Mikołaj Nowak

sprzedam wzmacniacz lampowy

Cześć kolego @Mikołaj Nowak. Napisze Ci szczerze jak jest. Przede wszystkim podaj jak najwięcej informacji o wzmacniaczu, w jakiej klasie i konfiguracji gra, na jakich lampach, jakie ma podzespoły?

Mimo wszystko, to jednak nie wystarczy, jak sobie może zdajesz sprawę, lub nie.
Nie jest to wzmacniacz znanej marki. Nie był także nigdzie recenzowany. Za 2,5 kzł da się kupić już niezły wzmacniacz lampowy znanej (choćby trochę znanej) marki albo jeszcze lepszy używany. To nie jest suma, którą ktoś wyciąga z tylnej kieszeni spodni i kupuje taki wzmacniacz w przypływie kaprysu. Taki zupełnie nie znany nikomu wzmacniacz.

Jest taki zwyczaj na różnych tego typu forach, że konstruktorzy takich urządzeń dają je do przesłuchania, do testów forumowiczom.
Tak wykreowano już sporo urządzeń. Ale ktoś musi ocenić jak taka konstrukcja gra. Bez tego marne szanse.
Chyba, że dziadek zrobił tylko jeden egzemplarz, więcej nie zamierza. A ten chce po prostu sprzedać. No to może trafi na amatora?

W przeciwnym wypadku, jeśli chce produkować więcej takich wzmacniaczy, powinien dać jeden taki egzemplarz do testów.
Albo do jakiegoś pisma o podobnej tematyce (o ile przyjmą ten wzmacniacz i zechcą zrecenzować), albo jak pisałem forumowiczom takiego portalu jak nasz. Pozdrawiam.

Edytowano przez Angel

Witam. Rozumiem wszystko co napisałeś i tak jak się zgodzę że za tą cenę jest już jakiś dostępny markowy wzmacniacz to tak do tematu tego testowania musisz wiedzieć że mój dziadek zrobił już kilka naście  tego typu wzmacniacze lampowe i żaden nie był taki sam jak jego poprzednik. powiem więcej nie wiem czy znasz a raczej powinieneś znać taką markową firmę muzyczną jak DENON otóż właściciel 1 ze sklepów w poznaniu dowiedział się że dziadek robi wzmacniacze lampowe i wziął 1 na testy. Testował go jakiś miesiąc i nie chciał oddać tak mu sie spodobał. Wkońcu go oddał i zażyczył sobie wzmacniacz lampowy zamówić specjalnie dla siebie i pod swój  gust do domu. no i zamówił. Dziadek go zrobił, on go przesłuchał powiedział jakie ma zażalenia jak było ty jakieś poważne to dziadek go jeszcze przerabiał wszystko aby właściciel DENONA był zadowolony. Jeżeli mi nie wierzysz mogę podać ci numer do mojego dziadka i sobie pogadacie. (a co do dodatkowych informacji ja bym je wszystkie podał osobie zainteresowanej która by do mnie napisała) jeżeli nadal nie wierzysz to zapraszam na odsłuch. Przekonasz sie na własne uszy że wszystko co napisałem to prawda. Pozdrawiam

Mikołaj jesteś zbyt pewien swego. Angel i kilku tutejszych userow przesłuchało więcej wzmacniaczy(w tym lampowych) niż mógłby Twój dziadek wyprodukować. Jakiś właściciel salonu ze sprzętem Denona nie jest żadnym wyznacznikiem jakości produktów twojego dziadka. Jak Angel pisał warto próbkę wysłać kilku osobom znanym w branży, ewentualnie kilku forumowiczom by oceniło produkt pod względem jakości wykonania i brzmienia. 

Zamiast zapraszać na odsłuch w ciemno lepiej puścić jeden produkt w obieg i w ten sposób wyrabiać sobie markę. Niepotrzebna była ta historia o właścicielu salonu lepiej było po prostu podrobić zdjęcia wnętrza, opisać produkt jak radził kolega wyżej i tym zyskałbyś i większą sympatię i zainteresowanie.

Każdy może wyprodukować z wody mineralnej napój pomarańczowy i sprzedawać go w cenie fanty zachwalając że smakuje właścicielowi baru;), ale czy ktoś kupi taki napój? (a to tylko parę zł;).  

Dobrze jakby dziadek robił jeden typ najbardziej udany tak zwany flagowiec i ewentualnie potem jakieś wariacje pod klienta. Na budowaniu różnego typu wzmacniaczy nie wyrobicie marki bo nikt nie będzie ryzykował zakupu w ciemno. Proste i logiczne.

Edytowano przez Sanwing

Rozumiem Kolego Mikołaj Nowak, że poniższy tekst nie był złośliwy i nie miał sprowokować kogokolwiek?

6 godzin temu, Mikołaj Nowak napisał:

powiem więcej nie wiem czy znasz a raczej powinieneś znać taką markową firmę muzyczną jak DENON otóż właściciel 1 ze sklepów w poznaniu dowiedział się że dziadek robi wzmacniacze lampowe i wziął 1 na testy.

Zważ, że jesteś na Forum Audio. W dużej mierze są tu ludzie, którzy zajmują się sprzętem audio od wielu lat, niektórzy nawet od 30-40. Sprzętu wszelkiej maści "przerzucili" na tony. Do takich należy Kolego Angel. A co do firmy Denon, to jest ona w tym kraju od co najmniej 40 lat i jest znana nie tylko weteranom w dziedzinie audio i video, ale też początkującym audiofilom, czy audiolubom. Tym bardziej, że produkty tej firmy można spotkać nie tylko w wyspecjalizowanych salonach i punktach audio, ale  również w supermarketach - obok pralek i lodówek.

Zatem jak piszą moi przedmówcy warto docenić trud dziadka i robić mu dobry marketing, w tym miejscu, a nie zrażać swoimi niefortunnymi wpisami.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Co do pewności siebie nie nie jestem zbyt pewny siebie, bo wiem jak ten wzmacniacz gra. co do puszczenia w obieg do testów to nie ponieważ jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem to zamiast ryzykować że podczas transportu sie uszkodzi lepiej mieć pewność że nic mu sie niestanie. jeżeli bym zrobił wzmacniacz lampowy za przypuśćmy 10k to napewno bym go nie wysłał do kogoś obcego na "testy" bo po 1 tak jak już powiedziałem ryzykowny transport a po 2 jak sie trafi taki człowiek co nie wie kompletnie nic o tym jak działa, jak go podłączyć  spali wszystko w ........  i będę to ja w plecy 10 k a nie on bo jeszcze powie że jak go odsyłał to działał. co do userow to słuchać to nie to samo co zrobić. Dzięki

ja  nie dążę do prowokacji po prostu odpowiadam.

Czytaj Kolego co piszesz. Przeczytaj też uważnie co wyżej napisałem ja i Koledzy. Proszę też o w miarę poprawna polszczyznę - zgodnie z wymogami tego forum - patrz Regulamin.

Pozdrawiam

Mikołaj, mam nadzieje, ze Twoj dziadek wie co piszesz i kontroluje to. Narazie to dobrej reklamy nie zrobileś.

Rozmawiasz z ludzmi, ktorzy wiedzą jak podłączyć wzmacniacz...:)

Niechęć do pokazania zdjęć środka też jest niepokojąca. Wszakże schematow wzmacniaczy lampowych jest bez liku w internecie.

Cena 2.5kzł jest wysoka na kupowanie kota w worku.

Edytowano przez audiowit

Jeżeli jesteście zainteresowani kupnem napiszcie wyśle zdjęcia, opisze.

Cały czas muwie jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem niech powie wtedy wyśle szczegółowe zdjęcia i odpowiem na wszelkie pytania.  

to o ludziach co nie umieją podłączyć to był przykład i nie miał on na celu nikogo obrazić.

Edytowano przez Mikołaj Nowak

Mozesz napisać tu na ogólnym. Zdjęcia środka też wstaw wzmak nie jest chyba objęty patentem. Ja np jestem ciekaw ale nie kupię nic nieprzesluchanego. I zeby bylo jasne, nie wątpię w talent Twojego dziadka.

Jeżeli macie więcej takich dobrych rad proszę zachowajcie je dla siebie dzięki

rozumiem

zaraz wstawie zdjęcia

Jeszcze raz napiszę, może przeczytasz ze zrozumieniem.

Rejestrujesz się na forum Audio. Forum, na którym się ludzie obeznani w temacie. Pisałem o tym wyżej.
Koledzy chcieliby się więcej dowiedzieć o produktach Twojego dziadka. Ty natomiast nie czytasz uważnie, formułujesz treści o charakterze niezbyt fortunnym, po czym jak Koledzy próbują pomóc, wyjaśnić pewne kwestie obrażasz się.

Jest takie/było powiedzenie - "reklama dźwignią handlu". Powinno się o tym pamiętać.

Pozdrawiam

Mikołaju nie złość się i nie gniewaj nikt z nas nie ma na celu negowanie tego produktu. Sam zapewne wiesz ile wzmacniaczy lampowych jest dostępnych na necie nie tylko schematów, ale i gotowców skąd ktokolwiek ma wiedzieć, że twój produkt jest lepszy brzmieniowo i jakościowo i nie jest zrobiony na szybko z gotowca na sell? Masz dobry produkt jesteś pewien jego brzmienia i jakości to wstaw zdjęcia środka, schematy to chociaż da pewien zarys bardziej obeznanym co to za dzieło. Pracuję lata w handlu i to sprzedawca dziś musi wyciągać rękę do kupującego bo konkurencja jest ogromna. 

Jeśli chcesz przekonywać tylko odsłuchem to niestety zostaje ci olx bo wątpię czy ktoś z forum będzie jechał np 400 km by posłuchać twojego wzmacniacza w innym pomieszczeniu, możliwe, że na innych kolumnach niż własne z innym okablowaniem i po 30 min wyda 2.5 tyś i wsiądzie zadowolony do auta:). Na spokojnie poczytaj co piszemy i pomyśl czy racji nie mamy.

Pozdrawiam i bez urazy bo może ciut za ostro zacząłem. 

a ja jeszcze raz napisze TO BYŁ TYLKO PRZYKŁAD !!!!!!!! i nie obrażam się ale też nie nie che nikogo z was obrazić. i proszę nie mów mi że koledzy chcieli się więcej dowiedzieć bo sie nie zapytali wprost np "czy możesz wysłać zdjęcia środka"

O to i mi też chodzi. Dobry dzwięk obroni się sam, a ja jestem zwolennikiem produktów drobnych manufaktur oczywiscie dobrze zrobionych.

Jesteśmy ciekawi. Ot tyle. A niemądre jest nie sluchanie rad ludzi dobrze życzących. Zapytaj dziadka.

a schematów niestety nie mogę wysłać gdyż są u dziadka w głowie.

Bardzo przepraszam za moje zachowanie.

SAM_0013.JPG

SAM_0010.JPG

SAM_0009.JPG

SAM_0008.JPG

SAM_0007.JPG

SAM_0006.JPG

SAM_0005.JPG

SAM_0004.JPG

SAM_0003.JPG

SAM_0002.JPG

SAM_0001.JPG

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się