Skocz do zawartości

CD i gramofon do Pioneera A-30 i MA-MR4


Magnus

Recommended Posts

Posiadam wzmacniacz Pioneer a30 oraz kolumny podłogowe Monitor Audio MR4.

Jakie CD kupić do takiego zestawu do 1000zł?

Z nowych myślałem o pionierze pd-10 lub 30 (bez vatu) lub z używek pd-9700, pd-8700 lub pd-s707.

Na chwilę obecną mam podłączone DVD Denona 1730.

Czy jest w ogóle sens kupować do tego zestawu odtwarzacz Cd z tych proponowanych? Czy usłyszę różnicę w stosunku do posiadanego DVD?

Nie zależy mi na żadnych USB, SACD i innych wynalazkach. Chciałbym wycisnąć maksymalne stereo z posiadanego zestawu.

I przy okazji  chciałem spytać o gramofon do 500 zł. Nie chcę przepłacać jeżeli okaże się, że i tak nie będzie na wyjściu różnicy. Może jakaś Unitra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zestaw masz dobrze dobrany do gustu a kolumny do pomieszczenia (wielkość i możliwość ustawienia).

Pytając o jakość dopiero przy źródle, podchodzisz do tematu wiesz od której strony? B| Największy wpływ na jakość dźwięku ma pomieszczenie (akustyka i ustawienie kolumn), kolumny i wzmacniacz. A źródło jako dość doskonałe urządzenie (w porównaniu choćby do kolumn), ma dużo mniejszy wpływ ja jakość, barwę, charakter prezentacji dźwięku.

Na pewno najlepszą jakość da Ci używany, odpowiedni odtwarzacz CD. W tej cenie powinien pokazać odtwarzaczowi DVD gdzie jego miejsce.

Ale by wybrać dobry odtwarzacz, trzeba wiedzieć jakiego typu dźwięk lubisz, jaką jego barwę, nasycenie, temperaturę, twardość, jasność, stopień agresywności itp... .

Zwróć uwagę na to, że dobre okablowanie też ma wpływ na jakość dźwięku. Powinno być choć podstawowe, przyzwoite. Czyli interkonekty ekranowane z dobrymi wtykami.
A głośnikowe i interkonekty z miedzi beztlenowej OFC. Oczywiście, że nie każde takie kable, które są zbudowane z takiej miedzi, zagrają dobrze. Tu też trzeba odpowiednio wybrać.

Gramofon powinien Ci ktoś doradzić w dziale "Technika lampowa i analogowa". Ale wydaje mi się, że raczej nie Unitrę.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę konfigurację Twojego zestawu, warto zainwestować w dobry odtwarzacz CD. Moim zdaniem odpowiednim modelem będzie dedykowany do zestawu Pioneer PD-30AE. Na pewno usłyszysz wyraźną różnicę w jakości brzmienia w stosunku do DVD.

Natomiast kwestia gramofonu - w tym przypadku bardzo namawiałbym Cię na lekkie podwyższenie założonego budżetu. W budżecie 500 zł. niestety możesz kupić tylko plastikową zabawkę. Spójrz proszę na gramofon Pro-Ject Elemental, który powinien Cię w pełni usatysfakcjonować na początek.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W numerze 6/2017 Audio-Video jest recenzja zestawu Pioneer A-30 + PD-30AE. Rzadko się zdarza, żeby w jakimś magazynie audio wprost odradzali zakup jakiegoś sprzętu. Tak jednak jest tym razem. Autor odradza zakup PD-30AE (nie mylić z PD-30) jako partnera dla wspomnianego wzmacniacza i proponuje raczej kupno droższego PD-50. Recenzja to recenzja, więc nie ma co przesądzać sprawy, ale pewna ostrożność co do wyboru w tym przypadku PD-30AE moim zdaniem jest wskazana. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.  Jeśli chodzi o odtwarzacze CD to z Twoich podanych przykładów taki Pioneer PD 8700 a już w szczególności  PD 9700 wyprzedza o "lata świetlne" jeśli chodzi o budowę jak i oczywiście o dźwięk te nowe zabaweczki jak Pd10 i PD30 czy też te modele z końcówkami AE. Z nowych to PD-50 zaczyna coś juz pokazywać ale po co przepłacać jak można kupić taniej i lepiej.

To tak czysto "formalnie" oczywiście gdyż aby doradzić Tobie czy te odtwarzacze by ci podeszły musisz odpowiedziedziec na pytania zadane przez kolegę @Angel.

 

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Właśnie obawiałem się zakupu nowego Pd-30ae, gdyż ma niezbyt przychylne opinie. Będę zatem rozglądał się za 8700, gdyż jest w dość przystępnej cenie. 

Co do posta Angel to rzeczywiście jestem zielony w temacie audio i trudno określić mi szczegółowe preferencje. Nie słyszałem nigdy dobrych zestawów i nie wiem czego mogę oczekiwać po swoim. Słucham różnej muzyki od rocka po klasykę, z przewagą rocka :) Interkonekty mam za 2zł i mają 20 lat, a głośnikowe - grube miedziaki na metry, chyba jeszcze starsze od tamtych. 

W zestawie mam jeszcze tuner Pioneer F-550. Wczoraj bawiąc się ustawieniami kolumn odkryłem, że odbiór muzyki z programu 3 bije na głowę moje Dvd. Kilka godzin słuchałem radia i byłem zachwycony barwą głosu wokalistów jak również możliwością wychwycenia pojedynczych instrumentów. Mam dziwne wrażenie, że mam mało basów, ale to ocenię po zakupie CD. O dziwo ten brak basów mi nawet nie przeszkadzał. Z lektury forum, domyślam się, że jeszcze czeka mnie wiele pracy, ale też mam nadzieję, że również zabawy w krojeniu zestawu na swoją miarę.

Na początek wypróbuję pd 8700, pobawię się Interkonektami a potem jakiś gramofon.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dobrze "kombinujesz". Spróbuj kupić jakiś używany CDk a później dobierze się do tego kable, bo jak widzę masz tam chyba niezłe tłumiki dźwięku ;)
Trzeba kupić jakieś choćby przyzwoite okablowanie. By nadmiernie nie degradowało dźwięku. A jakie, to może sam zdołasz ocenić po posłuchaniu jakiś czas muzyki na nowym odtwarzaczu.
Tak już jest, że na ogół wystarcza posłuchać kilka urządzeń, które różnie grają i mniej więcej wiemy w jakim kierunku chcemy iść z dźwiękiem.

Tuner Pioneer F-550 jest całkiem niezły w swojej cenie. Ale rzeczywiście dźwięk z płyty CD powinien być lepszy niż z tunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część Magnus.

Jako, że ostatnio też szukam dla siebie CD poczytaj o dostępności lasera w razie potrzeby. Pioneer ma problem w tym temacie i o ile może być tak, że laser nas przeżyje;) to w razie jego nagłej śmierci będzie problem ze znalezieniem zamiennika. Można kupić w razie potrzeby dawce, ale żeby koszt wymiany lasera nie stanowił potem 80% ceny CD. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PD8700 to całkiem fajny odtwarzacz, ale zwróć uwagę na fakt, że laser do niego dostaniesz raczej tylko z rozbiórki innego odtwarzacza (np. z innego modelu Pioneera- PD7700). Ewentualna wymiana lasera nie będzie więc ani łatwa, ani tania. Jednak Twój kierunek w poszukiwaniu odtwarzacza wśród używanego sprzętu, uważam za właściwy. Jest wiele modeli z lat 90'tych i z początku tego wieku, które z łatwością pobiją wiele współczesnych odtwarzaczy za kilka tysięcy. Do tego wszystkiego, często są to dobre bazy do dalszych eksperymentów i zabaw z lampizacją i innymi modyfikacjami.

Szukając używanego CD'ka możesz zerkać na tą listę laserów i DACów . Pomoże Ci to sprawdzić ich dostępność i jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odtwarzacze Pioneera z pierwszej połowy lat 90 to tak jak piszą koledzy - sprawa z laserem nie jest łatwa. Są one "długowieczne", ale w końcu ile mogą grać? Mój Pds 901 ma już 25 lat i chodzi jak nówka. Może przestać działać jutro, pojutrze, za rok? Kto to wie. Dlatego mam jeszcze dwa zapasowe lasery z niższych modeli. Same przełożenie laseru z innego modelu jest banalnie proste , gdyż przekładasz go z całym mechanizmem nic nie kalibrując, trzeba odczepić tylko parę kabelków i odkręcić 4 śruby. Dziecko by sobie poradziło.

Problem pojawia się przy wymianie samego lasera , jakbyś jeszcze dorwał gdzieś nówkę do np. Pd 8700 czy 9700 Tu już trzeba ogromnej wiedzy i sprzętu do kalibracji - a wiem z doświadczenia, że obecnie mało która firma się tego podejmuje.

Coś za coś , ale moim zdaniem cena Vs jakość tego sprzętu to rewelacja. 

Swoją drogą jakby ktoś szukał nowego oryginalnego lasera do np. modelu Pds - 802 to proszę bardzo - https://www.impelshop.com/?item=1449. Dla nieświadomych tylko wspomnę, że cena tych laserów od zawsze była wysoka.

Szkoda , że do Pd 9700 czy Pds 901 nie mają.

Przy wszelkiej maści odtwarzaczach Cd innych marek miej na uwadze fakt, że bardzo dużo jest dostępnych laserów do danych modeli - ale sprawdzaj czy w sprzedaży są to oryginalne lasery czy podróbki, których jest masa (a oryginalnych brak) co w rezultacie po zaaplikowaniu daje okres działania wynoszoący średnio 3-4 miesiące. Oczywiście nie tyczy się to broń Boże wszystkich laserów, ale trzeba się mieć na baczności , aby potem nie było , że się kupi jakiś zamiennik np. Sony za 25 zł i po kilku miesiącach się rozkłada i jest płacz bo przecież miało działać.

A jakbyś chciał koniecznie coś nowszego to przecież w cenie takiego Pd30 możesz dorwać używkę, która może być jeszcze na gwarancji - Pd 50. Gra znacznie lepiej od Pd 30, nie ma 30 lat i do tego ma niezłego Dac'a na pokładzie pod którego możesz podpiąć dodatkowy sprzęt. Ale i tak co z tego jak taki Pds-802 za 400 zł gra moim zdaniem lepiej od niego ;)

Dodam tylko z mojej strony , że jakbym miał wybierać pomiędzy Pd 8700, a Pd-s 802 (ceny podobne) to jednak wziąłbym ten drugi (bardziej otwarte granie, więcej powietrza, ale bez ostrości ), choć oczywiście ten pierwszy również nie jest złym wyborem, ale pod żadnym pozorem nie schodziłbym poniżej tych modeli. Jedynie jako dawcy do wymiany lasera ;)

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...