Skocz do zawartości

Nowe głośniki, czy wzmacniacz?


Gość Chydzim

Recommended Posts

Gość Chydzim

Witam. Dostałem za darmo 2 głośniki "DISCO Berlin 2007". Niestety nie posiadam wzmacniacza. I tu pytanie do osób, które znają się lepiej niż ja - lepiej dokupić wzmacniacz za ~130 zł, czy kupić nowe głośniki w cenie max 150 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - popraw swój post jak robimy to na tym forum - Link.
W swoim pytaniu zawarłeś bardzo mało informacji, do czego mają Ci te kolumny służyć - filmy czy muzyka? Jeżeli filmy i Kino domowe - to dobry dział.
Natomiast jak chcesz słuchać muzyki tylko i wyłącznie, a filmy są powiedzmy dodatkiem to raczej swoje pytanie powinieneś zamieścić w dziale stereo.

Co do Twojego pytanie to wpisałem w Google model kolumn o które pytasz i kliknąłem pierwszy wynik, który się wyświetlił - odpowiedz masz tu
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chydzim

1. Głośniki są podpięte do komputera, także służą do wszystkiego od filmów, przez gry, po muzykę.

2. Głośniki dostałem używane, ale jak będę coś kupował to raczej preferuję nowe.

3. Wzmacniacz, który mógłbym kupić: https://pl.aliexpress.com/item/NEW-TPA3116D2-Dual-channel-Stereo-High-Power-Digital-Audio-Power-Amplifier-Board-2-120W/32769466625.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.rknPVz

mój znajomy taki posiada i testowaliśmy go, ładnie działa z tymi głośnikami.

4. Powierzchnia mojego pokoju to skromne 2,5x2,5m, głośniki stoją przy 1 ścianie na 2 końcach. Ale czasem będą przenoszone i używane w pokoju 5x8m.

5. Chcę kupić raz i mieć spokój na jakieś 2/3 lata.

6. Oczekuję żeby grało i nie skrzeczało, nie zależy mi za bardzo na basach. Podłączone pod komputer, więc jack obowiązkowo.

7. Jak mam coś kupować, to tylko allegro/xkom, ostatecznie aliexpress/komputronik/RTV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie głośniki - tylko zespoły głośnikowe, kolumny, kolumny głośnikowe. Głośnik jest elementem kolumny głośnikowej.

11 godzin temu, Chydzim napisał:

dostałem używane, ale jak będę coś kupował to raczej preferuję nowe.


W tej kwocie 150 - 200 zł zapomnij o nowych kolumnach czy wzmacniaczu! Tylko sprzęty używane.

Dalej nie zdecydowałeś, czy chcesz stereo, czy kino domowe. Czy źródłem dźwięku (z czego będziesz "puszczał" muzykę) docelowo będzie komputer, czy może planujesz zakup odtwarzacza CD? Czy może jeszcze coś innego. Twoje darowane kolumny Cat nie są najwyższych lotów. Do Twojego pokoiku (6,25 mkw) są trochę za duże (wymiary kolumn Cat 610x320x225 mm) -będą się dusić, a do 30 mkw za małe. Zastanów się gdzie docelowo mają stać kolumny. Wklej rysunek pokoju - akustyka jest bardzo ważna. Zakup na 2 lata warto przemyśleć, a pośpiech nie jest dobrym doradcą. Możesz zacząć od zakupu klasycznego wzmacniacza stereo i przeznaczyć na to tak około do 350-400 zł. Zostając przy tych "wynalazkach" - kolumnach. W powiększonym budżecie można już wybrać coś bardziej sensownego niż Twoja propozycja od chińczyka. Najlepszą opcją była by sprzedaż obecnych kolumn i kupienie czegoś innego - konkretnie pod docelowy pokój. Ale przy tym budżet tylko na kolumny, wzmacniacz i podstawowe okablowanie - wszystko używane - to min. 800 - 1000 zł.

Jeżeli zdecydujesz się na Stereo - czyli dwie kolumny i wzmacniacz stereo - poproś Moderatora o przeniesienie całego tematu do Stereo.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chydzim

Ale spokojnie z tym budżetem... 150 zł to max w którym muszę się zmieścić, żadne 400 ani 800 zł nie wchodzi w grę. Zapomnieć w tej cenie? Ja nie jestem audiofilem. Starczy, że będzie grało i nie skrzeczało. Propozycja od chińczyka nie urywa tyłka, ale jest TANIA i działa. Kolumny mają stać docelowo w małym pokoju. Kolumny, czy głośniki - jak mam być szczery to nie interesuje mnie nazewnictwo, byle żeby grało i działało, bo na słuchawkach nie obejrzę filmu ze znajomymi. 

https://www.x-kom.pl/g-6/c/2507-glosniki-komputerowe.html?sort_by=price_desc&f[price][to]=150

Może coś z tego linka będzie lepsze niż te kolumny które posiadam?

Kino domowe czy stereo... Naprawdę wszystko mi jedno, które tańsze i będzie grało. Rysunek pokoju zbędny, jak wspominałem to ma tylko działać i nie skrzeczeć, nie jestem audiofilem. Źródłem dźwięku będzie tylko komputer, nic innego.

Także ponawiam pytanie: lepiej dokupić wzmacniacz za ~130 zł, czy kupić nowe głośniki w cenie max 150 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli testowałeś ten wzmacniacz z Twoimi głośnikami i "ładnie działa", to jedną opcję masz sprawdzoną. Zestaw głośniczków komputerowych kup w sklepie internetowym. Jak przyjdzie dostawa to porównaj ich dźwięk z zestawem: stare kolumny + wzmacniacz znajomego. Kup to, co będzie lepiej grało. Jeśli zdecydujesz się na wzmacniacz, to głośniczki komputerowe odeślij do sklepu. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widzę potrzeby zakładania takiego tematu. Są oceny użytkowników przy kolumnach za 150-200 zł kup najlepiej oceniane i tyle będą pisać na pewno czy skrzeczą czy nie. To forum istnieje żeby doradzać sprzęt ludziach których interesuje dźwięk i chcą trochę czasu i chęci zainwestować w swoje uszy. Jeśli kolumny mają nie skrzeczeć to niezwykle jakieś microlaby i tyle. Na pclab masz dział audio tam jest sporo zestawów pod pc opisanych. Pamiętaj też, że wiedza nie boli bo z takim podejściem będziesz kiedyś chciał kupić samochód, a wcisną ci quada bo to żadna różnica oba jeżdżą, czyż nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego produktu. Patrząc jednak na zdjęcia wyglądają jak disco grajki.

Skoro już je masz a budżet i tak nie pozwala na wybór innego produktu to po prostu poszukaj im wzmacniacza. 

W założonym budżecie powinieneś znaleźć sprawny Sony f190.

Nie jest to cudo, ale o dziwo ma szerokie możliwości regulowania barwy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...