Skocz do zawartości

Jakie polecacie dobre odtwarzacze Cd


marek044

Recommended Posts

Witam szanownych kolegów.

Mój skromny zestaw to Dvd Grundig - teac 500i plus monitory magnat 220.

Niepowiem żeby gralo to źle ale polecaliscie mi do płyt cd odtwarzacz CD .

Wykonałem następujące czynności 

Dokonałem   konwersji pliku flac na wav i wypalilem płytkę cd rw.

Moje DVD odtwarza bez problemu a Cd u znajomego Nakamichi i Pioneer ) nie poradziły sobie w odczycie płyty.

Dodam również ze źródło to cały plik i moje DVD je czyta ale skakać między utworami nie mogę. 

Kolejne pytanie 

Co zrobić aby źródło w postaci jednego nierozerwalnego pliku będącego pod jednym tytulem podzielic na ilosc utworow.

Proszę o podpowiedzi

 W takim razie nasuwa sie pytanie zmieniać DVD na Odtwarzacz Cd

Mam pytanie jak w temacie.

Nie zależy mi na nowym odtwarzaczu cd.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam

Napisz dlaczego przekonwertowałeś plik flac na wav?Odtwarzacze cd kolegów są napewno dobre..po prostu nie czytają cd-rw,Jest to płyta wielokrotnego nagrywania.rzadko który odtwarzacz odtwarza ten rodzaj płyty,ja takiego nie spotkałem.Co do podziału nagrania to musi być w folderze jeszcze plik cue który opisuje układ ścieżek.Poszukaj darmowy program w necie który wypali Ci płytke prawidłowo.Nic nie napisałeś o kwocie jaką chcesz wydać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Pirs ma ma rację, a ja do znudzenia będę pisał proszę korzystać z wyszukiwarki forumowej i nie ...

Pisano też na tym forum i na innych, że do dzielenia utworów służą choćby takie programy jak Burrrn; foobar2000; Medieval CUE Splitter, itd.

W kwestii cedeków nie wypowiadam się, za mało informacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli plik jest prawidłowo zgrany, to powinien zostać podzielony na poszczególne utwory. Ja stosuję bardzo prosty i fajny program CD Burner XP.   

Jak już chyba wcześniej pisałem na ogół warto grać na odtwarzaczu CD a nie na DVD. Trzeba było pożyczyć od kolegów i porównać.

Jaki ma to być odtwarzacz, to już musisz odpowiedzieć na sporo pytań, jakie są zazwyczaj wymagane podczas pisania pierwszych postów. Czyli choć jakie masz upodobania brzmieniowe, jakiej muzyki słuchasz? Na co w dźwięku chciałbyś położyć nacisk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marek044 napisał:

Dokonałem   konwersji pliku flac na wav i wypalilem płytkę cd rw.

Moje DVD odtwarza bez problemu a Cd u znajomego Nakamichi i Pioneer ) nie poradziły sobie w odczycie płyty.

Dodam również ze źródło to cały plik i moje DVD je czyta ale skakać między utworami nie mogę. 

Starsze odtwarzacze CD nie czytają płyt CD-RW, choć czytają CD-R. Jak nagrasz na płycie jednokrotnego zapisu, to będzie działało (choć sporadycznie zdarzają się odtwarzacze, które czytają jedynie oryginalne - tłoczone płyty CD, a nie akceptują płyt nagrywanych). Jednak jeśli nagrasz całą płytę jako 1 utwór to i tak będzie odtwarzane jako 1 utwór - by było  inaczej musisz nagrać płytę jako kilka utworów (o czym już wcześniej wspomniali Koledzy).

Pirs napisał "Jest to płyta wielokrotnego nagrywania.rzadko który odtwarzacz odtwarza ten rodzaj płyty,ja takiego nie spotkałem", ale nie jest tak źle z dostępnością takich odtwarzaczy  :-)  A nawet jest dobrze - po prostu muszą to być w miarę świeże modele. Jako sprzęt używany - wystarczy 200zł, choć oczywiście jak będzie więcej, to będzie lepszy sprzęt i lepiej grający.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpodpowiedź. 

Mam pytanie. 

Czy cd Teac 500c ( made in Japan) jest dobrym odtwarzaczem.?

Czy szukać innego , choć ten pasował by mi do zestawu (cena za taki używany to ok 600 zl)

Aczkolwiek nie łatwo znaleźć tego teaca 500c na wtórnym rynku.

I tu nasuwa się pytanie może zamiast cd teaca ,dac magic 100 - który mi da możliwość puszczania muzy z laptopa.

Ale czy lepiej zagra ten  dac  niż cd teac500c 

Proszę o podpowiedź 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce do zeszłego roku użytkowałem odtwarzacz wieloformatowy Yamaha DVD-S2700, który swojego czasu był flagowym urządzeniem tego typu na rynku. Odtwarzał wszystko - DVD, DVD DL, SACD, CD-RW również... Według prasy deklasował klasyczne odtwarzacze CD w tej samej kategorii cenowej. Osobiście ciężko mi się odnieść do tego "jak grał", gdyż nigdy nie porównywałem go w odsłuchu z innymi odtwarzaczami CD. Aktualnie jest to bardzo rzadki okaz do zdobycia niemniej warto zwrócić nań uwagę i może poszukać na zagranicznych portalach aukcyjnych. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Napiszcie czy teac isoteric 5000 będzie dużo lepszy od teac 500C

Chodzi oczywiście o odtwarzacz CD.

Czytałem że teac 500C czyta płyty Rw,  niewiem czy Isoteric je czyta.

Jeśli macie wiedzę na ten temat to bardzo proszę o odp.

Kontynujac temat ,na Isoteric pisze 18bit a na 500C -1bit.

Czy to jakaś wielka roznica.

Dodam że pierwszy jest w cenie 900zl a drugi ok 600zl.

Mam jeszcze na uwadze niższy model teaca Cd Rw 890  za 160zl.Najbliżej mojego miejsca zamieszkania. 

Gabarytowo do mojego teac 500 pasuje mi odtwarzacz 500C. 

Ale akurat nie ma go w sprzedarzybna rynku wtórnym .

Jest Isoteric 500 i cd rw 890.

Który wybrać.

Doradzcie....

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o CD Z5000. Posiada chwalone kiedyś przetworniki 2 x TDA1541A, w miarę tani i dostępny laser KSS-210A - 77zł z 6 mies gwarancji. Teoretycznie powinien grać lepiej od PD 500C.

Odtwarzacz cd500c jest przeciętny brzmieniowo, ale, ma ładny wygląd a mechanizm ładowania płyty pracuje wyśmienicie, Wyświetlacz też jest ładny i czytelny. Nie wiem czy odtwarza cdrw, ale na 100% cdr. Wersje 500/500c/500i różnią się między sobą typem lasera i przetwornika.

TEAC PD-H500 - PCM1710U  /  Hitachi HOP-M3A

TEAC PD-H500C - PCM69AP – SM5841AP /  Sony KSS-213C / Sharp KCP1H

TEAC PD-H500i - PCM69AP – SM5841AP  /  KSS-210A

TEAC CD-Z5000 - 2 x TDA1541A – PD0050  /  KSS-210A

CD500 mają dość wrażliwy na zadrapania front, grube szczotkowane aluminium, takie samo jak we wzmacniaczu jaki masz. Wzmacniacz jest dobry.

600 zł za cd500 to przesada.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp.

Prosze napiszcie jescze czy teac 5000 isoteric jest wart ceny 900 zł

Prosze o podpowiedzi

Jesli nie Isoteric 5000, bo tez nie chcialbym przepłacac 

to doradzcie jaki odtwarzacz Cd mogłby pasowac do mojego Teac 500i

Zalezy mi aby czytał Cdr , jakby Cdrw to jeszcze lepiej dlatego ze po konwersacji zgrywam materiał na płytke i slucham czy dobrze brzmi , jesli nie to go kasuje.

Moze koledzy wrzucą jakies linki odtwarzaczy Cd

Prosze o podpowiedzi

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teac cdz5000 to ten z olx po lampizacji? Jeśli tak to powinien być wart swojej ceny. Ma dwa dobre przetworniki, władowano w niego sporo kasy, ale jak gra i czy spasuje pod twój system to warto jednak samemu sprawdzić lub dobrze wypytać sprzedawcę. Laser jest dostępny do tego modelu. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zastanawiasz się nad CD za 600 zł, a prawdę mówiąc więcej wniesie wymiana kolumn w Twoim systemie.

Magnat 220 znam doskonale bo to tej pory umilają sobotnie dni przy grilu. Jednak to produkt stosunkowo prosty. I jeśli mają zostać to wybierz po prostu jaśniejszy odtwarzacz CD sprawny i tyle.

Nie specjalnie ma znaczenie Japan a China....

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj konwersji, czyli ilość bitów, jak piszesz, nie przekłada się konkretnie na dźwięk. Dużo zależy od jakości odtwarzacza, jego budowy, sposobu realizacji przetwarzania sygnału. 

Transport CD, to sam mechanizm odczytujący dane z płyty i wysyłający sygnał cyfrowy do osobnego przetwornika cyfrowo - analogowego (DACa). 

Odtwarzacz CD, to po prostu zintegrowane w jednej obudowie te dwa urządzenia.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinię czy ten odtwarzacz CD będzie dobry 

https://www.olx.pl/oferta/cd-odtwarzacz-grundig-cd-435-z-pilotem-CID99-IDnzmMV.html

Czy może ten z Ty M ze jest on już duzo drozszy i bez pilota.Dodam iz zaopiniowal już jeden kolega Esoterica , lecz biorąc pod uwagę jego cenę i brak pilota , chcialbym jeszcze opinie innych kolegów. 

Proszę o podpowiedzi

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pojęcia w audio znaczą tyle ile znaczą dla Ciebie. Ja jeszcze 6-mc wstecz myślałem że mam zestaw który mnie zadowala a obecnie jestem w proszku:) 

Ale sam chcę budować zestaw aby jak najbardziej rozdzielcze czyli jak będę słuchał delicate sound of thunder to usłyszę gdzie stoi Dave:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek044 napisał:

Dzięki również za podpowiedź jeśli chodzi o Fine Arts,  Czy np model 905 będzie dobry?

Tak - to całkiem niezły odtwarzacz Grundiga, starszy od CD1, 2 i 3. Natomiast pozostaje jeszcze pytanie o jego cenę -czy jest tyle wart.

Pozdrawiam
PS. Gubisz "ogonki" - więc jakbyś mógł korzystać w całej swojej wypowiedzi z polskich znaków diakrytycznych, to by było dobrze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Jeśli chodzi o Fine Arts niestety nie znalazłem Cd1 ani Cd2 lub 3.

Natomiast coś takiego jak 904 tak ,przez pomyłkę wpisałem 905 , ale myślę ze to prawie to samo,

A jeśli chodzi o monitory , to tak używam dalej Magnat 220, narazie nie myślę o ich zmianie ,muszę  pokombinować z ich ustawieniem , bo stoją na meblach za wysoko , i troche za blisko sciany ok 40 cm, myślę że to kwestia czasu.

Pozdrawiam 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Wciąż na tych magnatach 220?

 

A jeśli chodzi o monitory , to tak używam dalej Magnat 220, narazie nie myślę o ich zmianie ,muszę  pokombinować z ich ustawieniem , bo stoją na meblach za wysoko , i troche za blisko sciany ok 40 cm, myślę że to kwestia czasu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...