Skocz do zawartości

Mini Wieża


Derxes

Recommended Posts

Witam. Jestem zainteresowany kupnem mini wieży Hi-fi. Mam zamiar wydać MAX. 700 zł. Zależy mi na przyzwoitej jakości dźwięku, będę korzystał tylko w niedużym pomieszczeniu w warunkach domowych. Chciałbym, aby wieża zawierała gniazdo USB oraz wbudowany moduł Bluetooth i oczywiście czytnik CD. 

Jestem zielony w tym temacie i nie jestem pewny zakupu więc szukałem głównie na forach i sprawdzałem opinie użytkowników.

Od razu mówię że niestety nie jestem w stanie dopłacić, może w przyszłości.

Z moich dotychczasowych poszukiwań zwróciłem uwagę na kilkanaście modeli. Wiem że znacząco różnią się ceną, zależy mi na stosunku jakość/cena, nie chce przepłacać ale nie będę także szczędził kilkudziesięciu złotych jeśli różnica w jakości między modelami będzie bardzo widoczna.

  • PANASONIC SC-PM250
  • LG DM2520
  • FERGUSON HEARME CD250BT
  • BLAUPUNKT MS30BT
  • PIONEER X-EM26
  • BLAUPUNKT MS40BT
  • PHILIPS BTM 1360
  • TREVI HCX1080BT 
  • LG CM2460
  • LG FA168
  • PHILIPS BTD2180/12
  • LG CM4360
  • LG CM2760

Jeśli ktoś zna dobre, sprawdzone modele w podobnej cenie byłbym wdzięczny jeśli by je podał. Liczę że ktoś okaże się na tyle miły i pomoże "nowemu" w doborze sprzętu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego ponieważ jak sam przyznajesz jesteś zielony w temacie na początek poczytaj wątki na Forum dotyczące miniwież, było już kilka zapytań. Są też wątki dotyczące miniwież. Oto tytuły niektórych:  do 500 zł, do 1000zł, 1500 zł, miniwieża czy amplituner, miniwieża + głośniki do salonu, miniwieża czy amplituner do 1000zł, miniwieża jaką wybrać, miniwieża do 600 zł, wieża/miniwieża do 600 zł, miniwieża do 800 zł itd.
Warto też zapoznać się na początek z testami na stronach internetowych Audio, Są tam informacje, czy sprzęt zawiera, np. gniazdo USB oraz wbudowany moduł Bluetooth.

http://audio.com.pl/testy/stereo/minisystemy

Ze swej strony mogę doradzić, że wybrałbym np. wieżę yamahy, np. model PianoCraft E730. Co prawda przekracza to budżet, ale warto. Moim zdaniem do 700 zł ciężko będzie kupić coś sensownego, chyba, że ma to tylko plumkać gdzieś w tle. 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę :D. Szczerze to poczytałem trochę o miniwieżach na tym forum i teraz mam jeszcze większy mętlik, zastanawiam się czy nie byłoby jednak lepiej kupić aplituder, czy jednak poczekać trochę i zaoszczędzić na lepszy sprzęt itd. Z moich dotychczasowych obserwacji zauważyłem że większość wątków na ten temat kończy się wnioskiem- poczekaj kilka lat i kup sprzęt za 3000zł :D. Ja wracam do czytania innych wątków ale ciągle mam nadzieję że ktoś mi pomoże i doradzi coś (jeśli nie we wcześniej podanym przedziale cenowym to chociaż do 1500zł) porządnego. 

A co do propozycji to czytałem właśnie że dużo osób poleca serię PianoCraft, nie jestem tylko przekonany który model konkretnie wziąć pod uwagę. Wiem już też że zalecane jest szukanie dobrego ,ale używanego sprzętu, niż kupowanie nowego egzemplarza z niższej półki.

Przy okazji, znalazłem coś takiego i zastanawiam się czy to nie byłoby w porządku http://allegro.pl/yamaha-pianocraft-rx-e810-ns-g30-gwarancja-i6899923027.html

Znalazłem też model który został wspomniany, nie było to łatwe bo nie widziałem żadnej oferty ze sklepu

 http://allegro.pl/zestaw-stereo-yamaha-e730-pianocraft-zestaw-i6900134476.html

Edytowano przez Derxes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Yamaha E810 z aukcji o której pisałeś jest nie jest kompletnym zestawem-to sam amplituner i musiałbyś dokupić odtwarzacz CD (pojawiają się na aukcjach).

Więc już raczej ta E730.

Poza tym jak będziesz szukał Yamahy to zwróć uwagę na to, że starsze modele nie miały łączności bezprzewodowej-trzeba to sprawdzać przy modelach które sprawdzasz.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupiłem ją i po kilku pierwszych dniach użytkowania jestem zadowolony. Dokupiłem również odbiornik BLUETOOTH, jakość dźwięku z Bluetooth jest gorsza od płyt CD ale jest to bardzo wygodne. Czytnik płyt CD rzeczywiście jest troszeczkę głośny ale dla mnie nie jest to duża wada. Sama wieża faktycznie tak jak czytałem dość wolno czyta płyty ale to również nie jest problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...