Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz wybrać? + kolumny


marcelo0099

Recommended Posts

Witam, mam zamiar zakupić nowy sprzed audio, ma służyć przede wszystkim do słuchania muzyki. Mam upatrzony model amplitunera yamaha r-s202d oraz wzmacniacz wspomniany w temacie yamaha a-s301, nie bardzo sie znam i nie wiem co powinnienem wybrać, przewiduje budżet 1300zł na sam wzmacniacz/amplituner, do tego głośniki tak za 1000zł. Jezeli chodzi o głośniki to Jbl arena 130 są bardzo ciekawe tak samo jak yamaha ns-50.. jeżeli mozecie doradzcie co powinienem wybrać lub dajcie propozycje zmiany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Wybór zestawu w ogromnej mierze zależy od Twoich indywidualnych preferencji oraz wielkości pomieszczenia odsłuchowego. Z podanych przez Ciebie modeli zdecydowanie lepszym brzmieniowo urządzeniem będzie wzmacniacz Yamaha A-S301. Jest to jednak wzmacniacz o brzmieniu mocnym, dynamicznym, szybkim, eksponującym skraje pasma. W połączeniu z kolumnami Jbl Arena 130 uzyskamy dźwięk z cofniętym środkiem pasma i wyraźną ekspozycją basu oraz wysokich rejestrów. To charakterystyka, która dobrze sprawdzi się w mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych. Jeśli chcesz pozostać przy monitorach JBL, rozważ także wzmacniacz Pioneer A-30 oraz NAD C316 BEE. Myślę, że będą to lepsze konfiguracje. Jako alternatywa do Jbl spójrz także na Wharfedale Diamond 220 oraz Indiana Line Nota 260X. Wharfedale oraz szczególnie Indiana Line to brzmienie trochę cieplejsze, gęstsze, dociążone.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, podaj proszę więcej szczegółów, które pozwolą na zaproponowanie konkretnych konfiguracji - przede wszystkim wielkość pomieszczenia odsłuchowego, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie. Natomiast jeśli tylko jest taka możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...