Skocz do zawartości

NAD c316 vs Yamaha R-N602


slawas2001

Recommended Posts

Dlaczego skomplikowane? Słyszysz różnice w dźwięku pomiędzy źródłami co jest sprawą oczywistą, no chyba , że któs ma "drewniane" ucho ;). Czy poczujesz różnicę jak podłączysz Dac'a? To na pewno {nie piszę o dac'ach typu Fiio D3}. Ale czy to będzie różnica na plus? - no to już zależy od urządzenia. Każdy dac ma swoje określone brzmienie, więc musisz wybrać coś co jest najbliżej Twoich oczekiwań. Jak już wcześniej wspomniałem ja bym obstawiał MF V90, ale czy Tobie on na pewno podpasuje - to już tylko Ty będziesz wiedział ;) Odsłuchy prawdę "powiedzą" ;)

 

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jesteś na bardzo dobre drodze. Masz także okazję testować go więc testuj. Pierwsza opinia może być zawsze różna. 

Cambridge dac 100 dużo rozjaśni system będzie klarowny ale i delikatnie ostry. V90 będzie tu takim złotym środkiem. Chodź w przypadku daca może warto by było rozważyć używany kultowy rdac?

Edit. Mige ci też pożyczyć podobny do Yamahy moduł sieciowy od arcama. Tu będzie inaczej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2017 o 08:08, S4Home napisał:

 

Edit. Mige ci też pożyczyć podobny do Yamahy moduł sieciowy od arcama. Tu będzie inaczej

No więc wypożyczyłem tego Arcama Rplay od S4Home i powiem że jak na moje ucho zgrywa się z moim nadem i bowersami bardzo, bardzo dobrze. Dosłownie to dwa różne równoległe światy z yamahą. Słyszę większą różnicę jak między wzmacniaczam Nada i Rotela na odsłuchu w salonie - a to przecież tylko źródła -szok! To co było wcześniej z yamahą to ostro, nerwowo, drażniąco, aż się słuchać odechciewało a teraz to po prostu rewelacja spokojnie i elegancko, całkowicie inne brzmienie, ciepłe, miłe dla ucha, zdaje się że odrobine podkreślona jest średnica ale wcale nie w nadmiarze, tak całkiem grzecznie i ładnie i nic nie dominuje ani nic nie jest przejaskrawione. Chociaż może słychać w dźwięku szczypte takiej bardzo delikatnej charakterystycznej naleciałości nie wiem co to takiego i nie potrafię tego nazwać - jakby delikatnej chropowatości może nawet metaliczności?. Co prawda jazz nie ma już tak krystalicznego brzmienia jak z yamahą ale nie narzekam, coś za coś, jest pieknie :)  Chociaż z czasem taki nadmiar spokoju może mnie przerosnąć- kto to wie? ;) To ogólnie na ten moment przestałem się zastanawiać nad wymianą głośników bo nagle te małe monitorki zaczęły wypełniać mój 15 m2 pokój!

I wszystko dzięki s4home i odsłuchowi w domu, początkowo ten cały pomysł z wypożyczeniem mi się średnio podobał ale obecnie jak dla mnie to jedyna rozsądna droga. Podziękowania należą się również forum i radom które tu otrzymałem- bez tego nigdzie bym nie zaszedł :)

Jakkolwiek nic nie jest bez wad, to muszę nadmienić kilka minusów tego arcama - przede wszystkim wygląd niezbyt efektowny, to chyba cecha wspólna z nadem ;) No i jeszcze jedna kwestia - on nie ma standby mode, jest tylko on i off. Na zaranicznych forach wyczytałem że niektórych urzadzeń audio wogóle się nie wyłącza bo wtedy dużo lepiej grają i mniej się zużywają i że nawet niektórzy producenci tak zalecają. Czy to prawda? Trochę to strach takie urządzęnie trzymać cały czas na ON, aczkolwiek te 4Waty to chyba nie jest jakoś strasznie dużo i do przeżycia...

ps. dodam żeby było śmiesznie że przy obecnym zestawie zupełnie nie pracowałem nad akustyką np zupełny brak dywanu, standów, a i tak sama wymiana sprzętu spowodowała takie różnice

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to nie "tylko" źródło ale AŻ źródło.

Dlatego zawsze zachęcam do sprawdzenia w domu a nie czytania jednak często internetowych głupot.

No Arcam tak wygląda od lat tu nic nie zmieniają. I tak one nie mają trybu stand by. Pobiera to na tyle mało prądu że powinien być cały czas włączony. Ja wciąż korzystam z legendarnego już rDACa i pewnie chodzi już ze 3 lata :) Nie licząc braku prądu może z 2 razy :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Hm...a ja zawsze się zastanawiałem czym różni się skrzyneczka za 1000 od takiej za 5000 przecież to koniec końców tylko mała skrzyneczka z kawałkiem elektroniki która odtwarza tylko dźwięk. Teraz to pytanie nabrało zupełnie innego sensu ;) 

To może zadam takie dziwne pytanie - czy jest jakiś sens odsłuchiwać niepełny zestaw np wzmacniacz z kolumnami. Przecież jeżeli każdy element toru ma aż taki wpływ na dźwięk to najbardziej prawidłowe wydaje się odsłuchiwanie tylko całego kompletnego zestawu. Późniejsza modyfikacje każdego z elementów mogą dać przecież nieprzewidywalne rezultaty.

Idąc dalej tym tropem jeśli moje bw 686 brzmią o dziwo całkiem ładnie z tym zestawieniem, to przy szukaniu czegoś większego np dynaudio dm 2/7 całkowicie mi się zmieni brzmienie i obawiałbym się trochę że wysokie się wycofają i straci to dośc mocno na szczegółowości np w jazzie. Czy dobrze wnioskuje? ;)

Chociaż np tutaj piszą że takie połączenie powinno być idealne:
http://highfidelity.pl/@listy-576&lang=

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy wpływ na brzmienie systemu mają kolumny. Później wzmak i źródło. W tym zestawieniu świadomie nie ma akustyki, która była by pewnie numerem jeden. Można odsluchiwac nazwijmy to szczatkowe zestawy przy zachowaniu rozsądnego myślenia. Oczywiście odsluchiwanie źródła i wzmacniacza na innych kolumnach czy źródła i kolumn na innym wzmacniaczu nie ma sensu.

Przy dynaudio stracisz na górze ale ostrości a nie detalicznosci 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. no właśnie ten arcam gra tak dobrze że zupełnie nie wyprowadza żadnych ostrości na kolumny, aż jestem w szoku, nawet rzeczy który wcześniej nie dało się słuchać np źle zrealizowane nagrania czy ostrzejsze kawałki wydają się brzmieć dobrze...a przy tych lepszych mozna się rozpływać... w tym momencie te bowersy to już nie są te same bowersy, wszystko sie bardzo ładnie wyrównało, można bez zmęczenia słuchać całymi dniami :) 

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...