Skocz do zawartości

jaki wzmacniacz do MA bx-5


pasiuk

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję wzmacniacza do moich kolumn Monitor Audio bx-5. Mam niestety kilka wymagań:

1. Wzmacniacz musi mieć wejście cyfrowe optyczne

2. Musi mieć wejście phono do gramofonu

3. Niestety jestem ograniczony także wymiarami. Maksymalna szerokość to około 35cm.

4. Budżet najlepiej do 2tys, może być używka

 

Co do tego jak ma brzmieć itp. to niestety jestem początkujący w tym temacie i nie jestem w stanie sie wypowiedzieć. Generalnie zestaw będzie podłączony do telewizora, więc oglądanie filmów, sportu plus muzyka pop, rap, i jakieś musicalowe z nastawieniem na wokal (o ile tak można powiedzieć) 

Czy jest coś co spełni wszystkie moje wymagania i zagra dobrze? Dzięki za pomoc i pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pomińmy to jak ma grać. Pozostaje pytanie czy znajdę jakiś wzmacniacz o szerokości do 35-37cm, który ma wejście optyczne i phono? Jeżeli trzeba podnieśmy trochę budżet.

Nie, nie znalazłem takiego wzmacniacza, dlatego zadałem pytanie na forum, może ktoś kojarzy jakiś model, który podpasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukałeś, wystarczy wejść na stronę lepszego salonu, poświęcić 5 minut... lub poczytać  poczytać testy na forum .

Z klasycznych wzmacniaczy w grę wchodziły by wzmacniacze Cyrus( bo są wąskie ) , są różne wersje z różnych lat . Niestety co do wejścia phono i optyk może być ciężko zwłaszcza z optykiem.

Z nowych starczy na małe i minimalistyczne typu Denon pma50 (optyk, asynchroniczne usb), Nad D3020 podobnie, Yamaha WXA50 nieco hojniej.

Z ogólnie dostępnych popularne: niedrogi amplituner Denon DRA-F109  ma wejście optyczne, brak phono. Bogato wyposażony  Marantz mcr 611  sporo wejść i funkcji sieciowych wi-fi, także cd. Brak phono. Onkyo RN855 wyposażeniowo dość podobnie do Marantza mcr611.

Trzeba by dokupić przedwzmacniacz dla gramofonu. To że maluchy go nie mają nie jest niczym dziwnym, bo wejścia phono nie ma nawet sporo klasycznych wzmacniaczy.

Nie wiem jakiego brzmienia szukasz, ale MA bx5 z tanich fajnie zagra z Denonem dra f109, z tych droższych celowałbym w Marantza mcr 611, a z mikrusów w Yamahę. Szkoda tylko, że źródło dźwięku i muzyki, będzie tak słabiutkie jakościowo-TV...;(  No ale przy niektórych modelach masz okazję podłączyć w taki czy inny sposób ( zależy od modelu) coś lepszego, bo może masz jakieś pliki bezstratne, odtwarzacz CD itd.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresja nie, bo przecież te urządzenia " po drodze" same z siebie nie robią w locie z flaca np. mp3 64kb/sek.... niemniej jednak TV degraduje brzmienie. Takich wygibasów jak zaproponowałeś nie robiłem ( bo co za przyjemność posłuchać muzyki włączając komputer i jeszcze TV ), niemniej ten sam plik odtworzony na TV i na odtwarzaczu sieciowym grał "inaczej", a gdzie gorzej, chyba się domyślasz.

Mając dużo muzyki w postaci plików warto coś wybrać, ale zastanowić się wcześniej.

1)wzmacniacz z wejściem usb asynchronicznym(kwadratowe) do połączenia z komputerem,

2) albo jednak amplituner z usb ( to prostokątne) dla odczytu pendriva /dysku z nagraną muzyką

3)jeśli w miarę klasyczny wzmacniacz i wejść takowych nie ma ( np kwadratowe usb), zakupić DAC pomiędzy komp a wzmacniacz.

4) Odtwarzacz sieciowy plus klasyczny wzmacniacz

5) wzmacniacz jak te maluchy np yamaha plus serwer NAS itd

"odtwarzacze plików" DACki, kryjące się za wejściem np. usb, tego czy innego urządzenia, nie są takie same, więc nie grają tak samo.  Mimo że wiele osób uważa że jak to sygnał  cyfra to cyfra, tak, ale sygnał obrabia różny sprzęt ;) Sygnał audio inaczej brzmi puszczony z telefonu, TV, dekodera tvbt,  a jeszcze inaczej z odtwarzacza sieciowego, czy innego tego typu sprzętu do tego przeznaczonego, czy też dającego  taką możliwość. TV np. daje możliwość odtwarzania pliku, ale nie jest urządzeniem do tego zaprojektowanym, najtańszy prosty moduł na płytce jak znaczek. Odtwarzacze np.sieciowe są przeznaczone i zaprojektowane w swej genezie pod jak najlepsze jakościowo brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy w podanym przez pasiuka przykładzie TV zdegraduje sygnał. Przecież odtwarzaczem odpowiedzialnym za dekodowanie FLAC-a będzie laptop. TV będzie tylko przekazywał sygnał otrzymany przez HDMI do optyka dostarczającego dalej strumień danych do DAC-a. Dopiero tam nastąpi konwersja na postać analogową. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...