Skocz do zawartości

Gdzie podlaczyc DAC


eryk2kartman

Recommended Posts

Witam,

 

Patrzylem tu i tam na forum ale do knca nie mam odpowiedzi na moje pytanie.

A wiec tak,

Mam adapter podpiety pod mixer Numarka DXM-01 -jako kanal 1 a drugi kanal to PC/Laptop,

chcialbym zeby to wszystko ladnie gralo wiec postanowilem zakupic DAC (mysle ze to bedzie DACMagic 100) i na poczatku wszystko wydawalo sie proste - wsadze miedzy PC a mixer ale teraz tak poczytalem i zastanawiam sie czy on raczej nie powinien byc miedzy mixerem a wzmacniaczem.

Czy ktos moglby doradzic ? Moze potrzebuje 2 - jeden przed mixerem i jeden na wyjsciu mixera?

Z gory dziekuje i przepraszam ale nie mam polskich znakow :(

 

link to mixera https://www.numark.com/product/dxm01

 

Edytowano przez eryk2kartman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki adapter masz podpięty pod kanał nr 1? Adaptujący jaki standard na jaki?

Chyba, że chodziło Ci o urządzenie odtwarzające czarne płyty, analogowe. A to jest gramofon tak go poprawnie nazywamy. A nie adapter. Masz w tym Numarku przedwzmacniacz gramofonowy (Phono)? Czy masz go dopiero we wzmacniaczu? Wyjścia są w nim widzę analogowe. A czy wejście na gramofon też jest analogowe?

Jeśli wysyłał byś sygnał analogowy z gramofonu na mikser który przekonwertuje go na cyfrowy a później znów na analogowy na wyjściu, to popsuje sporo w jakości tego sygnału.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh. gramofon, adapter, deck to wszystko to samo:) ale wiem wiem fachowe nazewnictwo jest wazne.

 

Co do mixera to tak ma wejscie analogowe phono, z mixera podpinam bezposrednio do aux omijajac przedwzmacniacz gramofonowy.

Wydaje mi sie niestety ze jak chce uzywac mixera i cos tam mixowac to duzo wiecej w kwesti dzwieku nie osiagne jezeli nie chce zmieniac mixera :)

 

DAC podepne miedzy PC a mixer i chyba powinno byc ok(tez sie zastanawiam czy wogole ten DAC tam ma sens)

Edytowano przez eryk2kartman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzez DAC uzyskasz lepsze brzmienie z PC, który to sygnał trafi do miksera. Mikser otrzyma lepszej jakości "brzmienie" więc wg mnie sens istnieje. Pytanie może się pojawić typu: co mikser z tym brzmieniem zrobi i jaka jest różnica w brzmieniu na wyjściu miksera z zastosowaniem DAC i bez DAC ? W teorii różnica być powinna, zaś skala tej zmiany jest niewiadomą. Najlepiej byłoby przesłuchać powyższe połączenia. Dużo salonów umożliwia wypożyczenie sprzętu, przy kupnie używanego DAC sprzedawca także nie powinien robić problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...