Skocz do zawartości

Jakie polecacie dobre odtwarzacze Cd


marek044

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam. 

Pierwsze wrażenia odsluchowe , po przelaczeniu z DVD Grundig na Cd Nakamichi oms 1e.

Wysokich  tonów trochę mniej, ale też troche więcej basu.

Z tego względu ze lubię tony wysokie, słychac wtedy różne detale troche mnie to zdziwiło , a z drugiej strony bas który też lubię (ale kontrolowany , nie dudniacy)  z dvd był słabszy.

Jeszcze posłucham tego Nakamichi może dostrzege jeszcze więcej plusów. Z tym że jest jeden mały minus nie mam do niego pilota(uniwersalny nie znalazłem do Nakamichi) to raz a dwa  to jednak trochę niepasuje wizualnie do teaca , bardziej pasowały kolor srebrny do zestawu i do mebli.

 

Poza tym pozostaje pytanie - 

Czy te Nakamichi oms 1e które mam, jest warte 250 zl bez pilota stan wizualny dobry parę rys u gory,

Z rzeczy technicznych po włożeniu płytki szuflada nie chowa się po wciśnięciu eject lub Play  tylko trzeba ją wepchnąć a ona znów wyjdzie i tak że dwa trzy razy po wlozeniu plytki.

Proszę o podpowiedź. 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Angel napisał:

To bierz któregoś Marantza. Wysokich i niskich tonów Ci na pewno nie zabraknie.
Bardziej wyrównany ale i muzykalny dźwięk będzie z Grundigów (Fine Arts).
Nie słyszałem o tym Nakamichi, to chyba jakiś niezbyt udany model.

Cześć!

A czy mógłbyś powiedziec kilka słów właśnie o Marantzu? Dostalem ostatnio 63 MK II K I Signature. Trochę już na jego temat wiem, ale wciąż za mało. Wszystkie informacje bardzo cenne. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tylko wersję CD 63 SE. Ale mkII KIS, powinna być jeszcze lepsza. SE jest dobrym analitycznym odtwarzaczem z odrobiną słodyczy i nie męczącym dźwięku. Dobrze sprawuje się w muzyce rozrywkowej. To już niezłej klasy odtwarzacz jak za te pieniądze.
Jeśli chcesz, podeślę Ci recenzję wersji SE, to sobie poczytasz. Ale napisz na priv i podaj swój adres mailowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Co powiecie szanowni forumowicze o tym modelu fine art cd 11  http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6900124794

Czy to jest model cd1 czy cd 11dużo wyższy, jak wynika z opisu .

Jak może zagrać?

 

Jeśli ktoś z Was miał lub słyszał ten model to bardzo proszę o opinie. .

Czy ten Denon Ucd F-07

Lub ten Grundig

M100-cd.

Podałem te dwa ostatnie ponieważ pasowały by mi wizualnie i gabarytowo pod mój teac 500 , lecz niewiem jak z jakością. 

Proszę o podpowiedź 

Edytowano przez marek044
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fine Arts CD 11, to jest następca modelu CD 1. Ale to raczej odtwarzacz bardzo podobnej klasy. Mam obydwa w domu, ale muszę przyznać, że nie porównywałem ich dźwięku bezpośrednio. Jednak odtwarzacze Marantza, o których wcześniej wspominaliśmy i Fine Arts CD 905 czy choć CD 3 są zdecydowanie lepszymi odtwarzaczami.

Na temat tych mini, może wypowie się ktoś, kto używał.

Co można powiedzieć o odtwarzaczu Nakamichi ma podstawie takich danych? Wszystko zależy od aplikacji. Można mieć na pokładzie świetne komponenty i dość przeciętny dźwięk. A czasem z przeciętnej klasy podzespołów udaje się złożyć świetnie grające urządzenie.
Może jednak jakiś elektronik, czy ktoś pasjonujący się tym odpowie. Ja jestem tylko słuchaczem, melomanem, audiolubem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedź. 

Jest to dla mnie o tyle ważne że w koncu znajdę coś dobrego, napewno skupiam uwagę na podpowiedziach i cieszę się ze znalazłem się tu na forum wśród ludzi którzy mają doświadczenie i chętnie się nim dzielą .

Co do obecnie posiadanego Nakamichi oms 1e, akurat właśnie taki model miałem możliwość pożyczyć od znajomego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tabelek to my nie wiele możemy napisać czy brzmi wybitnie, albowiem "papier" to jedno, a to jak gra ostatecznie  - to druga sprawa. Nie jest to nadzwyczaj popularny model (sam go nie znam), wrzucone zdjęcia pokazują, że po prostu będzie odtwarzał płytę na danym poziomie. Jak @Angel napisał - właściwa jest aplikacja i ona jak zagra w danym systemie. To jak gra - częściowo już wiesz i czy taki charakter Ci odpowiada. Z punktu czysto technicznego i użytkowego - dałbym sobie siana z tym odtwarzaczem - siedzi tam laser, który trochę kosztuje:

http://www.ebay.pl/itm/NAKAMICHI-OMS-1E-Laser-head-D-64-AT-D16-/251404435604

Czy jest wart takich pieniędzy, o których wspomniałeś w poprzednich postach? Śmiem dyskutować, ale to Ty wiesz najlepiej, jak gra akurat u Ciebie. To w jakiej kondycji jest wspomniany laser, też wiesz tylko Ty.

I ja również proponowałbym odtwarzacz Marantza.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Revo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zawsze znajdą się ludzie, którym się jakieś urządzenie nie spodoba. Zwróć uwagę, że osądy te wynikają często że "zblazowania" lepszym sprzętem. Można kupić lepiej zbudowane CDki. Ale niekoniecznie zagrają lepiej. A jak zagrają lepiej, to i więcej będą kosztować. 

Nie chcesz Marantza, to będziemy szukać okazji w dobrej cenie. A może budżet Ci się zwiększył?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Nie pisalbym o tym gdyby nie było lepiej.

Więc zacząłem jeszcze raz porównywać dźwięk z DVD i Nakamichi i rzeczywiście jest różnica, wieksza szczegółowość w detalach , tonów wys też  nie brakuje no i bas jak pisałem większy.

Z DVD były wysokie lecz nie było szczegółowości w detalach może dlatego wysokie wybijaly się w przód .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Angel.

Oczywiste dalej rozglądam się za w miarę dobrym modelem Cd w dobrym stanie technicznym i wizualnym  w cenie do 500zł.Mam jeszcze pytanie bo już trochę się gubię , czy FineArts  np 9000 bedzie lepsze od 9004 czy 9005 , czy na odwrót.

Na Allegro są te modele jednak nie wiem czy mają dobre przetworniki i czy laser będzie w miarę rano i dostępny.

Bardzo proszę o podpowiedź 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...