Skocz do zawartości

Pioneer XC-HM86D czy Pioneer SX-S30DAB


foto-ceremony

Recommended Posts

posiadam zestaw kina domowego opartego na głośnikach b&w dm390 i Yamaha 657 stary sprzęt około 10 lat. Problem mój polega na tym że żona pracuje prawie cały dzień w domu i w tym czasie słucha czy słuchamy muzyki głównie radio ,co do jakości dźwięku w stereo nie będąc audiofilem jestem w pełni zadowolony ,chodzi tylko o to że ta yamaha przy takim spokojnym słuchaniu pożera około 90W . W planach mieliśmy zakup jakiegoś nowego amplitunera który posiada usb i usługi sieciowe bo fajnie było by posłuchać radyjek internetowych i dlatego doszliśmy do wniosku że stereo nam w zupełności wystarczy.

Wybór padł na  Pioneer XC-HM86D  lub dostawić klocka srebrnego Pioneer SX-S30DAB  oba mają wzmacniacze w klasie D są bardzo energooszczędne, i wszystkie bajery jakie sobie wymarzyliśmy i stąd moje pytanie do was zaawansowanych użytkowników i do Q21 bo jestem z łodzi więc pewnie do was do Pabianic podjadę po sprzęt czy będę mógł podpiąć te kolumny podłogowe b&w dm309 do tych ampli.

szkoda mi tych kolumn bo fajnie grają i wkomponowały mi się w mały pokoik w blokach 13m2 , tylko one mają napisane 8 ohm ,a tam w specyfikacjach wszędzie podawane jest 4 ohm i ilość wat,czy nie będą one zadłuże do tego sprzętu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Obydwa urządzenia tj. Pioneer XC-HM86D oraz SX-S30DAB bez żadnego problemu prawidłowo będą współpracowały z kolumnami B&W DM309. Kolumny rzeczywiście w najbardziej newralgicznej częstotliwości schodzą nawet poniżej 4 omów, nie jest to w praktyce jednak żaden problem dla powyższych urządzeń Pioneer. 

Jeśli amplituner będzie sercem naszego systemu audiowizualnego, gdzie wykorzystamy go do połączenia ze sobą i sterowania wszystkimi urządzeniami audio-video, namawiałbym na SX-S30DAB. Powodem jest wyposażenie go w złącza HDMI, które pozwolą na podłączenie wszystkich urządzeń i wyprowadzenie tylko jednego kabla do telewizora. W innym przypadku XC-HM86D będzie rozwiązaniem równie dobrym.

Jako alternatywa spójrz także na lepszy pod względem jakości dźwięku i bardziej wydajny zestaw Pioneer NC-50DAB. Kwestia warta przemyślenia.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu, mamy wszystkie powyższe urządzenia, oczywiście można je przetestować, posłuchać. Daj tylko znać, kiedy przyjedziesz, wtedy zarezerwujemy naszą jedną z sal odsłuchowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Lx20 to odppwiednik i to samo co sxs30 od pioneera.

Będzie to podobnie grało do nc50 mimo że ten ma mniejsza moc. 

Dopiero model sxn30 grał by lepiej.

Ale jeśli zależy wam na niskim poborze dobrej funkcjonalności to poszedł bym raczej w mniejsze klocki. 

Do bowersow podejda:)

W razie pytań lub wycen zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Podane przez Ciebie urządzenia zagrają podobnie, tak więc jeśli jest decyzja na model SX-S30DAB i takie urządzenia odpowiada Ci, jest to opcja dobra.

Co do kolumn to serdecznie zapraszam na odsłuchy. Na pewno ze względu na pomieszczenie 13m2 będziemy poruszali się wśród konstrukcji podstawkowych, wybór jednak zależy od indywidualnych preferencji oraz założonego budżetu. Proszę o więcej informacji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, wojtekadams napisał:

Bym chciał wykopać ten temat, albowiem stoję przed zakupem SX-S30DAB, który bardzo mi podpasywał, ale kompletnie nie wiem jakie głośniki do niego dobrać...  Będę chciał używać tego zestawu na co dzień: słuchanie muzyki, gra na ps4 i oczywiście obejrzenie filmu. @Q21, @S4Home

Jeśli pisząc podpasował masz na myśli brzmienie i nie wiesz jakie kolumny do tego kupić, to odpowiedź jest w sumie prosta....Takie z jakimi słuchałeś Pioneer sxs30 na odsłuchu, prezentacji, dlaczego, bo to kolumny w większej mierze tworzą finałowe brzmienie.  Wybór kolumn o innym charakterze  niż tamte np grający dźwiękiem  bardziej analitycznym, czy bardziej miękkim od tych co słuchałeś na prezentacji, wszystko zmieni .

Jeśli jednak słowo podpasował dotyczy jego wyglądu i wyposażenia to...posłuchaj, czy warto kupować "slima" ;) i czy nie lepiej model standardowy np sx-n30 jeśli chodzi o Pioneera.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek75 napisał:

Jeśli pisząc podpasował masz na myśli brzmienie i nie wiesz jakie kolumny do tego kupić, to odpowiedź jest w sumie prosta....Takie z jakimi słuchałeś Pioneer sxs30 na odsłuchu, prezentacji, dlaczego, bo to kolumny w większej mierze tworzą finałowe brzmienie.  Wybór kolumn o innym charakterze  niż tamte np grający dźwiękiem  bardziej analitycznym, czy bardziej miękkim od tych co słuchałeś na prezentacji, wszystko zmieni .

Jeśli jednak słowo podpasował dotyczy jego wyglądu i wyposażenia to...posłuchaj, czy warto kupować "slima" ;) i czy nie lepiej model standardowy np sx-n30 jeśli chodzi o Pioneera.

@jacek75 Pisząc podpasował miałem na myśli jego funkcje multimedialne, plus 4 hdmi - brzmienia nie słyszałem. Aktualnie w domu nie posiadam, żadnego amplitunera i chcę to zmienić.
Ale nie mam bladego pojecia jakie głośniki pasowałby do tego sprzętu. I nigdzie w internecie nie znalazłem zestawienia do tego modelu.

2 godziny temu, Q21 napisał:

Podane przez Ciebie urządzenia zagrają podobnie, tak więc jeśli jest decyzja na model SX-S30DAB i takie urządzenia odpowiada Ci, jest to opcja dobra.

Co do kolumn to serdecznie zapraszam na odsłuchy. Na pewno ze względu na pomieszczenie 13m2 będziemy poruszali się wśród konstrukcji podstawkowych, wybór jednak zależy od indywidualnych preferencji oraz założonego budżetu. Proszę o więcej informacji.

 

@Q21 Pomyliłeś mnie z autorem wątku, ja mam inny przypadek :) mój budżet na głośniki to +/- 1000 zł, a pokój jest większy niże ten podany przez autora. 

Aktualnie z miłą chęcią przybyłbym na odsłuch, ale nie mam takiej możliwości bo mieszkam daleko od Łodzi i chciałem zamówić sprzęt kurierem.

Nie jestem audiofilem, ale aktualny zestaw (dwa głośniczki logitecha) to pomyłka ;)

 

Może niepotrzebnie odkopywałem ten temat i mogłem założyć nowy.

Edytowano przez wojtekadams
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, sorki. Spojrzałem na post założyciela wątku.

Do SX-S30DAB na pewno będę proponował polski zestaw STX Electrino 150. To stosunkowo mocny, dynamicznie grający zestaw, kolumny bardzo dobrze współpracują z elektroniką Pioneer. To bardzo uniwersalny system, który bez problemu nagłośni pomieszczenie nawet do 25-28m2. Jako alternatywa spójrz jeszcze na trochę droższe Pylon Audio Pearl 25

To dwie naprawdę dobre konfiguracje, które powinny Cię w pełni usatysfakcjonować. Zresztą spójrz także na nasze zestawy promocyjne, oparte na elektronice Pioneer, jeśli znajdziesz jeszcze coś innego, pisz proszę o opinię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtekadams napisał:

@jacek75
Ale nie mam bladego pojecia jakie głośniki pasowałby do tego sprzętu. I nigdzie w internecie nie znalazłem zestawienia do tego modelu.

@Q21

 

Bo takowych zestawień nie ma, popatrz masz setki, czy tysiące testów na Forum, sam zobacz(zakładka testy) ...może jakiś wyjątek 1 na 1000 na zasadzie sugestii, że np. dane kolumny X bardziej do ciepłego grającego wzmacniacza, lampy. Testy konkretnego modelu sprzętu odnoszone są do sprzętów referencyjnych, względnie neutralnych i na poniekąd podobnych są testowane i odnoszone, aby test był w miarę racjonalny i obiektywny ( choć o to baardzo trudno). Przecież  niemal każdy człowiek ma inny gust brzmieniowy, inne oczekiwania, dotychczasowe doświadczenia, inny metraż, finanse, słucha taką, a nie inną muzykę. To, że ktoś napisze np wzmacniacz gra zimno i analitycznie, więc  "trzeba" go kupić z takowymi konkretnie kolumnami o łagodnej górze i ciepłej średnicy, nie miało by sensu i byłoby poniekąd szkodliwe, bo dla 5 kolejnych osób wzmacniacz owy będzie grał inaczej i dobiorą oni inne kolumny po siebie.

wojtekadams , nie możesz oczekiwać konkretnej pomocy i rzetelnej skoro nie napisałeś jakiego brzmienia oczekujesz od kolumn i od całości systemu. Nie napisałeś jaki masz metraż pokoju a to niemniej istotne... Inna sprawa 1000zł na nowe kolumny to nieco mało, choć czasami ważniejsze jest mądre dobranie niż kasa, co nie zmienia faktu że za 1000zł wybór słaby w nowych. w używanych robi się większy wybór choć rozważył bym dołożenie do tych 1300zł.  Rozważ też czy w sprzęcie stereo konieczne jest hdmi, bo dla mnie i nie tylko, to przerost formy nad treścią, a w tym slim modelu szczególnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jacek75 napisał:

wojtekadams , nie możesz oczekiwać konkretnej pomocy i rzetelnej skoro nie napisałeś jakiego brzmienia oczekujesz od kolumn i od całości systemu. Nie napisałeś jaki masz metraż pokoju a to niemniej istotne... Inna sprawa 1000zł na nowe kolumny to nieco mało, choć czasami ważniejsze jest mądre dobranie niż kasa, co nie zmienia faktu że za 1000zł wybór słaby w nowych. w używanych robi się większy wybór choć rozważył bym dołożenie do tych 1300zł.  Rozważ też czy w sprzęcie stereo konieczne jest hdmi, bo dla mnie i nie tylko, to przerost formy nad treścią, a w tym slim modelu szczególnie.

@jacek75 tak jak pisałem wcześniej kompletnie się na tym nie znam, aktualnie mam pokój ok. 35m2 oczywiście budżet jest elastyczny. Jeśli chodzi o HDMI to nie chciałbym z nich rezygnować, ze względu że mam PS4 i oglądam dużo filmów, a jak już bym miał mieć lepszy sprzęt do audio to dlaczego nie puścić przez to dźwięku 

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Oj, sorki. Spojrzałem na post założyciela wątku.

Do SX-S30DAB na pewno będę proponował polski zestaw STX Electrino 150. To stosunkowo mocny, dynamicznie grający zestaw, kolumny bardzo dobrze współpracują z elektroniką Pioneer. To bardzo uniwersalny system, który bez problemu nagłośni pomieszczenie nawet do 25-28m2. Jako alternatywa spójrz jeszcze na trochę droższe Pylon Audio Pearl 25

To dwie naprawdę dobre konfiguracje, które powinny Cię w pełni usatysfakcjonować. Zresztą spójrz także na nasze zestawy promocyjne, oparte na elektronice Pioneer, jeśli znajdziesz jeszcze coś innego, pisz proszę o opinię. 

@Q21 dzięki za podesłanie tych zestawów przejże je i poczytam. Wysyłacie za granicę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak grasz w ps4, czy oglądasz film to kabel hdmi od tychże wpinasz w TV , a wtedy wystarczy z TV że wypuścisz 1 optyczny do amplitunera, lub wzmacniacza. 

Za 1000zł nie kupisz kolumn odpowiednich do 35metrów, tym bardziej dobrze grających, a nawet przeciętnych,  a jakbyś miał nawet więcej kasy na takowe, to myślę, że ten Pioneer sxs nie będzie najlepszym partnerem do nich. 35 m to już spore wyzwanie dla kolumn nawet tych dobrych i droższych...

Obawiam się że musiałbyś się wspomagać w czasie filmów subwooferem, piszę w czasie filmów, bo osobiście nie trawię muzyki okraszonej subwooferem, ale każdy ma inne oczekiwania. Nie wiem jakie masz wcześniejsze doświadczenia, oczywiście jeśli to był jakiś zestaw komputerowy logitech coś tam za pare stów to będzie to i tak totalny kosmos i rewolucja, podobnie nie ma co porównywać z midi wieżą, niemniej jednak powinieneś osobiście posłuchać paru modeli amplitunerów, paru modeli kolumn ( także nieco droższych) by wybrać coś "pod siebie" .

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to też jest myśl żeby optycznym całość załatwić.
Mój zestaw aktualny to Logitech Z523: https://www.logitech.com/en-us/product/speaker-system-z523#specification-tabular

@Q21 z Waszych zestawów promocyjnych spodobały mi się dwa z głośnikami Jbl

- https://www.q21.pl/pioneer-sx-s30dab-jbl-studio-230-17995.html

- https://www.q21.pl/pioneer-sx-s30dab-jbl-arena-130.html

Edytowano przez wojtekadams
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawmy aktualny  Logitech i nie szukajmy odniesień, bo to zestaw komputerowy na tzw biurko, przy laptopie, a Ty chcesz zacząć słuchać muzyki.

Ja piszę ostatni raz w temacie, bo widzę, że uparcie "promujesz" model sxs30... nie chcę pisać dosadniej o zakupowym planie, widzę też, że nie czytasz tego co się pisze (i nie chodzi o mnie) . Szkoda:|, no ale to ty będziesz słuchał ;) Przypomnę tylko, że to niby stereofoniczny amplituner, ale z bardzo dużym naciskiem na kino( obrabianie obrazu i ścieżek filmowych), bo w tym wypadku zbudowany ba bazie amplitunera kinowego zbudowany w klasie D, o czym producent otwarcie pisze.

Dalej,  kolumny i wybierasz najtańszy mały monitor Jbl arena 130, czy studio 230, ten  pokój masz 13m, czy aby jednak 35m? 35m to bardzo dużo-pisałem wcześniej. Teraz miałeś co prawda głośniki komputerowe, ale słuchałeś ich przy biurku i z jakimś subem, bas z takiego suba jest słaby(nie ma basu niskiego) , ale jakiś jest.  Pomijam już brzmienie takiej pary Pioneera i JBL, bo zdaje sobie sprawę, że nie słuchałeś, ale niestety nawet nie czytałeś  opisów, testów, niemniej problem jest też ze złym dobraniem gabarytów kolumn  Kup chociaż kolumny pasujące do metrażu, nie masz kasy na nowe to używane - tym lepiej, ale gabarytowo i jakościowo coś dobrego np. z popularnych na aukcjach  Dali lektor 6, Dali concept 6,lub inne, Mission m34i, Tannoy M4, jak JBL to jakieś starsze ale podłogowe LX, lub chociaż E, że tylko z tych popularnych, co nie znaczy nie fajnych, bo wiele modeli Dali jest bardzo dobrych(jako nowe 6 kosztowały blisko 3 tys). Z popularnych "nowych sklepowych" za 1kzł chociaż coś z Magnat supreme 1002, Heco Victa 502/702.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek75 bardzo uważnie czytam Twoje posty i są one dla mnie bardzo pomocne i nie - bo coraz większy mam dylemat. Jacku aktualnie mój biurkowy zestaw Logitecha stoi tam gdzie będą stać przyszłe kolumny (dokładnie te same miejsca) Nie jestem uparty, aby kupować model Pioneer SX-S30DAB, ale przyznam się, że kupuje oczami to samo tyczy się głośników słyszałem o JBL, o Pionner, ale nie nigdy o Dali, czy Mission. Dlatego tu piszę. bo nie chcę wtopić. Mój budżet to maksymalnie 3000 - 3500, nie chcę kupować używek. Nie jestem audiofilem, chcę po prostu polepszyć komfort słuchania muzyki.

A wracając do Pioneer SX-S30DAB to ten model mnie skusił tymi portami HDMI, lecz przyznałem Ci racje, że mogę wykorzystać SPDIF i kupić coś innego, ale co?
Zależy mi bardzo na funkcjach sieciowych, dokładnie na Spotify, Airplay i Chromecast built-in. A te ma tylko model SX-N30AE i właśnie SX-S30DAB.

Nie mam możliwości posłuchać różnych zestawów dlatego piszę na tym forum. Kto by mi napisał, na początek weź kup taki zestaw i będziesz zadowolony.

 Wydaje mi się i ty też tak pisałeś, że jakikolwiek zestaw z jaki złoże będzie grać lepiej niż mój Logitech.

Co do głośników to znalazłem Dali Lektor 6 nowe za 1700zł (https://audioplaza.pl/products/16145-dali-lektor-6-kolumny-podlogowe-salon-poznan)

Mój pokój ma aktualnie 35m2, ale to jest mieszkanie tymczasowe, więc też nie może być wyznacznikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wojtekadams napisał:

@jacek75 Kto by mi napisał, na początek weź kup taki zestaw i będziesz zadowolony.

 Wydaje mi się i ty też tak pisałeś, że jakikolwiek zestaw z jaki złoże będzie grać lepiej niż mój Logitech.

 

Cytowane zdanie ( "weź kup taki") pokazuje jak na forum staramy się nie robić, tu nikt nie ma w sobie tyle zarozumialstwa, nikt nie zna gustu kogoś i nie jest wróżbitą, nie to forum. Tak powiedzieć można kumplowi z którym się sucha muzyki z 10lat i się go zna. Ja napisałem swoje uwagi, chcesz to kup sxs30, ale MOŻE będziesz zadowolony. Lepiej kup  sxn30, lub onkyo tx8150 styl brzmienia nadal w stylu tamtego slima( cecha, nie minus), ale będziesz bardziej zadowolony bo lepsze (gdybyś mógł porównać) i lepiej kup do tychże jakieś kolumny z pełniejszym basem i cieplejszą średnicą ( bo jbl 130/230 nie ta wielkość i brzmienie)

Jak napisałem od Logitecha zagra wszystko lepiej muzykę, więc to nie wyznacznik.  Na wojnie ludzie zjadali buty i paski ze skóry, mięso z padłych koni było lepsze, co nie znaczy, że po wojnie zostali przy takiej diecie, sorry za może dołujące porównanie. Ale gdybyś się postarał możesz mieć nie tylko lepiej od Logitech, ale spektakularnie lepiej i co ważne w takim stylu brzmienia jak Ty chcesz.

Cyt..."Co do głośników to znalazłem Dali Lektor 6 nowe za 1700zł (https://audioplaza.pl/products/16145-dali-lektor-6-kolumny-podlogowe-salon-poznan) " oj nie czytasz uważnie, cena to 3400 zł ...wszak kupujesz dwie kolumny. Używane lektor, czy concept 6, kupisz za 1500zł inne typu Dali 450, Mission m34i taniej  i powiem tak one i tak nie są referencyjne do salonu 35m...żebyś miał świadomość, są dobre do 18- 25m, ale to tylko pokazuje jak mało  trafione będą jbl 130.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacek75 napisał:

lepiej kup do tychże jakieś kolumny z pełniejszym basem i cieplejszą średnicą ( bo jbl 130/230 nie ta wielkość i brzmienie)

A to np ta Dali Lektor 6?

10 minut temu, jacek75 napisał:

i co ważne w takim stylu brzmienia jak Ty chcesz

no i tu jest newralgiczny punkt bo nie wiem jakiego stylu szukam

13 minut temu, jacek75 napisał:

oj nie czytasz uważnie, cena to 3400 zł

tak widzę teraz "Cena za sztukę (sprzedawane tylko w parach)" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do amplitunerow musisz brać kolumny które zagrają czymś od siebie.

Albo wniosą radość , albo melodyjność albo to czego szukasz innego. Same amplitunery po prostu są.

Pioneer sxn30 jeśli nie potrzebujesz daba no i wersja z dabem to super cena a możliwości.

DoloYl bym do niego elaca b6 lub nieco droższe quantum 753 i relaks chill and have fun.

 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Poszukiwałem zamiennika dla soundbara, który zagra przyzwoite stereo i będzie miał HDMI i w ten sposób trafiłem na SX-S30DAB. Nie miałem okazji posłuchać tego sprzętu, ale jest szansa, że zawita pod strzechy domu moich rodziców, więc pewnie będzie jeszcze okazja.

Zestaw ma głównie służyć do zastąpienia generatorów szumu popularnie zwanych głośnikami telewizora, dlatego zacząłem od soundbarów. Niestety dopiero ok. kwoty 4tys. byłem w stanie zaakceptować to co się wydobywa z tego popularnego dziś urządzenia a i tak miałem potężne problemy z wyłapaniem stereofonii. Tak czy inaczej odpuściłem ten kierunek wiedząc, jak dobre rezultaty można uzyskać tzw. sieciowym zestawem mini stereo (mam takie dwa oparte na strumieniowcu Marantza i głośnikach Dali).

Czemu więc w ogóle brałem pod uwagę soundbara a nie od razu sprawdzonego mini-strumieniowca... odpowiedź brzmi --> HDMI (jakoś do rymu wyszło).

Już tłumaczę: nowoczesne telewizory mają wbudowane aplikacje do usług sieciowych (ipla, tvnplayer, netflix, showmax, amazon prime, hbogo etc.) nie mówiąc już o sytuacji kiedy ktoś po prostu ogląda tv naziemną z wbudowanego w TV tunera. No i w takim przypadku jeśli chce się zastąpić generatory szumu w TV trzeba podłączyć to do naszego audio. Oczywiście można do tego użyć łącza cyfrowego (coaxial lub TOSLINK - w zależności od TV), ale wówczas za każdym razem będzie potrzeba włączenia audio i operowanie dwoma pilotami (od TV oraz od sprzętu audio). A co by było, gdyby to podłączyć przez HDMI/ARC? No cóż z uwagi na sygnały sterujące HDMI CEC jak włączycie TV, to... włączy się też sprzęt audio. Jak na pilocie TV dacie głośniej/ciszej/mute to sprzęt audio pokornie to wykona, a na koniec jak wyłączycie TV audio jak wierny piesek przejdzie w stan stand-by? Prościej się po prostu nie da.

Czy dalej nazwiecie taką wygodę "przerost formy nad treścią"?

Niemniej osobiście uważam, że jedno HDMI/ARC wystarczy chyba, że ktoś korzysta z leciwego TV i brakuje mu łączy. Dlaczego?
Otóż różne sprzęty mają swoją specyfikę i choć obrazy formalnie podlegają standardom, to użytkownik może mieć swoje preferencje co do "dostosowania" ustawień obrazu, jasności czy płynności ruchów. Jak wszystko podłączymy do takiego SX-S30DAB to każde urządzenie będzie miało wspólne ustawienia (bo TV widzi wszystko podłączone do jednego tego samego HDMI).

Jeśli natomiast podłączymy urządzenia do poszczególnych portów HDMI w TV, to możemy obraz dla każdego z urządzeń dowolnie sobie skonfigurować, a audio... a jakże będzie się uruchamiało dokładnie tak samo jak opisywałem wcześniej (oczywiście jeśli podłączone urządzenia to nie jakiś archaizm, który nie obsługuje HDMI CEC). Dodatkowo obróbka obrazu przed wyświetleniem go na ekranie zajmuje swoje milisekundy. Z reguły telewizor automatycznie opóźnia wyjściowy sygnał dźwięku, tak aby był zsynchronizowany z obrazem wyświetlanym.

Z tego też powodu uważam, że posiadanie w sprzęcie HDMI/ARC to mega zaleta, ale takie jedno HDMI w mojej ocenie zupełnie wystarcza, bo inne sprzęty Audio-Video to lepiej podłączyć wprost do TV.

 

pozdrawiam wszystkich miłośników audio (i video)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 23.07.2017 o 08:34, Q21 napisał:

Dzień dobry.

Obydwa urządzenia tj. Pioneer XC-HM86D oraz SX-S30DAB bez żadnego problemu prawidłowo będą współpracowały z kolumnami B&W DM309. Kolumny rzeczywiście w najbardziej newralgicznej częstotliwości schodzą nawet poniżej 4 omów, nie jest to w praktyce jednak żaden problem dla powyższych urządzeń Pioneer. 

Jeśli amplituner będzie sercem naszego systemu audiowizualnego, gdzie wykorzystamy go do połączenia ze sobą i sterowania wszystkimi urządzeniami audio-video, namawiałbym na SX-S30DAB. Powodem jest wyposażenie go w złącza HDMI, które pozwolą na podłączenie wszystkich urządzeń i wyprowadzenie tylko jednego kabla do telewizora. W innym przypadku XC-HM86D będzie rozwiązaniem równie dobrym.

Jako alternatywa spójrz także na lepszy pod względem jakości dźwięku i bardziej wydajny zestaw Pioneer NC-50DAB. Kwestia warta przemyślenia.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu, mamy wszystkie powyższe urządzenia, oczywiście można je przetestować, posłuchać. Daj tylko znać, kiedy przyjedziesz, wtedy zarezerwujemy naszą jedną z sal odsłuchowych.

Dzień dobry, chciałbym odświeżyć nieco temat. Mianowicie zastanawiam się XC-HM86D i  nad NC-50DAB. Urządzenie ma służyć jako wzmacniacz jedynie do słuchawek HD-650 przy strumieniowaniu muzyki z sieci (Tidal). Które urządzenie jest pod tym względem lepsze, chodzi o zastosowanie do słuchawek. Nie usztywniam sie do tych dwóch modeli, może coś innego?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...