Skocz do zawartości

Lampowa Manta V7


Recommended Posts

Zabłąkałem się wczoraj tak bez wyraźnego celu do powszechnie lubianego MM. Przechadzająć się po terenie, uwagę moją zwróciła pewna dziwna konstrukcja, coś jakby stacja kosmiczna na Księżycu. Podszedłem bliżej, patrzę a to wzmacniacz lampowy znanej marki Manta o symbolu V7, plus do tego dwie sprytnie wyglądające kolumienki podstawkowe. Cena za całość to trochę ponad 2100zł.
http://www.manta-sklep.com.pl/opis.php?t=M...mp;towarID=8272

Wygląda bardzo ciekawie, ale nie był podłączony to nie słyszałem go w akcji. Poszukałem trochę informacji w sieci i opinie nie są aż tak bardzo krytyczne. Do tego czasy nie myślałem poważnie o lampie, ale kto wie może zakręcę się koło tego cuda.
http://www.piotrza.toya.net.pl/anew/index.php?go=v7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanisława
Ja Ci radzę odpuść sobie na razie. Na początek zajrzyj do tematu "Co z Jolidą 102b ?, ...czyli przygoda z lampą". Poczytaj trochę. Ja na Twoim miejscu odpuściłbym sobie. Jak zwykle tak i w tym przypadku marketing ostro działa.
Kolega RoRo, który stał przed dylematem, czy kupić jakąś tanią, najniższą w serii lampę typu Fatman po dokonaniu odsłuchów odpuścił sobie. Niestety lampę trzeba wybierać uważnie aby później nie żałować nie trafionego zakupu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, jescze nie jestem na tym etapie by lecieć do sklepu i kupować lampę. Co prawda temat mnie zainspirował do chęci posiadania takiego wzmacniacza, jednak jeszcze nie w tej chwili. Chciałem tylko zaciągnąć więcej informacji nad sensem kupowania tej Manty i jej przydatności w zestawie audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanisława
Moje zdanie (pewnie zbliżone do Belfra54 i innych "lampowców" ) jest następujące:
oprócz przesłuchania wzmacniacza (nawet jeśli np. ta Manta nieźle zagra...) który chcemy kupić - nie pakować się w wynalazki. icon_rolleyes.gif
Po pierwsze rzadko kiedy grają jak powinny
Po drugie - mogą być bardzo awaryjne, a przy okazji np. problem z częściami zamiennymi (dostępność i cena)
Po trzecie - trudno to potem sprzedać.
W cenie tysiąc do półtora już będzie parę ciekawych propozycji wśród używanego sprzętu (i może nawet już po lekkim tuningu), a za 300-500zł uda się też trafić niezłe monitorki.
Pozdrawiam
PS. Dotarło do mnie, że na razie nie kupujesz jeszcze lampy, ale to sugestie na przyszłość - i dla innych "potencjalnych" icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu prezentuje sie bardzo ciekawie. Jesli wyglada tak samo w realu to jestem pod wrazeniem, szczegolnie ceny (okolo 1500zl !!). Co prawda nie ma zrodla, ale ciekaw jestem czy nie moglo to by byc konkurencja dla np Pianocrafta ??

Co do zakupow dziwnych, nowych "wynalazkow", rowniez bym uwazal. Chinskie wzmacniacze lampowe kosztuja okolo 700-800 zl. Mysle, ze powyzsza propozycja to taki chinski odpowiednik na nasz rynek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zn21
A coż to za lampa zmieściła się w cenie 799zł?
Niby jakiś Real jest w Wwie, ale chyba mnie na razie nie ciągnie. Chociaż - obiecuję, że jak się tam pojawię, to pstryknę parę fotek. A jak mnie ktoś uprzedzi w realizacji tego pomysłu, to jeszcze lepiej...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofertę Manty przejrzałem kiedyś dosyć dokładnie i powiem, że byłem zaskoczony. Sam chciałbym usłyszeć w akcji jeden ze wzmacniaczy lampowych tej firmy, choć nos mój podpowiada mi, że nie będzie to żadna rewelacja. Jest to dobry strzał firmy w rynek konsumentów o mniej zasobnym portfelu, ale jak mówi moje doświadczenie półśrodki w świecie audio mszczą się.
Na innym forum jest nawet dużo grono zwolenników chińskich wzmacniaczy. Ich niska cena niekoniecznie idzie w parze z jakością co zasugerował Hybyrd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sciagaja wzmaki (chinskie) na GM70 czy KT88 za okolo 1kzl (np Music Angel, czesto pozniej sprzedawane w granicach 2kzl). Bardzo ladne integry, ciekawy design. Od zaufanych osob wiem, ze nie gra to nawet po tuningach, tak rewelacyjnie jak podniecaja sie ich wlasciciele. Nie mniej jednak na pewno moze to byc swietna alternatywa w tym budzecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i głośniki też robi icon_lol.gif
zazwyczaj komputerowe, ale kto wie?
No i jeszcze jedna sprawa - dzisiaj może i gra, ale za parę dni???

Niby ktoś musi sprawdzić, jak się Manta sprawuje - ale ja chyba nie mam tysiąca na zbyciu. Szczególnie na ten cel icon_cool.gif I paru Kolegów podobnie...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał tysiąc na zbyciu na przykład przed zakupem monobloków to pomyślałbym raczej o Manleyu Stingrayu icon_biggrin.gif
A mówiąc poważnie to naprawdę tysiąc można dużo lepiej ulokować. Tak dużo jest wzmacniaczy lampowych na rynku wtórnym o sprawdzonej marce, które sądzę że lepiej zagrają niż rzeczona Manta.
A poza tym gdybym miał kupować lampę do np. małego systemu sypialnianego to wolałbym kupić PianoCrafta + kabelki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po pierwsze rzadko kiedy grają jak powinny
Po drugie - mogą być bardzo awaryjne, a przy okazji np. problem z częściami zamiennymi (dostępność i cena)
Po trzecie - trudno to potem sprzedać.


Skąd takie pesymistyczne podejście do tematu V7?
Opinie tych co mieli możliwość posłuchania V7 Może nie pieją z chwytu, ale i nie piszą kkrytycznie o tym co usłyszli z załaczonymi głośnikam.
Awaryjność, zależna jest chyba od samych lamp. Fakt, ktoś pisał że po dwóch dniach padła jedna lampa mocy, ale nie są jakieś nietypowe lampy i możma zastosować lepsze egzemplaże z dostępnych na rynku zamienników.

Wiadomo mi także że Manta nie jest firmą audiofilaską, ale większość firm zaczynało skromnie i bez przekonania. Czas pokaże czy przebije się przez rynek i zdobędzie swoich zwolenników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Marekkonstrukcje lampowe są w gruncie rzeczy proste więc trudno tak całkowicie je źle zrobić.Mam nadzieję?!



A jednak jest tak, ze wiekszosc lamp w niskim budzecie to totalna porazka. Latwiej jest znalezc dobrze grajacego tranzystora niz lampe. Jednak jak juz znajdzie sie naprawde dobra lampe (niestety ciezko z tym), to pozniej trudno znalezc lepszego tranzystorka icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • 3 years later...
Witam.
Troszkę ,,zaśniedziały,, temat, ale... icon_biggrin.gif
Ja nie miałem jeszcze lampy, może kiedyś, ale Manta ?
Nie będę krytykował, bo nie wiem jak gra. Jadnak ta marka, nie łączy się w moim wyobrażeniu ze sprzętem dobrej klasy.
Po przeczytaniu tematu, podobało mi się kilka wypowiedzi. Bardzo ładnie powiedział to Belfer54 :
Cytat

Oby ta Manta nie zagrała w taki sposób, że zniechęci ew. miłośników lampy do dalszych poszukiwań.


Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...