Skocz do zawartości

MARANTZ SR 2000 L - dobór głośników


Venoruto

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów, dziś zakupiłem taki amplituner - MARANTZ SR 2000 L, zaryzykowałem moje 5 euro i okazało się że sprzęt nie działa. Odbiornik się uruchamia ale nic nie słychać po podłączeniu do głośników. Ampli oddam oczywiście do naprawy tylko muszę kupić jakieś głośniki do tego. Nie jestem audiofilem, chciałbym coś aby ładnie pasowało do wzmacniacza - obudowa w brązie i nie za duże rozmiary. Co do parametrów nie mam zielonego pojęcia. Potrzebuje też kabla zasilającego bo ten mój jest już zmęczony i niebezpieczny. Na głośniki chce wydać ok 200-300 zł max, mogą być używane. Proszę was od doradzenie mi co mam kupić i gdzie. Pozdrawiam

DSC_0585.JPG

DSC_0587.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam, wczoraj radio odebrałem od elektronika, zostały wymienione końcówki mocy. Udało mi się dostać oryginalne części ze strony north.pl . Radio pięknie i czysto gra. Wszystkie potencjometry zostały wyczyszczone. Co do kolumn znalazłem coś takiego http://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-kruger-matz-passion-gw-i6791977460.html . Wymiary mi pasują, kolor też. Serwisant mi powiedział że mam szukać kolumny 4-16 Ohms. kolumny będą sobie stały na wysokości 1m na drewnianym stabilnym długim barze - meblu, w salonie 5x7m.  Czy podany model kolumn jest coś warty?? Chyba wolał bym zostać przy głośnikach nowych. Czekam na opinie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...