Skocz do zawartości

Denon AVR-X2300W + Sony Bravia KD-55XD8005


2pac

Recommended Posts

Ze względu na niski WTŻ (Współczynnik Tolerancji Żony) subwoofer mogę kupić, ale mam odpinać na czas nie oglądania filmów... pytanie:

czy można tak skonfigurować amplituner Denon AVR-X2300W aby do oglądania filmów odcięcia na głośnikach przednich były (czyli jak jest subwoofer), a do słuchania muzyki nie było.

Dali Zensor 7 nie potrzebują do słuchania muzyki wspomagacza, dlatego odrzuciłem rozwód z żoną, jako rozwiązanie problemu z oddzielną konfiguracją odcięcia dla rożnych wejść sygnału.

 

Jak zrobić by Sony Bravia KD-55XD8005 przekazywał dźwięk przestrzenny do amplitunera Denon AVR-X2300W. Obecnie wyświetla się na amplitunerze: "surround TV", a jak się dowiedziałem kilka dni temu jest to oszukane surround... prawidłowo powinno pojawiać się: "DTS", "Dolby Digital", itd.

Edytowano przez 2pac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do podłączenia to czy próbowałeś poprzez kanał zwrotny HDMI ARC? po optyku sygnał audio wychodzi tylko 2.0 (PCM) więc ta opcja odpada. A co do suba to po co odpinacć? przeważnie można wyłączyć to urządzenie i problem z głowy... lecz jeśli chciałbyś to z pilota robić to trzeba by doczytać w instrukcji amplitunera czy jest takowa możliwość. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie kwestie.

1. Tak da się tak ustawić. Kalibrujesz go pod kino a później słuchasz muzyki czy radia w trybie pure audio. Tam ustawienia są zerowane a sub wyłączany.

2. Kabel optyczny puszcza DTS, dolby pełne 5.1. ale może tego nie robić tv

 Jeśli jesteś w stanie zmienić ścieżkę dźwiękową filmu to duża szansa że to ograniczenie tv i wychodzi sygnał tylko w pro logicu. 

Domyślnie tv jak i programy nadają w 2.0

Najlepiej to sprawdzić kiedy jest informacja w programie "film nadajemy także w oryginalnej ścieżce dźwiękowej".

Np w piątki na TVN.

Pozostaje do dyspozycji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2017 o 08:31, Barry napisał:

co do podłączenia to czy próbowałeś poprzez kanał zwrotny HDMI ARC? po optyku sygnał audio wychodzi tylko 2.0 (PCM) więc ta opcja odpada. A co do suba to po co odpinacć? przeważnie można wyłączyć to urządzenie i problem z głowy... lecz jeśli chciałbyś to z pilota robić to trzeba by doczytać w instrukcji amplitunera czy jest takowa możliwość. Pozdrawiam. 

Subwoofer ma byc podłączany wyłącznie na czas oglądania filmów, potem wędruje do innego pokoju, gdzie nie jest w obszarze wyłączonym z narzekania żony...

Amplituner z telewizorem mam połączony HDMI w wersji 1.4. Nie mam w ogóle kabelka optycznego. Telewizor ma ubogie menu w kwestii konfiguracji dźwięku przestrzennego, niby coś tam można "ulepszać", a faktycznie to mówimy o psuciu dynamiki... skupić się trzeba wg. mnie na aplikacji pod androida, która pozwoli na zaawansowaną konfigurację dźwięku przestrzennego.

Dnia 26.07.2017 o 11:50, S4Home napisał:

Dwie kwestie.

1. Tak da się tak ustawić. Kalibrujesz go pod kino a później słuchasz muzyki czy radia w trybie pure audio. Tam ustawienia są zerowane a sub wyłączany.

2. Kabel optyczny puszcza DTS, dolby pełne 5.1. ale może tego nie robić tv

 Jeśli jesteś w stanie zmienić ścieżkę dźwiękową filmu to duża szansa że to ograniczenie tv i wychodzi sygnał tylko w pro logicu. 

Domyślnie tv jak i programy nadają w 2.0

Najlepiej to sprawdzić kiedy jest informacja w programie "film nadajemy także w oryginalnej ścieżce dźwiękowej".

Np w piątki na TVN.

Pozostaje do dyspozycji

Nie ma problemu gdy sygnał idzie z dekodera nc+, sygnał przechodzi najpierw przez amplituner i następnie obraz do telewizora. Po ustawieniu oryginalnej ścieżki dźwiękowej w dekoderze i włączeniu tryby surround jest wszystko ok. Dekoder nc+ odtwarza przez USB jedynie filmy w Dolby Digital, a tych coraz mnie...

Nie wieżę, że nie ma aplikacji pod android, które potrafią zarządzać dźwiękiem przestrzennym:
- formatem wyjściowym audio w trybie passthrough,
- kodekami dźwięku przestrzennego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Internecie jedni polecali KODI - ale u mnie kompletnie nie dogaduje się z amplitunerem, po jego włączeniu przywiesza TV.
Podobno działa SPMC, ale jest jakiś PMC hack... a to jak by coś źle zadziałało, podobno może uszkodzić nawet sprzęt audio...
VLC jeszcze nie testowałem.
Podobno aktualizacja do wersji 7 androida w SONY i tak zamyka temat, bo nawet passthrough w SPMC przestaje działać...

A może są jakieś odtwarzacze blu-rey z wejściami USB, które spokojnie ogarniają temat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...