Skocz do zawartości

Zestaw do 3000


Endy

Recommended Posts

Chciałem tylko dopisać małą aktualizację. Mianowicie udało mi się zdobyć komplet tzn. Dali 850 + przedwzmacniacz Rotel RC 980bx + końcówka mocy Rotel RB 980bx, całość połączona z komputerem przez kartę/DAC Sound Blaster X7, i jestem już po pierwszych odsłuchach (co prawda jeszcze nie w docelowym pomieszczeniu, ale w mniejszym salonie)

Na razie jestem absolutnie zachwycony. Oczywiście moje ucho laika może być po prostu oszołomione przestawieniem się z antycznej miniwieży na jakikolwiek trochę lepszy sprzęt, ale muzyka jest bardzo czysta i klarowna, nawet ze słabszych nagrań, bas potrafi zejść nisko i jest kop, tam gdzie powinien, ale gdzie trzeba nie jest rozmemłany, nie zamienia się tylko w głuche dudnienie, i tam gdzie ma być szybki to jest w punkt i nie gubi się. Generalnie moim zdaniem, przy muzyce jakiej słucham, nawet przy jej dość sporej rozpiętości, całość brzmi bardzo dobrze.

Także dziękuję wszystkim za porady w tym wątku, na razie jestem jak najbardziej zadowolony. Co prawda budżet może nieco został przekroczony, bo za kolumny dałem 1500 + ok 2000 za przedwzmacniacz i końcówkę i jeszcze trochę wydałem na kable, ale chyba było warto :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu. Bardzo fajnie, że jesteś zadowolony oraz miło, że podzieliłeś się z nami wrażeniami. Teraz na spokojnie osłuchaj się ze sprzętem. Później jakbyś chciał coś zmienić w dźwięku to można się zająć jeszcze źródłem oraz delikatnie coś skorygować okablowaniem, ale to już po odsłuchach w docelowym pomieszczeniu.

To , że budżet został przekroczony to cóż ... tak bywa, ale pamiętaj , że lepiej dołożyć i kupić raz a dobrze, niż kupić taniej i zaraz żałować swojej decyzji i wymieniać cały sprzęt co w rezultacie by Cię doprowadziło do jeszcze większych kosztów.

Napisz jeszcze z jakimi kabelkami teraz gra zestaw i jaki jest obecny metraż pomieszczenia.

Nie uciekaj tylko z forum , podziel się czasami wrażeniami. Takie wypowiedzi są bardzo pomocne dla początkujących szukających dobrego dźwięku.

Niech sprzęt służy i daje wiele radości ze słuchania tej pięknej muzyki ...

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie są to kable Melodika, kupowane trochę w ciemno jeśli chodzi o długość itp, więc nie wiem, czy nie będę zmuszony jednak kupić kabla ponownie, już nieco dłuższego, i wtedy być może spróbuję z kablem innej firmy. Dam znać jak już się zainstaluję w nowym mieszkaniu, ale może być tak, że to dopiero za kilka miesięcy. Czeka mnie tam gruntowny remont, mieszkanie jest gołe i dopiero przygotowane do położenia podłóg itp, a że nie muszę się spieszyć z przeprowadzką to może to potrwać :)

Nurtuje mnie tylko jedno, czy delikatny szum słyszalny  w głośniku wysokotonowym (w obu kolumnach) po włączeniu przedwzmacniacza (na samej końcówce tego nie ma), i nawet z potencjometrem na 0 jest normalny? Szum słychać nawet z odległości 1- 2m. Przeszukałem różne fora i mam wrażenie, że pewien poziom białego szumu jest normalny, i że to przedwzmacniacz szumi sam z siebie, nawet kiedy nie gra. Sprawdzałem bezpośrednie podłączenie DAC do końcówki i wtedy szum jest dużo mniej słyszalny. Szum nie przeszkadza w słuchaniu muzyki, słychać go tylko w przerwach pomiędzy utworami, natomiast zastanawiam się, czy to normalne czy może być jakiś problem z przedwzmacniaczem? Interkonekty między końcówką a przedwzmacniaczem oraz przedwzmacniaczem i DAC mam firmy Melodika, czy to może być jakość kabla czy też każdy kabel po drodze dodaje szum i np integra miałaby go na niższym poziomie?

Edytowano przez Endy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę. Moim zdaniem to nie wina okablowania. Szumy jak najbardziej mogą występować, szczególnie kiedy zgłaśniamy system, jednak przeważnie są one mało "dotkliwe". A już jak piszesz , że szum słychać z odległości 1-2m przy zerowym wzmocnieniu to moim zdaniem coś jest definitywnie nie tak w tym przypaku z przedwzmacniaczem. Szczególnie , że słyszałem ten zestaw dzielony Rotela jaki posiadasz i na pewno takie dolegliwości jakie opisujesz nie występowały. 

Przedwzmacniacz bym oddał na przegląd.

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, coś będę w takim razie kombinował jeśli chodzi o możliwość sprawdzenia tego.

A jeszcze pytanie, hmm, rozwojowe i może trochę na wyrost, ale warto moim zdaniem się dowiedzieć zawczasu gdybym nie miał co z pieniędzmi zrobić :) Czy ma sens np kiedyś dokupowanie innego, droższego przedwzmacniacza do tej końcówki, czy też raczej lepiej wtedy już wymienić całość? I co da lepszy efekt, nowy wzmacniacz (np jakaś integra) przy tych kolumnach czy na przykład wymiana kolumn. I w jakie pułapy cenowe musiałbym celować żeby ulepszenie było mocniej odczuwalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nastanie taki dzień że nie będziesz wiedział co zrobić z pieniędzmi to prześlę Ci numer konta :)

Co do Twojego pytania to wchodzisz w dylemat co było pierwsze jajko czy kura.

Wszystko wpłynie na system, z tym że kolumny najbardziej później końcówka najmniej przedwzmacniacz. Z tym że jeśli będzie slaby to reszta też zagra słabo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...