Skocz do zawartości

Głośnik w plenerze


Janku

Recommended Posts

Szanowni Państwo,

potrzebuję znaleźć rozwiązanie dotyczące następującej sytuacji. Szukam sprzętu, który przez mocne kilkanaście-kilkadziesiąt godzin może odtwarzać dźwięki bez ładowania. Odtwarzane będą głosy ptaków, toteż nie potrzebuję mocnych basów. W zeszłym roku użyłem dużego akumulatora samochodowego (75Ah), przetwornicy, wzmacniacza gitarowego Roland (40W) i telefonu. Uzyskany efekt był dość satysfakcjonujący, ale całość była bardzo nieporęczna i za słabo zadbałem o sprzęt, więc trzeciego dnia straciłem przetwornicę przez zwarcie wywołane wilgocią (teren działań to wyspa na Wiśle kilka km od miejsca gdzie można zostawić samochód). 

Czy jest ktoś w stanie wymyślić coś nieważącego 50kg, nie wymagającego ładowania po 15 godzinach pracy, a jednocześnie grającego nie ciszej niż wspomniany wzmacniacz? Wszelkie sugestie bardzo mile widziane... Deadline mam 30.07 w Warszawie.

Pozdrawiam

Jan

Jeszcze jedno, człowiek z dużym doświadczeniem w temacie napisał mi coś takiego "My używaliśmy wzmacniacza do samochodu (150W) i odpowiednich do niego głośników (80-100W).". Ja jestem zupełnie zielony i nie mam pojęcia jak zrobić coś takiego, jaki jest tego koszt itd...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony będzie porada typu DIY.

Raczej szedłbym na Twoim miejscu w stronę szerokopasmowych głośników wysokoefektywnych i taniutkiego chińskiego wzmacniacza (max 20W na kanał). Głośniki, jeśli uda Ci się dorwać, najprawdopodobniej będą papierowe - w związku z tym od razu proponuję zakonserwowanie membran cieniutką warstwą werniksu nakładanego pędzelkiem. Zmieni to charakterystykę głośnika, ale do odtwarzania ptaków powinno zdać egzamin. 

Kolejna sprawa to zasilanie wzmacniacza - w zależności od napięcia wymaganego tutaj użyłbym akumulatorów żelowych min. 5Ah/szt, nie są drogie ani ciężkie, można je wymieniać bardzo szybko o ile to w ogóle wchodzi w rachubę. Jeśli nie wchodzi i chcesz to wszystko ustawić i odpalić, to wtedy łączenie równoległe i mamy większą pojemność zasilania przy tym samym zasilaniu. 

Jakim budżetem dysponujesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...