Skocz do zawartości

Używany wzmacniacz do 1500zł


mrozu99

Recommended Posts

Cześć 

Poszukuję używanego wzmacniacza w kwocie do 1500zł. Kolumny które posiadam to Audio Physic Tempo - pierwsza seria które grają z leciwym Sony STR 4800 

CD Pioneer PD 6500

kable głośnikowe AudioQuest FLX-Slip 14/4 

Szukam wzmacniacza który nie zepsuje a  jeszcze bardziej podkreśli to z czego słyną AP czyli stereofonia , przejrzystość , szybkość i swoboda przekazu , muzykalność , lekkość.

Z góry dziękuję za pomoc 

 

nie wiem czy idę w dobrym kierunku ale wpadł mi w oko:

NAD 370 

Rotel RA 1062

Audio Analogue Crescendo

Marantz PM 7000

HK 980

Edytowano przez mrozu99
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Angel napisał:

Jolida JlD 502. To bardzo udane połączenie z AP.

oj chyba zdecydowanie przekracza mój budżet na dzień dzisiejszy 

przy okazji drodzy forumowicze podrzućcie jakiś pomysł na kable głośnikowe , które też przy okazji chętnie zmienię 

Edytowano przez mrozu99
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem. Nie kupuj średniego, czy średnio pasującego wzmacniacza, ale składaj na taki, który otworzy Ci nowe horyzonty muzyki.
Ze wzmacniaczy, które wymieniłeś powyżej żaden nie spełni wszystkich Twoich oczekiwań w stosunku do dźwięku.
Ja grałbym na razie na tym Sony.
Co do kabli, to je kupuje się na końcu, dobierając już do konkretnego systemu. Doradzanie teraz jest na zasadzie: może się trafi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Angel napisał:

Moim zdaniem. Nie kupuj średniego, czy średnio pasującego wzmacniacza, ale składaj na taki, który otworzy Ci nowe horyzonty muzyki.

Bardzo słuszne podejście do tematu. Jak robić krok, to do przodu, a nie w bok lub w tył.

9 godzin temu, Angel napisał:

Ze wzmacniaczy, które wymieniłeś powyżej żaden nie spełni wszystkich Twoich oczekiwań w stosunku do dźwięku.

Racja, ale czy żaden z nich nie zagra lepiej od Soniaka? Myślę, że w takim (lub w delikatnie naciągniętym) budżecie można już kupić coś ciekawego, co zapewni nam "krok w przód" w porównaniu do STR4800. Wybrałbym jednak coś z poza listy wymienionych wzmacniaczy. Chyba, że @mrozu99 może w stosunkowo niedługim czasie doskładać np. do Jolidy, to wtedy faktycznie warto poczekać ze zmianą wzmacniacza, który otworzy nowe horyzonty ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrozu99 oczywiście warto przemyśleć temat. Można kupić tańszy wzmacniacz, ale trzeba by zrezygnować z jednej lub dwóch cech dźwieku, które opisałeś wcześniej. Napisz, które są dla Ciebie najważniejsze. Najlepiej w kolejności. Wiem, to trudne i pewnie dziwne pytanie, ale gdybyś mógł... .

Wówczas możemy wybrać taki najbliżej temu wzorcowi grający wzmacniacz.

Albo jeśli jesteś w stanie doskładać do Jolidy, to pomęcz się jakiś czas z Sony i kup później wzmacniacz docelowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem AP z Baltlabem. Ocieplenia może zabraknąć, ale na pewno będzie świetna stereofonia i przejrzystość. Muzykalności też nie zabraknie. Choć ta lubi chadzać swoimi drogami i nieraz trzeba popracować nad całością systemu. Na pewno przydałyby się wówczas odpowiednie kable i chyba źródło byłoby do wymiany.
Z niedrogich wzmacniaczy ładnie by z tymi kolumnami pracował także jakiś Densen albo Thule IA 150.

I wiesz, że Audio Physic lubią stać naprawdę daleko od ścian? Wówczas pokazują zjawiskową stereofonię, przestrzenność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym co napisał Angel. Nie jest to na pewno wzmacniacz, który zapewni ekstra stereofonię i przejrzystość wglądu w nagrania. Zagra za to przyjemnie i ciepło. Od technicznej strony, to warto brać pod uwagę fakt, że często w nich padają układy STK. Nie jest to jednak trudne w naprawie. Ogólnie jest to też całkiem fajna baza do modyfikacji. Fajna i popularna, dlatego zwróć uwagę na to czy nie był już przez kogoś grzebany ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wracając do tematu po krótkiej przerwie powiedzcie czy warto zainteresować się Primare I20 ? na lampowca szybko nie odłożę gdzieś mi rodzina wyprowadza te pieniądze :)  
Ostatnio miałem okazję posłuchać NAD-a 356 , Denona 1500AE i Yamahy CR-820 którą kupiłem z racji tego że kolekcjonuję ampli. vintage. W żadnym z nich nie ma tylu szczegółów , takiej przejrzystości i sceny jak w CR-820 , natomiast w tym dziadku dokucza  czasami zbyt ostra góra. Primare I20 podobno ma niezłą przestrzeń z tego co udało mi się wyczytać. Warto się nim zainteresować  czy raczej nic więcej na tym wzmaku nie osiągnę niż na poprzednich? Mam spory kawałek żeby jechać i posłuchać więc nie wiem czy jest sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...