Skocz do zawartości

Zestaw stereo do salonu 25m/kw za około 3000 zł.


Mehow

Recommended Posts

Witam
Tak jak w temacie chciałbym zakupić sprzęt grający do salonu w kwocie +- 3000 zł ( Kwota moze się powiększyć jeśli znalazłoby się cos w markecie na raty .)
Ciężko przedstawić mi swoje wymagania gdyż aktualnie słucham muzyki na głosnikach komputerowych logitech z-2300 i nie mam jak gdyby dobrego punktu odniesienia .
Po przeszperaniu forum zdecydowałem się na sprzęt stereo bo bardziej zależy mi na jakości w muzyce niż w filmach (70% muzyka , 30% filmy ).
Niestety dalej sam nie wiem czy lepiej wybrać wzmacniacz czy też lepiej amplituner , zależy mi przede wszsytkim na jakości dźwieku i to przemawia za wzmacniaczem ( takze cena) z kolei chyba amplituner oferuja większą wygode użytkowania , ew propozycje jakiegos dodatkowego sprzetu do wzmacniacza który pozwoli mi wysyłać muzyke z telefonu ?
Sprzęt chce podłączyc pod komputer oraz tv .
Słucham wiele gatunków muzyki dlatego zależy mi raczej na uniwersalnym sprzęcie ( rock , pop , electro , trance , muzyka filmowa ).
Chciałbym także żeby sprzęt 2,0 miał wystarczająco basu aby dało sie z w miare zadowalajacym efektem ogladac filmy . na koniec dodam , że salon ma 25m/kw . Biore pod uwagę sprzęt używany .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przy tej kwocie opcja wzmacniacza jest po prostu lepszą. Nawet używany amplituner to już kwota 1000 zł.

Mógłbyś do zwykłego wzmacniacza dołożyć po prostu moduł sieciowy. Czy to droższy Yamaha wxad10 czy też tańszy malinka czy jeszcze tańszy Chrome cast audio.

Pioneer a30 oraz magnat shadow 209 to połączenie które zapewni ci duża ilość basu a przy tym zagra na swój poziom cenowy. Ewentualnie lepszy quantum 675, jednak one basu będą miały deczko mniej. Są to jednak lepsze kolumny.

Jeśli budżet nieco zwiększyć to można by iść w amplituner już całkiem nie zły Pioneer sxn30 czy też Yamaha rn602. 

Podjedz do nas na odsluch. Po pierwsze zobaczysz czego szukasz. Po drugie posłuchasz różnic między amplitunerem a wzmacniaczem. Po trzecie nabiezesz doświadczenia i jeśli nie zdecydujesz się na nowy zestaw to będziesz wiedział czego szukać w używanym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepsze kolumny. Warto dołożyć moim zdaniem. Są w pełni 3drożne. Grają deczko jaśniej i sprawniej (bardziej kontrolowanie) na basie.

Jeśli zależy Ci na potężnym imprezowym basie to Shadow go dostarczy, jeśli jednak chcesz mieć dobry bas z nutką lepszego grania w pozostałym paśmie no to seria Quantum jest wyraźnie lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam jak najbardziej lecz niestety nie znam się na tym więc ciężko . Aktualnie myślałem nad zakupem amplitunera yamaha rn602 + do tego jakies używane kolumny np dali 450 bo takie znalazłem w okolicy za 1250 zl. Poczytałem troche o tym ampli i ponoć dzwięk jak najbardziej na + dodatkowo jego funkcjonalność troche do mnie przemawia.  Chyba , że znajdą się propozycje tańszego rozwiązania jeżeli chodzi o wzmacniacz / ampli .

Edytowano przez Mehow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...