Skocz do zawartości

Kino domowe do 4000zł, prośba o pomoc w doborze kolumn


Leonard

Recommended Posts

Witam Państwa

Obecnie poszukuje zestawu kina domowego do remontowanego domu. Zamierzam kupić na początku września. Głównie będzie używane do ps4 pro jakieś 40%, 40% filmy, 20% sport - mecze piłki nożnej: LM LE, liga. Muzyki w zasadzie wogóle nie słuchamy. Czasem możliwość wykorzystania bluetooth w amplitunerze by przesłuchać jakiś kawałek z laptopa czy telefonu ale to każde obecnie posiada;) Kino będzie stało w salonie o wymiarach 4x4, idealny kwadrat. Przeczytałem naprawdę sporo wątków i zdecydowałem się na amplituner ONKYO TX-NR656. Jednak mam problem z doborem kolumn. Zainteresowałem się jednym z 2 zestawów:

https://www.q21.pl/jamo-s-626-hcs-sub-210.html lub https://www.q21.pl/jamo-s-626-hcs-sub-210.html

albo: 

https://www.q21.pl/quadral-quintas-6650.html

który z tych mogą Państwo polecić. Założyłem budżet 4000zł na całe kino domowe. Onkyo kosztuje średnio 2100zł, więc na kolumny założyłem sobie budżet 2000zł ewentualnie z lekką górką jeżeli polecicie Państwo coś co jest dużo lepsze od powyżej wymienionych a niewiele droższe to warto przemyśleć zakup. Będzie to moje pierwsze kino domowe w życiu.

Pozdrawiam

 

Edytowano przez Leonard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jeśli zestaw będzie służył przede wszystkim do kina domowego, na pewno bardzo dobrym wyborem jest amplituner Onkyo TX-NR656. To bardzo dobrze wyposażone urządzenie, oferujące mocny, dynamiczny, kinowy dźwięk. W zadanym budżecie niczego ciekawszego nie znajdziemy.

Kwestia kolumn - do kina domowego zestaw Jamo S626 HCS + Sub 210 jest optymalny. To zestaw, grający mocno, bardzo dynamicznie, efektownie. Jedynie kolumny przednie potrzebują trochę swobody szczególnie po bokach. Quadral będzie opcją gorszą. 

Natomiast jeśli możemy minimalnie zwiększyć budżet, proszę spojrzeć na zestaw Polk Audio T5311 oraz koniecznie STX Electrino 150 Set 5.1. Szczególnie druga propozycja wydaje się bardzo atrakcyjna pod względem jakości dźwięku, różnica natomiast będzie odczuwalna przede wszystkim przy odsłuchu muzyki.

Proszę przyjrzeć się moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Wybrany amplituner tj onkyo 656 to dobry i uczciwy cenowo model. Całkiem optymalnie w tej kwestii wypadnie także Yamaha 681. 

Cp do kolumn to jamo to je raczej odpuść. W tej cenie quadral 6500 czy taga 606 po prostu prezentuje wyższa jakość. 

Biorąc pod uwagę zastosowanie. Nie zapomnij o subwooferze. To najważniejszy element zestawu!

Tu albo podstawowy magnat sub 302a albo wharfedale whs10 lub nieco wyższy model klipsch r10sw.

W przypadku pytań lub wycen zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Państwa porady

Zainteresowały mnie jeszcze kolumny polecane przez q21 https://www.q21.pl/stx-electrino-150-150-e-150-c-150-s.html . Naczytałem się sporo pozytywnych recenzji, jednak zaciekawiła mnie jedna rzecz. W głównej mierze polecane są one do słuchania muzyki. A jak one wypadają właśnie podczas oglądania filmów. Chciałbym się głównie skupić na doborze kolumn pod filmy. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trochę odkopie ten temat. A co Państwo by polecili jako zestaw 2.0 do salonu z możliwością rozbudowy. Zastanawiam się nad kupnem np nad JBL arena 180 i w późniejszym czasie dokupowanie kolejnych komponentów, ewentualnie zamiast jbl np.  Klipsch R-26F. Czy ten sprzęt jest lepszy od póki co mojego faworyta czyli STX electrino 250? Czy lepiej pozostać przy STX electrino 250 5.1 i zamknąć temat. Złapały mnie wątpliwości czy nie lepiej kupić droższy i lepszy zestaw 2.0 i przypuśćmy co miesiąc dokupować kolejny komponent do 5.1 czy kupić od razu 5.1 ale dużo tańszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...