Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza do Magnat Quntum


PullUp

Recommended Posts

Witam, z racji że ostatnio zdecydowanie więcej słucham muzyki niż oglądam filmy chciałbym do swojego kina dokupić wzmacniacz stereo. 
Amplituner jaki posiadam to onkyo 656 i fronty magnat quantum 507 i pytanie brzmi: jaki niezbyt wysoki (max 11cm) dokupić do nich wzmacniacz który dobrze się zgra z tymi kolumnami? Jak to razem podłączyć by nie przepinać za każdym razem kabli ze wzmacniacza na amplituner? Muzyki głównie słucham z kompa podłączonego do ampli optykiem z tidala lub foobara. Nie mam konkretnego gatunku muzyki którego słucham, gra praktycznie wszystko od muzyki filmowej, po rocka, pop, dance, i wszystko inne co można usłyszeć w polskich rozgłośniach radiowych. Cenowo chciałbym się zmiesić do 1000zł, góra 1500zł, może być sprzęt używany jeżeli warto taki kupić. 

Pomieszczenie odsłuchu takie jak na zdjęciu z tym że obecnie nie ma już szafy i w jej kierunku został przesunięty tv wraz z front1 i głośnikiem centralnym. Miejsce odsłuchu mniej więcej tam gdzie na rysunku jest ława.  

591d47e14c124_planpokoju.thumb.jpg.6b7e694c9c0e9c648b3209e885a16f9f.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Trzeba zrobić tak, że pod wyjście w Onkyo (line out) podpinasz końcówkę mocy albo wzmacniacz z wejściem na końcówkę mocy (main in) a dopiero pod jego gniazda głośnikowe kolumny do stereo. Mógłbyś się wypowiedzieć jaki rodzaj dźwięku lubisz. Bardziej jasny, ostry, twardy, suchy, konturowy, czy odwrotnie, ciemny, łagodny, ocieplony, miękki, soczysty, itp?

Jeśli będziesz korzystał też z odtwarzacza CD, to lepiej kupić wzmacniacz zintegrowany i pod niego bezpośrednio podłączyć odtwarzacz. Ale źródła wymagające przetworzenia sygnału z cyfrowego na analogowy, będziesz musiał raczej puścić przez DAC amplitunera. I wtedy sensowniejsza będzie końcówka mocy.

Poszukaj w ogłoszeniach i na Allegro takich końcówek czy wzmacniaczy. I wklej tu linki. Pomożemy wybrać Ci najlepszy. Ja nie mam czasu by szukać, tego więc nie obiecuję.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Angel dziękuję za cenne informacje. Powiedz mi proszę jeszcze, czy jeżeli wszystko podepnę w ten sposób to czy podczas oglądania filmu w 5.1 będę musiał mieć włączony zarówno wzmacniacz jak i amplituner? Obecnie filmy oglądam z dysku który jest podłączony do tv a ten z kolei do amplitunera dzięki czemu mogę w ten sposób wybrać odpowiednią ścieżkę dźwiękową. 

Z odtwarzacza CD nie korzystam, tak jak wspominałem wcześniej muzyki słucham głównie z tidala, foobara lub youtuba.

Co do tego jaki rodzaj dźwięku lubię to szczerze ciężkie pytanie dla mnie ponieważ nie znam się na tyle by móc określić jakim dźwiękiem jest ten, który mi odpowiada. W obecnie posiadanym sprzęcie brakuje mi trochę detaliczności, czasami mam wrażenie że niektóre dźwięki zlewają się w jeden. Basu jest wystarczająco w tych kolumnach ale mógł by być lepiej kontrolowany i bardziej głęboki a jak trzeba to w ułamku sekundy żeby potrafił dobrze "pierdyknąć", bez zbędnego buczenia. W 507 wydaje mi się że wokal jest trochę cofnięty do tyłu i chciałbym go trochę uwypuklić, lubię kiedy głos słychać konkretnie i wyraźnie, bez podgłaszania sprzętu. Co do góry to drażnią mnie syczące soprany(nie mówię że w 507 takie są). Oczywiście zdecydowanie do poprawy jest scena i sam efekt stereo.

Nie mam pojęcia czy w ogóle kupno wzmacniacza poprawi rzeczy o których pisałem wyżej czy też pasowało by się zacząć rozglądać za innymi kolumnami. 507 są moimi pierwszymi kolumnami więc nie mam porównania z innymi jak grają i w którym kierunku iść by uzyskać dźwięk, który będzie mnie satysfakcjonował. 

Wzmacniacze oczywiście poszukam sam i nie proszę o to by ktoś robił to za mnie. Chcę jedynie by ktoś doradził mi jakich modeli szukać by uzyskać to czego oczekuję. Kwotę mogę podnieść do 2000zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak znajdziesz odpowiednio dobry wzmacniacz, to poprawi się wiele aspektów dźwięku, o których pisałeś. A jeśli nie, to wówczas będziesz się zastanawiał nad zmianą kolumn.
Rzecz jasna wiesz, że akustyka i ustawienie kolumn, to podstawowa sprawa, by uzyskać dźwięk dobrej jakości? Jeśli nie czytałeś poniższych miniporadników, to czas się z nimi zapoznać.
https://www.rms.pl/aktualnosci/sprzet/716-akustyka-pomieszcze
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Jeśli uznasz, zę chcesz wiedzieć więcej na ten temat, to napisz do mnie prywatną wiadomość. A prześlę Ci zestaw przystępnie napisanych artykułów na ten temat. Warto poczytać. Tylko nie zapomnij podać mi swojego adresu mailowego, bo w tamtej poczcie te pliki raczej nie przejdą.

Jakich szukać modeli, marek itp? Trudno powiedzieć. Moim zdaniem szukaj sprzętu używanego. Da Ci dużo większy przyrost jakości, niż nowy. Zresztą w nowych masz bardzo mały wybór. Po prostu daj tu linki jak coś znajdziesz. Łatwiej wybrać z gotowych propozycji, niż szukać. A przecież musisz jeszcze sprawdzić wysokość takiego urządzenia.

Oczywiście, że zarówno amplituner jak i końcówka mocy albo wzmacniacz muszą być włączone. Jak inaczej wzmocniłyby sygnał? Przecież kolumny będą cały czas podpięte do wzmacniacza/końcówki stereo, bo nie chcesz ich przepinać.

Może ktoś z kolegów pomoże Ci szukać odpowiedniego wzmacniacza? Ja naprawdę nie chcę obiecywać, bo prawdopodobnie się nie wywiążę, tak mało mam czasu.

A pamiętać też musisz o odpowiedniej jakości interkonektach (kablach połączeniowych) i przewodach głośnikowych, zwanych potocznie kablami B|.
Marne okablowanie może popsuć efekt, nie pokazać możliwości zestawu. Ale to wszystko dobieramy na końcu, choć warto wydać choć 10 % ceny zestawu na przewody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tematy z akustyką wiele razy czytałem i dużo się z nich dowiedziałem. Praktycznie wszystko co na chwilę obecną mogłem zmienić w pokoju to zrobiłem i jestem w miarę zadowolony z efektu. 

Przestudiowałem kilkanaście stron z różnymi wzmacniaczami i tak na prawdę tylko jeden wydawał mi się sensowny a mianowicie MARANTZ PM6006 http://allegro.pl/wzmacniacz-marantz-pm6006-srebrny-nowy-fv23-i6904131796.html

Zastanawiałem się jeszcze nad Cambridge Sonata AR 30 http://allegro.pl/wzmacniacz-cambridge-sonata-ar-30-i6910446556.html#thumb/1 ale do niego nie jestem jakoś przekonany. 

Jest z nimi tylko jeden problem, czyli znowu ich rozmiar. O ile na wysokość się zmieszczą to są zbyt głębokie. Z racji na zbyt ograniczoną ilość miejsca na tego typu sprzęt chciałem go postawić na kolumnie centralnej z kina. Dołączam zdjęcie podglądowe z ilością miejsca. Szukając rozwiązania trafiłem jeszcze na Definitive Technology W Amp. Czy ktoś z Was miał z nim styczność i może mi powiedzieć czy mógł by zdać u mnie egzamin jeżeli chodzi zarówno o preferencje muzyczne jak i kwestie techniczne czyli podłączenie wszystkiego razem? Co prawda wykracza trochę poza przeznaczony budżet ale jeżeli miał bym pewność że będzie wszystko ok to był bym skłonny przeznaczyć na niego większą sumę. 

20170730_223300.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Albo źle patrzę albo źle też kojaze ale model 656 nie ma line out. To wyjście dla drugiej strefy. 

Nie podlaczysz tam wzmaka tak żeby grał jednocześnie kino.

Wyjściem jest stosowanie dzielnika napięcia. Nie spowoduje to strat a kosztuje grosze. 

Co do samego wzmacniacza do quantum to faktycznie model pm6006 jest optymalnym wyborem. Ja jednak sugerował bym wybrać magnata ma600.

Gra lepszym basem i delikatniejsza góra. Jest projektowany pod kolumny serii quantum. 

Możesz go u nas wypożyczyć do odsłuchu.

Pozostaje do dyspozycji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

@S4Home dziękuję za trafne spostrzeżenie, później mógł by być problem z podłączeniem. 

Powiedz mi proszę na jakiej zasadzie działa i jak podłączyć cały sprzęt razem z tym dzielnikiem? Czy dostanę u Was takie urządzenie? 

Magnat ma600 faktycznie może być dobrym wyborem, tylko ciut za głęboki o jakieś 5cm :/ Chyba nie obejdzie się bez oddzielnego stolika rtv pod tv :) No i druga sprawa to na chwilę obecną cena, o jakiś 1tys więcej niż początkowo planowałem, do tego kable i półka tylko z 1,5k robi się 3,5k tys :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wyjście line out dla drugiej strefy:

- nigdy nie będzie grać razem z kinem. Pierwsza i druga strefa nie mogą mieć tego samego źródła.

- można by zastosować druga strefę tylko pod stereo. Jednak na niej nie działa żadna kalibracja ani modulacja dźwięku.

Jak ma to mieć ręce i nogi to dzielnik. Kupisz to na Allegro za 20 zł?

Wpinasz w gniazda głośnikowe frontowe, z drugiej strony jest wejście chinch.

Wtedy wszystko działa.

To urządzenie tak proste że przy zastosowaniu chociaż nie najtańszych materiałów już jest dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home szukałem dzielnika na allegro ale nic sensownego nie znalazłem. Natknąłem się za to na taki poradnik http://audio-room.net/podlaczamy-2-wzmacniacze-do-jednej-pary-kolumn-przelacznik-wzmacniaczykolumn/ czy o coś takiego chodzi? Znalazłem jeszcze Beresford TC-7220 ale cena za takie coś dla mnie zbyt wygórowana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do nas o cene teraz. Może być ekspo? To dostaniesz jeszcze taniej.

Owszem Angel słuszna uwaga. To był jedynie przykład. Chodź robiliśmy takie dzielniki napięcia sami. Kosztuje to (bez opakowania ładnego) parę złotych. I podlaczalismy śmiało Harmany wyższe modele. 

Jednak warto zwrócić uwagę na to. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...