Skocz do zawartości

Zestaw 2500-3000 zł


maryaz

Recommended Posts

Witam, 

jak większość nowych użytkowników, szukam pomocy w wyborze sprzętu. Początkowo chciałem kupić zwykłą mini wieżę, ale po lekturze tego forum chyba mi przeszło. 

Preferencje:

- budżet 2500 zł, może troche się zwiększyć w zależności od propozycji (3000 zł to max), jednakże im mniej tym lepiej, 

- pomieszczenie 15 m2 (3m x 5m), na krótszych ścianach znajdują się usytuowane przeciwlegle okno i drzwi, na dłuższych zaś szafa RTV (blisko ściany) gdzie planuję postawić zestaw i kanapa na przeciwko. 

- muzyka to przede wszystkim rock wszelakiej maści, także hard, poza tym blues, jazz, folk, instrumentalna, czasem trochę klasyki

- nie mogę obejść się bez radia, które gra u mnie przez większość dnia + przed zaśnięciem lubię posłuchać jakiejś audycji

- źródła dźwięku to PC, USB, radio internetowe, youtube, także FM, bez CD jakoś sobie poradzę

- funkcje: WiFi, DAB, Bluetooth, radio internetowe, Spotify

- sprzęt nowy

Jako że jestem kompletnym laikiem i nie mam predylekcji do audiofilstwa, wydaje mi się, że założona kwota jest wystarczająca na zakup sprzętu, który da zadowalającą mnie jakość. Moim faworytem była przez długi czas YAMAHA MusicCast MCR-N470D, jednakże forum zmieniło moje upodobania i teraz celuję w amplituner. I tutaj na czoło wysuwa się opcja zakupu YAMAHA R-N402D, nie wiem tylko jakie dokupić do tego kolumny, aby uzyskać w miarę przyzwoitą jakość i - co ważniejsze - zmieścić się w przewidzianym budżecie. Po głowie chodzi mi też chwalona bardziej niż 402 D, Yamaha R-N602. W tym jednak wypadku, nawet gdy zwiększę budżet do 3000 zł, na pewno nie starczy mi funduszy na kolumny. W dodatku nie wiem czy potrzebna mi jest aż taka jakość.

YAMAHA R-N402D czy coś innego? Proszę o rady.

Pozdrawiam

Edytowano przez maryaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, masz niezwykłe wymagania. Pełnowymiarowe Hi-Fi z możliwością przewożenia go między mieszkaniami? Bardzo niewygodne rozwiązanie. Pełnowymiarowy amplituner (np. R-N602) to 8-10 kg. Kolumny podłogowe - 15-20 kg/szt. Do tego wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia kolumn przy przewozie. Słabo to widzę. Kolumny podstawkowe w tym przypadku będą trochę lepsze, bo poręczniejsze (choć do 25 m2 i tak będą musiały być spore i ciężkie), ale i tak trzeba je jakoś zabezpieczyć do przewozu, więc nadal będzie niewygodnie. Jeśli przewóz jest rzeczywiście ważny, to najważniejszym kryterium wyboru powinna być waga i gabaryty i pod tym kątem musisz dobrać sprzęt. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, wielkość salonu oraz założony budżet, zestaw zbudowałbym na bazie wspomnianego przez Ciebie amplitunera Yamaha R-N402D. W zestawie w cenie poniżej 3000 zł. możesz wybrać bardzo dobry zestaw, oparty na kolumnach STX Electrino 150. Będzie to konfiguracja, która tak pod względem wyposażenia jak i jakości i charakteru dźwięku powinna Cię w pełni usatysfakcjoniwać. Jako trochę droższa alternatywa spójrz jeszcze na kolumny Pylon Audio Pearl 25.

Jeśli natomiast możesz trochę zwiększyć budżet, namawiałbym na bardzo dobry amplituner sieciowy Pioneer SX-N30DAB, który także możemy połączyć z kolumnami STX, Pylon Audio lub np. świetnymi monitorami Monitor Audio Bronze 2 czy Cambridge Audio Aero 2.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście słuźę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Mam pytania:

1. Czy zakup Pylon Audio Pearl 25 zamiast STX Electrino 150 przy zadanym amplitunerze da jakąś widoczną różnicę w jakości? 

2. Jak wypada jakościowo R-N402D w porównaniu we wspomnianym wyżej Pioneer SX-N30DAB lub Yamaha R-N602?

3. Lepszym wyborem jest zakup R-N402D + lepsze głośniki np. Pylon Audio Pearl 25/Cambridge Audio Aero 2 czy też zakup droższego amplitunera jak np. R-N602/SX-N30DAB + tańsze kolumny STX Electrino 150?

4. Kolumny podłogowe czy podstawkowe?

Edytowano przez maryaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

1. Pylon Audio Pearl 25 i STX Electrino to trochę inny charakter brzmienia. Pylon Audio oferuje pełne, dynamiczne, plastyczne, mocne granie. STX Electrino w modelu 150 oferuje ciepły, także spójny przekaz, ale raczej w kierunku spokoju, relaksu. Dopiero model STX Electrino 250 to kolumna bardzo dynamiczna, otwarta, wyraźnie eksponująca skraje pasma. 

2. Najpierw porównując elektronikę Yamaha do Pioneer możemy wyraźnie określić charakter poszczególnych urządzeń. Pioneer jest dokładny, szybki, analityczny, Yamaha natomiast najlepiej sprawdzi się w mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych, eksponując wyraźnie skraje pasma. Porównując natomiast model R-N402D do R-N602, poza pewnymi szczegółami w wyposażeniu, model wyższy oferuje trochę lepsze brzmienie, przejawiające się lepszą plastycznością, wyraźniejszym środkiem pasma, spójnością i dokładnością, szybkością basu.

3. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest zakup lepszych kolumn. W ostatecznym rozrachunku jakość brzmienia takiego systemu będzie po prostu lepsza.

4. W pomieszczeniu 15m2 można tak naprawdę zastosować obydwa rodzaje kolumn. Jeśli lubimy bas, dynamikę i lepsze dociążenie, proponuję wybrać wersje podłogowe. 

Zapraszam serdecznie jeśli jest taka możliwość na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Model 402 odpuść. To kupowanie urządzenia że względu na funkcje a nie dźwięk. 

602 Ka to model dużo lepszy. Do tego do 15 m polecał bym ci kolumny podstawkowe elac debut b6.

Ewentualnie jeśli koniecznie chciałbyś podłogowe to niewielkie a jednak ładnie grające indiana line nota 550x.

Możesz wypożyczyć u nas sprzęt przed zakupem aby byc świadomym decyzji.

Zapraszamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na odsłuchu i ostateczny wybór padł na R-N602. Mam z tym amplitunerem tylko jeden problem - nie mogę połączyć go z siecią. Jako że mój router nie ma przycisku konfiguracji WPS, połączenie bezprzewodowe muszę ustawiać ręcznie. Ustawiam wszystko tak jak w instrukcji - SSID, metoda zabezpieczenia i hasło są poprawne - jednak amplituner ciągle pokazuje mi informację "not connected". Dodam jeszcze, że router stoi od Yamahy w odległości 6 m, więc nie powinno być żadnych problemów ze złapaniem sygnału. Próbowałem też udostępniać WiFi przez komórkę i sytuacja jest identyczna - wszystkie urządzenia w domu widzą sygnał, a amplituner nie. Ma ktoś jakiś pomysł, gdzie może tkwić problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...