Skocz do zawartości

Amplituner/wzmacniacz + kolumny + karta USB 5000PLN


analord

Recommended Posts

Przejdę od razu do rzeczy: proszę o propozycje zestawu stereo Amplituner + dwie kolumny + karta muzyczna ( lub dac ) na usb

Zestaw dla 55 latka, który wreszcie chce posłuchać muzyki w lepszej jakości. 

Pomieszczenie ok 30m2 przeznaczone jedynie do słuchania muzyki. Wielkość kolumn nie ma znaczenia. Niestety jest kilka skosów, ale tego nie biorę aktualnie pod uwagę. 
Źródło muzyki: płyty CD, winyle ( amlituner/wzmacniacz musi mieć możliwość podłączenia adaptera ),  youtube ( dlatego potrzebna jest karta/dac usb żeby chociaż trochę polepszyć jakość dźwięku ). Będzie też podłączony TV, dlatego wejście optyczne by się przydało.

Rodzaj muzyki: koncerty rockowe, rock`n`drolowe, trochę klasyki 

Wolałbym, aby był to sprzęt nowy, nie chcę się bawić w sprzęt z drugiej ręki. Jeśli chodzi o kolumny to może Tonsil Maestro III? Nadadzą się?

Ta strona wielokrotnie pomagała mi w wyborze sprzętu - liczę na Was i tym razem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mieszasz pojęcia. Współczesne amplitunery (a nawet wiele wzmacniaczy) ma wejścia cyfrowe, więc i wbudowany DAC. Do nich już nie musisz kupować dodatkowego DAC-a. Przyda się on jedynie w przypadku zakupu klasycznego wzmacniacza bez wejść cyfrowych. Po drugie, nie licz, że DAC "polepszy" jakość dźwięku z YT. Z pustego i Salomon nie naleje. Nie wiem o jakim wejściu USB piszesz. Jeśli A (czyli płaskie, prostokątne), to służy ono do odtwarzania muzyki z dysków. Jeśli B (bardziej kwadratowe) to do niego musisz podłączyć komputer, który będzie w tym przypadku źródłem muzyki.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

Trochę mieszasz pojęcia. Współczesne amplitunery (a nawet wiele wzmacniaczy) ma wejścia cyfrowe, więc i wbudowany DAC-a. Do nich już nie musisz kupować dodatkowego DAC-a. Przyda się on jedynie w przypadku zakupu klasycznego wzmacniacza bez wejść cyfrowych. Po drugie, nie licz, że DAC "polepszy" jakość dźwięku z YT. Z pustego i Salomon nie naleje. Nie wiem o jakim wejściu USB piszesz. Jeśli A (czyli płaskie, prostokątne), to służy ono do odtwarzania muzyki z dysków. Jeśli B (bardziej kwadratowe) to do niego musisz podłączyć komputer, który będzie w tym przypadku źródłem muzyki.

Dzięki za komentarz. Zostawmy sprawę polepszenia YT. Chodziło mi o to, aby w możliwie najlepszy sposób przesłać dźwięk w postaci analogowej lub cyfrowej do amplitunera z laptopa. Chodziło mi o kartę dźwiękową na usb żeby z niej móc przesłać dźwięk do amplitunera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego najlepszy będzie wzmacniacz w wejściem USB-B, które jest dedykowane do takich połączeń i które zapewnia najlepszą jakość dźwięku. Ewentualnie zwykły wzmacniacz i dodatkowy DAC z wejściem USB-B. Na kartach muzycznych do laptopów (wewnętrznych) się nie znam. Tu Ci nic nie podpowiem. Napisz coś o pozostałych komponentach zestawu, bo rozumiem, że CD i gramofon już masz. Tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest możliwość połączenia laptopa ze wzmacniaczem z pominięciem karty dźwiękowej to fantastyczna sprawa - odejdzie koszt zakupu takowej. Jest to setup dla mojego wuja. Aktualnie jest jakiś przeciętny gramofon i odtwarzacz cd - obie te rzeczy będą wymieniane na lepsze w dalszej kolejności, dlatego nie ma się co na nich skupiać, pozostańmy przy odtwarzaniu .flac z komputera/dysku 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się zdecydować na jeden z dwóch wariantów. Albo amplituner sieciowy (i wtedy odtwarzanie z pendrajwów, dysków zewnętrznych, dysków sieciowych, radia internetowego), albo wzmacniacz plus DAC (i wtedy odtwarzanie z laptopa). Oczywiście w obu wariantach dodatkowo istnieje możliwość podłączenia CD, gramofonu i TV. Łączenie odtwarzania sieciowego i z laptopa jest moim zdaniem bez sensu. Albo, albo. Co wybierasz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, analord napisał:

Wybieram bramkę numer 2 - wzmacniacz + dac 

Nie o to chodziło raczej. :)

(a może...)

 

Możesz kupić amplituner sieciowy, który odtworzy muzykę z pendrive lud dysku, również dysku sieciowego. Komputer podczas odtwarzania jest zbędny, wszystko obsługujesz jednym pilotem lub smartfonem ALBO komputer będzie źródłem, będzie włączony podczas odtwarzania i za jego pomocą uruchomisz muzykę, tyle że zamiast w głośniczkach komputerowych usłyszysz je w głośnikach zestawu stereo.

To drugie rozwiązanie jest w mojej ocenie bardzo słabe pod względem wygody, ergonomii czy jak zwał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tanich przetwornikach DAC wejście USB gra zdecydowanie najlepiej więc z punktu widzenia jakości dźwięku zewnętrzny DAC + wzmacniacz to wybór optymalny. Sterowanie da się rozwiązać. Wystarczy tablet i darmowa aplikacja do sterowania playerem audio np winampem albo foobarem. 

Zerknij na ten set

https://sklep.rms.pl/musical-fidelity-v90-dac-v90-dac-przetwornik-cyfrowo-analogowy-dac

https://sklep.rms.pl/melodika-bl40-mkii-mk2-nowa-wersja-kolumny-podlogowe-stereo-2szt

https://sklep.rms.pl/pioneer-a-30-a30-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-70w 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakieś konkrety. Bardzo dziękuję, zabieram się za analizę linków 

I podsumowując ten zestaw: do tego DAC-a podłączam źródła cyfrowe, np USB-B z komputera, optykiem z telewizora i odtwarzacza CD, a gramofon już bezpośrednio do wzmacniacza, prawda?

Edytowano przez analord
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, analord napisał:

Wreszcie jakieś konkrety. Bardzo dziękuję, zabieram się za analizę linków 

I podsumowując ten zestaw: do tego DAC-a podłączam źródła cyfrowe, np USB-B z komputera, optykiem z telewizora i odtwarzacza CD, a gramofon już bezpośrednio do wzmacniacza, prawda?

Dokładnie tak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Biorąc pod uwagę Twoje preferencję mam inną koncepcję:

1. Wrócić do koncepcji amplitunera, Np Yamaha RN602, czy Pioneer SXN30 który zagra tylko deczko gorzej od Pioneer A30. Jednak nie musisz mieć DACa. Masz BT a muzykę z laptopa prześlesz po sieci. Działa to płynnie i bez strat.

2. Wzmacniacz z wbudowanym DAciem, Świetny produkt zrobił Magnat z modelem MA600. Kilku kolegów z forum miało go u siebie na testach. Ciepły bardzo melodyjny dźwięk i na prawdę dobrze zbudowany (oprócz pilota)

3. Opcja DAC + wzmacniacz poszedł bym bardziej w tańszy a nie gorszy DAC a lepszy wzmacniacz. np. Cambridge DAC 100 + Yamaha AS 501/NAD326BEE. Zagra to na pewno lepiej.

 

Co do kolumn wspomniane Melodiki to na prawdę dobry wybór. Oprócz nich polecam Ci także Heco Music Style 900, Dali Zensor 7, Elac Debut F6.

Możesz u nas wypożyczyć sprzęt do odsłuchu w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzień dobry, to znowu ja z prośbą - do zestawu, który skompletowałem dzięki Wam proszę zaproponujcie odtwarzacz blue-ray/cd który:

- odtwarza płyty CD / DVD / Blue-ray
- musi sobie radzić z wypalonymi płytami SACD i plikami hi-res ( wymóg konieczny ) 
- potrafi odtwarzać koncerty DVD/blue ray i najlepiej gdyby bezproblemowo radził sobie z dźwiękiem przestrzennym zamieniając go na stereo
- odtwarza video 2k/4k 

Jedną z propozycji jest Onkyo bd-sp353, ale on nie prześle obrazu 4k. Budżet 1500 PLN 

 

 

Melodika BL40 MK II
Onkyo A-9050 
Cambridge Audio DAC Magic 100
 

Edytowano przez analord
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku odtwarzacza BD nie sądzę aby miało to znaczenie.

Do twojego obecnego systemu budżet 1500 na taki odtwarzacz to kwota rozsądna.

Ale patrząc na oczekiwania to kwota zdecydowanie za mało.

Po pierwsze ma skalować czy odtwarzać 4k? Bo to dwie różne rzeczy.

Druga sprawa wypalone płyty sacd to problem i tego nikt ci nie zagwarantuje. 

 

O czym myślę to Panasonic i oppo, ale oba o ile dobrze pamiętam przekraczają budżet. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...