Skocz do zawartości

Regeneracja głośników w Kef 103/4


Recommended Posts

Cześć,

dziękuję Wam za pomoc. Jeszcze poszukam, może uda się uniknąć wysyłki sprzętu, bo sam koszt transportu wyniesie z 200 zł. Jakoś mnie też odstraszają fachowcy, którzy reklamują się tym, że regenerują Altusy :) ale też nie chcę z tego powodu kogoś skreślać, bo może akurat się zna ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak idziesz prosto do kuriera to ceny są astronomiczne, jak poszukasz w necie to są śmieszne. Zajrzyj na furgonetka.pl, wysyłałem tam niedawno paczkę ponad 30kg i wyszło 28zł. Swoją drogą to pierwsze słyszę, żeby do naprawy wysyłać całą kolumnę a nie same głośniki. Serwisant się zdziwi B|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci rozwalą kolumny podczas transportu, to będziesz płakał. Mnie kurier uszkodził drogi wzmacniacz. Zgłosiłem, spisaliśmy protokół, sfotografował uszkodzenia i do dziś cisza. Jak dzwoniłem z pytaniem czemu nie mam żadnej odpowiedzi, to powiedzieli, że widocznie nie uznano tej reklamacji.  

Tak, że jeśli sam masz dwie lewe ręce, to poproś kogoś znajomego, kto się choć trochę zna na technice, by wymontował głośniki. Wyślij je same. Będzie taniej i bezpieczniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel ma rację (zresztą to nie nowina :D)

Nie znam nikogo, kto chcąc naprawić głośniki wysyła kolumny - więc będziesz pierwszy B|.
Inna sprawa by była wtedy, jakbyś chciał całe kolumny oddać do tuningu (np. zmiany w zwrotnicy i okablowaniu) lub renowacji (odnowienie obudów) - ale to raczej nie ten przypadek.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko coś od nas w kwestii transportu.

Zgadzam się z kolegami wyżej. Wykrec głośnik pewnie jest na wsówki i po krzyku. 

My jak wysyłamy kolumny już kilku krotnie zdarzyło sie obicie obudowy. Na szczęście my mamy możliwości z tym walczyć i wyciągnąć ubezpieczenie. W twoim przypadku spraedza koszt kolumn i oddadzą 70 zł. Moim zdaniem nie warto. Odsyłać całości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć,

odgrzewam temat, bo właśnie odebrałem kolumny z regeneracji. Udało się znaleźć gościa w Krakowie - w razie czego dla kolejnych osób szukających podobnych usług polecam pana Wojciecha - tel. 603 608 326.

Poprosiłem o wykonanie zdjęć stanu głośników przed i po regeneracji - https://photos.app.goo.gl/ODtC1mKrDU9JHB7T2 - tutaj można zobaczyć efekty. W tej chwili głośniki są jak nowe - obudowy w stanie gabinetowym, a technicznie jak z fabryki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

wiem tylko, że kosztowały ok $100, są na jednym ze zdjęć w albumie - firma simply speakers, więc podejrzewam, że zamienniki, ale dedykowane do tych KEFów.

Tak, też pamiętam ten zakup, który był całkowitym spontanem :) miały być w super stanie, a prawda okazała się inna. Dlatego poprosiłem gościa o zrobienie fotek - dzięki temu będę miał dowód dla następnego nabywcy, że zostały zregenerowane.

Grają ślicznie :) teraz nie słyszę już tego stukotania membran przy niskich tonach. Pamiętam jak podłączyłem swoje poprzednie Evo 3 by mieć na czym słuchać podczas nieobecności KEFów - bas wydawał się nie do zniesienia, KEFy brzmią o wiele bardziej naturalnie. Bas ładnie wybrzmiewa, nie przytłacza, perkusja brzmi tak, jakby stała w pokoju :)

Teraz w połączeniu z Sansui X711 chyba jestem gotów na zabawę z kablami :) Ten zestaw ma duży potencjał - myślę, że kabel lepszy niż te na metry z castoramy ukaże kolejne szczegóły dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianki w zawieszeniach parcieją i się wykruszają, częste różnice temperatur, zmiany wilgotności przyspieszają ten proces. Dlatego jedne wytrzymują 20 lat a drugie 8.

5 godzin temu, S4Home napisał:

Niemiec płakał jak sprzedawał. 

No właśnie ciekaw jestem jak porównanie z oryginałami. 

A co jest nieoryginalne w tych Kefach ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...