Skocz do zawartości

Wymiana Onkyo TX-DS575x na coś świeższego np Yamaha A-S701?


Pieczur

Recommended Posts

Witam Panów i nieliczne Panie,

ostatnio zainwestowalem w nowe głośniki w kolumnach podłogowych (Vifa) i tak słucham swojego starego Onkyo TX-DS575X to mam wrażenie że czas włożyć w jego odświeżenie pare groszy albo wymienić na coś świeższego.
Bardzo podoba mi sie Yamaha A-S800 ale jest za droga, przeczytałem że sekcja wzmacniaczowa to to samo co w A-S701 a jego cena mi juz pasuje, chociaż bede szukal jakiejś okazji.

Moim pantentem DAC-owym jest Roland - UA-25EX i robi robote, jak poczuje że czas go wymienić to tak sie zrobi.

Bede wdzieczny za radę w doborze sprzetu i komentarzy na temat zasadności tego posunięcia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Słuchałeś tej Yamahy, czy podoba Ci się tylko z wyglądu i opisów w internecie?
Jakiego typu dźwięku szukasz? Na pewno chcesz iść w tym kierunku?

Co do wymiany głośników w kolumnach, to po prostu tak wymieniłeś, że wyjąłeś stare a zamontowałeś nowe? 
Czy były jakieś obliczenia, modyfikacja zwrotnicy, itp? Bo pewnie wiesz, że głośników tak sobie się nie wymienia. 
Moim zdaniem tu nie ma zamienników, choć wielu "speców" twierdzi, że można wymienić głośniki na inne, jeśli mają takie same parametry. Nie, niestety nie można. Bo zmieni się brzmienie a może równowaga tonalna. Głośniki można wymienić tylko na identyczne. Jeśli oczywiście poważnie podchodzi się do sprawy.

A co to za kolumny, że tak z ciekawości zapytam?

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że gdzieś już widziałem taki wątek z dużą ilością odpowiedzi ? ale może się mylę.

As801 dźwiękowo to dokładnie to samo co 701. Mogę ci go pożyczyć i sprawdzisz w domu jak zgrywa się z twoimi kolumnami. Inaczej to każdy będzie dawał swoje propozycje a i tak nikt nie zna dźwięku twoich kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...