Skocz do zawartości

pierwsze stereo za 20k


kurt

Recommended Posts

Witam kolegów (i koleżanki) użytkowników,


pozwalam sobie zapytać o radę bardziej doświadczonych osób -
zamierzam kupić sprzęt stereo (w zasadzie pierwszy w życiu, do tej pory głównie w użyciu była mała acz niezniszczalna Yamaha z serii Piano Craft Gold)
pokój - ok 35m2, muzyka - jazz (Keith Jarret, Miles Davis, Diana Krall), rock (Led Zeppelin, Pink Floyd, Radiohead) tudzież poezja śpiewana czy szanty;
budżet to 20k pln, rodzaj nośnika - głównie dysk zewnetrzny/usb oraz spotify
na ten moment zastanawiam się nad kolumnami Pylon Diamond 28 oraz Atoll SDA200,
czy to może "zagrać " ? czy też lepiej odtwarzacz strumieniowy + wzmacniacz/końcówka mocy (acz tu cenowo chyba wyjdzie gorzej a w budżecie muszą się jeszcze zmieścić kable - pytanie jakie ?)
rozważam opcję rozbudowy sprzętu w przyszłości acz warunek jest taki, by "dobrze grało" już teraz :)
jeśli sie da, to preferuję małych producentów (najlepiej rodzimych, bądź takich, którzy nie przenieśli produkcji do Azji południowo-wschodniej)

z góry dziękuję za wszelkie sugestie zgodne z w/w założeniami (porady by kupić sprzęt używany  jak najbardziej szanuję acz nie mam wystarczającej wiedzy, czasu i samozaparcia by w to wejść bez wystarczającej eliminacji ryzyka, więc pozostaje przy opcji sprzętu nowego)

z góry dziękuję i życzę miłego dnia
mariusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może obrałeś dobry kierunek poszukiwań. Mam Pylony Diamond 25. Po ich zakupie mogłem wreszcie bez bólu uszu posłuchać nagrań jazzowych trębaczy i saksofonistów (z wcześniejszymi kolumnami MA dźwięk dęciaków był, jak dla mnie, trochę za ostry). Również wokalistyka jazzowa brzmi na tych kolumnach dobrze. Co do odtwarzania rocka, to w tym gatunku też prezentują zalety, bo "uatrakcyjniają" słabo zrealizowane płyty (a takich w rocku nie brakuje). Wybór Atolla SDA200 też może być strzałem w dziesiątkę, choć ten model jest moim zdaniem trochę za drogo wyceniony. Być może zestaw (wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy) podobnej klasy da się kupić taniej. Na papierze wybrany przez Ciebie zestaw wygląda dobrze, ale czy rzeczywiście najlepiej wpasuje się w Twój gust, to może rozstrzygnąć tylko odsłuch i porównanie z innymi propozycjami. Nie zaniechaj tego etapu, bo być może za zakrętem czeka jeszcze coś lepszego.

PS czy możesz odtwarzacz podłączyć do sieli LAN, czy musi mieć wbudowany WLAN?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mógłbyś rownież wrzucić rysunek lub zdjęcie salonu / pokoju aby doświadczeni koledzy z forum ocenili Twoje możliwości pod kątem adaptacji akustycznej - przy takim budżecie szkoda by było pominąć tak istotny element "układanki". Ostatnio jeden z kolegów dysponujących rownież niemałym budżetem chciał "wcisnąć" kolumny podłogowe w drewnianą zabudowę... w sumie nie wiem na czym stanęło. Pozdrawiam. 

Edytowano przez Barry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

na wstępie dziękuję za pomocne i przyjazne odpowiedzi :)

co do tezy, że być może zestaw (wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy) podobnej klasy da się kupić taniej to nie do końca potrafię wybrać taki zestaw więc tu również chętnie wysłucham Waszych opinii,

jeśli chodzi o miejsce do słuchania to jest to pokój nad garażem, lekko odseparowany od reszty pomieszczeń, a na jego wyposażenie składają się regały z książkami, pianino, fotel, sofa, duże kwiaty; jest i dywan pod stolikiem więc wydaje się w miarę dobrze przystosowany

pozdrawiam

mariusz

 

ps.

- na dobrym sprzęcie generalnie znam się słabo, na lampach wcale ... :)

- mogę odtwarzacz podłączyć do sieli LAN

 

Edytowano przez kurt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podaję na szybko przykłady zestawów podobnej klasy (a może lepszych, kto wie): Marantz NA8005 + Marantz PM8005 (razem pewnie poniżej 9000 zł); Yamaha A-S1100 lub A-S2100 + Yamaha MusicCast NP-S303 (niedługo w sprzedaży - razem jakieś 8500 - 11000 zł), Atoll IN200SE (przypuszczam, że wzmacniacz znacznie lepszy od tego wbudowanego w SDA200 - podobieństwo numerów nie oddaje konstrukcji wewnętrznej) + Atoll MS100 (razem pewnie z 12000 zł).

Albo podobny do SDA Hegel Rost (niedługo ma być też w sprzedaży nowy H90 o podobnej do Rosta funkcjonalności, ale tańszy)

Jest co odsłuchiwać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Musical Fidelity M3si dałby tutaj ładnie radę - gra sążnistą ocieploną średnicą i potrafi napędzić większość kolumn. 35m kw to już spory metraż, trzeba dużej i łatwo ustawnej kolumny

https://sklep.rms.pl/polk-audio-rti-a9-rtia9-kolumny-podlogowe-2szt

https://sklep.rms.pl/musical-fidelity-m3si-m3-si-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-85w-audiofilski

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, czy ten model kolumn nie jest za mały do 35 m2? Jak na podłogówki, to maleństwa.

Myślę, że nie musisz czekać z odsłuchami do czasu premiery NP-S303. Po pierwsze, źródło najmniej wnosi do systemu, więc możesz słuchać z innym modelem odtwarzacza (nawet innej firmy), a po drugie sama Yamaha ma w ofercie parę podobnych sprzętów, które można użyć zamiennie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Takiego zestawu nie kupisz na forum. To nie jest wybór systemu za 3k.

Koniecznie system (pewnie ze 3) musisz odsłuchać w salonie a później ten najlepszy dla Ciebie wziąć do domu na odsłuch.

Tylko wstępnie zachęcam Cie do dosłuchania:

Wzmak: Cayin A55TP, Musical Fidelity M3Si, Roksan Oxygene

Kolumny: Studio 16 HZ Minas Anor, Tannoy Precision 6.4 lub XT8F, używane PMC Twenty 24.

 

Możesz w wolnej chwili podjechać do nas na odsłuch, ewentualnie mogę Ci podesłać systemik do wersyfikacji domowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zastanawiasz się nad zestawem A-S2100 z CM8, to radzę spojrzeć bardziej na CM9 S2. Zdecydowanie lepsze kolumny, bardziej odpowiednie do twojego pomieszczenia.

W roli streamera bardzo mocno polecam zapoznać się z urządzeniem o nazwie Bluesound Node 2. Dużo osób już tym systemem zaraziliśmy, działa i gra bezbłędnie, rozkładając przy tym wiele droższych, większych konkurentów.

Moja propozycja zabójczego systemu za 20 tysięcy:

Moon 250i + ProAc Studio 148 + Bluesound Node 2

System byłby wprawdzie w przyszłości do podrasowania dodatkowym przetwornikiem CA, ale już w tej postaci zaoferuje brzmienie wyjątkowo bogate w barwy, idealne dla muzyki, której słuchasz.

Alternatywnie, taki zestaw byłby równie ciekawy, jeżeli jednak chcielibyśmy brzmienia bardziej uniwersalnego, dociążonego:

NAD C388 + ELAC FS407 + Moduł MDC BluOS , czyli taki Node 2, ale wewnątrz wzmacniacza. :)

Oczywiście, możliwości jest bardzo dużo, i kluczowe tutaj jest zjawienie się w salonie audio i odsłuch wielu takich propozycji. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzę (nie słyszę) przewagi NAD C388 nad wcześniejszym i sprawdzonym modelem C375.

Poza tym kupowanie najtańszego Moona (który i tak pochłonie połowę budżetu) do sporego pokoju też jest problematycznym rozwiązaniem i zdecydowanie bez odsłuchu w Twoim pomieszczeniu nie powinieneś kupować w ciemno. Porządny Moon to już jest kawał kasy, a jakbyś chciał kontynuować zakup produktów tej firmy to zobacz np. ile kosztuje ich DAC.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo Próbowałeś tego najtańszego Moona? To najmocniejsze 50 watów, jakie w życiu słyszałem. Nie ma szans, żeby przy Studio 148 zabrakło mu mocy. ;) 

Co do C388 a C375, zapewniam Cię, że różnica jest. Może nie tak duża, jak pomiędzy 368 a 356, ale nadal, jest zauważalna. Nowe NADy generalnie grają jak dla mnie z większą kulturą i opanowaniem, bardziej przestrzennie niż emerytowane pszczółki. Oczywiście, nie każdemu musi się to podobać bardziej. Każda zmiana jednej osobie się spodoba, a następnej nie. A trzecia nie zauważy różnicy. :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o C388 i C375-to zastosowałem skrót myślowy, bo dla mnie cały czas (a ten temat wielokrotnie się przewija na Forum) starszy model czyli C375 jest lepszym rozwiązaniem (również pod kątem niezawodności).

"Trochę" Moona słyszałem, dlatego napisałem iż najtańszy model (i jest tak od dawna-począwszy od starych "połówek") nie będzie raczej optymalnym rozwiązaniem. Mam kolegę który gra najsłabszym Moonem i to mu pasuje-ale dla mnie dopiero wyższe serie są godne polecenia-pod warunkiem, że budżet będzie wystarczający. A nowe modele Moona i tak są mocniejsze od swoich poprzedników. Ale zauważ to, że nie napisałem "250i nie pociągnie tych kolumn".

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe nady mają inne zasilanie i to słychać. Nad 375 gra gęsto potężnie, mocno, z kolei 388 to granie bardziej detaliczne swobodne. Z jednej strony dobry ruch w kierunku nowego designu i funkcjonalności z drugiej to jednak inne granie , którego fani nada mogą po prostu nie polubić. 

Nie łączył bym as2100 z bowersami. 

Nowego NADa z elacami owszem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...