grające? O.o

Ok, zgadzam się. Problem tkwi w tym że muszą jeszcze jakoś wyglądać. Dla mnie to sprawa drugi rzędna, niestety dla mojej żony nie. Tym bardziej że wprowadziliśmy się do nowego mieszkania, w którego remont i wykończenie poszło dużo pieniędzy i nie bardzo jej się widzi przy białym TV, białej półce RTV ma połysk, białym dekoderze, innego koloru wielkie, stare klocki. Ja już mam ból głowy bo wybór jest duży,jednak ile ludzi tyle opinii. Wczoraj natknąłem się na Jamo S608....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie lepsze do muzyki elektronicznej, dubstep, trance? Zależy mi na nisko schodzącym dole,zarazem żywym i szybkim, oraz czystej górze.

Jest też STX FS 250n i nawet znajdą się używki. Wydaje mi się że zbliżamy się ku końcowi. 

Kolumny, to wybór między:

- STX Electrino 250

-STX FS-250n

- Pylon Audio Pearl 25

-Magnat Quantum 557

- Boston Acoustic A250

Proszę o pomoc w doborze amplitunera stereo, wolałbym nowy chociaż narazie najblizej mi do uzywanego Harmana HK 3490.Cena to maksymalnie 1400zl. 

Pozdrawiam

Edytowano przez bigsmith21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wyżej odrzuciłbym Magnata zdecydowanie i STX FS-250N. Bostony OK, Pearl 25 - trochę mało żywy dźwięk ale też nie wybrzydzałbym w tych pieniądzach. Z tanich podłogówek do listy możesz dodać Polk T50. Przeglądałem też niedawno Allegro dla innego kolegi - widziałem że są Tannoy V4 i Polk TSX330T za 1700zł. To dobre okazje jak za nowe kolumny. W tych dwóch modelach będziesz miał efektowny, głęboki basik i dźwięk po cieplejszej stronie. Choć ja też bym wolał używane kolumny, za kilka miesięcy Twoje nówki też będą używkami i stracą na wartości, a tak mógłbyś zmienić w razie czego bez większej straty (gdyby coś nie pasowało w dźwięku). Co do amplitunera to jak masz używany 3490 to warto rozważyć, gra dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i dzięki. Wiesz,jak dla mnie wygląd jest nieistotny,a przynajmniej nie pierwszorzędny. Gorzej z żoną która twierdzi że mogą być tylko białe. 

Obecnie przebywam za granicą,wracam za 3 tygodnie i odrazu udaje się na odsłuch do jakiegoś salonu. Jestem z Zabrza i znalazłem jakiś sklep w Gliwicach. 

Pozdrawiam

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to i tak kupisz co będziesz chciał albo co żona zechce. Prześledz ostatnie posty i co się zmieniło. 

Jesteś z Zabrza? Podjedz do Oświęcimia. Posluchaj czegoś w końcu i wybierz. Na razie tasujesz modelami, wyglądem nie znając dźwięku tego sprzętu. 

Jasne, ciepłe, basowe, delikatne, ostre wszystkie modele już przyjechales. A sam nadal nie wiesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...