Skocz do zawartości

Czy i co z tego wybrać?


agaj666

Recommended Posts

Chcę kupić coś nowego i jak każdy stanąłem przed odwiecznym dylematem - co wybrać? 

Sprzęt będzie grał w pokoju z otwartą kuchnią o pow ok 25 m2. Kolumny MUSZĄ być w układzie pionowym, czyli chude, bo tylko na takie mam miejsce i nikt i nic tego nie zmieni. Mam wnękę w której stoi TV i cały sprzęt i kolumny staną koło niego. Tylko stereo 2.0.

Muza słuchana raczej cicho, wieczorem, bo w dzień ... nie ma kto słuchać ;) Filmowa, trochę jazzu, blues, metal, hard rock. 

Znalazłem takie zestawy, które mieszczą się w budżecie czyli max. 4000 zł.  Nie mam czasu szukać i kompletować zestawu z klocków różnych i dlatego wybrałem gotowce ale jeżeli ktoś mi zaproponuje jakiś sensowny zestaw ampli/wzmak + cd+ kolumny to może się skuszę :) 

Oto moje typy: 

1.TEAC A-R630MKII + CD-P650 + VX-3
2.YAMAHA A-S201 + CD-S300 + NOTA 550
3.YAMAHA R-S202D + CD-S300 + NOTA 550
4.YAMAHA A-S201 + CD-S300 + NS-555

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć. Ja Ci zaproponuję jednak, abyś nie wydawał swoich ciężko zarobionych pieniędzy na takie padła jak ww. Yamaha. Wydasz niemałą przecież kasę a efekt dźwiękowy będzie mizerny. Za takie pieniądze kupisz sprzęt używany jeśli nie o dwie klasy lepszy, to o jedną na pewno. Mnie szkoda by było wydać taką sumę na byle co.

Ale jak się upierasz przy nowym, to zastanowimy się nad czymś ciekawszym. Jak szerokie maksymalnie mogą być kolumny?

Jednak póki co musisz pokazać rysunek albo zdjęcia pokoju, podać rozstaw kolumn, odległości kolumn od ścian bocznych i tylnej, czy najbliższych mebli. Oraz odległość miejsca odsłuchowego od kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zestaw TEAC'a 630 z CD 650, ale kolumnami Nota 550X, zamiast VX'ów.

http://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/teac-a-r630mkii.html

http://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-cd-sacd/teac-cd-p650.html

http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/indiana-line-nota-550.html

Taki komplet spokojnie zmieści się w twoim budżecie, zostanie jeszcze na dobre kable. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są niedrogie i niestety słabo grające wzmacniacze. Może NAD C-316 jeszcze w miarę. Choć i tak lepszy byłby wyższy model jak C-326 czy C-320. Oczywiście używany. Można kupić takie w świetnym stanie technicznym i wizualnym. Lepiej napedziłby i zgrał się dźwiękowo/barwowo z Nota 550.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zdanie na te tematy?

Denon PMA1500R oraz DCD1450AR

Yamaha R-N602 + CD S300

Harman Kardon HK 3490 - przypadkowo trafiłem na sympatyczne opisy tego sprzętu + CD ale nie wiem jaki model.

TEAC A-R650 + Teac CD-P650

TEAC AI-1000. Coś o nim wiecie? W top hifi jest wyprzedaż. Może warto?

ARCAM AVR280 + CD73

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...