Skocz do zawartości

Audiolab - angielskie "granie"


Recommended Posts

Dnia 31.10.2022 o 12:35, kaczadupa napisał:

Nie, jak zwykle domysły nietrafione. :)

Adam codziennie cieszy się ostatnimi dniami pięknej jesieni klucząc rowerem gdzieś po lasach i mokradłach. Ludzie gadajo, że robi zdjęcia przyrodzie.

Potem siada w domu, słucha piękny utwór  "Kasztany” E. Górniak, ogląda swoje zdobycze fotograficzne i cofa się myślami do czasów młodości...

Bywaj!, dziwny człowieku zwany Sebastianem.

IMG20221031114335.jpg

IMG20221031114842.jpg

Oba zrobione trochę za późno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Rozumiem ze w swiecie foto, oceny wydajemy przez pryzmat wlasnych prac.

Tak.

Ale też prac mistrzów fotografii od np. pejzaży. 

Ja nie napisałem tego złośliwie, należało odebrać to jako radę, że warto poszukać poradników i zacząć od elementarnych zasad fotografowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z całym szacunkiem do Waszych pasji poza audio - bardzo proszę nie zaśmiecajcie tego tematu, co ma foto do Audiolaba poza zdjęciami do folderów reklamowych? Temat biedny, a rozpędzają się w nim ciągle dyskusje z nim nie związane 🥴

16 godzin temu, lpomis napisał:

Przecieki jednak okazały się prawdziwe. Informacje o serii 9000 potwierdził już magazyn stereo.de (stereo-magazine).

No wygląda to ciekawie - spodziewana cena wzmacniacza 2300 Euro, ale ten wyświetlacz - ze słupkami wysterowania 😉, ciekawe jak to wypadnie względem 8300A, za to na pokładzie DAC, zobaczymy co to będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć,

Od jakiegoś czasu mam 6000A i pomyślałem ,że spytam tutaj czy też zdarza się coś takiego u was.

Zdarzyło mi się już 2 razy, że z pilota czy guzika nie mogłem włączyć wzmacniacza. Kiedy z tyłu głównym wyłącznikiem wyłączę i włączę wzmacniacz wszystko wraca do normy i przez kolejne dni zachowuje się normalnie. Zdarzyło się wam tak ?

Zdjęcie z przecieków serii 7000 dla uwagi ;)

1673852513549-png.257412

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Zdarzyło mi się już 2 razy, że z pilota czy guzika nie mogłem włączyć wzmacniacza.

Niewykluczone, że padłeś ofiarą „nieprawdopobnego postępu” jaki dokonał się w audio w 21 wieku względem wcześniejszych dziesięcioleci. Ja i tysiące innych melomanów również. Mój trzymiesięczny Cambridge Audio CXC na przykład, nie zamyka czasem szuflady. Trzeba przycisk „play” lub „eject” nacisnąć kilkukrotnie a czasem wręcz poprawić szufladę ręką aby się odblokowała. Boję się reklamować bo to zawsze dodatkowa podróż w nie zawsze delikatnych rękach kurierów i brak gwarancji poprawy. No i brak sprzętu w domu przez jakiś czas. Póki co jeszcze jestem cierpliwy. Eh… dobrze, że chociaż płyty czyta bezbłędnie…

7 godzin temu, Tomasz S. napisał:

1673852513549-png.257412

Oczami kupuję wszystkie te nowe Audiolaby na raz…

Ciekawe, czy do 7000CD dodadzą „gapless”. Bo jak zostawią tak jak jest w 6000CD gdzie odtwarzacz wstawia przerwy między utworami tam gdzie artysta ich nie chciał to będzie podobnie bezużyteczny. Np. nowy Stańko brzmi na takim karykaturalnie…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7000a-s3.png7000a-s2.png

10 godzin temu, sonique napisał:

Ciekawe, czy do 7000CD dodadzą „gapless”.

Póki co to opis wygląda zachęcająco. Fajnie,że więcej mocy , USB i HDMI będzie w 7000A

The 7000A is an integrated amplifier reportedly built ‘in the tradition’ of the 6000A. However, it combines a larger (250VA) toroidal transformer with a complementary feedback circuit for a Class A/B amplifier that promises 70wpc into 8 Ohms and 110wpc into 4 Ohms. Like the 6000A, the 7000A sports an internal DAC (built around an MQA-equipped ESS 9038Q2M chip), an MM phono stage and can be used as a pre-amplifier or power amplifier but unlike the 6000A, the 7000A adds an IPS LCD colour display and an HDMI ARC input to its suite of digital inputs that also include 2 x TOSLNK, 2 x coaxial and USB. Take note: the aerial protruding from the back of the unit is for Bluetooth streams only. Price: €1299

Doubling the aerial count – but this time to play catch on network streams – is the 7000A Play network streamer, which once again put DTS Play-Fi in the driving seat of Tidal, Deezer, Qobuz and Amazon streams. Spotify Connect and Apple AirPlay 2 are also supported. The analogue outputs on the 7000N Play suggest the presence of an internal DAC but the press release doesn’t go into its specifics. Digital outputs number two: coaxial and TOSLINK. Price: €649.

Lastly, the 7000CDT’s digital-only connectivity reminds us that it is a CD transport and not a CD player. Its coaxial and TOSLINK outputs must be hooked up to an outboard D/A converter – or the DAC inside the 7000A – before music can be heard. And like the 7000A, the 7000CDT shares its visual and build quality DNA with the 6000CDT. Where the 7000CDT steps ahead are with its electromagnetically shielded drive mechanism, high-precision crystal clock oscillator and USB-A input. With USB drive contents navigated via the front panel IPS LCD colour display, files from a directly connected USB drive can be streamed to an outboard DAC. Two questions that could be answered by anyone getting their hands on a unit: is USB file playback gapless? Is the CD mechanism a draw/tray or a slot loader? Price: €649.

10 godzin temu, sonique napisał:

Oczami kupuję wszystkie te nowe Audiolaby na raz…

Ja to samo. W czarnym matowym kolorze bardzo podoba mi się wykonanie. Nie wiem czy ten ekran trochę mi tego nie popsuje ale jeżeli chodzi o więcej mocy i dodatkowe wejścia to jak dla mnie miodzio.

2023-02-03_08h37_59.png

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie pisać, z pewnością zarówno seria 7000 jak i 9000 mocno zaznaczy swoją obecność na rynku. Poważnie swego czasu rozważałem zakup 6000a ale braki w dostawach Audiolaba u polskiego dystrybutora na początku roku 2020 spowodowały, że zaimplementowałem plan „B”. A będąc wciąż bardzo zadowolonym z tamtego zakupu, temat wzmaka uważam za „odfajkowany” do odwołania.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...