Skocz do zawartości

Stereo do salonu 2000zl?


bigsmith21

Recommended Posts

Dnia 31.07.2017 o 21:36, don napisał:

 

Witam Panowie.

Jeżeli chodzi o kolumny to wybór padł na Pylon Audio Pearl 25. Trafiły mi się roczne, w cenie 1000zl plus koszta wysyłki. 

Jeżeli chodzi o wzmacniacz to polować będę na używkę NAD C352, mam nadzieję że podkreśli On niskie tony głośników. 

Teraz ostatnia prośba do Was. Chodzi mi o kable i wtyki bananowe. Pierwsze pytanie to czy wogole przy tym sprzęcie usłyszę jakaś różnicę? Jeżeli tak to co wybrać by ożywić trochę górę, nie chciałbym jej zabić całkowicie niskimi tonami?!?! A jeżeli różnicy żadnej nie będzie to co rozsądnego wybrać? Kolumny będą po 2m od sprzętu więc wydaje mi się że 6m przewodu wystarczy.

Druga sprawa, to jak najrozsądniej podłączyć wzmacniacz do TV, do którego mam podłączonego Xboxa no i dekoder TV?! Wiem że mógłbym mini jackiem a do wzmacniacza chinche tylko czy nie stracę znacznie na jakości? Widziałem gdzieś taką kostkę którą wpina się pod chinche we wzmacniaczu a z drugiej strony jest wejście na cyfrowy kabel dźwięku. 

Co doradzacie? Budżet na kable i wtyki to 500zl.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ile przewodu potrzeba, to po prostu zrób taką symulację. Weź kawałek sznurka i poprowadź go od gniazd głośnikowych wzmacniacza (wiesz gdzie będzie stał) w dół do podłogi, następnie po podłodze do miejsca gdzie będą stały kolumny a później w górę do gniazd głośnikowych. Może się okazać, że starczy Ci mniej niż 6 metrów. Po co płacić za niepotrzebny przewód głośnikowy?

Druga rzecz, to radziłbym Ci zdecydowanie używany. Możesz kupić coś sporo lepszej jakości. Już z wtykami (mogę Ci pomóc coś znaleźć, ale musisz wiedzieć dokładnie jaka będzie minimalna długość na kanał). A to... .

Trzecia rzecz. Jeśli nie musisz mieć wtyków głośnikowych, to ich nie montuj. One w zależności od jakości i sposobu mocowania zawsze mniej lub bardziej degradują sygnał. Lepiej zakręć w terminalach gołe końcówki. Co pół roku tylko odetniesz stare a odizolujesz nowy kawałek. Albo przetrzesz końcówki bardzo drobnym papierem ściernym, by metal zabłyszczał.

DAC na początek może być FiiO. Chyba, że znajdziesz w podobnej cenie lepszy, używany. Z czasem poszukasz czegoś lepszej jakości. przewody do oraz z DACa też powinny być dobrej jakości. Co najmniej z miedzi beztlenowej (OFC), najlepiej o wysokim stopniu czystości (5N, 6N). I złoconymi końcówkami (tu niestety są niezbędne do podłączenia).

EDYCJA: Nie wiem czy dobrze zrozumiałem? Kolumny będą stały po 2 metry od elektroniki, czyli ich rozstaw będzie ponad 4 metry? Musiałbyś siedzieć też co najmniej w takiej odległości od kolumn. Zresztą nawet w dużych pomieszczeniach nie zaleca się rozstawiania kolumn szerzej niż 3 metry.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2017 o 21:36, don napisał:

Witam Panowie.

W pierwszej kolejności, przepraszam za tą tabelkę powyżej, piszę z telefonu i za każdym razem sama się wkleja i nie potrafię jej usunąć.

Jeżeli chodzi o wzmacniacz, wybór padł na Yamahę S-N301, trafiła się roczna za 900zl. Wybierając ten piecyk sugerowałem się opiniami S-N300 jako że to bliźniacze modele a różni je tylko gniazdo optyczne. Z tego względu odpada problem z DACiem.

Co do kabli to jeszcze nie zakupiłem,jednak pewnie Was rozczaruje i powiem że czytałem wiele artykułów krytykujących ten "chwyt marketingowy" jakim są przewody. Wiele osób twierdzi iż wystarczą zwykle przewody z miedzi beztlenowej i nie ma w dźwięku żadnej różnicy. 

Dodam że nie jestem audiofilem i pewnie też takowej nie odczuję. Co do wtyków to na początku za radą Angel spróbuję podpiąć wszystko na "golasa".

Że względu że jestem za granicą, a w kraju będę za 3 tygodnie, wtedy dopiero opiszę wrażenia.

Wiele osób może mnie krytykować, za to że kupiłem zestaw bez wcześniejszego odsłuchu, kierując się jedynie radami i recenzjami które w większości wypadków są sponsorowane. Jednak wspomnę że jestem kierowcą w transporcie. W domu bywam bardzo rzadko i krótko. Do tego mam sporo prac związanych z przeprowadzką. Tak więc jeżdżenie na odsłuchu wydłużyło by czas mojego zakupu bardzo mocno a może na chwilę obecną zupełnie by go przekreśliło.

Za zestaw Phylon Audio Pearl+Yamaha S-N301 wydałem 2000zl i myślę że nie jest to wiele. Wybór strasznie utrudniala mi estetyka której u żony nie mogłem pokonać. Gdyby nie to mógłbym być posiadaczem Klipsh'ów F-2, bo była taka oferta za 1200zl,jednak musiałbym je rozstawić na strychu ?

Jest to mój początek z audio bo do tej pory miałem kontakt tylko z soundbar'ami firmy LG,Samsung i JBL. Sam ostatnimi czasy posiadałem "kino domowe" firmy Panasonic choć filmów nie oglądam,służyło jedynie do odtwarzania muzyki.

Zdając sobie sprawę że kupiłem zwykłego przeciętniaka  mam nadzieję że ten zestaw jedynie nie będzie gorszy. 

 

Pozdrawiam Panów serdecznie i mam nadzieję że jeszcze się "uslyszymy".

Ps. Gdyby nie to forum dzisiaj byłbym posiadaczem marketowego Soundbar'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...