Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Poszukuję kabli do mojego nowego zestawu stereo który jest w trakcie budowy. Aktualnie posiadam wzmacniacz Marantz PM8005 oraz kolumny B&W CM5. W niedługiej przyszłości mój zestaw poszerzę o odtwarzacz strumieniowy Marantz NA 6005 lub 8005, tutaj ciągle się waham. Od kabli oczekuje aby były na poziomie sprzętu, nie chciałbym degradować jakości muzyki. Chciałbym ocieplić brzmienie zestawu, zdecydowanie chce uniknąć ostrej i męczącej góry. Przy okazji poszukuję również jakiś kabli którymi będę mógł połączyć wzmacniacz PM z odtwarzaczem NA.

Myślę że kable używane będzią lepszym wyborem. Jestem otwarty na sugestie.

Pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć. Jesteś pewien, że kable ocieplające dźwięk będą Ci potrzebne? Jeśli masz jakieś kable, choćby podstawowe, to na nich słuchałbym ze dwa tygodnie, po złożeniu zestawu. By się przekonać jak będzie na pewno. 

Rozumiem, że będą Ci potrzebne kable głośnikowe (pojedyncze, czy do bi-wiringu?), oraz para interkonektów. Ale też zastanowiłbym się, choćby w niedalekiej przyszłości, nad kupieniem solidnych kabli zasilających do wzmacniacza i odtwarzacza.

Nie podałeś długości tych kabli (zasilające najlepsze 2 metrowe) ani budżetu na nie.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie unikać, ale jeśli jest możliwość i środki na to, kupić jednak 2 metrowe. Oczywiście krótsze a dobrej klasy też spełnią swoją rolę. Dłuższy ale tańszy kabel wcale nie musi być lepszy od krótszego i droższego.

Wiem, że niektórzy tak robili, iż kupowali dwumetrowe kable, cieli na pół, dawali jakieś niedrogie wtyki. Sądzili, że w miarę tanim kosztem będą mieli dwa dobre kable. No owszem, były lepsze niż jakiś "komputerowy", czy Lapp, ale sporo gorsze niż ten pojedynczy dłuższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o parametry (choć te, jak Ci wiadomo z fizyki, będą różne dla krótszego i dłuższego kabla), bo to czasem trudno zmierzyć, ale o różnice w odsłuchu.
Czyli jeśli mamy dwa kable: ten sam producent i model kabla, takie same wtyki, to dłuższy "zagra" lepiej.
Jeśli nie wierzysz, to wypożycz z salonu audio i sam sprawdź.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję w takim razie posłucham sugestii i na początku będe słuchał zestawu na podstawowych kablach czyli QED Silver Special 25th Anniversary Edition i na zwykłych miedziakach.

Interesuje mnie długość 2x2m, kabel pojedynczy i budżet na kable głośnikowe to okolice 400 zł.

Co do interkonektów nie muszą one być długie bo klocki będą stały na sobie, myślę że 0,5 metra wystarczy, budżet to 150 zł.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś bardziej obeznany w temacie wyjaśnić w miarę przystępnym językiem , jak kable zasilające "grają"? No i jaki jest sens zamieniać wystarczająco solidny kabel dodawany przez producenta na inny "audiofilski" oczywiście za który niejednokrotnie trzeba słono zapłacić?

Edytowano przez adams_19
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego adams_19 nie "zaśmiecajmy" wątku Kolegi SkoFi. Nie ma powodu, aby rozpoczynać tutaj kolejną dyskusję na temat kabli zasilających. Wiele pisano na ten temat na forum. Proszę poczytać tematy z tym związane, a było ich na tym i innych forach kilkanaście. Proszę też zagłębić się w lekturę tematu:

 

Między innymi w powyższym temacie wiele kwestii wyjaśniono/napisano "w miarę przystępnym językiem". Poza tym, czy jest sens, czy nie, to niech każdy rozważy. O tym też pisano i pisze się w wielu wątkach. 
Tak na marginesie. Kable "audiofilskie" można wypożyczyć, nie trzeba ich kupować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak nie nowe. I chyba używane też nie takie jak pokazałeś. Poszukamy. 

A tak na marginesie, to słyszałem, że interkonekty lepsze są co najmniej 80 cm. Ale tylko słyszałem, nie potwierdzam.

EDIT: Niestety nic ciekawego nie znalazłem. Ale tak bywa z używanymi. Jeśli Ci się nie spieszy, to poczekaj na coś ciekawego.
I napisz ile maksymalnie możesz przeznaczyć na interkonekty.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...