Skocz do zawartości

Ustawienie monitorów a akustyka pokoju


marek044

Recommended Posts

Witam. 

Mam pytanie jak w temacie 

W załączeniu rysunek pokoju

Szerokość to 3,75m. dl to 4,95m

Pokój przechodni , z przedpokoju wchodzę do owego pokoju 

Monitory niestety na wys ok 2m na meblach , na szafie naroznej i słupku bocznym,odległość od ściany, lewy monitor ok 60 cm bok  i 50 cm tył, prawy monitor ok 120 cm bok i ok 30 cm tył, tu narazie nic nie wymysle do czasu zmiany mebli.

Z tyłu za kanapa pusta ściana( myślę co tu powiesić )

Co do moich spostrzeżeń odsluchowych- bas niezbyt gleboki gdy jest szybszy jest niekontrolowany dudniacy,  za sciana za kanapa jest kuchnia i tam bas jest bardziej słyszalny (Żona się skarzy), ale nie oto przeciez tu chodzi.

Czy można za kolumne monitor- bas refleks z tyłu, zwłaszcza ten prawy , coś położyć ? Np  na sciane? 

Proszę o podpowiedzi

 

 

 

 

Screenshot_2017-07-19-00-13-10-1.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Podstawy akustyki i ustawiania kolumn chyba znasz? Tak by wynikało z kontekstu Twojego postu.

Niestety, jak wiesz to ustawienie, o którym piszesz jest niedobre. Gdyby jeszcze kolumny stały na wysokości Twoich uszu, to pół biedy.
Rysunek niestety nieczytelny, zbyt mały. Nie da się powiększyć, bo jest mało rozdzielczy. Na dodatek sporo czerwonych kropek zaciemnia obraz. Powinieneś pokazać miejsce gdzie siedzisz i gdzie stoją kolumny.

Nie napisałeś jakie to są monitory ani z jaką elektroniką grają. Jakimi kablami (interkonekty i głośnikowe) masz to spięte?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. 

Próbuje edytować rysunek ale mi nie wychodzi.

Może opiszę ze monitory stoją , lewy na szafie naroznej a prawy monitor na wąskiej szafce (kominie,slupku) po prawej)zaznaczyłem szarymi kółkami obok czerwonych punktów których nie umie zlikwidować na tym rysunku.

Miejsce odsłuchu na sofie, siedzę bardziej z lewej strony

Monitory są w odległości ok 270 cm i ja też mam bardzo zbliżoną odległość od prawego i lewego monitora.

Na przeciw kanapy w meblach  stoi tv ale nie na srodku

Na podłodze mam dywan o małym wlosiu  i na nim stoi stół którego brak na rysunku 

Z prawej strony pokoju mam duże okno ok 250 cm długości , są też firanki i cienkie zaslonki .

Mój zestaw to teac 500i , DVD (rozglądam się za dobrym Cd mam na oku teac isoteric 5000 i właśnie się nad nim zastanawiam)

Monitory to Magnat220

Kable rca O,5 m (robione na zamowienie,lutowane srebrem,kupilem je przez Olx)to mogami 2542 wtyki neukrich

Kable głośnikowe 2x 2,5 mm x 3m długość ta sama , kupione w Media expert po 4 zl za metr

Słucham różnej muzyki.

Ostatnio 

Phil Collins , Joe Cocker, Sting,Omd Alphaville itp.

Oraz muzyka disco lat 90

Proszę o podpowiedzi 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...