Skocz do zawartości

Monitory Studyjne [1000zł]


Meriu29

Recommended Posts

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku używałem monitorów aktywnych Genelec 8010 . Nawet trochę droższe niz przewiduje Twój budżet i powiem Ci, że ich dźwiek mnie nie zachwycił. W takich monitorach, moim zdaniem, brakuje wszystkiego. Począwszy od mocy, a na szerokości pasma kończąc. Sprzedałem i wiecej sie takim czyms nie zainteresuję. Nie uważam się za znawcę i możliwe, ze sie mylę, jednak wolę ,,normalne kolumny,, Monitory aktywne mnie nie przekonały. Możliwe, ze zwykłe, pasywne, monitory zagrają lepiej niz aktywne. Pozdrawiam.

PS Przepraszam za błąd - to były 6010 A, a nie tak jak napisalem 8010. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Tak w ogóle to do czego je potrzebujesz? DJing? Produkcja? Czy po prostu odsłuch? Masz już jakiś interfejs audio? Jakie masz warunki co do adaptacji? Bo jeśli w miarę będą odsunięte od ścian to port skierowany do tyłu nie będzie tragedią. Może rozważ Resident Audio M5 jeśli mają być nowe i port może być skierowany do tyłu? Jeśli port do przodu to bierz Pioneer DJ S-DJ50X - ciutkę przekraczają budżet za parę ale nie ma tragedii moim zdaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJing, nagrywanie mixów. W poźniejszym etapie produkcja. Interfejs audio? Kontroler midi pioneer ddj sr. Jeżeli chodzi o warunki to głosniki raczej blisko sciany na biurku, aczkolwiek czesto nagrywam w duzym salonie na 'otwartej przestrzeni' . Myslalem też o krk rp5 g3 . Co prawda 1200zł zestaw ale chyba warto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRK są bardzo popularne, ale męczące na dłuższą metę. O Pionkach się nie wypowiem pod tym kątem, bo słuchałem nie dłużej niż 10 minut. Żaden z tych modeli nie da Ci zejścia basu wystarczającego na późniejszym etapie w produkcji, więc po prostu osłuchaj sobie wybrane w jakimś dobrym sklepie ze sprzętem i wybierz te, które będą Ci odpowiadać najbardziej. Później dokupisz interfejs pod produkcję i suba, z którego wyprowadzisz sygnał na monitory.

I jeszcze jeden punkt na korzyść Pioneerów to to, że jednak bass-reflex do przodu czyli będą mogły stać bliżej ściany. Mam nadzieję, że pomogłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam Adam audio, Yamahy i dynaudio. To dobre produkty także w relacji cena jakość.

 Już nie pamiętam gdzie, ale jest sklep który jak my daje możliwość wypożyczenia takiego sprzętu. 

Raz dla klienta sciagalismy. Są to raczej kolumny małe, tańsze w transporcie. Warto je sprawdzić u siebie. Nawet jeśli budżet nie jest zbyt duży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...