Skocz do zawartości

Zestaw do 1000 zł - kolumny - wzmacniacz + mam amplituner


Squer

Recommended Posts

Szukam jakiegoś w miare sensownego zestawu do 1000 zł (oczywiście używany).

Mam amplituner YAMAHA RX-V396RDS + do tego kolumny eltax terminator które grają dosyć ładnie lecz szukam czegoś lepszego.

Celowałem w altusy, ale opinie na ich temat są różne.

Interesuje mnie przede wszystkim GŁOŚNY i czysty dźwięk oraz konkretny bass. Muzyka jakiej słucham - przeróżna. Najczesciej TECHNO pop itd.

Nie wiem czy ten amplituner by wystarczył i dokupił do niego wzmacniacz czy będzie potrzebna zmiana.

A więc czekam na pomoc co o tym sądzicie.

Edytowano przez Squer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Niestety jeśli szukasz dynamiki w muzyce to nie amplituner kinowy, a zwłaszcza model podstawowy, czy średni .

-Jeśli szukasz niskich tonów ( bo bass to co innego ;)) to też nie kino domowe.

- Dokupienie wzmacniacza do tego amplitunera chyba nic nie da, bo nie ma on prawdopodobnie  " pre- out" na wzmacniacz .Sugeruje więc, nie dokupienie, ale sprzedaż KD i zakup sprzętu stereo.

- Kupno altusów, hmm... Nie wiem jaki mas pokój  i o jakich altusach piszesz, jednak te mniejsze modele żadnym aspektem brzmienia pozytywnie się nie wyróżniają. Bywa że dobrze dobrane monitory za mniejsze pieniądze rozwalają Altusy na łopatki i to w  wielu aspektach , także wspomnianego basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa sie lekko zmieniła i zrobie tak jak piszesz - sprzedaz amplitunera i kupno czegos innego wraz z kolumnami. Cos moge dolozyc do tego budzetu - 1300 do 1500 zł max. Myslalem rowniez nad kolumnami tonsil zeus, co o tym sadzicie? Jesli nie to prosilbym o zlozenie jakiegos sensownego zestawu za te pieniadze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale ciągnie mnie do zeusów - lubię posłuchać głośno i konkretnie.. I obawiam się że z zaoferowanych kolumn nic nie będzie spełniać moich wymagań..

Pokój wymiary około 6x5m...

Ewentualnie, jaki wzmacniacz do takich zeusów? Z tego co czytałem super by byl Denon PMA 1560 no ale to całkiem nie ten budżet.

Ale z tego co widzę również w miarę chwalony jest DENON PMA 860..

Co o tym sadzicie?

Również dostałem propozycje Voyager 350 -  nie co tańsze od zeusów ale po za tym że bass jest super to nic o nich nie wiem.

Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swój post - zamiast pisać swoje posty jeden po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Squer napisał:

Nie wiem dlaczego, ale ciągnie mnie do zeusów - lubię posłuchać głośno i konkretnie.. I obawiam się że z zaoferowanych kolumn nic nie będzie spełniać moich wymagań..

Również dostałem propozycje Voyager 350 -  nie co tańsze od zeusów ale po za tym że bass jest super to nic o nich nie wiem.

Squer,

miałeś już propozycję od S4Home - niedrogie podłogowe Magnaty "Kup sobie kolumny Magnata albo nowe z serii Monitor Supreme 1002 lub 2002 w zależności od powierzchni albo używane Quantum 5xx / 6xx". Te modele zagrają dużo lepiej (kulturalniej i równiej) niż Zeus czy Voyager 350, a cenowo nie ma przepaści - zdarzają się używane... W starych kolumnach Tonsilu bas często był ospały (po prostu się snuje).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz - celuje jednak w nie co mocniejszy - Yamaha AX-700, AX-900 aby ewentualnie potestowac na nim pare kolumn. AX-700 można już wyrwać za 500 zł jak sie dobrze uda, z 900 juz trudniej. Czy za te pieniadze kupie cos lepszego czy raczej pozostac na tym co podalem wyzej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...